Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 15, 2008 3:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 12:05 am
Postovi: 15
Za one koji ne znaju engleski doktor na pomenutom sajtu, u tekstu i na video materijalu, kaze da uspesno otklanja "floaters" ili "letece musice" specijalnim laserom vec 20 godina, i da je lekarska dogma da je to bezazlen i neizleciv problem, koji u stvari izaziva velike poteskoce onima koji ga imaju. Drugacije receno - oftalmolozi uglavnom malo znaju i podcenjuju ovaj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 30, 2009 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:09 pm
Postovi: 25
Evo da i ja dam komentar na ovu temu.... pre nekoliko godina, pojavile su mi se te crne tackice u levom oku, i kao neke linijice, koje lice na spermatozoide, e bas tako... imala sam stresnu situaciju pre toga, prelom noge i to ozbiljan, zavrsila na operaciji, i posle toga odem kod doktora za oko...
Ona mi kaze da je to IRIDOCIKLITIS, upala oka, i da moze iz ko zna kog razloga da se javi.Posteno me izgrdila sto nisam ODMAH dosla, jer kad te mrlje, u stvari ona kaze da je to ocni mulj, luta u staklastom telu, moze da se iscisti iz oka i da ne ostanu te mrlje da setaju, ali kad VEC UDJU u staklasto telo, kao meni, onda nema pomoci, i ostaje tako zauvek...
na tom oku mi je smanjen vid, jer sam dobila hitno dve injekcije u oko...
e sad, doktorka kaze da to moze da se vrati, i pogorsa, da ce to oko uvek biti osetljivije, na prasinu, na vetar, na svetlost pogotovo, znaci sunce, sneg, kompjuter, ma to je uzas...
Nekako sam se navikla da zivim sa tim, e sad...kad sam jako nerspolozena i pod stresom, onda me tako nervira da bih ne znam sta uradila....
ako je neko cuo jel se resava ovaj problem kod nas, neka javi.........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 03, 2009 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 03, 2009 2:54 pm
Postovi: 1
Pracenjem teme na ovom forumu vidim da nisam jedini s ovim problemom.Meni su se mrlje pojavile prije godinu dana nesto poslije kada sam poceo koristiti kontaktne lece,pa sam u pocetku mislio da je to uzrok.Na prvom pregledu kod oftalmologa rekli su mi da je to zbog nekog oboljenja iz organizma,uradio sam sve nalaze i uglavnom su svi bili OK jedino su pronasli neku bakteriju u grlu,a kasnije i bakteriju u nosu.Nedavno mi je doktor savjetovao da operisem krajnike koji su po njegovim rijecima puni gnoja i koji su vjerovatno uzrok cestih upala grla a i nadam se ovih prokletih mrlja koje mi mnogo smetaju.Skoro svaka dva,tri mjeseca se dodavaju nove ili pojacavaju se postojece. Pokusavao sam i s mnogim vitaminima za oci ali bezuspjesno... Sljedeci mjesec bih trebao uraditi tu operaciju krajnika pa se nadam da ce nestati mrlje ili barem smanjiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 04, 2009 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 14, 2009 12:28 am
Postovi: 1
i ja bi nesta napisao u vezi toga... imam tek 19 godina i prije par godina mi se pojavila jedna prozirna zila kada sam gledao u nebo... sada trenutno mi se stanje jako pogorsalo i na oba oka ih imam jako puno i sve vise ih je... bio sam na 3 pregleda i na sva tri su mi pogledali pozadinu oka i rekli da nije nista osim tih musica, sto me jako brine je to da mi se jako primjeti svagdje ... jednostavno nemogu doci sebi i navikniti se na toliko puno.... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 10:35 pm
Postovi: 12
Jel zna neko broj te klinike? Moja rodjaka ima isti problem i jako je zabrinuta..Da li takwa klinika postoji u Srbiji??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Avg 19, 2009 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 10:00 pm
Postovi: 29
Kod mene su i tackice i mrvice, njih imam od rodjenja pa ih i ne primetim,ali od skoro imam i zavese... e one me ubijaju u pojam, javile su se oko 4 nedelj posle operacije katarakte... a ablacije nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Sep 19, 2009 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 6:36 pm
Postovi: 13
meni je oftamolog posle pregleda pripisap te letece musice nervozi...sta god...ali ja povremeno imam i omaglice po jednu dve sekunde, povezivala sam to sa migrenom medjutim sada mislim da je mozda to ipak nesto drugo :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Dec 17, 2009 12:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 8:07 pm
Postovi: 23
Imam i ja to :cry: i to bas me zamara, u zadnje vrijeme se bas pogorsalo tj. vidim vise tih musica, dlacica, kruzica, svjetlaca itd. pojavile se cak i blage omaglice (duplanje slike pred ocima). Kad gledam u monitor najvise mi smeta ili u neku bijelu podllogu... grrrrrr
Citao sam na dosta mjesta da se od ovoga moze oslijepiti, sta vi mislite? Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Dec 17, 2009 12:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Oslepeti? Glupost!

Ako se vid pogorshava i povecava se broj smetnji obratite se oftalmologu, uradite kompletan preglen, mozda imate neku dioptriju uz floaterse!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Dec 19, 2009 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 8:07 pm
Postovi: 23
Vid je dobar i nemam dioptriju. Radio sam kompletan pregled dosta puta, nekako mi se ne bacaju pare vishe.
Svaki put isto dg: Opacitates CV OU i to se kao ne moze lijeciti, svi to mi imamo itd. bla bla... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Dec 20, 2009 1:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pa svi ih imamo, ja od rodjenja :)

I nije valjda da je to najveci problem u zivotu jednom mladog choveka?

Ne obracajte paznju na letece smetnjice i uzivajte u zivotu!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Dec 20, 2009 1:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 8:07 pm
Postovi: 23
Heh, pa i nije mi to najveci problem imam ja i vecih problema :)
Navikao sam se ja na to vishe manje mada mi se u zadnje vrijeme pogorslao dosta, namnozilo se ove gamadi podosta.
Negdje sam procitao, cini mi se "wiki" da moze od ovoga doci do -eng. "retina detachment" (tako nesto) znaci odvajanje retine i to kao prouzrokuje sljepilo... :(
Prilicno sam siguran da niko ziv nebi zeli da mu se to desi... nedaj boze nikome, pu pu. Hvala, malo mi je sad lakse, kad vidim koliko ljud ima ovaj problem i da nije toliko "opasno". Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Dec 20, 2009 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 11:44 am
Postovi: 21
Lepo je znati da je ovo treca neizleciva "bolest" koju sam fasovao. Posle tinitusa i iritabilnog kolona, sad musice i koncici... :lol:

I meni se u poslednje vreme dosta pogorsalo i to u oba oka. Idem ove nedelje na pregled, pa cemo videti. Jos jedna stvar koja me nervira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Dec 20, 2009 2:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Na pregled otidjite svakako, a foatersi se pojachavaju kada ste umorni, nervozni, kada su ochi umorne i uprljane, kada puno chitate, koristite kompjuterski monitor...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Dec 30, 2009 9:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 8:07 pm
Postovi: 23
Ja sam isao na pregled, sta reci ista diagnoza isto sve kao i prije tj. nema nikakvih promjena... bar tako oftalmolog misli :roll: ...pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: