Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovanje koje odredi ginekolog
PostPoslato: Uto Avg 04, 2009 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 04, 2009 9:07 pm
Postovi: 1
Zdravo svima!

Zanima me, koliko najvise dana bolovanja moze da da ginekolog pre nego sto se ode na komisiju za odobrenje trudnickog bolovanja?

Hvala svima unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 05, 2009 8:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Isto kao i svi drugi, 30 dana, koliko se sećam, ima i mala i velika komisija, posle toga su obavezne komisije. Ginekolog napiše - da preporuku za bolovanje, pa kod dr opšte prakse za uput za komisiju, pa uput i izveštaj od gin na komisiju, pa čekanje odgovora, pa kod dr opšte prakse po doznake na osnovu izveštaja komisije, pa ako je dobar daće ti odmah drugi upit za komisiju (bez obzira da li imaš svež izveštaj od gin, jer uput bez izveštaja je beskoristan - u nekim mestima se praktikuje da komisija piše svoje mišljenje dvaput na isti uput) i tako u krug....
Reći će ti već dr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 05, 2009 8:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Svaki doktor moze da odredi najvise 30 dana bolovanja, jer posle 30 dana mora da se ide na lekarsku komisiju. Lekarska komisija, na osnovu nalaza, moze da produzi ili zakljuci bolovanje. Za svakih 30 dana bolovanja, zaposleni mora u svoju firmu da odnese lekarske doznake (dokaz o bolovanju), na osnovu koga mu se obracunava zarada.

Zarada u prvih 30 dana bolovanja ide na teret firme, ako komisija produzi posle toga, zarada se isplacuje preko fonda.

Trudnicko bolovanje se ne razlikuje od bilo kog drugog bolovanja, a porodiljsko se po zakonu otvara mesec dana pre ocekivanog termina i traje godinu dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 05, 2009 11:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
isidora je napisao:
Svaki doktor moze da odredi najvise 30 dana bolovanja, jer posle 30 dana mora da se ide na lekarsku komisiju. Lekarska komisija, na osnovu nalaza, moze da produzi ili zakljuci bolovanje. Za svakih 30 dana bolovanja, zaposleni mora u svoju firmu da odnese lekarske doznake (dokaz o bolovanju), na osnovu koga mu se obracunava zarada.

Zarada u prvih 30 dana bolovanja ide na teret firme, ako komisija produzi posle toga, zarada se isplacuje preko fonda.

Trudnicko bolovanje se ne razlikuje od bilo kog drugog bolovanja, a porodiljsko se po zakonu otvara mesec dana pre ocekivanog termina i traje godinu dana.


Da dodam. Kod visokorizičnih trudnoća porodiljsko bolovanje može da se otvori bukvalno na sam dan porođaja, jer se tada trudnoća na neki način tretira kao bolest, pa bolovanje traje sve dok postoji potreba za lečenjem, tj. sve do kraja trudnoće. (Meni je otvoreno nepunih nedelju dana ranije)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Može li neko da kaže kakva je dinamika isplata, preko RZZZ, dok teče trudničko bolovanje?
Ima li neko iskustvo sa isplatom, preko skupštine grada Beograda...dopunu od 35%?

U mom slučaju..najpre je teklo bolovanje preko dr.opšte prakse, do 30 dana, a potom uput za komisiju od strane mog gin, jer je već konstatovana trudnoća, međutim, iako drugi mesec bolovanja,ispalta je išla preko firme, sa pojašnjnjem: da iako je drugi mesec bolovanja, komisijski odobren, osnov nije isti..ovog puta, trudničko.

Tako da od polovine jula definitivno nisam preko firme- po isteku prvog trduničko meseca...ali, neizvesno je i ko će i kada.. šta uplatiti...a troškovi su enormni :x :x :x !!!!
Grad Begrad pristupa isplati , teko pošto biva obavešten od strane fonda..Meni za prvi trudnički mesec ne plaća fond, ali ima li obaveze na strani grada??jer, osnov isplate je upravo trudničko bolovanje..bez obzira na činjenicu da je 65% išlo i posle drugog meseca bolovanja preko firme...

Komplikovano...ili ........ne znam bolji način da sažmem...................

Uglavnom, kada najranije mogu da očekujem bilo šta, zna li ko?

služba preko grada je smeštena u Tiršovoj, zvala ih na početku trudnoće....kako su bili grozomorno neljubazni...a ja sam bila slabašna, pa nisam mogla da se sa njima nosam...Inače, morala sam da okrenem 66 br.telefona, kako bih došla do jednog izuzetno neprijatnog ženskog vokala :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 12:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Citiraj:
služba preko grada je smeštena u Tiršovoj,
..
..htedoh reći, kancelarija ...skeretarijata za zdravstvo, gradske uprave Bgda, zadužena za isplatu ...nalazi se negde u ul. Tiršova...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 11:38 am
Postovi: 47
Lokacija: BG
Lily,

mene to isto interesuje. Citala sam komentare po nekim forumima i naidjoh na podatak da je grad Beograd u julu isplatio 35% za april. Drugim recima, sa velikim zakasnjenjem. Sto se tice onih 65% od Fonda, knjigovodje mi rekose da to kasni neka 2 meseca.
U istoj sam situaciji kao ti, firma mi je isplatila i za 2.mesec trudnickog, ali za nadalje nazalost ne znam sta i kad da ocekujem.

Nadam se da ce se javiti neko ko mozda ima svezije informacije!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 11:38 am
Postovi: 47
Lokacija: BG
Lily,

mene to isto interesuje. Citala sam komentare po nekim forumima i naidjoh na podatak da je grad Beograd u julu isplatio 35% za april. Drugim recima, sa velikim zakasnjenjem. Sto se tice onih 65% od Fonda, knjigovodje mi rekose da to kasni neka 2 meseca.
U istoj sam situaciji kao ti, firma mi je isplatila i za 2.mesec trudnickog, ali za nadalje nazalost ne znam sta i kad da ocekujem.

Nadam se da ce se javiti neko ko mozda ima svezije informacije!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovanje koje odredi ginekolog
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 2:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Citiraj:
naidjoh na podatak da je grad Beograd u julu isplatio 35% za april.

Tako su i meni rekli, prilikom tel. kontakta , još u junu....a i odgovorili, na moj pitanje:kada mogu očekivati prvu isplatu, obzirom da je t. bolovanje započeto sredinom juna, - rekoše ,posle 10.avgusta!No, u to vreme nisam znala da ću i drugi mesec biti na bolovanju, mada trudničkom, ali preko službe....Što ne bi trebalo da ima uticaja na isplatu, od strane grada....ali, ako se doznake prosleđuju, a tako se radi, iz repub. fonda -gradu, nejasno je da li će i kada započeti ta isplata, jer prva nakanada trudnička sledi tek za period od polovine jula.....u mom slučaju..Prema tome....ko zna... :o :roll: :cry:

Pokušaću da dobijem odgovor u ponedeljak...telefonom...valjda će me sasluštati....baš je gospoja :wink: :evil: bila nestrpljiva.... :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovanje koje odredi ginekolog
PostPoslato: Pon Avg 24, 2009 10:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Vojovanov i ostale devojke,
sa malim zakašnjenjem..evo info u vezi isplate trudničke naknade, posebno nakon 2.mesecea bolovanja,u kom slučaju je isplata išla preko naših službi...
Kontaktirala sam gradski sekretarijat za socijalna pitanja Beograda, povodom isplate 35%,.Stvari, na žalost, stoje ovako:
ne pripada nam dopuna preko grada, do 100%, iako je osnov - trudničko bolovanje-održavanje trudnoće!Tek kada započne isplata preko fonda, sledi i ova razlika!I u slučaju kada je prvi mesec trudničkog bolovanja,koje isplaćuje firma, kao i u slučaju kada je prvom trudničkom mesecu bolovanja, predhodilo bolovanje dr. opšte prakse!Nelogično, ali je tako!Znači, isplata preko skupštine grada Beograda, započinje tek nakon isplate preko fonda!ne znam koliko se čeka i na tu isplatu, ali tek nakon što fond pošalje spiskove nadležnom sekretarijatu grada, za trudnice sa prebivalištem u Beogradu, uslediće isplata i te razlike od 35%!
Meni su rekli da će "možda" biti krajem septembra deo isplate koji se odnosi za deo kalendarskog meseca-a to je jul.Možda!Kao i da je poslednja isplata "nešto "kasnila.
Sama činjenica o trudničkom bolovanju nije dovoljna za participaciju grada, u prvom mesecu t.bo., već se gradska obaveza "vezuje" za početak isplate tek kada startuje fond!Dakle, po isteku obaveze firme da isplati 65%.

...ako se ovome doda i zakonska obaveza otvaranja porodiljskog bolovanja, 28 pre termina za porođaj, kada se opet žena vraća na teret scvoje službe, u pogledu isplate, i broj trdunica koje rade..pa, po meni se grad i ne pokazuje naročito velikodušnim...kada se sumiraju konačni godišnji iznosi...u odnosu na priliv gradskog budžeta....a čekanje od nekoliko meseci, na doznačena zakonska sredstva....u uslovima kada su troškovi iz različitih razloga prilični....uh, da ne kometarišem..
Rekli su mi i da se "malo strpim"..verovatno je teta mislila da npr. jedemo svaki treći dan, a i da preskačem terapiju..koja mi je do sada bila jako skupa......


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: