Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 8:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Kako je to slatko kada beba jede prsticima :P :D :P :D Ja imam oslic, pa cu mu malo dati, nego ne znam koja bi jos riba mogla doci u obzir, da li detetu valja davti tunjevinu iz konzerve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 11:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Jeste vala, bas je slatko..pa jos kad pocne da mi cokce, kao da jede neki but :D :D
Sto se tice tune iz konzerve..mnogi daju, ali sam ja citala po internetu da ne bi trebalo davati deci tu iz konzerve zbog antibiotika koje sadrzi...i zive(koju moze i sveza da sadrzi)..e sad...moji svi je daju normalno deci...sta sad nema hormone i jos sto sta..na primer piletina posebno..da ne kazem svo meso...
Ja cu krenuti sve da mu dajem od morske ribe, pa se nadam da kad odemo na more, da cu uspeti svezu da dajem...
Dala sam mu cak jednom i sa rostilja, samo sam je dobro ocistila i dala mu prsticima da sam copa...
Generalno mu sad dajem ama bas sve..cak i malo slatkisa...mada on nije neki ljubitelj slatkog....
Provalila sam da voli tvrde musli za dijabeticare iz zdrave hrane...gricka, malo se zagrcne...ali klopa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 11:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Jeste vala, bas je slatko..pa jos kad pocne da mi cokce, kao da jede neki but :D :D
Sto se tice tune iz konzerve..mnogi daju, ali sam ja citala po internetu da ne bi trebalo davati deci tu iz konzerve zbog antibiotika koje sadrzi...i zive(koju moze i sveza da sadrzi)..e sad...moji svi je daju normalno deci...sta sad nema hormone i jos sto sta..na primer piletina posebno..da ne kazem svo meso...
Ja cu krenuti sve da mu dajem od morske ribe, pa se nadam da kad odemo na more, da cu uspeti svezu da dajem...
Dala sam mu cak jednom i sa rostilja, samo sam je dobro ocistila i dala mu prsticima da sam copa...
Generalno mu sad dajem ama bas sve..cak i malo slatkisa...mada on nije neki ljubitelj slatkog....
Provalila sam da voli tvrde musli za dijabeticare iz zdrave hrane...gricka, malo se zagrcne...ali klopa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 3:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
D.J, I SVE OSTALE MAME, DA NE ZNATE MOZDA KAKO SE SPREMA KELERABA? :) KUPILA SAM MALOM, NIKADA JA JE NISAM SPREMALA, RAZMISLJAM DA JE VEROVATNO SKUVAS NAJNORMALNIJE I KAD OMEKSA, TO JE TO????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 3:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Jos nisam davala kelerabu,...dobra ideja...a ovoaj recept nadjoh na netu

Kaša od kelerabe, šargarepe i piletine - od 5. meseca
Sastojci:
20 g pilećeg filea
40 g kelerabe
50 g šargarepe
40 g krompira
1 kašika soka od pomorandže
2 kašike soka od jabuke, negaziranog
8 g ulja
Priprema:
Meso iseći na male parčicće i u malo vode 5 minuta kuvati. Povrće iseći na male parčiće i kuvati u malo vode 10 minuta. Ocediti, pomešati sa mesom, dodati ulje i pirirati

Generalno kao sto si i ti rekla, malo se prokuva i izpasira...e sad i pomesa sa jos necim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 12:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Odlicni su recepti sto ste napisale. Da li vi sve merite po receptu ili onako otprilike stavljate namirnice, posto ja nista ne merim?
Mi cemo uskoro 11 meseci, a mislila sam da pocnem sa ribom i to skusom i oslicem. Kada ste pocele da dajete boraniju, kupus, pasulj?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 24, 2009 5:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Da li neko zna kada beba sme da jede brusnicu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 01, 2009 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 30, 2009 4:59 pm
Postovi: 6
Moja Mina ima osam meseci i njen jelovnik je otplike sledeci>
rano ujutru mleko
dorucak: (ovas, mleko, banana ili dr), (int. pirinac , mleko, voce), (palenta sa melkom)(pavlaka sa crnim hlebom i jogurtom) itd
uzina: voce sa keksom, vocni jogurt
rucak: (meso sa povrcem)(dzigerica sa povrcem)(povrce sa zumancetom)
uzina: jogurt, voce, sokici
vecera: humanine kasice poput medolina i sl.
pred spavanje ponovo mleko

nadam se da sam nekome uspela da pomognem
pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 06, 2009 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 06, 2009 3:29 pm
Postovi: 10
Moj Zverko,prekosutra, puni 9 meseci. Siki ujutru i uvece(tj.i preko noci,zbog toga cu da izludim),nemam ni ja nesto ideja,ali evo sta on rucka

dorucak: zitarice(ili sama spremim integ.pirinac,palentu..sa vockicama ili milupine 7 korn)i to je idealan pocetak dana(i mi stariji bi trebali tako)
uzina:rucno cedjeni sok od jabuke
rucak:povrce(krompir,sargarepa,karfiol,brokoli,blitva,tikvica,kupus,paprika..)sa teletinom ili piletinom ili dzigericom(kakve su to neosnovane sumnje u vezi dzigerice?) ili zumancetom
uzina:breskva(dam mu da sam glodje :) ),bundeva,korica hleba..
vecera:mesano voce sa malo keksa,s'tim da cu sto pre uvesti mlecne proizvode u kombinaciji sa necim(mislim da tako treba da izgleda vecera,sve ostalo je ili previse tesko,ili previse lagano ili nekorisno;ne pije se dzabe mleko pred spavanje,sadrzi umirujucu komponentu)
i pred spavanje siki.
zasto bebi soliti hranu i opteretiti joj bubrege,a i u kasnijoj z.dobi da oboli od hipertenzije?
zasto davati secer bebi i opteretiti joj pankreas?
da ne pisem sta mislim o tome kad neki roditelji daju bebi virsle..
kao,ja sam dala to i to i sta joj fali?pa ne fali joj sad nista(nije dobila alergiju i svarila je),ali kad se javi posle niza godina problem ni na kraj pameti da se u najranijem periodu pogresilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 5:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Virsle bebi??? Na tri razlicite teme se vode razgovori o ishrani, a svi imaju zajednicku crtu: mame koje decu nezdravo hrane pokusavaju da nas ubede kako to tako treba... Bravo, Zverko za stav o seceru i soli!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 10:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Maj 28, 2006 3:28 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Cula sam da neke mame bebama daju pastetu- npr. Argetinu bez konzervansa i sl. Ja ih nisam davala, pa bih volela da cujem misljenje od vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 12:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ma, kakva pasteta?Pasteta je svo ono najgore meso,sve iznutrice koje nikome nista ne trebaju, smao lepo samleveno, upakovano i izreklamirano.Pastetu mozemo napraviti sami,kuvano belo meso, sargarepa, grasak,sve to samleti u blenderu i staviti pavlaku, moze i malo persuna.Namazite to malom detetu na hlab, i recdite da je pasteta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 9:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ja stavljam u ovaj gore navedeni recept povremeno malo bosiljka i persuna a umesto pavlake malo putera....dobije se onako bas lepa gusta masa prava za mazanje na hleb a ono sto je najbitnije: znas sta je unutra. Svom detetu nikada ne bih dala ni jednu kupovnu pastetu od mesa. Ovde imamo neku bio prodavnicu gde ima fantasticnih pasteta od povrca, pecuraka, pardajza, rukole i sl. njih dajem povremeno ceri....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 10:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Maj 28, 2006 3:28 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Hvala na receptu,moracu da probam. Ja sve spremam sama,ali sada idemo u vrtic pa ne mogu bas da kontrolisem svaki njen zalogaj. Za sada sam zadovoljna kako se hrane nadam se da ce tako biti i dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 10:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Maj 28, 2006 3:28 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Hvala na receptu,moracu da probam. Ja sve spremam sama,ali sada idemo u vrtic pa ne mogu bas da kontrolisem svaki njen zalogaj. Za sada sam zadovoljna kako se hrane nadam se da ce tako biti i dalje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: