Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: konstantan problem sa krajnikom-molim za savet
PostPoslato: Pon Sep 28, 2009 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 10:34 am
Postovi: 17
Ovako...
Prvo da napomenem da u zivotu nisam imala nikakvih problema sa krajnicima,osim sitnih upalica u detinstvu ali to je prolazilo uvek za dan dva...
Pre tacno 2 meseca mi se iznenada,bukvalno preko noci upalio krajnik sa leve strane,dakle samo jedan.Ja sam to pokusala sama da saniram ispiranjem slanom vodom i zalfijom,medjutim za 3 dana se to toliko upalilo i nateklo da bukvalno nisam mogla ni da govorim i u nedelju popodne zavrsila na hitnoj gde su mi prepisali Sinacilin(dojim bebu pa je to bila najbolja solucija po odluci dezurnog lekara).
Dakle pila sam sinacilin naredna 2 dana na svakih 8 sati medjutim upala je bila sve gora,vise nisam mogla ni da jedem ni da otvorim usta.Tada sam otisla kod svog lekara opste prakse koji me je hitno poslao kod privatnika(navodno je najbolji orl lekar u gradu) da on to pogleda.I bas to vece pre nego sto cu otici kod privatnika meni je taj gnoj odjednom krenuo da curi,imala sam odvratan ukus u ustima i bukvalno u roku od sat vremena sam se preporodila!!!To je sve iscurilo i mogla sam opet normalno da govorim i da gutam.Medjutim ja sam ipak otisla kod njega i on je dao sledecu dijagnozu i terapiju:
ENDONAZALNO:b.o.
OROFARINGOSKOPSKI obe tonzile su umereno hiperemicne,leva tonzilna loza je izrazito edematozna,na palpaciju tvrda,medioponirana,otoskopski nalaz je uredan.
DG:TONSILLITIS CHRONICA EXACERBATA.
PERITONSILLITIS L.SIN.

TH PENICILIN 2,400.00 ij.deset dana,
LEMOD SOLU 12 mg i.m. 3 dana


Ja sam dakle primila celu terapiju i a krajnik je u principu mene prestao da boli jos i pre nego sto sam i pocela da je dobijam,medjutim imala sam celo vreme osecaj da jos nije skroz proslo...dakle ujutro me je boluckalo,zatimponekad pred spavanje...dakle nije strasno ali osecala sam da i dalje nesto nestima.Tada su mi prepisana jos 5 penicilina od 1,600.000 medjutim ni data nije proslo a ja sam tada i prestala vise da odlazim na kontrole jer imam malu bebu i zaista mi nije lako naci vreme za sedenje po cekaonicama a nemam ni viska para pa da ponovo placam novu terapiju kod privatnika...
sve u svemu to se neka ko zalecilo samo od sebe(kljukala sam se propolisom dobrih mesec dana)i bilo je u redu neke 2-3 nedelje,medjutim mene isti krajnik opet pocinje da bolucka i sasvim blago je i otecen.Pretpostavljam da bih mozda trebala izvaditi krajnike ali ni to ne mogu sada dok dojim bebu...
Ima li neko savet za mene?Ili barem kako to da drzim pod kontrolom bar jos par meseci dok mi bebac malo ne odraste?

Izvinjavam se na ovako opsirnom postu
Unapred zahvalna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: konstantan problem sa krajnikom-molim za savet
PostPoslato: Pon Sep 28, 2009 5:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 10:34 am
Postovi: 17
Dakle,zaboravila sam napomenuti da sam skoro potpuno sigurna da penicilin nije imao nikakvog efekta na to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: konstantan problem sa krajnikom-molim za savet
PostPoslato: Pon Sep 28, 2009 6:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
jednostrana promena na krajnicima, tj. krajniku zahteva da se OBAVEZNO uradi krvna slika, sa leukocitarnom formulom!!! (pored orl-spec. pregleda na kome ste bili)

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: konstantan problem sa krajnikom-molim za savet
PostPoslato: Pon Sep 28, 2009 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 10:34 am
Postovi: 17
mnogo hvala na odgovoru!Mozete li mi objasniti jos i zbog cega i na sta bi to moglo da ukazuje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: