Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Loše iskustvo sa doktorima ... u Srbiji naravno
PostPoslato: Čet Mar 09, 2006 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 5:18 pm
Postovi: 13
Moje iskustvo sa doktorima u Srbiji je vrlo loše. Imao sam težak napad želuca (nadimanje, bolovi u želucu - moguće gastritis) i vrlo nizak nivo kalijuma (u hitnoj su mi vadili krv). Dobio sam Ranisan i kalijum, medjutim problemi su nestali samo na par sati. Posle ove terapija sam čak imao i napade gušenja i bol u grudima (moguće zbog nadimanja), zbog čega sam dospeo opet u hitnu pomoć gde me je dr. Zoran Gluvić ubedjivao da imam isto ono što i on tj. reflux jednjaka i prepisao mi je terapiju koju navodno i on pije i koja njemu mnogo pomaže: Cisap 5 mg 15 minuta pre svakog obroka, Controlock 20 mg ujutru pola sata pre doručka i Bromazepam 1,5 mg 3 puta dnevno da mi se smiri želudac i mišići, tj. da se opustim. U početku jeste davalo neke rezultate - bio sam smireniji, medjutim već posle nedelju dana dobio sam gomilu novih simptoma koje nikada pre nisam imao: lupanje srca, ostajanje bez daha, bes, nesanica, vrtoglavica, malaksalost, mučnina i još gori bol u grudima, kao i još gore nadimanje i gore gastro probleme: nenormalne kontrakcije i bolovi želuca, česte stolice, česte dijareje i često mokrenje. Otišao sam kod doktora opšte prakse i jedva dobio uput za gastroenterologa, ali mi je doktorka opšte prakse dala uput za neuropsihijatra i rekla da odem, jer ovo što mi se dešava nije normalno i nema veze sa želucem i lekovima. Prvo sam otišao kod gastroenterologa (dr. D.Jakšić) koja mi je rekla da nema veze sa lekovima (čak me je molila da nastavim terapiju) i da je potpuno nenormalno to što mi se dešava i da treba da odem kod psihijatra.

Otišao sam kod neuropsihijatra (dr. Maravić), kucao mi je kolena, pročitao izveštaje prethodnih doktora i rekao da nastavim da uzimam Bromazepam 3 puta dnevno 1,5 mg pošto sam malo napet, anksiozan i još plus Flunisan 20 mg (prvo četvrtina nedelju dana, pa zatim pola). Imao sam još gore gastro probleme, lupanja srca uz velike varijacije krvnog pritiska i nesanicu. Par puta sam pao na zemlju zbog jakih vrtoglavica.

Zatim sam otišao kod neurologa dr. Apostolskog. On je pročitavši sve što sam imao od prethodnih doktora rekao da je Bromazepam odličan lek i da ih on daje svojim pacijentima da se opuste i da ja bolujem od vrlo ozbiljne bolesti, tzv. psiho - somatskog sindroma i da bi trebalo da me pogledaju u "Dragiši Mišoviću" pošto on poznaje tamo nekog doktora koji je mnogo dobar i da će mi on "srediti" susret sa tim super doktorom. Iskren da budem, ovaj doktor mi nije delovao normalno (bio je previše smiren i imao je licemeran osmeh na licu), tako da ga nisam ozbiljno shvatio, srećom.

Otišao sam kod drugog neurologa, Dr. I.Ribarić. Uglavnom je kucala na pisaćoj mašini ono što sam ja govorio i posle svega je rekla da je najverovatnije multipleks skleroza ili neka druga bolest.

Pio sam i dalje sve lekove. Simptomi nisu nestali, naprotiv postajali su sve gori i gori. Lupanje srca i ostajanje bez daha je postalo svakodnevno i to više puta dnevno, najgore je bilo noću, jer je više bilo nemoguće zaspati, a kada bih zaspao od premora, budio bih se okupan u znoju i bez daha.

Tada sam počeo sam da sumnjam na lekove i naravno na doktore. Prvo sam uzeo da pročitam šta piše unutar svakog leka i otkrio sam neverovatne stvari:

1. Cisap ne sme da se pije sa Bromazepamom pošto stupa u interakciju,
2. Cisap ne sme da se pije sa više lekova, tj. dok se pije Cisap ne sme se piti ništa drugo što utiče na centralni nervni sistem,
3. Cisap izaziva aritmije, česte stolice i često mokrenje. Ukoliko je osoba preosetljiva na Cisap, tj. ima ove simptome, mora prestati da ga pije,
4. Flunisan je antidepresiv koji utiče toksično na srce i izaziva nesanicu izmedju ostalog. Takođe utiče na nivo serotonina što izaziva gastro probleme. Pošto je antidepresiv, ne sme se uzimati dok se pije Cisap.
5. Controlok je u redu, ali opet ne ide sa svim ovim lekovima.
6. Simptomi koje ja imam definitivno nisu psiho - somatskog, psihičkog ili neurološkog porekla.

Zatim sam počeo da tražim informacije na Internetu i došao do neverovatnih otkrića:

1. Dijagnoza reflux-a jednjaka se ne postavlja pipanjem stomaka, već endoskopijom
2. Bromazepam se od 2002 godine više ne proizvodi u svim zemljama Sveta, jer izaziva smrtonosnu bolest "porphyrias" kod jednog dela ljudi koji imaju genetsku predispoziciju koja se proverava genetskom analizom krvi koja za loše kadrove u Srbiji očigledno predstavlja naučnu fantastiku, kao i mnoge druge stvari. Inače uputstvo na našem jeziku koje se dobija uz lek nije ni približno onom koje se dobijalo u stranim zemljama dok se lek proizvodio (pre 2002 godine) http://www.tiscali.co.uk/lifestyle/healthfitness/health_advice/netdoctor/archive/100003955.html
3. Kod osetljivih ljudi ili kod ostavljanje Bromazepama, kao i svih ostalih Benzodiazepin-a, dolazi do kriza sa puno simptoma (http://www.benzo.org.uk/slistz.htm) od kojih su najgori respiratorni, kardiovaskularni i gastrointestinalni, tako da je prepisivanje bilo kog benzodiazepina za tretiranje gastro problema čista nestručnost i neznanje. Inače dok sam bio u bolnici svim pacijentima su davali ili Bromazepam ili Diazepam/Bensedin/Valium. Jednom momku od 20-tak godina su dali 10mg Bensedina zato što je imao povišeni krvni pritisak i čim je legao odmah je zaspao. Ovo je potpuno nenormalno i nestručno.
4. Samo dve nedelje je dovoljno da se zdrav čovek navuče na Benzodiazepine, mene su terali znatno duže da pijem Bromazepam - više od pola godine.
5. Cisap je eksperimentalan nov lek, njegov predhodnik je povučen zbog velikog broja smrtnih slučajeva, iako je i kod Cisap-a bilo smrtnih slučajeva.
Prestao sam da pijem lekove. Bromazepam sam morao postepeno, ali ma koliko postepeno da se ostavljaju Benzodiazepini uvek se prolazi kroz krize koje su opisane na (http://www.benzo.org.uk/slistz.htm):
Cisap čak i kad se ostavi deluje više od godinu dana preko enzima jetre, a čak i posle tog perioda ostavlja trajne posledice na centralni nervi sistem, tj. CNS se već navikao na takvo ponašanje i nastavlja sa istim ponašanjem vrlo dugo (učestale stolice, 6-7 puta dnevno, učestalo mokrenje - 5-10 minuta posle uzimanja tečnosti, bolovi u abdomenu, bolovi i nenormalno slaba dijafragma izmedju srca i pluća i želuca, itd.).
Naišao sam na nekoliko doktora iz inostranstva preko Interneta koji su bili više nego od pomoći. Svi su mi potvrdili da sam otrovan lekovima i da su sve dijagnoze pogrešne i da sam nastavio sa terapijom bilo bi mi sve gore i gore i na kraju bi mi toliko bilo loše da ne bih izdržao. Jedan doktor mi je rekao da bi trebalo da pijem Magnezijum i to 100 mg uz svaki obrok, jer se ozbiljan deficit magnezijuma javlja kod svih ljudi koji su pili sedative u koje spadaju i Benzodijazepini. Takodje se gastro problemi najčešće javljaju zbog nedostatka Magnezijuma. Da sam Magnezijum pio umesto svih ovih lekova, izlečio bih sa vremenom svoje gastro probleme. Krenuo sam da pijem Magnezijum. Magnezijum-karbonat mi je izazivao dijareju, ali sam uspeo da nadjem magnezijum-citrat koji je ne izaziva i dobro se resorbuje. Već posle par dana osetio sam poboljšanje, posle 2 nedelje znatno poboljšanje. Na žalost svi doktori preko Interneta su mi rekli da mi je stradao centralni nervni sistem i da je potrebno minimalno 2 godine da se oporavim i to do 90%. U principu kada se loše osećam trebalo bi da uzimam Magnezijum, a kada se bolje osećam koktel svih ostalih minerala i vitamina, ali ne istovremeno, jer se recimo za Magnezijum i Kalcijum koriste isti receptori u ćelijama pa je onda smanjena resorpcija. Magnezijum bi trebalo da se pije sa B vitaminima.

Opšte je poznato u Svetu da je Srbija primitivna zemlja sa vrlo velikim brojem loših kadrova u svim oblastima, ali sam mislio da je bar u zdravstvu drugačije, jer to je ipak oblast od životnog značaja. Možda koren leži u lošim fakultetima, gde takodje rade uglavnom loši kadrovi.
Najbitnije je da znate da problemi koje osećate nisu do vas nego su najčešće zbog lekova ili kombinacije lekova koje pijete, koje najverovatnije uopšte ne bi ni trebalo da pijete. U Srbiji se konstantno postavljaju pogrešne dijagnoze. Mislim da je bitno što više nas da skrene pažnju institucijama u EU kako se u Srbiji radi. Ja želim da živim u zemlji u kojoj svako radi svoj posao i to dobro.
Nešto se pozitivno dogodilo u svemu ovome. Dr.Maravić je uzeo neplaćeno i napustio dom zdravlja. Sada samo treba i ovi ostali da se ugledaju na njega i da, ako imaju obraza, urade isto. Inače svi gore navedeni "lekari" su iz bolnice u Zemunu, a dr.Apostolski je sa KBC u ulici Dr.Subotića.

Jedan doktor iz Srbije mi je rekao da oni leče samo infarkt, šlog, probleme sa bubrezima, visok pritisak i zapaljenje pluća, sve ostalo nije bitno. Ovo je više nego glupo. Problem je u tome što, po njegovoj logici, oni samo otklanjaju posledice, a ne uzroke. Kombinacije lekova koje su mi prepisali dovode do svega ovoga što je on naveo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 3:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 03, 2006 11:21 pm
Postovi: 6
Zelim da ti pruzim podrsku i da ti kazem da te potpuno razumem! Slicno mi se desilo. Joj...znas kako su mi poznate te price o pijenju cajeva, lekova za smirenje, uputima za psihijatra. Ista prica, niko mi nije verovao. I zdravstveni problem koji sam imala od detinjstva, otkriven je tek u 15 godini. Prezivela sam vrlo tesku operaciju abdomena izvrsenu u poslednjem momentu. Samo znam da sam uvek trazila pomoc lekara, a nikom na pamet nije palo ni na ultrazvuk da me posalje. I... kad su me konacno poslali...mislis da su nesto uradili...3 ultra zvuka i nista nisu videli. Sasvim slucajno sam dospela na 4. ultrazvuk na kome je odjednom svima bilo jasno o cemu se radi. Ja sam se lose osecala od kada znam za sebe. Za simptome...sta da kazem...sve zivo... Bukvalno su me pravili ludom. Moja je prica toliko dugacka da ti ne mogu sad nista ni ispricati. Zaista mi se svasta desilo, toliko toga, ali sam vidjala i kako drugi prolaze, zaista se svasta desava.
Znas ima kod nas jako dobrih lekara samo sto su oni u senci ovih pohlepnih i sujetnih. I do dobrih dolazis naravno tek kad totalno zaglavis. Ja necu navoditi imena lekara ni bolnice, samo iz postovanja prema lekarima koji su me spasili, koji su vrhunski strucnjaci , i kojima cu zauvek biti zahvalna. Verovatno me neces razumeti, ali ja smatram da nista ne mogu da ucinim. Previse je stvari puklo kod nas, tu popravke nema. Ti imas dokaze, a ja apsolutno nista. Dok sam bila u sok sobi lekari koji su me prethodno lecili su promenili otpusne liste. Bila sam na nekoliko odeljenja lecena od svega i svacega, kljukana lekovima. I ko to sad meni moze verovati?
E sad moram jos nesto da ti kazem, ja kad sam sve to prosla mislila sam to je to, desilo mi se i sigurno je da ne moze vise da se ponovi, tj. nisam ni pomislila da cu jos jednom biti toliko zavlacena. Nazalost upravo prolazim kroz jos jedno lutanje od lekara do lekara. I znas sta mi je najgore, ja sam se uvek javljala na vreme kad je sve moglo bezbolnije da prodje, ne...izgleda da svi moramo da placamo cenu zivota u ovoj zemlji. Verovatno smo ludi sto zivimo ovde.
Moram jos da ti kazem da sam dosta slusala o tome da je moguca obnova celija i centralnog nervnog sistema. To potvrdjuju sva novija istrazivanja. Nemoj da brines, bitna je volja. Istina je da bi bilo bolje da smo imali malo bar srece al....tako je kako je.
Sta si konkretno preduzeo?Reci koje si god?
Hocu samo jos da kazem da AKO IKO OSETI DA MU NIJE DOBRO NEKA POTRAZI POMOC, NEKA NE ODUSTAJE, NEKA NE POVERUJE NJIHOVIM GLUPIM UBEDJIVANJEM KAKO JE TO UMISLJANJE.MOZE MNOGO DA VAS KOSTA!Inace je interesantno koliko ovde lekari isticu uticaj stresa i psihe. Sta? Ako smo kao drzava u krizi ne znaci da smo svi sizofreni i ludi.Prvo sto kad te vide daju ti lekove za smirenje. Zasto prvo ne ispitaju i ne otklone sumnje fizickih bolesti?
Jel bi mogao da mi kazes s kojim lekarima si kontaktirao preko interneta?Meni su sada isto potrebna razna strucna misljenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 12:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 21, 2005 3:12 pm
Postovi: 49
Lokacija: beograd
Da se pridruzim.
Moram samo da napomenem da ima i ok lekara.Pokusacu ukratko.
Kad sam primetio da imam problem sa spavanjem tj budjenjem i koncentracijom lekarka mi je rekla da RESAVAM UKRSTENE RECI !!!!Na moju opsku da radim posao koji nije automatski i da mozak svaki dan na poslu''treniram''kao misic rekla je da verovatno nije dovoljno.Nekako dodjem do neurologa i ogreje me sunce jer sretnem skolsku drugaricu koja je dr.Posle prvih reci i objasnjenja u cemu je problem rekla je da je skoro sigurna da sam u manjku sa vit.B12 sto se pokazalo tacno.
Kad sam mojoj dr doneo papire od neurologa jedini komentar je bio ''hm...ko bi rekao...''
Ima toga jos dosta ali ovo je jedan od svezijih bisera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 5:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ja bih bas imala sta da pisem o svemu tome.
Krivo mi je sto je uvek jaci utisak onaj los (mislim lose nekako uvek duze i snaznij deluje od nekog pozitivnog utiska), posebno kada su lekari u pitanju!

Licno, uvek idem po preporuci, ali kada mi je majka umirala... pa tu bih imala da pisem o nehumanosti.....

Ali, imam i pozitivne primere - moram to napisati!

Inace, ne smatram da su strani lekari bolji od nasih (tako milsim od kako mi deca zive u inostranstvu - od kako sma videla kako je atmo sve ovo ovde vise cenim - samo kada bismo bili bolje organizovani!).

DEKAC, JESTE DA TO TRENUTNA NIJE TEMA, ALI `AJDE NAPISI KAKO SI TI DOBIJAO BIT B12 (JER U OBLIKU INEKCIJA ILI TABLETA)?

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 5:18 pm
Postovi: 13
Dekac, tebi takodje nedostaje B6, ne samo B12. Najbolje bi bilo da uzimaš kompleks B vitamina. Ja sam probao naš Bedoxin (B6 20mg) i Beviplex (svi B u jednom, ali manje količine). Mislim da su i jedan i drugi u redu, ako uzimaš svaki drugi ili treći dan. Ako ih budeš uzimao svaki dan može doći do neuropatije. Ovo je još jedan problem sa našim lekarima. Iako piše da može doći do neuropatije, naši lekari/neurolozi prepisuju 3 puta dnevno po dve Beviplex-a. Nisu meni lično, ali sam bio prisutan kada su prepisali jednoj starijoj osobi koja se žalila na bolove u leđima, pored Brufena, a naravno dobio je i inekciju Diazepam-a.

Lulu, na linkovima koje sam stavio se nalaze čak email adrese dobrih doktora, čudi me da nisi primetila. Klikni na neke linkove, ili "surfuj" kako se kaže. Ovi lekari iz inostranstva svakako zaslužuju čistu desetku iz stručnosti, profesionalizma i humanosti. Inače na razvijenom Zapadu postoje jako jednostavni mehanizmi selekcije: loši lekari ubrzo bivaju primorani da se preorijentišu na nešto što znaju da rade, jer ostaju bez posla. Kod nas je slučaj potpuno suprotan: loši lekari bivaju zaposleni (najčešće su sinovi ili ćerke očeva ili majki koji su upravo ti loši lekari ili su dobri prijatelji, dalji rođaci), a dobri moraju da beže u normalne zemlje. Vi ste svi ovde verovatno mlađe generacije pa još uvek ne znate puno o dešavanjima u Srbiji, ali potpuno isti šablon se primenjuje u svim oblastima, pa evo čak i u zdravstvu.

Mene su jako potresle priče sa ovog foruma, iz dela o neuropsihijatriji, ali na žalost taj deo foruma je zaključan i nisam mogao da skrenem pažnju na velike nepravilnosti u vezi terapija nekih ljudi koji su se žalili na probleme.

Svi vi koji znate engleski jezik obavezno posetite linkove koje sam gore naveo, mnogo će vam pomoći. Internet je neverovatan izvor dobrih lekara koji daju dobre savete. Ti saveti, što je najbitnije, daju rezultate!

Našim lekarima dajem čistu nulu iz svega ... čist promašaj. Mislim da bi loše prošli i na testu inteligencije sa sličicama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 6:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Pa da se i ja prikljucim ovoj teskoj temi mada ne mogu toliko opsirno jer sam se dosta uzbudila citajuci i vase teske price a dok ispicam i svoju
Kod mene je slucaj bio obrnut vama su prvo rekli da umisljate,da vam je od stresa i psihe i tome slicno a kod mene je do toga doslo na kraju....naime proslog juna sam dobila tezak napad vrtoglavice,nesvestice,nestabilnosti,nemogucnost hoda,nikakva koncentracija,poremecena percepcija,gledam u stvari a ne znam sta vidim,slusam a ne znam sta cujem i tome slicno.....kako su simpotmi bili uzasno krecem u putesejstvo po lekarima.....prva doktorka do koje sam dosla kaze da to nije nista da samo lezim i odmaram i pijem brufene koliko god komada trebalo dok me ne prestane uzasna glavobolja koja me je mucila,onda sledeca kaze da je to od posledice starih upala uha i prepisuje stugeron forte i naseg starog prijatelja cuveni bromazepam i tako ja to pijem i lezim u jos gorem stanju neko pre bukvalno ne ustajem iz kreveta osamucena stugeronom i usporena bromazepamom nista nije bolje,sledeci lekar kaze da to nije stara nego nova upala uha i prepisuje gomilu geramicina inekcije non-stop jutro vece,posto to ne pomaze radi se bakteriogram i tu se ispostavlja daje u pitanju neka bakterija na koju geramicin uopste ne deluje,ja vidim bodu me a nista bolje nije ali doktor kaze morate primiti sve i to je to....posto je to tako prepisuju novi antibiotik visiren koji pijem danima i sve je gore konacno gledam u upustvo i vidim da on izaziva i sam po sebi vrtoglavice i nestabilnost i neravnotezu a oni ga meni prepisali, lek popijen bakterije nema a meni lose,onda taj isti lekar(koji je prepisao geramicin i visiren)predlaze ciscenje usiju iz dana u dan mi usi nalivaju hidrogenom stvari se oko mene vrte 300km na sat,posle toga predlazu ciscenje usiju pod mikroskopom ne znam da li ste kada videli busenje busilicama kao kod zubara ali pod usima,sve ostaje isto,idemo kod svih specijalista nadalje kljukamo se lekovima prepisuju mi bromazepam,stugeron,ksalol i druge lekove,i tako to traje i traje i traje da ne duzim vise dok na kraju nisam otisla kod jednog doktora koji je pogledao sve moje nalaze(mali milion)i pregledao me i rekao mi da je sve to pocelo na nervnoj bazi i da su mi ti lekovi samo bezveze davani i da nista nisu doprineli boljem stanju i da je njegov predlog da sve to bacim u smece i da pokusam sama da se oporavim i tako je bilo sve sam lekove(cak i ove za smirenje kod kojih sam stekla zavisnost)bacila u kantu i krenula da oslobadjam organizam otrova a dusu teskobe.........dugo mi je trebalo da pocenem da dolazim sebi ali pocela sam nekako sama da se oporavljam i da shvatam istinitost onoga kada kazu dao ti Bog u Srbiji sve samo ti ne dao da se razbolis.
veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 9:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 07, 2005 12:15 am
Postovi: 92
Lokacija: 110 km juzno
Citiraj:
Našim lekarima dajem čistu nulu iz svega ......


c,c,c a povecase im platu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 10:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Imala sam druga...Da,imala,nemam ga vise...A imao je samo dvadeset dve....
Pre sest godina,nekako sproleca,poceo je da mi se zali na vrtoglavicu...Onako,s vremena na vreme...A onda cesce...jos cesce...Krenula je i mucnina...u pocetku slaba...a onda sve jaca....
Otisao je kod lekara.Ispitivali centar za ravnotezu...Rekli-u redu je...I onda pronadjose-upala srednjeg uva.Idemo-penicilin,deset dana....i jos deset....Njemu nista bolje..Ne moze da hoda sam,stalno povraca...Ajmo jos jednu turu penicilina...Dzabe...Njemu sve gore...Salju za Beograd.Skener....Tumor.Ali,kazu,ucauren i dobro lokalizovan,izvadice ga bez problema.Zakazali operaciju za 10.april.Pa pomerise za 15.Pa opet otkazase i zakazase za 20.Dodje i taj dan.Otvorise ga.Zatvorise odmah...Nije imalo svrhe raditi bilo sta...
Nikada se vise nije ni probudio....22.april,deset minuta do ponoci...
A mao je samo dvadeset i dve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 4:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
@marija r
Kako se god okrene, njemu nije bilo spasa. Misliti da su doktori krivi za bilo šta u tom slučaju je besmisleno.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 1:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
ne,ne,pogresno ste me razumeli...Ma ne krivim ja doktore za njegovu smrt,daleko od toga...Svi lekari ovoga sveta tesko da bi ga odrzali u zivotu,svesna sam ja toga....
Ali hajde opravdajte mi doktora specijalistu koji ga je mesec dana uporno "lecio" od upale srednjeg uha????Nemojte mi samo recio da je mozda povrh svega toga mozda cak i imao tu upalu,pride....Mesec dana ga je punio penicilinima....A zadnjh desetak dana mu je ukljucio Manitol,i iako je bio koliko-toliko stabilan samo za vreme infuzije,(a cim prestane da je prima ponovo povracanje i nemogucnost stajanja na nogama),tom doktoru nije palo na pamet da mu napise uput za Beograd....a kamoli sanitet...
Hajde dajte mi opravdanje za takvo ponasanje???Nije valjda da ga ima?Mesec dana zamajavanja...Ma,hajde,molim Vas....On je morao umreti ja to odlicno znam...Ali ipak ostaje trag gorcine uvek kada se setim kako su ga "lecili"...
Ne zamerite,kazu da onaj koji gubi ima pravo da se ljuti...
A ja sam izgubila nekog dragog....
Pozdrav.Hvala na razumevanju....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 2:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Mladic je pogresno lecen!
Dragoceno vreme je izgubljeno!
Krivi su lekari!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 2:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Sale, odakle ti podatak da je stetno uzimati komplex vit B svaki dan po 1 drazeju!?
B12 se cesto tesko resorbuje oralno, pa ga mnogi uzimaju imekcijama, zato me interesuje kako je to reseno kod Dekca.

Nikada se ne savetuje duze uzimanje samo 1 vit iz B komplexa jer time dolazi do oscrpljivanja rezerve ostalih - to bi trebalo da se zna.

SAle, sta uzimas za nerve (osim MG - u kojoj kolicini jer i dalje 100mg uz jelo?).
I sta bi ti savetovao za smirenje od tih dodataka (jel` si mozda uzimao deaktivisani kvasac ili sl?).
poz i hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 21, 2005 3:12 pm
Postovi: 49
Lokacija: beograd
Pa...ovako..kad je konstatovan deficit B12(218 jedinica a minimum minimuma je oko 500 ako se varam)dobijao sam''boce''nedelju dana svaki dan,drugu nedelju svaki drugi(dan)zatim po jednu nedeljno i sad po jednu mesecno.Svaki dan po jednu tableticu B12 od 1000 jedinica(RICH LIFE)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 5:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
@marija r
Ja ne mogu da detaljišem, jer ne znam koji je to tumor bio, ali u principu, zamislite da zbog vrtoglavice kod svakog treba odmah isključiti tumor mozga? U ovoj zemlji (a i nigde na svetu) niko ne kreće od te dijagnoze, jer mnogo šta može da bude uzrok pre tumora na mozgu. Takođe ni skener se ne radi odmah jer bi tako morao da radi svaki dan u tri smene, a i pitanje je da li bi svi stigli na red.
Drugo, koliko ja iz poruke razumem, od početka bolesti do postavljanja djagnoze nije prošlo više od mesec i po dana. To ne pravi neku veliku razliku, ali opet, to bi zavisilo od histologije tumora a to ne znam.
Sumnja na upalu uva, u nedostatku drugih simptoma, osim vrtoglavice i glavobolje, je bila opravdana. Možda je lekar morao da na vreme vidi da njegova terapija nema efekat i da je potrebno da uputi pacijenta u KBCS, ali to odlaganje smanjuje na 3-4 nedelje, što nije moglo bitno da smanji šanse za preživljavanje.
Postoji prostor da se sumnja na lekarsku grešku, ali je uvek potrebno proučiti da li je smrtni ishod posledica lekarskog nemara, neznanja ili je prirodni tok bolesti takav da bi bez obzira na postavljenu dijagnozu i pravovremeno lečenje imao isti ishod. Takav zaključak može da se dovede samo na osnovu detaljnog proučavanja lekarske dokumentacije i svega preduzetog, a pojednostavljena slika u nekoliko rečenica, pa još tako pristrasno obojena, je po meni lišena svakog osnova.
Da li je lekar kriv ili ne, može da zaključi samo neki drugi medicinski stručnjak, sa adekvatnim obrazovanjem, uz uvid u sve relevantne činjenice. Paranoja o vezama i vezicama, o tome da svi svima čuvaju leđa dovodi do toga da je ovde svaki lekar po defaultu (odn. automatski) kriv za sve, iako možda nije.
Stvar vezana za upute i odlaganje transfera pacijenata u hijerarhijski više centre ne zavisi samo od volje lekara, već i od propisa koji su vrlo rigorozni. Svi znate kakvi su novi zakoni, a ne stradaju samo pacijenti već i lekari. Nikom nije lako da nekom kaže:"To se leči. Lek postoji. Preskup je, ali nije na pozitivnoj listi" i tome slično. Ali to je sistemski propust i finansijska situacija u društvu, a ne lekarska zloba.
Tačno je da ima svega i svačega, i nije mi namera da bilo koga a priori branim, ali generalizacije tipa "Niko ništa ne zna. Svi su lopovi. Svi su oni isti. Lekari su krivi za ono, za ovo" itd. su najobičnija neosnovana naklapanja polupismenih koji misle da su lekari bogovi i da mogu da materijalizuju ni iz čega nešto čega nema.
Mnogo toga ovde pročitanog je i mene poprilično iznerviralo, ali iz potpuno drugih razloga, pa da ne bih pio otrovne bromazepame ili nešto slično, više neću otvarati ovu temu.Nemam ništa protiv toga da se piše o lekarskim greškama, za koje je evidentno da postoje, ali samo na argumentovan i primeren način.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 7:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ja mislim da je taj tumor vrlo brzo napredovao od momenta prve manifestacije i ukaza na to da je coveku lose....ali smatram da je neprofesionalno da ako neko ima glavobolje, vrtoglavice a pri tom i mucnine i povracanje uz to, da ga doktor odmah ne uputi na skener, punkciju i slicno tome, jer cak i laik ili neko ko je imao licni primer ili primer nekog bliskog, moze odmah na to da pomisli-to je prva i osnovna stvar koju treba uraditi.

Ja sam '96. imala upalu jajnika.....po savetu lekara, popila sam 2 kutije Klindamicina, pa 2 kutije Roximisana, pa dve kutije Pentexila...u svemu tome, dobila sam temperaturu 38, i doktorka opste prakse mi je na visemesecno uzimanje antibiotika, prepisala Penicilin.... :( , od tada mi se promenio ceo zivot, devet godina je proslo dok se nisam koliko toliko vratila u normalu....nije bio pravi anafilakticki, ali evidentno, po onome sto sam dozivela, bila sam na putu "ka tamo" i nazad, velike je posledice to ostavilo na mene, najvise psihicke, a mozda je samo bilo u pitanju prezasicenje mog organizma (42 kg) antibioticima...sestra koja mi je davala inekciju, nije me pitala da li sam doruckovala-a nisam, da sam se setila da sama to kazem, sigurna sam da mi ga ne bi dala tada, nego kada pojedem nesto. :(

Stvar je samo u tome, da li mi sami moramo nasim lekarima davati ideje sta bi moglo da nam bude, ili je to, izmedju ostalog njihov posao, kada pricamo sami ili ne daj Boze, nesto pitamo, dobijamo samo sture odgovore ili ih ne dobijemo uopste, a nas (pacijente) niko nista i ne pita, pa - ko prezivi, pricace!!! :(
I lekari imaju pune ruke posla, to je nesporno, ali kada bi ga samo malo savesnije radili, bilo bi mnogo manje tragicnih ishoda u to sam uverena!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: