Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 26, 2008 2:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Nije moguće zbog Pronison-a. Na žalost, često lekovi neophodni za lečenje tako ozbiljnih sistemskih oboljenja daju ozbiljne i teške propratne neželjene efekte... nekada ih zbog tog isključujemo iz terapije... u svakom slučaju, vaga se benefit sa neželjenim dejstvima takve terapije.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 26, 2008 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 8:12 pm
Postovi: 31
Evo ija nesto da kazem, :) ! Moja mama ima problema sa vertigom,radila je kolor dopler vrata i odlican je ct mozga je dao odlicne rezultate,e medjutim centar za ravnotezu joj je poremecen kako joj je doktorka rekla zanosi na desnu stranu a inace godinama ne cuje dobro na desno uvo! Kada je posle nedelje otisla i kod usnog lekara rekli su joj da joj je struktura uha dobra(vec kako se to ozve) i da necuje na desno uvo sto smo vec znali!Lekove su joj dali iste ginko,trental i da redergin koje je strasno uspavljuje i ima osecaj propadanja!Posto je pre dve nedelje imala strasan vertigo pored svih ti lekova koji joj ne pomazi kada je vertigo obori jedino sto joj pomogne je infuzija Ringerov rastvor sa trentalom.Dok je promala infuziju dali su joj i torecan da pije tri dana i nisam mogla da je probudim po ceo dan!
Da kupila sam joj i konjski balzam Krauterhof kojom joj masiram vartni deo!
Ja mislim da od svih ovih stvari nista ne moze da pomogne kao umerene vezbe i masaza,ali u njenom slucaju vratnog dela posto je imala prelom 12 toreklanog psljena!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 07, 2009 8:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Skopje78
vi imate BPPV - Benigni Paroksizmalni Pozicioni Vertigo

narodski receno "kamencici u uvu"
znaci to je jedan benigni poremecaj u unutrasnjem uvu koji daje vrlo neprijatne simptome koje vi navodite. Obicno prodje spontano posle izvesnog vremena. Naravno ima slucajeva kod kojih to moze trajati i godinama.
Bez brige veoma uspesno se leci - uradi se repozicioni manevar i zdravi ste.

lekovi koje pijete vam ne mogu pomoci.

Probajte da nadjete nekog doktora u Skopju koji to leci.
Znaci raspitajte se ko zna da leci BPPV
ukoliko ne nadjete nikog, mada sumnjam,
dodjite kod mene u Beograd i izlecicu vam tu vrtoglavicu.

Pozdrav,
Dr Dusan

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 1:51 pm
Postovi: 27
Kad sam procitala postove drdusana,rekla sam ima nade i za mene. Slicne muke imam i ja(pisala sam ranije),vec malo vise od 2 godine sa malo ublazenih simptoma borim se i nikako da prodzu.I ja sam iz Skoplja.Pokusacu da nadzem nekog doktora,a ako drdusan znate nekog ovde (mozda saradzujete s nekoga) preporucite nam.Hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 7:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
rado bih vam preporucio nekog kolegu iz Skopja,
ali na zalost ne znam ni jednog

Sto se tice BPPV-a o kojem sam pisao
najcesci je uzrok vrtoglavica
benigna je stvar i obicno se lako leci
problem je sto na nasim podrucjima doktori slabo prepoznaju ovu patologiju, pa salju pacijente da snimaju vratnu kicmu, rade dopler ks vrata, a neki zavrse i sa MRom i KTom.
Kod starijih pacijenata se uvek nadje neko okostavanje vratne kicme i suzenje krvnih sudova te se simptomi Benignog Vertiga pripisu toj patologiji, a kod mladjih se obicno svodi na slicnu pricu o cirkulaciji i vratnoj kicmi.
Naravno vratna kicma moze biti uzrok vrtoglavica (u 5% slucajeva), slabija cirkulacija kroz vertebralne arterije takodje je uzrok vrtoglavica, ali uz vrtoglavice se javljaju i drugi simptomi uzrokovani slabijom cirkulacijom koji svi u celini cine nesto sto zovemo Vertebro-Bazilarna insuficijencija. Naravno i u najrazvijenijim zemljama oko 20% vrtoglavica ostane nerazjasnjeno.


Navescu neke od uobicajenih simptoma Benignog Vertiga:
vrtoglavica nastaje pri naglom okretu glave, pri zabacivanju glave u nazad,
npr. kad hocemo nesto da pogledamo gore,
ili kad vam u frizerskom salonu peru kosu.

Takodje pri okretanju u krevetu u stranu;
kod nekog je to samo u jednu stranu, ali moze biti i u obe;
nekoga ovo moze probuditi u toku noci (jedan od diskutanata se zalio na to).
Takodje prilikom ustajanja iz kreveta i leganja u krevet . . .

Vrtoglavica koja nastane je obicno jaka, kratko traje, obicno od 5 do 30 sekundi,
kod nekih je pracena mucninom
i kako se pacijent primiri - prodje.

U vecini slucajeva ova vrtoglavica prodje spontano (sama od sebe) nakon nekoliko dana; naravno moze se posle izvesnog vremena javiti opet.

Znaci ko ima neke od navedenih simptoma, vrlo moguce da ima BPPV ("kamencice u uvu")
naravno da bi se dijagnoza potvrdila potreban je pregled ORL specijaliste koji zna da leci ovo oboljenje (vecina ne zna). Mislim da ima i nekih neurologa koji znaju ovo da dijagnostifikuju, a neki i lece (njih je jos manje).

Pozdrav i srecno,
Dr Dusan

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 11:11 am
Postovi: 25
.ovako...imam 25 god sportom se bavim manje vise kad stignem ali nisam neaktivan svakako...prosle god sam imao oko 2 meseca osecaj ljuljanja i blago kao a mi se telo krece kad stojim osecaj da cu pasti.....e to je proslo i vratilo se ove god mnooogo jace....pocelo je u februaru kada sam dok sam hodao imao jak napad krenuo sam levo pa desno....pobledeo preznojio se i dobrih par min nisam mogao doci sebi....e od tad do sad ja imam osecaj isti ....ljuljanje kada gledam u jednu tacko ona kao da rotira od leva ka desno tj krece se blago po kruznoj putanji ali to samo kad se bas zagledAM....dok hodam neki strah u nogama i i oseaj da cu pasti....blaga osamucenost...nemam bistrinu i odsecan i siguran hod kao ranije...hodam dosta oprezno od tad....svaka jaka vrucina mi pogorsa stanje....umor rano ustajanje...osecaj zujanja simetricnog u glavi je konstatno prisutan samo sto preko dana ne cujem samo kao osecam vibraciju blagu a kad legnem zuji kao posle jake muzike......od analiza....laboratorija u redu....audiometrija u redu....kalorimetrijski navodno hipotonija levog ali kazem navodno jer je razlika oko 30sek mozda malo i manje ali kao dg paresis n.vest.lat.sin....neurolog kaze romberg blago pozitivan i navodi na nmr koju radim tek krajem avgusta....da bi moj lekar opste praxe rekao...UH BOJIM SE DA NIJE TUMOR ILI MS i od tada krece moj nemir i ne znam kako da sacekam nmr neurokranijuma....kicma imam skoliozu blagu,u vratnom delu malo povijena tj vrat mi malo ide unapred ali blagooo.....dr s obzirom na ovako negativne prognoze a moje duge ali diskretne simptome sta sve moze doci u obzir.....hvala vam mnogo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 20, 2009 5:52 pm
Postovi: 2
@bangobre

ja imam ali bukvalno iste simptome kao i ti , ali totalno sam se prepoznao u tvom postu , evo ima godinu dana kako me jebe to ljuljanje , i to je sve pocelo tako iz cista mira jedno jutro dok sam isao do prodavnice ... moram priznati da je manje , ali brate dugo traje , taj neki osecaj pijanosti , nemanje sigurnosti u nogama , ljuljanje dok mirujes , isto to ljuljanje dok gledam u tacku (trebalo mi vremena da skapiram o cemu se radi tacnije da definishem simptome) ne znam jbg sta sve nisam radio , sve ovo sto su ljuidi naveli ...vrhunac je bio NMR koji nije pokazao nista , sve je bilo u redu ... to je verovatno neki virus proshibao i napravio sranje .. moje misljenje je da ti isto NMR nece pokazati nista , i da je to nesto sto ce nam mozda proci a mozda i nece ... niko to ne zna... ne verujem ni da je MS (mada nisam radio NMR kicme) ... ima tu dosta i psihologije ako se zabodes u to i o tome razmisljas simptomi (pogotovo ako su ovakve prirode ) mogu da znas... pocnu jos vishe da se izrazavaju itd... pogotovo ta frka i znoj koji si opisao ... nego bih te zamolio za jednu uslugu ako si jos na forumu , da javish rezultate , pogotovo ako radis NMR kicme .. znam da zvuchi jadno i fusharski ali svi ti testovi kostaju i to ne smao para nego i vremena a bogami i zivaca.... tako da znam dal i to treba da radim ... e da i to sto kaze lekar opste prakse zajebi ... on da nesto zna ne bi bio LEKAR OPSTE PRAKSE... pogotovo je budaletina kad tako nagadja nesto bez ikakvog pokrica... ja bi mu se keve najebao... postovanje svim doktorima na forumu(cenim to sto izdvajate vreme za odgovore) ali ima vas svakakvih , od dobrih do onih kojima bi oduzeo diplomu i nalupao ko volove...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 20, 2009 5:52 pm
Postovi: 2
@bangobre

ja imam ali bukvalno iste simptome kao i ti , ali totalno sam se prepoznao u tvom postu , evo ima godinu dana kako me jebe to ljuljanje , i to je sve pocelo tako iz cista mira jedno jutro dok sam isao do prodavnice ... moram priznati da je manje , ali brate dugo traje , taj neki osecaj pijanosti , nemanje sigurnosti u nogama , ljuljanje dok mirujes , isto to ljuljanje dok gledam u tacku (trebalo mi vremena da skapiram o cemu se radi tacnije da definishem simptome) ne znam jbg sta sve nisam radio , sve ovo sto su ljuidi naveli ...vrhunac je bio NMR koji nije pokazao nista , sve je bilo u redu ... to je verovatno neki virus proshibao i napravio sranje .. moje misljenje je da ti isto NMR nece pokazati nista , i da je to nesto sto ce nam mozda proci a mozda i nece ... niko to ne zna... ne verujem ni da je MS (mada nisam radio NMR kicme) ... ima tu dosta i psihologije ako se zabodes u to i o tome razmisljas simptomi (pogotovo ako su ovakve prirode ) mogu da znas... pocnu jos vishe da se izrazavaju itd... pogotovo ta frka i znoj koji si opisao ... nego bih te zamolio za jednu uslugu ako si jos na forumu , da javish rezultate , pogotovo ako radis NMR kicme .. znam da zvuchi jadno i fusharski ali svi ti testovi kostaju i to ne smao para nego i vremena a bogami i zivaca.... tako da znam dal i to treba da radim ... e da i to sto kaze lekar opste prakse zajebi ... on da nesto zna ne bi bio LEKAR OPSTE PRAKSE... pogotovo je budaletina kad tako nagadja nesto bez ikakvog pokrica... ja bi mu se keve najebao... postovanje svim doktorima na forumu(cenim to sto izdvajate vreme za odgovore) ali ima vas svakakvih , od dobrih do onih kojima bi oduzeo diplomu i nalupao ko volove...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 22, 2009 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 11:11 am
Postovi: 25
e eto ima jos nekog ko ima simptome kao ja....malo sam dobio na samopouzdanju znajuci da josneko ima a da nije nista ozbiljno.....e zadrzao bih se malo oko tog simptoma kad se zagledas u jednu tacku...kod mene je t tako da u sta se god zagledam ono kao da lebdi na vodi...ili ide lagano gore dole ili rotacionim pokretima uglavnom sa leva na desno...kako je to kod tebe...i osecaj kao da u glavi nesto non stop zuji i vibrira.....mozak ima informacije kao da seljuljam non stop u svim pravcima ali naravnolagano kad zaboravim onda i ne ljulja ...ma haos...kako je to kod tebe?ima li koga strucnog da daa vidjenje prethodnih postova .pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 22, 2009 10:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 20, 2009 5:52 pm
Postovi: 2
isto tako.... isto nekad kad se fokusiram na neku radnju ili kad radim nesto , kao da to iskuliram ali kad legnema i primirim se , pocne... kazem bilo je jos gore ali bash netrpeljivo ... sad me vishe zabrinjava sto to traje.... takodje primetio sam da kada mi se prispava ili kada sam pospan i bas umoran , recimo i ujutru kad se probudim naokn spavanja su ti simptomi blazi , ali tako uvece ili nakon nekog rada to osetim vishe ... ma jbg ne znam vishe ni sam :)... isto mi je bilo tesko da se fokusiram na neku tacku jer sam imao taj feeling ... jbg to je sve povezano , cenyar za ravnotezu , vid , sluh ... sve su to aparati koji skupljaju nadrazaje i na osnovu tih informacija nam omogucavaju orijentaciju ... znam nije to toliko strasno koliko "zamara coveka" i kad legnes da se odmorish , cik pogodi ... ponovo imas problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 28, 2009 10:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 06, 2009 12:46 pm
Postovi: 2
Zdravo,i kod mene je broblem te neke vrste osijecaj pijanstva i osamucenosti....Obisla sam sve doktore u Swiss jer tu i zivim ali sve je ok....Ali kod mene je i dalje prisutna ta nelagoda....Ja osijecam ukocenost u vratu i tako neku tezinu u glavi(bez boli) kao da te neko pritisnuo i drzi...Te u zadnje vrijeme osijecam da mi trnu i ruke i noge...Imam 26 godina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 13, 2009 12:36 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima,
Imam 29 godina i ja od skora imam slične simptome-vrtiglavica, nesvestica, malaksalost, bol zadnjem vratnom delu sa ukočenošću, mučnina, nedostatak vazduha, napadi vrućine i preznojavanje. Pojačava se pri jako sparnom i vrućem vremenu, kad sam neispavana, izmorena. Dešavalo mi se kad sam baš premorena, a ne mogu da legnem da spavam, počne da mi se vrti i da propadam, legnem u krevet konačno i onda se od poniranja uplašim, zanervozim se, počne da mi lupa srce i tako dalje.
Inače od pre 2 meseca otprilike su mi se pojavile povećane količine holesterola(redovno ga merim, ovo je prvi put i vrednost je bila 7.35), patim od alergija (trenutno sam na imunoterapijama za grinje) i povremeno (pred terapiju) pijem presing, imam krivu kičmu i to u vratnom delu i lumbalnom (valjda se tako kaže vrat i krsta) od osnovne škole (radila korektivne vežbe do 18 godine i povremeno kasnije, ne radim već godinama niti sam nešto fizički aktivna godinama, sem šetnji)i imam veliki višak kilograma (ne mali) već par godina.
Počela sam da radim pre godinu dana, posao podrazumeva celodnevni rad na računaru, monitor u totalno neprirodnom položaju za glavu(vrat mi je povijen na dole stalno i boli me donji zadnji deo glave i vrat), spavam na krevetu na rasklapanje (ima prelom na krevetu i promenu nivoa tela, od struka do glave i od struka do nogu su različiti nivoi-sundjer sa drvenom daskom, dvosed na rasklapanje),nemam jastuk (za kičmu su mi još onda preporučili spavanje bez jastuka, pa i sad spavam na ruci ili ukrasnim jastučićima).
Sve ovo mi je ukazala maserka kad sam otišla kod nje prošle nedelje jer više nisam znala šta ću sa bolovima u vratu. Inače, počele su i ruke da mi trnu od ramena do šake, povremeno).
Maserka mi je preporučila kiropraktičara, jer mi je rekla da su mi zbog krive kičme u vratom delu mišići jako napeti, da su nervi iritirani i da su posledica svega toga ovi simptomi koje imam. Da napomenem da mi je pola sata mašaže ledja i vrata prijalo,iako je neopisivo bolelo jer je sve upaljeno i napeto, i da su simtomi iščezli nekih 7 do 9 dana, ali evo vratili su se.
Ima li neko od stručnih lica da prokomentariše ovo moje stanje?
inače sam išla kod orl, zbog vrtoglavica i problema sa manjokom vazduha pre mesec dana, al mi je dorktorka bez detaljnog pregleda(pogledala grlo bez kašike, uši malo i to je to) rekla da je to do alergijske terapije koju primam i dala mi je flixonase kapi i presing da pijem, što je opet regulisalo simtome vrtoglavica, dok sam uzimala terapiju. Posle se opet vratilo.
Unapred hvala na savetima.
I najbitnije,kolko je pametno otići kod kiropraktičara i dozvoli se da radi na vratnom delu kičme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 6:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Moras da ides na MRI vrata,jedino ces tako znati o cemu se radi.....
ja sam imala udes nedavno i cekam nalaze MRI ali imam kao ti velike vrtoglavice.Imala sam i prije ali sada posebno.Proveri pritisak obavezno i ja ti ne bih preporucila REKLAMA dok ne saznas nalaze snimanja.Ja nedam da mi niko dira vrat dok se ne ustanovi dijagnoza.Ovde potpisujes papir kod REKLAMA da ako se desi mozdani on ne odgovara :o :o :o e sada dobro razmisli...........sa vratom se nije igrati.....
POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Uto Avg 25, 2009 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 11:11 am
Postovi: 25
uradjen nmr mozga i sve je u redu.imate li kakvu ideju sada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Pet Avg 28, 2009 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 6:36 pm
Postovi: 13
sve to mogu da budu simptomi anksioznosti...ako su ti svi nalazi ok, bolje se pozabavi time jer sto ides dalje bice ti gore..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 100 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: