Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem pri ejakulaciji
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 6:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
dakle,ako je neko citao ranije teme,poznace o cemu se radi a ko nije sad cu da napisem...dakle,ja sam u oktobru operisam od tumora levog testisa,dakle izvadjen je i od onda sam primio 6 ciklusa terapija,4 BEP i 2 PEI nakon toga je usledila operacija vadjenja tumora iz stomaka i vadjenje limfnih cvorova iz stomaka pri cemu je jedan bio blizu prostate.pre operacije sam imao normalne ejakulacije sa sprmom,koje je bilo u maloj kolicini ali tako je bilo oduvek,ali posle nje nakon ejakulacije sperme uopste nema...sada sam na hemoterapiji,t..j. na pauzi izmedju 2 jer su mi jos produzili i pitam se da li bi to mogao biti uzrok svega toga,ili ne...radjen mi je ct nakon operacije i nista se ne spominje prostata a gledan mi je thorax,abdomen i mala karlica i nije moguce da nesto nisu videli,dakle da li mi neko moze reci o cemu bi moglo da se radi jer nisam u stanju da idem kod urologa,barem ne dok ne zavrsim ove terapije...?hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem pri ejakulaciji
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 10:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Slavko,ja zaista ne poznajem dobro tu problematiku,ali je vrlo moguce da je to razlog s obzirom da je cilj hemioterapije da se pobiju celije tumora ali se u tom procesu izbuge i neke zdrave koje se naknadno regenerisu.Znaci,ovo je samo moja pretpostavka kao i to da ce se nakon uzimanja hemioterapije spertmatogeneza opet povratiti.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem pri ejakulaciji
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 10:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
hvala vragolasta,ali u cemu je jos stvar,ja sam imao normalne ejakulacije sa spermom cak i posle terapija,ovaj problem se pojavio tek posle operacije...ja se nada da ce se sve vratiti na normalu...ja sam upozoren da ce mozda doci do problema sa azospermijom zbog terapija,cak sam trebao da dam spermu u banku i to "za svaki slucaj",ali se to nije desilo...ipak puno hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 91 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: