Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Lekovi
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 6:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Evo jos jedne sramote: prijatelj mi iz Italije nabavio Rifaximin za 9e (slovima: devet) po kutiji od 15 caps a 200mg bez recepta, a kod nas mi lopuze u apotekama traze 50-60e za 12 caps!!! Preracunato to ispada da je kod nas jedna tableta 8x skuplja!!! SRAMOTA

Oj Srbijo, mila mati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lekovi
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 11:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Ja sam uvek tvrdio da u ovoj zemlji ima nekoliko fakulteta na kojima se skoluju skolovani lopovi i zgrtaci para na tudjoj nesreci a jedan od njih je svakako farmaceutski fakultet. Ljudi cesto misle kako su samo lekari ukljuceni u lecenje pacijenata ali su ukljuceni i farmaceuti i te kako. Ja bi kao obavezan predmet na svih pet godina farmacije uveo etiku i to u najtezem mogucem obliku. Posto im je etika i te kako potrebna.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lekovi
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 12:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
E MACHINE gde me nadje na ovoj temi bas danas.Malo je reci da sam ogorcena jer sam danas bila sa bratovom malom kod lekara gde je detetu ustanovljena upala pluca.Doktorka je odmah preporucila Longacef injekcije ali naravno one moraju da se kupe.Ja se samo pitam sta je sa ljudima koji nemaju sredstava,kako oni da lece svoju decu?Dal je normalno da se detetu od 6 godina sa tako ozbiljnom dijagnozom naplacuje lek?
Naravno,ja nekrivim doktorku vec samo iznosim jos jedan zakljucak gde mi i kako zivimo.
A to da nas farmaceuti deru i da to i jeste organizovani kriminal uverila sam se dok mi je tata bio ziv i sve lekove koje smo morali kupovati iz inostranstva su nam stizali mnogo,mnogo jeftiniji.

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lekovi
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 12:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Slazem se sa vama i saosocema sa svima. Nazalost to je gorka realnost. Ali veci % lekara nije kriv za to vec famraceutska industrija. Postoje i oni koji be da svesrdno pomognu. Takodje stoji da je lecenje danas vrlo, vrlo skup "sport" ili pre nevolja...save vise ranzih kvazi lekova i kvazi saveta...a sve vise neizlecivih bolesti...svakako, generalno uzeto, koncern sastavljen od doktora i farmaceuta je u svojoj srzi samo vestacka tvorevina koja zaradjuje svoje plate, letovanja, bahanalije na muci i bolesti drugih. Prodaju lekove koji samo zalecuju a ne izlecuju bolesti, jer svaki izlecen pacijent i izgubljena musterija. Ne svi, ponavljam, ali najvesic deo...ili plasticno receno: taj konglomerat je 50% human i pruza pomoc a 50% komercijalna tvorevina, ne stvorena za dobro pacijenata vec stvorena za sopstvene potrebe, ma kako sebicne one bile...surovo ali istinito


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: