Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sta psle histerektomije?
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 13, 2009 8:21 am
Postovi: 6
Imam 33 godine.pre tri nedelje mi je uradjena histerektomija sa konzervacijom desnog jajnika.Doktor bas i nije recit pa me interesuje sta da ocekujem u buducnosti sto se tice rada preostalog jajnika,hormona,meno pauze.... sve me interesuje.Nije mi napomenuto specijalno izbegavanje teskog tereta i ostalo.Sve u svemu totalno sam neupucena,molim pomoc :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sta psle histerektomije?
PostPoslato: Sre Avg 19, 2009 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 13, 2009 8:21 am
Postovi: 6
pogresila sam,sacuvan mi je levi jajnik,a ne desni.Molim vas neka mi bar neko nesto kaze...Sta da radim sa preznojavanjem....?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sta psle histerektomije?
PostPoslato: Sre Avg 19, 2009 5:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Nisam znala da se moze uci u menopauzu i pored jednog jajnika!

Ja sam zbog operacije uletela u menopauzu i zaista mi je bilo ogavno. Drugo je kada se to desava polako, godinama, ali ovo je bas strasno.

Ja sam najvise ludela od nocnog preznojavanja. Budila sam se potpuno mokra. Fuj! U toku dana bih se oznojila nekoliko desetina puta. No da ti ne pricam o tome jer ti to sve znas vec da ti dam sledeci savet!

Preznojavanje jeste ogavno, ali ga ne mozes izbeci. Trajace tako intenzivno nekoliko meseci pa ce prestati. Kod mene su problemi intenzivno trajali oko 7-8 meseci, a tada su preznojavanja pocela da se smanjuju.
Umiris se kada krene toplota i cekas da prodje. Popijes casu vode (meni je to pomagalo).

Meni su mnogo veci problem neke druge stvari koje su posledica histerektomije i menopauze, a to su izuzetno bolni odnosi i to bez obzira sto koristim lubrikante. Sama vagina je skracena jer je odstranjen grlic materice, a o suvoci ne zelim ni da govorim. Stalno koristim vaginalete od kantariona ili one sa razlicitim biljkama.
Prema onome sto sam procitala, s vremnom ce doci do istanjivanja sluzokoze, povecava se mogucnost ispadanja besike i ko zna kojih jos groznih stvari na koje se zene pripreme do svojih 60tih i 70tih godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sta psle histerektomije?
PostPoslato: Čet Avg 20, 2009 7:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 13, 2009 8:21 am
Postovi: 6
Hvala na odgovoru.Ne znam ni ja za menopauzu,to je bilo pitanje :).Seksualni odnosi su mi jos uvek zabranjeni pa o njima nisam ni razmisljala.Oooo uzas.Mislila da su ova preznojavanja nesto najgore sto me moze snaci.Pitala sam dr o spustanju besike,rekao mi je da to nema veze sa operacijom nego sa cvrstocom stomacnih zidova.Tako nesto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sta psle histerektomije?
PostPoslato: Pet Avg 28, 2009 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 12:17 am
Postovi: 41
Draga mama NS, imala sam histerektomiju sa ocuvanim jednim jajnikom pre par godina ali mi je sve jos sveze u secanju pa ti pisem da nebi trebalo da imas ikakvih problema ni sa klimaksom niti sa odnosima kad dodje vreme :) . Taj jedan jajnik je dovoljan da ispuni tvoje potrebe za hormonima posebno sto si mlada. Neke zene ostanu rano bez jednog pa onda sa tim drugim normalno radjaju itd. Ako ti je taj levi u funkciji, mislim zdrav nista ti nece faliti. I meni je trebalo neko vreme da se postigne neka ravnoteza u organizmu posle op. Teret nesmes da dizes vise od kilograma do sest meseci posle operacije. U sexu ce biti sve ok, mozes da koristis neka ulja pr. kantarion ako je malo vise suvo... ne znam sta vise da ti kazem osim da se opustis i ne mucis se vise sa tim jer ja sam takodje lutala pitala i trazila odgovore...umesto da mi kaze ko treba da mi objasni tj. ko me operisao ali...sta reci...Rad jajnika zavisi od tvojih godina a ti si mlada dakle nema klimaksa kad mu vreme nije.Imaces verovatno i redovne ovulacije i to mozes da osetis ponekad... tvoje telo ce reagovati na hormonska kretanja u smislu zelje za sx, grudi itd. Odmaraj se i setaj koliko ti prija, oporavi se lepo uzimaj vitamine to jeste bila velika operacija i ne zuri na posao pre nego prodje tri meseca, ako mozes zbog love i to... Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sta psle histerektomije?
PostPoslato: Čet Sep 10, 2009 9:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 13, 2009 8:21 am
Postovi: 6
Hvala na pomoci i podrsci blekika69.Necu skoro na posao,preznojavanja su se opasno proredila...Mogu slobodno da kazem da sam se oporavila,a i odnosi ce uskoro :).Ako budem imala nekih dilema,bicu slobodna da se obratim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sta psle histerektomije?
PostPoslato: Čet Sep 10, 2009 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 11:14 pm
Postovi: 12
Da se pridruzim i ja temi, malo sa pitanjima malo sa opisom svoje situacije i svog iskustva:

Imam 41. godinu. Pre mesec i po dana uradjena mi je histerektomija i odstranjivanje levog jajnika. Histerektomija je uradjena zbog visegodisnjih obilnih krvarenja koje su izazivala dva velika mioma koji zbog pozicija nisu mogli biti operisani. Svaka dva meseca mi je racenja eksplorativna kiretaza, krvna slika je bila uzasna, moji nervi jos u gorem stanju. A onda sam se proletos odlucila da odem na operaciju mioma kada me je doktor otvorio, video da ne moze da pristupi miomima i da ih odstrani i tom prilikom skinuo je cistu sa levog jajnika koju nisam ni znala da imam. Posle dva meseca od operacije, krvarenja su pocela da se ponavljaju i otisla sam na drugu operaciju. Tada je uradjena histerektomija i pored materice, odstranjen mi je i taj levi jajnik koji je prethodno bio operisan. Desni je sada sacuvan, mada sam ja u strahu od nekih eventualnih problema htela da se i on odstrani ali na Komisiji su me odbili te je uradjeno kako su oni odlucili. Kao zbog mojih godina i hormonske ravnoteze.

Postoperativni tok je dobro prosao, dosla sam kuci, prosla prvu kontrolu proveravanja kako je srastao sav na vagini. Sve je ok. Osim sto je ona izrazito suva. Probacu sada sa vaginaletama od kantariona da malo sredim stanje. Doktor mi je ionako rekao da bar dva meseca od operacije izbegavam seksualne odnose. Pocela sam da radim posle mesec dana bolovanja jer u firmi nisam dobila vise. Posao mi nije tezak, uglavnom je sedeci, kancelarijski, najteze sto podignem je registrator, idem pesice na posao, treba mi oko pola sata setnje i to sve da bih izbegla truckanje u autobusu od tri stanice. Medjutim stalno osecam pritisak u donjem stomaku jer bar 6-7 sati provedem sedeci na poslu, vec nekoliko dana imam i ziganje tog preostalog desnog jajnika, nekad jace, nekad slabije, nekad me jacina bola bas i uplasi, ali kako ubrzo prestane i ja se smirim. Ne znam da li je to normalno. Pre operacija nikad nisam imala probleme sa jajnicima, nisam ni znala da ih imam, jedino je stomak znao da me boli kad dobijem menstruaciju. Da li jos uvek rane i savovi unutra zarastaju pa to mozda izaziva ziganje.

Ne znam ni kome bih se obratila za pomoc. Kako moj ginekolog u domu zdravlja da me pregleda kad vise nista i ne moze da vidi. Ne mogu zbog posla stalno da "trckam" u bolnicu u kojoj sam operisana na preglede jer su oni uvek pre podne, trebaju vam uputi iz doma zdravlja itd itd. Pretpostavljam da je pregled tog drugog jajnika kako funkcionise i da li je u redu moguc samo ultrazvukom. Zakazati ultrazvuk u domu zdravlja je iluzorno. Ceka se i po nekoliko meseci. Za privatnike nemam para jer sa platom koju primam zivim na ivici egzistencije. Da li su ti bolovi i ziganja u ovom periodu od mesec i po dana posle operacije normalni. Da li se to desava u vreme ovulacije? Prvi mi je put pa sam i uplasena.

Imala sam ta nocna znojenja i tahikardije u pocetku, neke 2-3 nedelje posle operacije je sve pocelo. Trajalo je nekoliko dana intenzivno. Posle se proredilo i sada dolazi na svakih nekoliko dana. Da li taj preostali janik treba da me brine ili kada mu za nekoliko godina prestane funkcija sa ulaskom u klasicnu menopauzu mogu konacno da budem mirna. Da li se ciste na jajniku mogu pojaviti i u menopauzi ili samo kada on "radi"? Sledeca kontrola kod mog doktora koji me je operisao je tek u januaru. Mozda su moja pitanja neuka ali gotovo sest meseci lezanja po bolnicama sa prekidima izmedju su meni bila prava nocna mora. Zbog svoje egzistencije i posla moram normalno da funkcionisem. Plasim se da ce me kao i muz, i sef na poslu zameniti nekom mladjom i sposobnijom. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sta psle histerektomije?
PostPoslato: Čet Sep 10, 2009 3:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga beograd67,

Kao prvo, 6 meseci (prosecno) je neophodno da se zavrsi nervizacija operisanog podrucja. Znaci da se sve te veze i vezice obnove, spoje. Takodje je neophodno da creva zauzmu prostor na mestu odstranjene materice i tog jednog jajnika. Nije to bog zna kako veliki prostor, ali ipak se te lego kockice moraju namestiti.
U tom periodu ces osecati razna vucenja, probadanja, ziganja, bolove, pritisak u donjem delu stomaka koji vrlo cesto prelazi i na prepone.
U svakom slucaju, racunaj na to da ces osecati takva ziganja mada ih nikada ranije nisi osecala, ali ranije si imala matericu, a sada nemas! Histerektomija nije naivna operacija! Ja sam npr. postala strasno osetljiva na promene vremena. Tada se bolovi intenziviraju.

Vrlo cesto se nakon takvih operacija naprave priraslice. Ja imam priraslicu na crevu na desnoj strani (ako sam dobro shvatila crevo je na tom mestu sraslo za mesto gde je skinut jajnik) i ako se nezgodno okrenem ili ako se ugojim osecam bas na tom mestu ziganje. Moj ginekolog koji me je operisao je prilikom jednog ultrazvuka pipao bas to mestu koje sam mu ja pokazala i pokazao mi na monitoru priraslicu! Znaci, opet nema razloga za brigu!

A sada suvoca vagine! Ja kao neko ko ima problema sa karcinomom, na zalost, ne mogu po misljenju svih na Onkologiji da koristim vaginalete sa estrogenima. Nije dokazano da stete, ali bolje da ne rizikujem. Estrogen se otpusta lokalno, znaci ne ulazi u krvotok kao kada bih pila tablete, ali oni su protiv toga. Naravno, kad mi pukne film, imam da ih otkacim i krenem da uzivam u seksu. Vaginalete de zovu Vagifem. Raspitaj se. A sta bi sa muzem? Nije te valjda ostavio? :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sta psle histerektomije?
PostPoslato: Čet Sep 10, 2009 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 11:14 pm
Postovi: 12
:lol: Ne bih da ovo predje u off al da krenem od kraja, tj prvo se zahvalim na savetima. Jednostavno nemas koga da pitas.

Evelina, malo sam upratila tvoju zivotnu pricu citajuci tvoje postove na drugim temama i zelim da ti pruzim punu podrsku jer se moja najbolja skolska drugarica borila i izborila sa karcinomom na grlicu i evo sada deset godina posle - izgleda, zivi i radi bolje nego ikada. Posle je i ona sama bila podrska nekim drugim nasim poznanicama koje je zadecio karcinom dojke, drugu jajnika, treca isto ima problem sa grlicem. Prosto ne mogu da ne mislim na to da je ludi tempo zivota i stres sve ovo doneo. Koliko sam se mladih devojaka od 20-25 godina, pa i mladjih cak, nagledala u bolnici za ovih godinu dana sa slicnim problemima to je uzas. Na kraju je nekoliko nas "starijih" bilo podrska toj deci koja tek zapocinju zivot.

Moj "muz" i ja nismo bili vencani, ziveli smo s kracim prekidima skoro 7 godina nevencano i ostavio me je dosta pre ovoga. Imala sam 36 ali on je nasao neku od 23 i otisao. Nije me ostavio zbog ovoga a i da jeste daleko mu lepa kuca bila. Shvatila bih definitivno da nije neko vredan paznje. Ali, ostavio me je zbog mladje i lepse. To im vec spada u opis licnosti generalno pa i ne mogu da zamerim. Ali, nastupio je dug period depresije posle toga. zavukla sam se u kucu, provodila dane i noci uz moje knjige, pocela da pusim i ugojila se skoro trideset kilograma. Izvukla sam se nekoliko godina kasnije uz pomoc jednog divnog i nesebicnog stvorenja bez cije podrske ne bih sada uspela kroz ovo sve normalno da prodjem. Seksa medju nama jos uvek nema jer se vec godinu dana ravno patim sa bolnicama i eksplorativnim kiretazama posle kojih ti naravno savetuju da malo pauziras. U mom slucaju - da sa bilo cime i krenem. Ali mene je najvise mesec-dva posle kiretaze hvatalo opet krvarenje, opet kiretaze i tako u krug. Sada me je malo uplasila ta suvoca vagine, bol o kome svi pricaju da se desava tokom odnosa. Prosto se plasim i sama sebe da pipnem a kako ce tek on da se uplasi jer su oni poznati ko vece kukavice i panicari od nas zena. Cinjenica.

Meni je moj ginekolog u Domu zdravlja preporucio da uzimam neke estrogene, vitamin E, rekao da bez obzira na to sto mi je ostao jedan jajnik da sam ja u menopauzi i da ovaj drugi nema funkciju kao pre tj da je ostavljen samo da ublazi tegobe menopauze. Nije pominjao vaginalete. Ja sam na svoju ruku htela da pocnem da koristim te na bazi kantariona. Jer su one na bazi fitoestrogena ili ne? Koliko znam nisu. Ma, htela sam da se samo malo "podmazem" zlu ne trebalo. :roll:

Hvala ti puno na savetima. Ovih dana imam zakazano i kod kardiologa zbog tih tahikardija sam se toliko uplasila da sam vec sutradan otisla po uput. Uvek sam imala izrazito mali krvni pritisak, u proseku 100/60, cesto i nizi, a sada je uglavnom 130/90, puls mi je redovno preko 100, nocu dugo ne mogu da zaspim od lupanja srca, ne bih da posezem za bensedinima. To je poslednje sta mi treba. U pocetku mi je bilo lako. Ustanem, umijem se, popijem casu vode, uzmem da citam dok me umor ne savlada. Zaspim pred zoru jer posle mogu da spavam duze ali od kad sam se vratila na posao, moram u krevet bar do ponoci pa nemam vremena za "luksuz" zvani knjiga. Jer lupanje srca osecam samo kad lezim u pokusaju da zaspim. Citam da se drugima javlja i u nekim drugim situacijama - dok leze gledajuci film, na primer. Meni ne, samo tada kad legnem da spavam i kad se sve umiri ali je to toliko intenzivno da sam pre neku noc osecala kako krevet podamnom vibrira. Ne znam da li je to posledica mog stanja sada ili jos uvek strah da ce mi se nesto desiti. Ja jos uvek ne mogu da verujem da su ona uzasna krvarenja za koja nikad nisam znala kad ce da krenu, prestala i verujem da zato sada i mislim da je svako ziganje i probadanje znak da se nesto lose desava i ne mogu da se opustim.

Meni creva normalno funkcionisu. Cesto imam stolicu i dva puta dnevno. Mokrenje normalno zadrzavam. Tj. mogu da trpim ali ako mi je WC blizu ne radim to. Opomenuta sam i za priraslice da se cesto javljaju. Koliko su one opasne? Treba li da se brinem ako mi se pojave? Da li moze da ih izazove dugotrajno sedenje u jednom istom polozaju? Moj posao je takav (daktilo-biro) da nekad i satima sedim u istom polozaju kucajuci. Pre sam se "razmrdavala" kod kuce jer sam stalno bila aktivna (briskaj, peri, kuvaj, spremaj...) svaka dva meseca bih pravila generalna spremanja, sada najteze sto sam podigla je stolica a usisivaca jos uvek ne smem da se latim. Sreca je da moja sestricina cesto svrati s posla pa mi nesto pomogne ili je zamolim da mi kupi nesto teze usput kad dolazi. Osecam se ko bolesnik/invalid kad udjem u prodavnicu proteklih desetak dana i uzmem par stvari jer vise ne smem da nosim od 2-3 kg. Nekad sam vukla ko konj i pomerala krevete i regale po kuci sama. Ne bih opstala u glavi da znam da bi ovo stanje potrajalo duze, kao da mi zivot ne bi imao smisla. Jednostavno nisam navikla da u svemu sto nije namestanje kreveta ili kuvanje rucka zavisim od nekog. Dosadno mi je. Nemam slobodnog vremena i para da putujem. Citanje me ispunjava na nekoliko sati a posle me uspava. Izlasci mi nisu zanimljivi kao pre ako ih cesto upraznjavam a i cene po kafanama su uzasne.

Ne bih da se preforsiram sa setnjom previse i tako ubijem vreme. Taj sat setnje dnevno od posla/do posla smatram dovoljnim (bar u pocetku), ali ne znam kako sebi da ispunim dan sada kada sam ogranicena poslovima koje smem da radim. Uzasno je kada uzmem da presadim cvece pa cekam da neko dodje da bi mi premestio saksiju :lol: Treba se saziveti sa tim a tesko je kad si do pre nekog vremena bio vrlo aktivna osoba. Tako da i kod kuce (opet) ili sedim za kompjuterom ili lezim i citam, gledam televiziju. Ili ako mi neko dodje opet se sedi. Da li to dugotrajno sedenje moze da dovede do priraslica ili one nastaju iz nekog drugog razloga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sta psle histerektomije?
PostPoslato: Čet Sep 10, 2009 7:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Vaginalete od kantariona su ok, kao i one sa mesovitim biljem FitoVag (ekstrakt kantariona, kamilice, zalfije, hajducke trave i korena sveze sargarepe). Postoji i HerbaBalm 2000 (stavlja se sa aplikatorom, ali mene boli cak i stavljanje aplikatora).
Sve te vaginalete su da se sluzokoza vagine navlazi, nahrani, da ne postane suva i krta, sklona infekcijama. Meni se desavalo da imam peckanja u vagini kao da imam neku infekciju. Uradil analizu i - nista! Krenem sa vaginaletama i - super! Sve nestaje. Znaci, suvoca je razlog!

Nemoj previse da se zamaras sa razmisljanjem kako si postala invalid jer nesmes ovo, pa ono! Ne zaboravi da je proslo svega 90 dana od operacije. Pobogu, pa nisi ti macka pa da se oporavis tako brzo :wink:

Polako ces poceti sve da radis (ALI NE I DA POMERAS NAMESTAJ, KOPAS BUNAR i slicne stvari).
Sada nikako nesmes da se naprezes previse da nebi doslo do stvaranja kile ili neke druge nezgodacije.

Priraslice su neminovne. Neke zene imaju srecu pa imaju jednu-dve, a neke mnogo pa je neophodno da se te priraslice hirurski srede (kako - nemam pojma, ali bila je jedna zena u N.Frontu kada sam ja bila operisana i ona je dosla samo na otklanjanje tih priraslica).
Sto se vise cuvas, sada na pocetku, priraslica ce biti manje (neka me neko demantuje ako nisam u pravu!).

O samom seksu ne mogu ni da pricam. To je bas mucenje. Penetraciju osecam kao da mi neko ugurava rende! Naravno da mi tada nije ni do cega. Koristim lubrikante koji se kupuju u apoteci.

Pitaj ako te jos nesto interesuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sta psle histerektomije?
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 12:17 am
Postovi: 41
Za beograd67 _ citam tvoj post i mislim da si se ti preforsirala i da previse od sebe zahtevas sto se tice trenutnog stanja.Sve je to normalno i daj sebi vremena da se oporavis, sve ces da radis kao i pre kad prodje dovoljno vremena. Da li ti se krvna slika vratila na normalu? Mozda ti se poremetila vag. flora pa ti je suvo, kao sto je bilo kod mene pa se to sredilo sa acidi borici vaginaletama. Stavljala sam to neko vreme.Mislim da ocekujes da sve odmah funkcionise a ne moze bas tako brzo.I ja sam imala tahikardije i aritmije prvo zbog lose krvne slike a onda i zbog hormonskog disbalansa pa i psiha je imala veliki udeo.Treba vremena...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sta psle histerektomije?
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 10:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Citam ovu temu vec treci put i ne mogu nista pametno da dodam, a sto dame vec nisu rekle...

Posto sam generacija sa beograd67, da i ja malcice tupim - jednostavno, neke stvari NE MOZES vise da radis, i pomiri se sa tim (otprilike isto kao sto ne nosis ultra-mini suknje, i to ne zbog izgleda, nego zbog godina). Znaci, ako si do sada sama krecila, teglila ili kopala, prepusti to sada nekom jacem, a ti zadovoljno trepci&cvrkuci u pozaditi (trebalo mi je 40 godina da ukapiram kako je to dobro&korisno!!)

Sto se svega ostalog tice, desilo mi se skoro sve sto je moglo da se desi - dve operacije, uz histerektomiju i operacija slepog creva (pa sam umirala od gladi 6 dana), limfocista (kao pesnica, i to bas u preponi), punkcije tokom hemoterapije i, na kraju - infekcija!!

I, ne bunim se mnogo - idem na more (izbegavam suncanje), preskacem solarijume & rekreacije, uzivam u penziji sa klincima i redovno pravim frku u Domu zdravlja kad me ostave da cekam duze od sat vremena, ;).

Eh, da - imam novu strast - ucim da igram bridz!!!

Moj stariji klinac kaze da mi jos fali svaler, pa da budem kao Gospodja Ministarka, ;)

Pozdrav i sve najbolje!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sta psle histerektomije?
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 2:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 13, 2009 8:21 am
Postovi: 6
Da se prijavim da i ja imam problema sa otkucajima :) ,nikada ispod 113,a mi je pritisak normalan 120/80.Sada posecujem kardiologa,zakazala sam uz,holter,opterecenje.Uskoro idem i na drugu kontrolu posle operacije.Od maja kada je bila konizacija i posle 6 nedelja histerektomija nisam imala sexualni odnos.Desio se pre neki dan,proslo je 2 meseca od operacije,i treba malo podmazati,nije bas kao rende ali drugacije je.Pocinjem da radim krajem oktobra,bolovanje mi je zatvoreno ali sam na godisnjem.Sto se tice priraslica nisam nista cula o tome,moracu pritisnuti malo doktora,ne bi li progovorio makar nesto.To me najvise izludjuje,pojavim se sa spiskom pitanja i on me tako otalja da zazalim sto sam uopste nesto i pitala.Jel zauvek ostaje sema-na 2 meseca kontrola,a na 3 uz?Ili je to samo u pocetku ili nema pravila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sta psle histerektomije?
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 11:14 pm
Postovi: 12
@mama
Meni je doktor rekao posle prve kontrole (pregleda) da je sve u najboljem redu i da nema potrebe za novom kontrolom pre 6. meseca kada ce raditi i ultrazvuk, osim ako ne daj Boze budem imala nekih problema, onda da se odmah javim. Samo nije rekao kakvi problemi mogu da se dese i sta treba da se desi da mi zasvetli lampica. Zato me i streca svako ziganje i probadanje. Ali cim nije ucestalo i nije jace iz dana u dan pretpostavljam da nema mesta panici.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: