Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: HIPOTIREOZA
PostPoslato: Pet Mar 03, 2006 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 7:27 pm
Postovi: 41
Imam hipotireozu vec 7 godina, uspela sam rezultate da odrzavam normalnim utz pomoc jednog tivorala dnevno. Vec 4 godine su mi rezultati potpuno normalni, ali uz tivoral, koliko cu dugo piti tivoral, da li moze hipoterioza da utice na neplodnost?

_________________
zdravlje je prava sreca, cenite ga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 04, 2006 2:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Niste napisali šta je dovelo do hipotireoze, ali ako je Hašimotov tireoiditis pošto je to najčešće, onda ćete lek piti ceo život. U principu i drugi uzroci zahtevaju doživotnu terapiju (osim nedostatka joda).
Regulisana hipotireoza ne utiče na plodnost, ali utiče na trudnoću. Neregulisana je sasvim druga priča i remeti menstrualni ciklus i dovodi do problema.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pretpostavila sam
PostPoslato: Sub Mar 04, 2006 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 7:27 pm
Postovi: 41
i mislila sam da cu piti terapiju ceo zivot, tako mi vecina ljudi kaze, ali desilo mi se da namerno mesec dana ne pijem terapiju i rezultati su uredni i ciklusi takodje. Hvala jos jednom

_________________
zdravlje je prava sreca, cenite ga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: .
PostPoslato: Uto Mar 07, 2006 2:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2006 4:51 pm
Postovi: 54
Pre 6.godina sam se operisala, dijagnostifikovana mi je Hipertireoza.Zatim sam zatrudnela, posle toga i imam dva zdrava sina, nista mi ne fali, osecam se odlicno...ali pijem L-thiroksin 1x ceo zivot cu nastaviti sa terapijom, i nema veze bitno je da sam ja ok, da su mi obe trudnoce bile vitalne i da smo svo ok!
Nemoj se brinuti, i kao sto je jednom rekao moj prof.dr.Jankovic bolje jedna ,,zdrava,, tableta na dan, nego bolesna stitnjaca za citav zivot...SRECNO!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: natalija
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 04, 2005 12:36 am
Postovi: 25
To sto su ti rezultati bili dobri jedan mesec kao i uredni ciklus, ne znaci da je sve ok. Razlog je sto je za regulisanje nivoa hormona potrebno vise vremena od mesec dana, bar tri da bi se dobili relevatni rezultati.
Hipotireoza ne moze da utice na plodnost, ali je bitno u trudnoci da se prati posto se doze Tivorala menjaju. Doze se odredjuju na osnovu rezultata hormona T3, T4 i TSH.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 04, 2006 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 2:26 pm
Postovi: 2
Lokacija: Niš
Imam hipotireozu , i pijem letrox od decembra. Danas sam radila ultrazvučni pregled, žlezda je normalne veličine, hipoehogena (do ovde razumem :D ) i nehomogene eho strukture. Da li ova nehomogenost ukazuje na još neki problem ili je to uredan nalaz ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 06, 2006 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 7:27 pm
Postovi: 41
bez tivorala jedan mesec, tsh mi je otišao na 9,2, a t3 i t4 su uredni

_________________
zdravlje je prava sreca, cenite ga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: IZLEČENA ŠTITNA ŽLEZDA UZ POMOĆ KUPUSA
PostPoslato: Čet Apr 13, 2006 8:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 13, 2006 4:26 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Evo ovako:
bez obzira šta nije u redu sa tvojom štitnom žlezdom, kupus će ti sigurno pomoći.
Moja sestra je imala problema od svoje devetnaeste godine, nekoliko godina je pila FAVISTAN, međutim, od nekoga je dobila preporuku da jede kupus i stavlja obloge od njega. Ona je tako i radila: nekoliko meseci je jela kupus salatu od zelenog kupusa, nekoliko puta na dan, stavljala je obloge od kupusa na vrat i uvila bi krpu, takođe nekoliko meseci. Uporedo s tim, vrednost hormona T4 je opadala, smanjivala je FAVISTAN, i evo već pet godina više ništa ne pije. Kupus je čudesan lek. Sigurno će ti pomoći, ako ne budeš lenja. Pre kupusa :) išla je više godina na Zlatibor itd. ali se tek sa kupusom oslobodila lekova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 14, 2006 10:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 7:27 pm
Postovi: 41
prirodni lekovi su ok, ali u zavisnosti da li žlezda ubrzano ili usporeno radi. ukoliko radi brzo treba koristiti morsku so, u slučaju da radi sporo jodiranu so, mlade oraščiće, ukoliko postoji nodus onda pomaže bela boca (sve iz iskustva), tako damože da se desi da je za nju baš to trebalo, a može da se desi da je odlučila da smiri sebe i dovela do poboljšanja. Meni su videli tri puta male cistice na žlezdi, ali kad sam sebe smirila, nestale su. Znači sve je individualno, ai mislim da je u medicini najneispitanija oblast baš endokrinologija, ili kako je pojedini zovu "nuklearna medicina"

_________________
zdravlje je prava sreca, cenite ga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 23, 2006 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 7:24 pm
Postovi: 4
htela bih nesto da pitam!
prvo da opisem kako je doslo do bolesti: kao mala imala sam penecilinski sok i o d tada imam strumu(tada sam imala 9 god a sada 25) kako su je nazvali u pubertetu je sve variralo,gojila sam se,mrsavila i tako u krug(lekari su se vadili na pubertet)periodi su trajali po 3-4 god mislim gojenje pa mrsavljenje!i tako
sada sam se preselila u beograd a inace sam iz okoline kg pa bih vazs zamolila ako neko zna nekog dobrog lekara ovde(privatnog)jer jos uvek nemam bg knizicu,da bih otisla jer nisam dugo bila,a i pocela sam da se gojim,teko gutam i nekada osecam bolove u vratu!ako neko moze da mi pomogne bila bih mu zahvalana!pozdrav
jelena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 25, 2006 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 7:27 pm
Postovi: 41
Traži doktora Đorđa Laloševića on ima svoju privatnu kliniku, a mislim da je u vidskoj ulici ali nisam sigurna, pogledaću pa ću ti napisati sutra.

Inače odličan je DR Nebojša Lalić, i DR Ivan paunović koji radi na kliničkom centru, ali hoće da pomogne ako uspeš da dođeš do njega

_________________
zdravlje je prava sreca, cenite ga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 25, 2006 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 7:24 pm
Postovi: 4
hvala puno za ovo
cekam tvoj odgovor!hvala
jelena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ljecnici
PostPoslato: Sub Maj 27, 2006 9:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 27, 2006 9:24 am
Postovi: 1
Lokacija: banja Luka
Ako ste iz Novog sada naj bolje je da odete kod prof.dr.Ljiljane Todorovic Djilas.Strasan ljekar i divna osoba.Jedan od naj boljih i naj cijenjenijih endikrinologa u Evropi.Mene je ljecila 4.godine(M.Basedowi),a posto sam sad u Banja Luci,ljeci me dr.Skrobic.
Inace bolujem od 1997 godine.Zadnjih 5 mjeseci nisam pio ljekove i hormoni su opet poludili.Sve vrednosti su duplo gore od propisanih.
Probao sam i kupus i Cigotu i sta ja znam sta sve nisam probao,ali jedino mi pomaze Favistan.Normalno,ako ne pijem propranolol,srce mi skace kao da je na federu.Dali ima neko sa foruma ko se podvrgao operaciji stitaste zlezde?Ako ima molio bih ga da podijeli iskustvo samnom preko ovog foruma,a evo i moj mail pa moze da se javi:[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 01, 2006 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 10:55 pm
Postovi: 18
Lokacija: sombor
i ja bolujem od hipotireoze. pre godinu dana mi je dijagnostikovana subklinicka hipotireoza i od tad sam na lekovima. pocela sam od najmanje doze, zatim povecavala svakih 6 nedelja... dok, igrom slucaja, jednom nisam uspela da nadjem svoju doktoricu pa sam otisla kod jednog lekara na VMA. on mi je povecao dozu za 50 mg, s tim sto sam sad lek pila samo ujutro, a ne ujutro i u podne... medjutim tad sam presla u hipertireozu. od tad (februar mesec) mi redovno smanjuju dozu... jos uvek nisam "usla" u normalu...

nedavno sam pocela lek da trazim na drugim stranama. travari, homeopati... procitala sam par knjiga vezanih za lecenje biljem i ishranom. tako sam saznala da kupus treba da konzumiraju sto vise oni koji pate od HIPERtireoze, dok oni koji imaju hipo treba da ga se klone.

za hipotireozu - zeleni orasi (koji se beru najkasnije do 24 juna) se melju i u proporciji 1:1 mesaju sa medom. zatim stavljaju u tamnu teglu i drze 30 dana na hladnom, tamnom mestu.

oni sa hipertireozom mesaju zelene orase ucelo (samo malo se zacepe nozem) i med i tu mesavinu drze 40 dana na suncu...

sutra bi trebalo prvi put da se vidim sa doktorom iz mog rodnog grada (do sad - s razlogom - nisam imala poverenja u njih). u zavisnosti od toga sta on kaze, konsultovacu se sa travarom u kog imam maksimalno poverenje, pa cu probati taj nacin lecenja.

sinteticki hormoni, koliko sam obavestena, uzrokuju zavisnost... za razliku od prirodnog nacina lecenja.

volela bih da mi neko pojasni nejasnoce i popuni rupe u znanju...

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 01, 2006 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 10:55 pm
Postovi: 18
Lokacija: sombor
uzgred, hipotireoza je uradila da nemam ovulacije... tako da, bar u mom slucaju, ipak utice na plodnost.

imam jedno dete koje sam rodila za vreme bolovanja stitne zlezde (ne znajuci za problem). kontrakcije sam dobila u 4 mesecu, ali sam uz lekove uspela da izguram trudnocu do kraja bez posledica...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: