Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hematom na potkoljenici
PostPoslato: Uto Avg 25, 2009 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 2:18 am
Postovi: 24
Lokacija: Podgorica,Montenegro
Moj sin, 15 godina, se povrijedio prije 3 nedelje na fudbalskoj utakmici. Kopackom je protivnicki igrac, preko stitnika, uletio u njegovu desnu potkoljenicu. Modrica, malo bola i to je nakon par dana proslo, a on je mirovao kratko i nastavio sa treninzima.

Nakon 2 nedjelje su otisli na pripreme, malo pojacani treninzi, opet udarac na isto mjesto, ali ovaj put bez modrice i bola, samo sto se na tom mjestu pojavila mala grumuljica velicine zrna pasulja, koja se nije vidjela golim okom, ali se napipavala.

Prije 3 dana, na suterskom treningu, docekao je loptu desnom potkoljenicom, sutnuo je ka golu i odjednom, kao u horor filmu, ogromna izbocina (velicine sljive) se pojavila na tom mjestu...nema modrine, nema bola, samo ruzna izbocina...drzali smo led na to mjesto, sjutradan se malo povuklo, ali se i dalje vidi, snimljena je noga, na snimku je sve cisto, kost je netaknuta, ortoped nam je preporucio MR da bi se nakon toga mogla uraditi operacija!

Hematom, kaze, ispod TIBIJE...MR tek sjutra mozemo da zakazemo, pa onda, ako budemo imali srece, snimanje ce biti za nedelju dana...Moje pitanje se odnosi na tu operaciju...Da li mislite da je pametno odmah potrcati na operaciju, ili pak pokusati na drugi nacin? Fizioterapeuti se mahom ne slazu sa operacijom (Ft kluba i reprezentacije)...doktor koji nam je preporucio operaciju je poznat kao neko ko se prelako odlucuje za hirurgiju, inace je po struci Hirurg-traumatolog...
Da li da potrazimo jos neko misljenje, ili je ovo problem koji se ne moze rijesiti izuzev operativno?
Unaprijed hvala na odgovoru.

_________________
Sve sto dodje ja sam mu naredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hematom na potkoljenici
PostPoslato: Sre Avg 26, 2009 1:20 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Uopste mi nije jasno sta bi moglo da se operise. Na osnovu ovoga sto ste napisali, preloma nema, krvnog podliva nema... Teorijski gledano, u obzir dolazi pucanje nekog od misicnih omotaca (pa nastane neka vrsta misicne kile) ili pucanje nekog od misica potkolenice (moze se leciti operativno ili neoperativno, zavisi od toga o kome se misicu radi).
Mislim da je bolje sacekati MR nalaz pa tek onda razmisljati da li je operacija svrsishodna ili ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hematom na potkoljenici
PostPoslato: Sre Avg 26, 2009 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 2:18 am
Postovi: 24
Lokacija: Podgorica,Montenegro
e pa to me i cudi...kao sto ste rekli, nema nikakvog preloma, niti promjene na tibiji, ni na fibuli...niti se na rtg snimku moze vidjeti problem sa misicem...postoji taj, sad vec blag otok, ili izbochina na nozi koju je doktor pipanjem, nakon rtg snimka, dijagnostifikovao kao hematom...
Ako sam doktora dobro shvatila, posto je na tom mjestu vise puta dobio udarac, taj hematom ce se "pojavljivati" pri svakom vecem naporu ili udarcu, a posto se decko aktivno bavi sportom to je neminovno, pa je doktor njega "tretirao" kao sportistu...a ovaj doktor ima druge arsine za aktivne sportiste...pretpostavljam da mu pauze u treningu, zbog tog hematoma koji bi se cesto pojavljivao, nijesu dobre za sportsku karijeru i da ce se tom operacijom taj problem rijesiti zauvijek.
Ja sam ga ovako shvatila, jer je rekao i da to nije nista strasno i da nije zabrinjavajuce...a onda pomenu operaciju...nije mi bas bilo svejedno.

Ne znam sta moze da se operise, bez da se izvadi hematom i "zakrpi" misic koji je vjerovatno dozivio rupturu, docim se hematom pojavio?!
evo dijagnoze hirurga-traumatologa: Haematoma subperiostalis tibiae dex obs

MR je zakazana za nedelju dana, sledecu srijedu, pa cemo vidjeti nakon toga sta cemo da radimo...hvala na odgovoru:)

_________________
Sve sto dodje ja sam mu naredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hematom na potkoljenici
PostPoslato: Ned Jan 15, 2012 12:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 12:30 pm
Postovi: 1
U listu desne noge pojavilo se zadebljanje veličine oraha. Na ultrazvuku je ustanovljeno da je to dubinski hematom veličine 5 x 1,5 cm.Na koji način se to može što prije izliječiti ? Da li to može ostaviti nekakve posljedice?
Hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hematom na potkoljenici
PostPoslato: Sub Jul 04, 2015 10:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 01, 2015 4:44 pm
Postovi: 4
Imam pitanje da li hematom mora uvek biti vidljiv na oko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hematom na potkoljenici
PostPoslato: Pon Jul 06, 2015 9:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не мора. Хематом на мозгу се не види а веома је опасан, на пример.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hematom na potkoljenici
PostPoslato: Uto Maj 30, 2017 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2017 1:15 am
Postovi: 1
Ja sam imao identicnu povredu, na fudbalskoj utakmici me je protivnicki igrac zgazio na potkolenicu i to je oteklo malo i bolelo je na dodir. Normalno sam hodao i taj otok mi nije stvarao toliki problem, osim sto je boleo na dodir, obratio sam se ortopedu medjutim on nije rekao da vidi otok i rekao mi je da pijem brufen. Medjutim posle mesec dana od povrede dobio sam opet udarac u isto mesto i to je odjednom oteklo i pocrvenelo. Obratio sam se hirurgu i reko je da hitno moram da uradim EHO mekih tkiva da vidi gde je ta zgrusana krv imao sam hematom dimenzija 120mmx27mm i imao sam temperaturu posto je to bilo upaljeno uradjena mi je incizija to jest hirurg me je secnuo po sred hematoma i iscedio mi je tu zgrusanu krv, da sam otisao nedelju dve kasnije ostao bih bez noge tako da vam ja predlazem operaciju jer kako sam ja to procitao to je slicno kao kod mene.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: