Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sramni izvestaj lekarske inspekcije o radu nesavesnih lekara
PostPoslato: Sub Sep 26, 2009 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 03, 2009 3:15 pm
Postovi: 17
Lokacija: pancevo
Dragi moji forumovci evo javljam vam se kao sta sam i obecala da vam kazem sta sam postigla sa tuzbom protiv KCS gde mi je otac lecen i zbog cijeg nesavesnog lecenja je i preminuo 05.07.09. Naravno rezultati su vise nego porazavajuci od komisije sa KCS dobila sam izvestaj u kome pise doslovce : PAZLJIVIM UVIDOM U POSTOJECU DOKUMENTACIJU,A CITAJUCI IZVESTAJE O LECENJU PACIJENTA DJORDJEVIC BOZIDARA IZ PANCEVA OD STRANE NJEGOVOG ORDINARIJUSA PROF.ZELJKA PETROVICA ,KOJI JE PACIJENTA OPERISAO I ASISTENTA VLADIMIRA NESICA KOJI JE BIO DEZURAN DANA 04.07.2009.,KADA JE PACIJENT DOSAO U AMBULANTU HITNE SLUZBE KLINIKE ZBOG OTEZANOG DIDANJA,MOZEMO DA KONSTATUJEMO DA JE BOLESNIK LEČEN U SKLADU SA SAVREMENIM PRINCIPIMA LECENJA MALIGNIH BOLESTI I DA KOMISIJA SMATRA DA NIJE BILO PROPUSTA U LECENJU PACIJENTA DJORDJEVIC BOZIDARA! isto to sam dobila i od strane zdravstvene inspekcije pri ministarstvu zdravlja,znaci identican tekst samo fotokopiran i meni dostavljen kao dokaz njihovog izvrsenog inspekcijskog nadzora!?!?
Pa sta reci a ne zaplakati ovo je Srbija ovo su nasi inspektori i ovo je jos jedan dokaz da lekarima niko nista ne moze,bez obzira sto je pacijent umro oni i dalje tvrde da od njihove strane nije bilo propusta!!! Ni jedanput se ne spominje da mu sonda preko koje se hranio nije bila promenjena citavih sedam meseci,da je otpusten sa bakterijom kuci koja se u kucnim uslovima ne leci a i zbog specificne tatine operacije sve je jos veci apsurd jer je tata imao ranu od 10 cm otvorenu svih 7 meseci na grlu,disao preko kanile i vodio krajnje nehuman zivot a umro od bronhitisa izazvanog bakterijama koje je poneo iz KCS(tacnije u lumenu traheje na oko 4 cm od traheostome nalazio se sasusen sekret na sluznici prednjeg zida traheje koji flotira u lumenu tokom disanja,koji nije u celosti uklonjen to vece kada je tata dovezen kolima hitne pomoci i to ga je i ugusilo) a sve zahvaljujuci najsavremenijim metodama kojima je lecen na KCS od strane pomenutih lekara!?!?
Dragi moji ako neko moze da me uputi sta dalje posle inspekcije i komisije sa klinike koju predvodi zamislite pravnik za zastitu prava pacijenata(kakva sprdnja) MIODRAG TRIFUNOVIC,ne znam kome bih se jos obratila,pisala sam medijima i neki su objavili moju pricu,nadala sam se nekom objektivnijem izvestaju od strane inspekcije ali ovo ja bezobrazluk na kvadrat i ismevanje ljudskog zivota :cry: mog tate vise nema i nista ga nece vratiti ali barem istina da izadje na videlo ali kako izvesti to u drzavi u kojoj je stalno mrak???? Da li neko zna da li ovako nesto moze da se iznese pred Zenevski sud a i kako da stignem do njih?! unapred vam se svima zahvaljujem za sve do sada i od sada...nesrecna cerka Snezana :cry:
(za one koji ne znaju moju pricu evo je ponovo u nastavku)Dragi moji forumovci, tuzna prica moga oca DJORDJEVIC BOZIDARA zavrsila se 5.7.09.kada je jedan od nasevesnih dr.VLADIMIR NESIC sa KCS odlucio da moj otac nije hitan slucaj i poslao ga kuci da umre sto se i desilo!!! Inace oprisao je rak grla u decembru 2008.u KCS od strane dr ŽELJKA PETROVIĆA za kojeg su nam svi rekli da ''obozava'' pare koje moj otac nije hteo da mu da, te da nije slučajno moj otac tako ostavljen, sve je ''uredno povadjeno'' ali ne i zatvoreno,ostala je rana 10.cm dugacka i 2cm siroka,bio je bez glasnih zica, bez dusnika ... i on se 7 meseci setao otvorenog grla na opšte čudjenje i zaposlenih na KCS i kod nas u Pancevu,hranio se preko sonde koja mu nije promenjena citavih 7 meseci...i glumio zivot,otpusten je iz bolnice sa bakterijama sa kojima se borio bezuspesno i koje su mu opsedale ranu non-stop onemogucavajuci da mu se rana zatvori jos jednom plasticnom opreacijom koju je trebao da uradi dr.ZLATKo VUJČIĆ koji je imao dobre namere ali nije imao sansu da to i uradi.Inace svi ostali nalazi su bili uredni,nije imao metastaze sve je bilo cisto.Ali kada se bakterija smiri njemu istekne vazenje papira ,kad obezbedi papire njemu se pojavi bakterija i tako u krug 7 meseci.U subotu 04.07.09. mom tati je celog dana bilo otezano disanje pa ga je dr.STEFANOVIĆ iz pancevackog ORL-a uputio kao hitan slucaj kolima hitne pomoci u KCS da mu omoguce disanje i hospitalizuju ga jer mi u Pancevu nismo imali ni slobodan krevet a kamoli opremu za takav slucaj ali je dr.VLADIMIR NESIC koji je te noci bio dezuran u KCS u hitnoj sluzbi ORL odlucio da on i nije tako hitan te da moze da ide kuci posto mu je on postavio KAF_KANILU i omogucio da trenutno prodise,nije pomoglo ni moje kukanje ni plakanje ni molbe ni uput iz Panceva ni nista da ga zadrzi te ga je poslao kuci ''preporodjenog'' i moj se tata ujutru ugusio!!!!zvala sam tog jutra KCS i uredno se zahvalila osoblju sto su mi ubili oca koji je mogao jos da pozivi.UBILI SU MOG IDOLA OPTIMIZMA ,UBILI SU MOG OCA ,UBILI SU MOJU VERU DA IMA NADE DA DOKTORI RADE OVAJ POSAO IZ LJUBAVI I HUMANOSTI!!! MEDICINA JE POSTALA OPASAN BIZNIS A DOKTORI... NASIM DOKTORIMA IZ PANCEVACKOG ORL PUNO HVALA ZA SVE STO SU UCINILI ZA MOG OCA ,DR.BAKIĆ,DR.BOZIC,DR.STEFANOVIC,DR.GALOVIC... I SVIM MEDICINSKIM SESTRAMA,HVALA IM STO PUTA, A KCS NEKA NOSE NA SAVESTI I MOG OCA I SVE OSTALE KOJE SU UPOKOJILI PRE VREMENA!!!
NESRECNA DO KRAJA ZIVOTA CERKA SNEZANA


_________________
sneza pancevo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sramni izvestaj lekarske inspekcije o radu nesavesnih lekara
PostPoslato: Sub Sep 26, 2009 9:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Draga Snezo sta drugo da ti kazem nego da mi je jako zao jer niko nista nije izneo na videlo,sakrili su istinu a tvoga tate vise nema.Neka mu je Vecna Slava kao i mom tatici.
Ostace da te boli jako dugo,Snezo moras poceti da zivis ne vredi se da njima boriti jer su zasticeni kao medvedi.
Ne znam stvarno kome dalje da se obratis kako bi istina izasla na videlo,znam ovde u Kanadi da imaju ustanovu u koju mozes da prijavis lekara i da zauvek izgubi dozvolu za rad ako se dokaze da je lekar kriv.Oni prave investigation dok ne dodu do same istine.Kada idemo kod zubara moramo da potpisemo papir da lekar ne odgovara ako se nesto desi,prilikom svake operacije isto tako,kod kiroprakticara takode--jednostavno gde god ides i kod bilo kog lekara ili specijaliste.
Ne znam kako da ti pomognem mogu samo da ti pozelim da istarejes u svemu i da jednoga dana ostavis proslost iza leda koja te boli,krenes sa zivotom i znas da te tvoj andeo cuva kao i mene.
Poljubac


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sramni izvestaj lekarske inspekcije o radu nesavesnih lekara
PostPoslato: Ned Sep 27, 2009 8:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 03, 2009 3:15 pm
Postovi: 17
Lokacija: pancevo
HVALA PUNO NA LEPIM RECIMA, JA SAM SADA JOS TUZNIJA POSLE OVE ISTRAGE I NJIHOVIH IZVESTAJA JER JE ZA NEVEROVATI KOLIKO SU ZASTICENI I KOLIKO JE SVE DRUGO NEBITNO A LJUDSKI ZIVOT JE ZA NJIH SAMO STATISTIKA NAZALOST... CUVACE NAS NASI ANDJELI CUVARI A MI CEMO CUVATI USPOMENU NA NJIH DO KRAJA ZIVOTA !!!!

_________________
sneza pancevo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sramni izvestaj lekarske inspekcije o radu nesavesnih lekara
PostPoslato: Pon Sep 28, 2009 8:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Snežo žao mi je jako, to je naša slika zdravstva da rade kako im se hoće i da su zaštićeni. I šta onda vredi prijava ništa prosipanje u vetar u prazno to je strašno. Da ih prijavimo tim se ništa neće promeniti. Iz priče čula kazala sam čula da je jedna mlada žena htela da podnese tužbu protiv porodilišta i naravno nestala je sva dokumentacija strašno, a ko je sklonio? Zna se odgovor.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sramni izvestaj lekarske inspekcije o radu nesavesnih lekara
PostPoslato: Pon Sep 28, 2009 11:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
To i jeste karakteristika "closed societies" (sekte, kultovi, okulti...), setite se ko bi mogao Jack The Ripper (trbosek) u Londonu s kraja 19 veka, ugledni jevrejski lekar/hirurg? Oni funkcionisu na 2 osnove: humanost i introvertnost. Na pocetku je prva stavka bilo izrazenija u smislu podredjenosti svega pacijentu, samim tim je ovo drugo bilo gotovo nepotrebno jer nije bilo sumnjivih slucajeva za druge organe, mada nije ni bilo takve valorizacije rada, kao sada. Medjutim, danas je situacija iz korena izmenjena upravo sto je moralna vrednost zamenjena novcanom, pa ce skoro svaki drugi lekar biti potencijalno koruptivan. Introvertnost se ogleda iskljucivo u introspekciji, koja se ionako retko desava, a kada se desi ne moze se ocekivati da ce drustvo doneti presudu na svoju stetu, protiv svojih clanova. Oni funkcionisu po principu kornjace, kada se desi neki externi potres oni uvlace glavu u oklup. Usled nedostatka, nezavisne i objektivne lekarske komore, koji su i sudije, ne moze se ocekivati da ce doci do znacajnijeg poboljsanja u ovom pogledu. No, postoji resenje na drugoj strani a to je prepraviti zakone specijalno za lekare, sudije, policajce i to predati na usvajanje u skupstinu, po cijim osnovama bi se uhvaceni na delu (korupcija/mito/kriminal svake vrste) osudjivali na decenijske kazne teske robije (kamenolomi, izgradnja infrastrukture, rudnici) bez posebnog osvrta na nekadansji status. To bi u velikoj meri doprinelo prociscavanju "krvotoka zemlje", podizanju svesti novih kadrova i slicno. Ne treba se plasiti nedostatka kadra jer ih stancuju kao kineske baterije, na svaki sat. Mlak sistem eliminacije i ocenjivanja medicisnkih fakulteta kod nas doveo je pojave apolutne nestrucnosti, to je poseban problem ali koji za posledicu ima ovo sto se desava, naravno udruzen sa bahatoscu dovesce do podizanja mortaliteta zemlje. Dok su hirurzi urgentne medicine preplavljeni poslom, teskim slucajevima, stresom dotle ostali ("medikamentni terapeuti") dremaju na radnim mestima ili imaju visestruko manju efikasnost. Dok jedan manji deo lekara ne zna sta ce sa sobom od profesionalizma dotle drugi ne znaju sta ce sa materizmom...nista ovo nije novo i nije neresivo, samo cvrst zakon i celicna pesnica za svakog ko primi platu a ne uradi posao, ili primi mito ili je na tom mestu a nije kvalifikovan za njega, ili je nemaran...samo da ima volje za resavanjem problema...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sramni izvestaj lekarske inspekcije o radu nesavesnih lekara
PostPoslato: Pon Sep 28, 2009 11:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Kod nas se neće ništa promeniti nabolje to je sigurno. Znam dosta ljudi koji bi da se vrate ovde žive u Nemačkoj ili nekoj drugoj zemlji sad su u penziji ovde su sagradili lepe kuće ali se boje. Razlog zašto videli su i znaju kakvo je ovde lečenje kod nas i onda povremeno dolaze! :x

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sramni izvestaj lekarske inspekcije o radu nesavesnih lekara
PostPoslato: Pon Sep 28, 2009 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 28, 2009 5:13 pm
Postovi: 9
Iskreno saucesce......
Rak grla je smrtna bolest i prekida zivote......neki oboleli uspevaju da vode dugogodisnju bitku,a neke poput tvoga oca ova bolest odnese u kratkom vremenskom roku......lecenje je takodje povezano sa gomilom komplikacija.......na kraju nastupa smrt...lekari su bespomocni i zato deluju nezainteresovano.......Znam da to sve mnogo boli,ali to je realnost....suoci se s tim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: