Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li neko zna sta su nodusi stitne zlezde ?
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 2:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Volela bih da neko strucan ili neko ko je imao slicna iskustva ,navede sta su to nodusi stitne zlezde,kako oni nastaju i sta mogu da prouzrokuju ?
Koliko znam to nisu ciste. Ja imam dva manja nodusa u desnom reznju stitne zlezde i preporucili su mi na Onkologiji operaciju. Hormoni su svi uredu ,osim PTH (paratiroidni hormon ) koji je povisen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: quincekap
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 8:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 04, 2005 12:36 am
Postovi: 25
Rec nodus znaci cvor. Taj cvor moze biti beningnog(dobrocudnog) i malignog(zlocudnog) karaktera. Iznenadjujuce je da su te doktori uputili na operaciju samo na osnovu nalaza hormona. Cudno je i sto su ostali hormoni dobri. Pretpostavljam da si radila T3,T4 i TSH? Potrebno je uraditi ultrazvuk. Mesta za paniku ne sme da bude. Znam slucaj devojke koja je operisala nodus i sada je ok, operacija je trajala kratko i bila je svega nekoliko dana u bolnici. Isto tako, znam slucaj jednog decka kome je odstranjena kompletna stitna zlezda i koji uzima hormone.

Ne brini, veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 13, 2006 12:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Ne,oni me nisu uputili samo zbog hormona(mada je pacijenatima kojima je izvadjena stitna zlezda uglavnom PTH bio povisen.Imala sam prilike da razgovaram sa dosta pacijenata na Onkologiji)
I naravno da su mi prethodno radili ultrazvuk.Tako su i videli ta dva nodusa koja su se pojavila u roku od dva meseca od prethodnog ultrazvucnog pregleda. Mislim da je presudno bilo i to sto su pre dve godine i mom ocu izvadili celu stitnu zlezdu.Imao je hladni,benigni cvor.Hormoni stitne zlezde su svi bili u redu,osim PTH koji je bio povisen.U mom slucaju su i antitela bila "blago"povisena.Kalcitonin je bio u redu.
Hvala na podrsci,nadam se da cu uspesno proci operaciju i da ce i moji rezultati pokazati da su u pitanju benigni nodusi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: