Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kandida koja dugo traje i sta ciniti?
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 6:56 pm
Postovi: 5
Lokacija: BG
Dakle, sto se tice kandidijaze prelistavao sam ovaj forum od pocetka do kraja vec nekoliko puta u roku od godinu dana, a mozda i vise. Od malo pre nove godine pokusavam da se izlecim, i ne ide mi. Isao kod lekara, oni me zavlacili, svako prica svoju pricu, i uglavnom gomila glupavih zakljucaka koji se definitivno ne slazu sa onime sto mi se desava. Uradio sam bris prepuciuma ispod glavica prvo u risticu na nbg-u i nisu nasli nista (?!?), a onda sam uradio u Dialabu i dobio rezultate koji vec poprilicno odgovaraju onome sto ja vidim i osecam (nosom jelte). Nalaz kaze sledece:

BRIS PREPUCIJUMA (bak.) -
KULTUROM BRISA PREPUCIJUMA IZOLOVAN JE:
Staphylococcus spp. (Koagulaza neg.)

BRIS PREPUCIJUMA (mik.)
MIKOLOSKOM KULTUROM BRISA PREPUCIJUMA IZOLOVANA JE:
Candida albicans - 50%


ko zna da protumaci ovo iznad napisano znace da su simptomi bela skrama koja se javlja posle pola dana od pranja i neprijatan miris.

Moze li mi neko lepo rastumaciti ovo gore i eventualno predloziti terapiju?

Zena u Risticu koja je inace specijalista dermatovenerologije mi je rekla da mi je to od nervoze... :roll:
U studentskoj poliklinici verujem da vise nisam dobrodosao posle moje reakcije na pijenje kafice sat vremena pred kraj smene dok pacijekti cekaju ispred i nerviraju se, a i ja ne zelim da idem tamo. Ako su biti tako agilni i odgovorni na fakultetu kao sto su na poslu bolje da me leci kasirka kod mene u prodavnici...

Najblaze receno nemam ideju kome bih se vise obratio a da mi da profesionalno misljenje i savet, da se posle 3 godine resim ove bede.


Hvala svima na pomoci, a ako neko hoce neko preciznije ili intimnije pitanje neka mi baci PP :)


pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 9:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
Staphylococcu spp. (ko. -) je normalna flora koze i ne leci se.

Sto se candide tice, postoje mnoge kreme (nistatin, daktanol...). Da li si koristio neke od njih?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 9:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 6:56 pm
Postovi: 5
Lokacija: BG
koristio sam nistatin 3 puta dnevno, 2 nedelje, i nista se nije desilo. da li sam mozda trebao nesto da pijem od antibiotika?

sta je daktanol?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 11:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
Daktanol gel, isto za candidu. Ima raznih antimikotika ali ja ne bih o tome jer nisam lekar, verujem da ce ti se vec javiti neko strucan.
Ima mnogo tema o Candidi ovde na forumu, ne bi bilo lose da ih iscitas ako imas vremena, verujem da ces pronaci neki koristan savet.

Antibiotik nikako jer ti nikakve patogene bakterije nisu izolovane. Cak se desava i da se pojave gljivice od prekomerne upotrebe antibiotika.

Da li imas partnerku? Ako imas trebala bi i ona da uradi vaginalni i cervikalni bris. Ne mora da znaci da i ona ima kandidu ali ako ima onda to zahteva lecenje oba partnera. Dok ne izlecis Candidu koristi kondom.

Da li imas jos neke tegobe? Jesi li uradio i bris uretre mozda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 6:56 pm
Postovi: 5
Lokacija: BG
OK, za daktanol cekamo strucne ljude :) Hvala u svakom slucaju.

Kao sto rekoh na pocetku moje pisanije, procitao sam "each and every one topic" o kandidi, i bilo je dosta korisnih stvari, ali nista precizno kao ovo sto pitam, a to sto je bilo me je informisalo ali ne i pomoglo :)

Imam partnerku, ali ona je radila sve testove na sve zivo iz drugih razloga i nije imala nista, a od tada nije bilo sexa bas zbog mene. Tako da za nju ne brinem, ali situacija ostaje "neaktivna" dok ja ne resim problem.

Radio sam bris uretre nekoliko puta i uvek je sve bilo ok. Tuzno je sto se ni jedan doktor nije setio da mi kaze da uradim bris prepucijuma nego je to meni palo na pamet, a u tom trenutku nisam cak ni znao kako da im objasnim cega mi bris treba.

pa nema vise tegoba. pre tih 2.5-3 godine sam imao kandidu i u uretralnom delu, i to je peklo dok sam pisao,, i svrbelo, ali to sam tada lecio i nije se vratilo. Sada takodje nema simptoma. ne svrbi, ne pece, sto kaze doktor, nema senzacija. Samo bela skrama i neprijatan miris.


pozz! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 2:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Za lecenje kandide treba piti jake antibiotike: Ciprocinal 500mg, Hemomicin 500mg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 3:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 8:22 pm
Postovi: 107
Lokacija: Srbija
Citat:
Za lecenje kandide treba piti jake antibiotike: Ciprocinal 500mg, Hemomicin 500mg.

Ovo samo ako hoces da se upropastis!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 28, 2008 7:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
Marijaft je napisao:
Za lecenje kandide treba piti jake antibiotike: Ciprocinal 500mg, Hemomicin 500mg.


Ni slucajno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 3:46 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Ovo je recept Dr Lalosevica, poznatog beogradskog dermatologa.
Uzmes 2 casice od jogurata, napunis ih vodom i u jednu stavis so u drugu sodu - bikarbonu, kolicina "na vrh noza".
Ujutro i uvece "muckas" penis, stavljas ga cas u jednu, cas u drugu casu, npr. 5 minuta.
Moj muz je tako izlecio gljivice, mazanje daktanolom nije pomoglo, a po onome sto je Lalosevic rekao ovo je bolje.
Probaj, ne moze da ti skodi i sacekaj sa kontolom, jer rezultat moze biti lazno negativan.
Srecno i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kandida koja dugo traje i sta ciniti?
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 21, 2009 8:59 pm
Postovi: 8
(vidim da je zadnji komentar na ovaj post dat jako davno, ali cu ja ipak odgovoriti/ucestvovati na njega)

prijatelju..ti si jedini razlog zasto sam se ja registrovao na ovom forumu.

tacno znam o cemu pricas..

ja imam problem sa tom belom skramom vec dugoo vremena..ne znam tacno koliko, ali bojim se da je duze od godinu dana..

ne znam kako se pojavila, tj od koga sam je dobio. istina, jesam upraznjavao nesiguran sex, tako da je sigurno da sam to 'zapatio' od nekoga.
Kada sam je primetio, potrazio sam resenje na Netu (jer doktorima vise NISTA ne verujem..jer i moja prodavacica u dragstoru vise zna od njih).
Tamo sam saznao da je to neka vrsta gljivica, koja nije specijalno opasna,
i da se prenosi polnim putem i to po principu..dobio si je od partnerke, ali ne mozes drugu partnerku da zarazis. :o

Samo da se razumemo..sajt na kojem sam citao o tome je takodje bila neka vrsta foruma, na kojoj je upravo neki doktor isao redom od topica do topica i odgovarao na pitanja.

Topic vezan za ovu temu je glasio vrlo slicno tvojoj postavci problema, s tim da se taj momak nije upustao u lecenje, vec se samo zalio na 'belu skramu neprijatnog mirisa'.

Doktor je prvi koji je uradio 'reply' na taj topic, kao neko ko je 'iz mesta' znao o cemu se radi.
Doktor je objasnio da to nije nista strasno..da se lako leci..da treba koristiti kremu Canesten, nekih nedelju dana, i da ce gljivice nestati kao rukom odnesene. Ukoliko ne bude pomogao Canesten, moze se koristiti i Nystatin.

Ne znam sta se desilo sa tipom koji je postavio pitanje, ali sam ja pokusao tu terapiju.
Istina..u startu je Canesten pobio deo tih gljivica, odnosno znatno sporije su se 'razmnozavale'. Koristio sam ga i duze od nedelju dana, ali problem nisam u potpunosti otklonio.
Koristio sam kasnije i Nystatin kremu, ali je situacija ostala nepromenjena.

Problem imam i dan-danas.
Ono sto sam shvatio u medjuvremenu su sledecih par stvari:

nekada se gljivice razmnozavaju brze, a nekas sporije.
nisam uspeo njima da zarazim nijednu sledecu partnerku (srecom).
i ja sam se tripovao da je u pitanju kandida, ali kada sam video slike kako izgleda kandida koja se rasprostranila u ustima..shvatio sam da to nije to.

Nadam se da ces ti (bocca) odgovoriti na ovaj post. Bilo da si nasao lek, bilo da nisi.
Takodje se nadam da ce se javiti i drugi, koji su imali/imaju ista/slicna iskustva sa tom...'belom skramom neprijatnog mirisa'.

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: