Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prvi put na pregled kod urologa (gde, šta.. kako?)
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 9:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 13, 2009 9:22 am
Postovi: 4
Evo kratko i koncizno šta me zanima ..

Ovih dana se kanim otići po prvi put na redovan pregled kod urologa .. i jednostavno ne znam šta da očekujem (šta se radi na tom prvom pregledu i kako to sve izgleda?) a i ne znam kod koga da idem (u Beogradu) pa mi shodno tome treba savet .. predlog.. koja privatna ordinacija je najpouzdanija.. eventualno koji urolog.. ? -znam da ih ima mnogo ali jednostavno ne bih voleo da lutam od jednih do drugih...

Da priča bude još malo komplikovana, pre otprilike dve nedelje devojka je na redovnom ginekološkom pregledu saznala da ima kondilome, pa postoji verovatnoća da sam i ja to dobio iako se spolja ne vidi apsolutno ništa. Kakva je procedura za utvrđivanje postojanja kondiloma kod muškarca ukoliko se spolja ne vidi ništa?

hvala unapred za svaki info..



Dejan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prvi put na pregled kod urologa (gde, šta.. kako?)
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 10:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Mozes da odes u bilo koju drzavnu bolnicu,nema potrebe da dajes pare privatnicima,pregled i tretman su apsolutno isti !
Na pregledu ti lekar kaze da legnes na krevet i svuces pantalone i ves,zatim ti kaze ili da ti sam pokazes gde je problem,ili on licno (naravno,rukavicom) te pregleda.
Pregled nije bolan i jedina neprijatnost je moguci stid koji treba da savladas,ali ako uzmes u obzir da si ti mozda milijarditi pacijent tom doktoru i da on to vidi bar 20 puta dnevno,nemas se cega stideti.

Sto se tice kondiloma,za 2 nedelje bi oni vec trebali da se pojave ako ih imas ali ne mora da znaci.Ali treba da znas jednu stvar,ako je devojka radila pregled u privatnoj ordiniaciji,vrlo je moguce da ih nema jer se privatnici sluze laznim nalazom kondiloma kao bi kasnije radili njihovo navodno spaljivanje i itako zaradili pare.To zeni nista ne steti fizicki,osim sto je laksa za par hiljada dinara :)
Zato budi malo skeptican.
Kad odes na pregled (a moj savet je da obavezno ides jer ipak nije iskljuceno da devojka ima kondilome) lekar ce te pregledati i reci ti da li i ti nemas ili imas.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prvi put na pregled kod urologa (gde, šta.. kako?)
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 10:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 13, 2009 9:22 am
Postovi: 4
Vragolasta Amfibija je napisao:
Mozes da odes u bilo koju drzavnu bolnicu,nema potrebe da dajes pare privatnicima,pregled i tretman su apsolutno isti !
Na pregledu ti lekar kaze da legnes na krevet i svuces pantalone i ves,zatim ti kaze ili da ti sam pokazes gde je problem,ili on licno (naravno,rukavicom) te pregleda.
Pregled nije bolan i jedina neprijatnost je moguci stid koji treba da savladas,ali ako uzmes u obzir da si ti mozda milijarditi pacijent tom doktoru i da on to vidi bar 20 puta dnevno,nemas se cega stideti.

Sto se tice kondiloma,za 2 nedelje bi oni vec trebali da se pojave ako ih imas ali ne mora da znaci.Ali treba da znas jednu stvar,ako je devojka radila pregled u privatnoj ordiniaciji,vrlo je moguce da ih nema jer se privatnici sluze laznim nalazom kondiloma kao bi kasnije radili njihovo navodno spaljivanje i itako zaradili pare.To zeni nista ne steti fizicki,osim sto je laksa za par hiljada dinara :)
Zato budi malo skeptican.
Kad odes na pregled (a moj savet je da obavezno ides jer ipak nije iskljuceno da devojka ima kondilome) lekar ce te pregledati i reci ti da li i ti nemas ili imas.


Hvala za info .... a i tako brz odgovor !

Što se stida tiče sa tim nemam apsolutno nikakvih problema a i ja se vodim tom politikom da se doktor toga nagledao u svojoj praksi za narednih X života.
Inače, devojka je radila kolposkopiju i kaže da su se lepo videli unutra .. njih par kao i da navodno ima nešto i na grliću materice .. meni zvuči prilično ubedljivo .. i kažem nije mi frka išao bih koliko odmah i radi sebe a i radi nje .. samo mi se ne čeka satima ispred ordinacija i ne šeta po jedan-drugi uput .. nije mi preveliki problem što se tiče parica.. tako da bi mi dobro došla preporuka neke veoma pouzdane ordinacije.

..još jednom .. veliko hvala za info ..

Dejan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prvi put na pregled kod urologa (gde, šta.. kako?)
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 10:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
ja ti preporuku zaista ne mogu dati,ne jer je to sada kao neka reklama nego iz razloga jer ne znam koje sve ordinacije postoje,ali ovde imas tema bas o tome pa potrazi.

mozda nije lose da se devojka pregleda i u narodnom frontu gde se za spaljivanje kondiloma ne uzimaju pare.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prvi put na pregled kod urologa (gde, šta.. kako?)
PostPoslato: Sub Nov 27, 2010 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 27, 2010 5:21 pm
Postovi: 1
Radi krvi u ejakulatu i prerane ejakulacije sam bio kod urologa. Imam 28 godina. Uzeo urin, leukociti 2-3. Gledao mi je penis, testise i ugurao mi je neki predmet u anus i pitao da li me boli. Nikad nisam bio kod urologa pa ne znam zasto i sta je to ugurao. Sumnja na prostatitis. Sad sam na antibioticima, a nakon uzimanja je rekao da se javim na kompletan pregled. Sta ce da mi rade na tom pregledu? Bojim se, pomoc!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prvi put na pregled kod urologa (gde, šta.. kako?)
PostPoslato: Uto Nov 30, 2010 8:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
intr008 je napisao:
ugurao mi je neki predmet u anus i pitao da li me boli. Nikad nisam bio kod urologa pa ne znam zasto i sta je to ugurao. Sumnja na prostatitis. Sad sam na antibioticima, a nakon uzimanja je rekao da se javim na kompletan pregled. Sta ce da mi rade na tom pregledu? Bojim se, pomoc!!!!!

sto se tice prostate trebalo bi najpre da se ona opipa kroz anus, a ako je jos nesto ugurao, to je verovatno bila ultrazvucna sonda...sledeci put ce verovatno ponovo obaviti pregled spoljasnjih genitalija i prostate, a moguce je da ce traziti i laboratorijske nalaze (ponovo pregled mokrace, zatim briseve, spermokulturu), vec ce ti reci sta bude potrebno od toga...nista strasno, nema razloga da se bojis, bez brige :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: