Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Preskakanja, (nervus vagus?)
PostPoslato: Pon Jul 06, 2009 1:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 3:13 am
Postovi: 13
Pozdrav
Imam 24 god. prvi simptomi i to prije oko 5 godina, osjetio sam preskakanja srca i to kada se probudim rano u jutru, uz primjetnu urtikariju po cijelom tijelu, koja bi se javljala samo pred spavanje a narocito budjenjem u kasne nocne sate.. Razlog nije otkriven, kazu na nervnoj bazi..
Urtikarije pa i preskakanja su nakon kratkog roka nestala da bi se nakon 2 godine ponovo javila preskakanja srca koja traju skoro 3 godine, narocito u mirovanju, dok sjedim, lezim.. povecavanjem aktivnosti manje ih osjetim, skoro nikako.. Medjutim, veoma malo je potrebno da mi puls skoci, veoma mali fizicki napor..
Radjen je ultrazvuk srca prije 1 godinu, nalaz uredan.. Zalio sam se na neku napetost u trbuhu, pa je uradjen ultrazvucni nalaz abdomena, takodjer uredan ali s Dg: sy hypercineticum i Th: eglonyl kapsule 50 mg 1x1 uvecer (te kapsule nisam poceo piti,jer mi ih je propisao internista koji je radio ultrazvuk abdomena)
Vremenom su se razvili panicni napadi, pa sam dobio xanax 0.25 mg i daljni tretman kod psihologa, razgovori...

Frustrira me to sto ljekari pristupaju povrsno, nakon obicne auskultacije kazu da je sve ok.. za sve je kriva psiha

Citao sam nesto o nervusu vagusu, posto cesto osjecam tu neku napetost u trbuhu, pa cak i gubitak apetita, napetost poslije obroka, knedle u grlu, stezanje u vratu, da li je moguce da su aritmije zbog tog nerva vagusa, da li je taj eglonyl rjesenje za to
p.s. nemam hipertenziju u mirovanju, puls normalan, osjecam srce kako lupa, problemi u vrucim danima, narocito kod izlaganja suncu..
molim za savjet, da li da radim kompletan pregled vezan za srce
Bojim se trcati i izlagati se tezoj fizickoj aktivnosti, zbog bojazni da srce nije uredu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 08, 2009 7:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
resenje je da se suocite sa panicnim napadima i otpocnete psihoterapiju i to kod psihijatra, a ne psihologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanja, (nervus vagus?)
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 3:13 am
Postovi: 13
Nisam otvorio novu temu,pisacu u ovoj..

Poceo sam sa grupnom psihoterapijom, na kojoj sam upoznao ljude koji imaju slicne probleme kao ja (preskakanja, panicni napadi...)
Takodjer sam bio na pregledu za ljekarsko uvjerenje, gdje su mi nalazi bili ok, ekg uredu, pregled interniste uredu, interesantno je to da sam preskakanja imao neposredno prije samog pregleda i ekg-a, a za vrijeme ne.. nakon auskultacije je rekao da je srce dobro kuca i da ja ustvari osjecam palpitacije.. da se ozenim i da ce bit sve uredu :)
Naravno da ne ocekujem tako brzo poboljsanje i isceznuce preskakanja, medjutim, zadnjih dana imam neko treperenje u lijevoj strani grudnog kosa u predjelu gdje se srce najvise osjeti i jako cudna preskakanja - srce kuca normalnom frekvencijom, zatim izgubi ritam i zabrza 4-5 udaraca, nakon cega se vrati u normalu.. ovo se desava narocito dok mirujem...
a gotovo redovno imam preskakanja kod kojih srce napravi pauzu pa jako lupi, nekad tako jako da osjetim ostru bol u grudima..

Dakle, preskakanja ne osjecam kada duze hodam, kada se krecem tada su otkucaji pravilniji,
dugo nisam trco, pa nebi mogo reci da li tada preskace..
Da li da radim ultrazvuk, holter, jer ova preskakanja me dosta brinu???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanja, (nervus vagus?)
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 10:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Citiraj:
Da li da radim ..........


NE!
reagujete na pocetak psihoterapije! iako ste globalno gledano, da tako kazem, poceli da prihvatate cinjenicu da je problem psihogene prirode - jos uvek se taj stav nije implementirao i postao deo vas.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanja, (nervus vagus?)
PostPoslato: Sub Avg 29, 2009 11:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
kenash je napisao:
a gotovo redovno imam preskakanja kod kojih srce napravi pauzu pa jako lupi, nekad tako jako da osjetim ostru bol u grudima..


Meni se ovo desava vec 15 godina, od ulaska u pubertet. Je li to uvek ima psiholoski uzrok? Ja nisam nesto pod stresom, prilicno sam opustena i flegmaticna osoba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanja, (nervus vagus?)
PostPoslato: Sub Avg 29, 2009 4:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
kada se pokaze da je 24-casovni holter EKG normalan, a u laboratoriji vrednosti secera, gvozdja, parametara stitaste zlezde takodje normalni, onda ostaje psiholoska etiologija. razlozi su nekada ocigledni, tj. pacijent zna cega se plasi, sta potiskuje, ali nekada i nije tako - tj. simptomi dolaze iz podsvesti.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: