Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prostatitis/upala besike ili...
PostPoslato: Pon Avg 24, 2009 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2009 9:48 pm
Postovi: 2
Mom ocu (67 god., adenom prostate) se pre cetiri dana pojavio problem sa ucestalim mokrenjem, bolom pri istom, povisenom temperaturom i povremeno dijarejom (mislim da je jednom i povratio). Taj prvi dan je pre nego sto je otisao kod lekara (samoinicijativno :roll: ) uzeo jedan Panklav, da bi mu doktorka u DZ sutradan prepisala Palitrex i rekla mu da je to samo virus i da ce brzo proci (nikakve analize nije radila). Kako se stanje nije popravljalo, a temperatura se pojacavala, u subotu je otisao u dezurnu bolnicu gde ga je doktor pregledao i rekao mu da sumnja na slepo crevo i da taj dan uvece ode u Urgentni kod hirurga (na pregledu je moj otac reagovao na bol u predelu slepog creva, s tim sto je on mislio da to nema veze sa slepim crevom, vec sa oziljkom od operacijom hernije od pre, recimo, 2 godine-koliko ja znam, njega to od onda boli na pritisak). Posto nije video smisla u cekanju do veceri da ode kod lekara, plaseci se perforacije, otisao je taj dan popodne. Hirurg ga je pregledao i rekao mu da to nema veze sa njim i poslao ga kod urologa. Ja nazalost nalaze urina nemam ovde trenutno, ali bilo je bakterija, leukocita, proteina, glukoze, krvna slika-poviseni leukociti, ostalo u redu. Urolog mu je rekao da predje na Panklav i poslao ga kuci. Taj dan oko ponoci se probudio u jakim bolovima i sa izrazito povisenom temperaturom (nije mogao da izmeri, ali je bilo jasno po njemu da je stanje ozbiljno). Uz mnogo natezanja, posto se lose osecao i nije mogao da ustane iz kreveta, nekako je smogao snage da ode u bolnicu. Dok je stigao do tamo vec je krenuo da se gubi i bunca, peklo ga je mnogo, a nije mogao uopste da mokri i imao je dijareju. Prikljucili su ga na infuziju i stavili mu kateter, temperatura je krenula da spada i on se polako povratio u razumno stanje. Doktori su jutros uradili neke analize, mi niti znamo koje, niti kada ce biti rezultati, jer "nemamo mi sta da pricamo sa lekarom". Samo su nam rekli da sumnjaju na upalu besike ili prostatitis. Zaboravila sam da kazem da na pregledu prostate nisu nasli da je situacija ista promenjena u odnosu na njeno uobicajeno stanje i inicijalno je odbacena mogucnost da je prostata u pitanju. On se sada bolje oseca, nema temperaturu i izbacuje tecnost (kroz kateter). S obzirom da niko od lekara ne nalazi za shodno da nama ili njemu bilo sta objasni, ja bih volela ako bi neko ovde mogao da mi kaze sta misli o mogucoj terapiji i prognozi, iako znam da su ovo poprilicno sture informacije. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 103 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: