Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Lecenje polineuropatije?
PostPoslato: Sre Jun 17, 2009 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:17 pm
Postovi: 16
Pozdrav svima!

Javljam se ponovo povodom problema koji mi je ustanovljen prosle godine, a koji, cini mi se, raste bez obzira na dobru glikoregulaciju.
Prosle godine sam bio na EMG pregledu i ustanovljena mi je umerena polineuropatija (da ne pisem sada detalje izvestaja).
Donji deo stopala skoro i da ne osecam, posebno kada su mi stopala "umorna", to je obicno na kraju radnog dana, prsti stopala su mi konstantno utrnuti. Ostali deo stopala je u "prihvatljivim" granicama. Vise ni sam nisam siguran, ali prosle godine mi prsti stopala nisu toliko bili utrnuti... Ne mogu da nosim tvrde cipele, samo meke i iznosene. Eto, to su ukratko problemi koje imam...
Primao sam prosle godine terapije Bertlithiona, infuziono i oralno, pocetkom ove godine sam ponovio tretman. Neurolog kaze da cemo krajem godine uraditi isto, da ce poboljsanja biti, samo se mora biti uporan. Ali, od poboljsanja nista. Rece mi i da sam opterecen previse sa problemom pa i to utice, da treba da se opustim i zivim "normalno". Da mogu sa polineuropatijom i 20 godina da zivim...
Lako je reci "da zivim normalno". Strah od komplikacija u meni je konstantan, jesam opterecen, ali ne mogu se opustiti.

Molim Vas da me neko posavetuje, neko ko ima slican problem, da li preterujem?
Potoji li jos nesto osim Belithiona?
Hiperbaricna komora?
Ili nesto trece?

Hvala unapred svima na odgovorima.

PS
Tip 1 sam, HbA1c je 5,2. Imam 40 godina. Dijabeticar sam 4 godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 11:15 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ja nemam velikog ličnog iskustva, ali mislim da treba malo da se opustiš. Ako pušiš, odmah prekini. Dosta smo pričali na ovom forumu o polineuropatiji, pa ako već nisi, pročešljaj stare teme. Bilo je ljudi sa različim iskustvima i terapijama. Osim Berlthiona, imaš i Thyogamma i Miligamma preparate koji su registrovani kod nas. Ranije su ih ljudi poručivali iz inostranstva. Preparati ALA su svakako dobrodošli, a kod tebe minimum 600mg dnevno. Toliko znam sa predavanja, ali o svemu treba da odluči lekar.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 19, 2009 8:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:17 pm
Postovi: 16
Diabeta, HVALA na odgovoru. Nadam se da ce se jos neko javiti...

Zaboravih da kazem da sam se u poslednjih 7-8 meseci ugojio 10tak kilograma.
Mozda je i to malo pogorsalo stanje?

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 26, 2009 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 10, 2006 6:28 pm
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
oktavio i ja imam istu dijagnozu kao i ti i u početku sam koristio Alfa lipoinsku kiselinu (proizvod kuće Ivančić i sinovi). Diabetes imam već 16g, od svoje trinaeste :( U početku sam pio 3 kapsule dnevno 3x200mg=600mg da bih kasnije prešao na Berlition. Pio sam dve tablete dnevno (600mg) a sada pijem samo jednu. Trnjenje imam i imao sam ranije i to uglavnom noću kad spavam, bukvalno mi se prekine cirkulacija na jednoj ruci ili nozi... pa me to probudi i kad krv krene da cirkuliše javlja se nesnosan bol. Moraću da povećam dozu opet na 600mg pa ćemo videti razliku.

Probaj da povećaš dozu i da se više baviš nekim fizičkim aktivnostima... pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 01, 2009 9:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Berlition se prepisuje sakom i kapom, jer su doktori u dilu sa farmaceutskim kucama, pa sto vise prepisu puta, to njima vece pare, placanje kongresa i sl. Zar nikom nije cudno sto ga toliki svet pije, ubedjuju da ce biti bolje, a nista se ne desava?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 02, 2009 3:12 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ima i drugih lekova sem berlithiona, tako da postoji izbor... već sam pisala koja je alternativa, a svako ima svoju glavu, pa može da promeni preparat, ako mu ovaj prvi nije doneo boljitak.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje polineuropatije?
PostPoslato: Ned Avg 02, 2009 3:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:33 am
Postovi: 101
Lokacija: KRANJ-SLO
oktavio je napisao:
Pozdrav svima!

Javljam se ponovo povodom problema koji mi je ustanovljen prosle godine, a koji, cini mi se, raste bez obzira na dobru glikoregulaciju.
Prosle godine sam bio na EMG pregledu i ustanovljena mi je umerena polineuropatija (da ne pisem sada detalje izvestaja).
Donji deo stopala skoro i da ne osecam, posebno kada su mi stopala "umorna", to je obicno na kraju radnog dana, prsti stopala su mi konstantno utrnuti. Ostali deo stopala je u "prihvatljivim" granicama. Vise ni sam nisam siguran, ali prosle godine mi prsti stopala nisu toliko bili utrnuti... Ne mogu da nosim tvrde cipele, samo meke i iznosene. Eto, to su ukratko problemi koje imam...
Primao sam prosle godine terapije Bertlithiona, infuziono i oralno, pocetkom ove godine sam ponovio tretman. Neurolog kaze da cemo krajem godine uraditi isto, da ce poboljsanja biti, samo se mora biti uporan. Ali, od poboljsanja nista. Rece mi i da sam opterecen previse sa problemom pa i to utice, da treba da se opustim i zivim "normalno". Da mogu sa polineuropatijom i 20 godina da zivim...
Lako je reci "da zivim normalno". Strah od komplikacija u meni je konstantan, jesam opterecen, ali ne mogu se opustiti.

Molim Vas da me neko posavetuje, neko ko ima slican problem, da li preterujem?
Potoji li jos nesto osim Belithiona?
Hiperbaricna komora?
Ili nesto trece?

Hvala unapred svima na odgovorima.

PS
Tip 1 sam, HbA1c je 5,2. Imam 40 godina. Dijabeticar sam 4 godine.


Oktavio,

pročitaj moje priloge na ovu temu (ne želim da se ponavljam).

lp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje polineuropatije?
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 11:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 11:52 am
Postovi: 39
Lokacija: Novi Sad
Imala bih jednu ispravku, ako ništa drugo, shvatite kao lični stav.
Da bi bilo razumljivije, radim u farmaceutskoj branši. Nažalost, istina je da određene farmaceutske kuće "časte" lekare da bi pisali njihov preparat za određeni zdravstveni problem, ali što se tiče "Berlithiona" ,to je jedino na našem tržištu što vredi uzeti. Ne želim da imenujem domace, nazovi proizvođače koji tobože imaju super gramažu i super cenu. Uvoze najjeftiniju moguću sirovinu,koja se i može izvesti samo u ove jadne države u tranziciji (u g......).
Možete takve alfalipoinske kiseline da pijete koliko god hoćete, aceo efekat biće u tome što će vam se u želucu javiti povećana kiselina i peckanje u stomaku, posebno ako uzimate 2 kapsule odjednom.
I ja imam problem sa polineuropatijom, skupo mi je kao i svima,ali mislim da je u ovom momentu naš izbor ovakav: nabavka napolju,Berlithion ili ništa.
BTW,bitno je da naši vajni ministri i ostali misle kako da nam sa budžeta skinu sve što mogu, a da ubace neki ozbiljan ALA preparat, nema ni govora.
Pozdrav svim saborcima u ovoj podmukloj borbi!

_________________
Nauči gledati sitnice da bi mogao živeti večno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje polineuropatije?
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 11:34 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Medicinski tehničari u jednoj uglednoj beogradskoj klinici Berlithion zovu "bogojavljenska vodica"... Kome verovati, stvarno ne znam. Ali to da nam je potreban dobar ALA preparat svakako stoji.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje polineuropatije?
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 4:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:17 pm
Postovi: 16
Evo me posle nekoliko meseci...

Do sada sam (pre mesec dana) primio Berlition intravenski (10 dana), pa sam presao na oralnu upotrebu jos dva meseca (ukupno tri meseca posle intravenozne terapije).

Da li mi je bolje? Pa, neznam ni sam... cini mi se da nije...ali se nadam da ce makar malo biti bolje ili da ce se bolest (polineuropatija) zaustaviti ili usporiti... Neka se zaustavi i bicu presrecan! Nije ovako dobro, ali...

Eto, javih se da prenesem iskustvo do sada ako to ikome pomaze!

SVE NAJBOLJE U OVOJ 2010 SVIMA NA FORUMU!
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje polineuropatije?
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 7:04 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Hvala na javljanju! :D I tebi želimo sve najbolje u novoj godini, a ponajviše da te taj problem zaobilazi u širokom luku! Malo više pešačenja, bicikl... i ako možeš u bazenu da hodaš u vodi... sve to će još više pomoći.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje polineuropatije?
PostPoslato: Uto Apr 22, 2014 10:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 22, 2014 10:11 am
Postovi: 1
Zdravo
Imam dijabetes vec 11 godina i nisam imao gotovo nikakavih problema sve do prosle godine,istina 2011 sam isao u Tuzlu na klniku za srce gdje su mi radili koronorografiju i nisu nasli za shodno da mi ugrade stend,osim sto su konstatirali da imam anginu pektoris,i koja je nekako zatajila nakon nekolko mjeseci.medjutim prosle godine u Maju poceo sam se osjecati jako lose,pocelo je sve da otkazuje,isao sam na komisiju da dobijem lakse radno mjesto,jer obavljam posao postarakoji iziskuje mnogo hodanja,sto je za borbu protiv viske secera dobro,i napisali su kako bolest nje istrazen da kraja,da bih ja nastavio sa daljimpretragama i otkrio da imam umjereno jaku-jaku hronicnu upali lezija.Sve ono sto pise da se desav na stopalima i prstima kod mene je psrisutno,javlaju se ranice kao ziletom da sam namjerno to radio,jos iz ne znanja pokusam da onaj komad koze otkinem da ne gledam kako ruzno izgleda i povucem sve do kosti sto me zaboljelo nenormalno.Krvni pritisak mi je dobar,ali u glavi imam veoma cesto osjeaj da se penjem na dvije hiljade metara pa se u glavi stvara pritisak,koji kad se recimo popnes na tu visinu treba pla inute da se pritisak u glavi uskladi sa onim na kojoj si visini.Ali meni dodje taj pritisak bez razloga.Kaze doktor da je od slabe cirkulacije.Berlition su i meni prepisali a kosta citavo bogastvo pomogao mi je prva dva mjeseca poslje je organizam razvio toleranciju ili nesto slicno tako da mi nije uopce pomagao popio ili ne isto mi je bilo.Svakog mjeseca zbog nogu radim sve manje danaa sve vise provodim na bolovanju sto je katastrof.U glavi gorim od zelje za poslom ali kad odem na posao tretiram se kao da sam bio malo bolestan i sad sam se vratio i sve je OK,mogu nastaviti kao nekad,uopce nema razumjevanja za moju bolest.Znaju da sam tesko bolestan,znaju da trebam ponovo na komisiju,mada mislim da je moj prvi odlazak na ocjenu radne spsobnosti bila cista farsa,uopce nije bila komisija bila je samo jedna odvratna zena koja je radila sve sto ne treba,a sto treba ne.Nije cak ni moj zdravstveni karton pogledala,slike rendgena gdje takodje postoje neke anomalije,samo sam bez veze uplatio novac i otisao u Bihac.Kako sad da rijesim ovaj problem,sa polineuropatijom,drugi nalazi su u granicama normale,danas sam isao da izvadim krv i dam urin kao da vidim prosjek tromjesecnog secera u krvi.Bojim se najgore po sebe,poceo sam se odvajati od svega,od supruge,ljudi inace,uglavnom mi smetaju,dali primjecuju da mi smetaju ne znam ali ih izbjegavam.Bbosna je sranje od zemlje gdje se ljudi vise raduju tudjoj nesreci nego svojoj sreci,valjda sam zbog toga i poceo izbjegavati ljude


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: