Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Akne, malje, oziljci
PostPoslato: Ned Okt 10, 2004 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 10, 2004 1:15 pm
Postovi: 9
Neko je u nekoj od prethodnih diskusija rekao da su akne pracene pojacanom maljavoscu posledica hormonskog poremecaja. Moj problem je upravo takav.
Moglo bi se reci da sam se akni oslobodila s obzirom na to da mi je ranije lice bilo gotovo prekriveno aknama. I sada se pojavi po neka bubuljica, ali to prodje i ne nerviram se mnogo zbog toga. Ono sto je danas moj problem jesu oziljci (sama sam i a i doktori su mi kopali lice), mitiseri i malje koje kako vrijeme prolazi postaju izrazajnije.
Zanima me kako se utvrdjuje da li je upitanju hormonski poremecaj, kakvo je lecenje ako jeste, kakve su posledice lecenja (tj. da li malje nestaju ili se usporava rast?), da li je maljavost dozivotni problem i kome je najbolje da se obratim povodom lecenja? Ako je upitanju hormonski poremecaj koje su sve posledice toga sem onih koje su vidljive spolja tj. da li postoje i neke ginekoloske posledice? Sta mozete reci o laserskom uklanjanju malja?

U diskusijama se govorilo i o oziljcima i kako sam shvatila jos uvek ne postoji pouzdan nacin za lecenje. Sta je sa biljnim maskama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 11, 2004 12:33 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
potrebno je da se uradi ultrazvucni pregled adneksa da bi se iskljucio policisticni ovarijalni sindrom PCO. Eventualno se odredjuje i nivo polnih hormon u krvi i citohormonalna analiza.
U slucaju da postoji disbalans koriste se u dogovoru sa ginekologom i endokrinologom tablete kao sto su Diane, Jeanine i sl.
Oziljci se lece kada prestanu da se stvaraju nove akne. Ima nekoliko metoda- Vocne kiseline, dermoabrazija i IPL tretmani

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 109 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: