Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol u kuku
PostPoslato: Ned Avg 16, 2009 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 10:17 am
Postovi: 2
Imam 64 godine, bolovi u desnom kuku su poceli pre 1,5 godine i pojacavaju se hodanjem. Fizijatar smatra da je neophodna operacija sa ugradnjom proteze. Citam da u Hrvatskoj dr. Nemec radi specijalne proteze, da li to neko radi u Beogradu. Takodje bi molio i neku adresu da probam magnetoterapiju.
unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u kuku
PostPoslato: Ned Avg 16, 2009 5:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Niste napisali da li je potreba za ugradnjom endoproteze potvrdjena i pregledom i rentgenskim snimkom. Vrlo cesto se u praksi, kad se sudi samo na osnovu tegoba, bol u kuku pobrka sa bolom koji potice iz kicme.
Ne znam na kakve specijalne proteze kuka mislite. Ako znate neki detalj, bilo bi dobro da napisete, pa ce neko od nas znati da Vam kaze radi li se to i u Beogradu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u kuku
PostPoslato: Sre Avg 19, 2009 2:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 10:17 am
Postovi: 2
Postovani Veljko,
pregled je bio vrlo prost, moja konstatacija da me boli prepona pri hodu i da kada legnem na ravnu povrsinu ne mogu u potpunosti sam da ispravim desnu nogu, javlja se bol u preponi kada mi neko pritisne koleno do podloge, prakticno normalno opruzim nogu tako da mi je koleno oko 6 cm iznad kolena leve noge.
Za specijalnu vrstu proteze kuka sam procitao na www.bolnica-nemec.hr a naziv je BEP Resurfacing proteza i iz opisa ini mi se daleko prihvatljivija nego normalne proteze.
Smetnje koje sada imam nisu toliko velike da bi se lako odlucio za operaciju jer mi je utisak da cu onda da imam mnogo vece probleme nego danas.
Pozdrav i hvala
Stevan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u kuku
PostPoslato: Sre Avg 19, 2009 5:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
stevan45 je napisao:
Postovani Veljko,
pregled je bio vrlo prost, moja konstatacija da me boli prepona pri hodu i da kada legnem na ravnu povrsinu ne mogu u potpunosti sam da ispravim desnu nogu, javlja se bol u preponi kada mi neko pritisne koleno do podloge, prakticno normalno opruzim nogu tako da mi je koleno oko 6 cm iznad kolena leve noge.
Za specijalnu vrstu proteze kuka sam procitao na http://www.bolnica-nemec.hr a naziv je BEP Resurfacing proteza i iz opisa ini mi se daleko prihvatljivija nego normalne proteze.
Smetnje koje sada imam nisu toliko velike da bi se lako odlucio za operaciju jer mi je utisak da cu onda da imam mnogo vece probleme nego danas.
Pozdrav i hvala
Stevan


IMA LI ŠANSE DA SE TO POČNE RADITI I KOD NAS?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u kuku
PostPoslato: Pet Avg 21, 2009 2:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Za [b]remi[/b]: imate odgovor na podforumu ortopedija.

Za [b]stevan45[/b]: sem stepena ogranicenja pokreta, pri odlucivanju za ugradnju vestackog kuka se uzimaju u obzir i tegobe pacijenta (bolovi, smanjenje mogucnosti za normalne zivotne aktivnosti i sl.). Mislim da bi bilo dobro da se sve uzme u obzir kad se odlucuje o ovakvoj operaciji.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: