Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bruh - kila ili nesto sasvim drugo, mozda nista strasno
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 6:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 10, 2009 6:08 pm
Postovi: 9
Pozdrav! Ovako, pre malo vise od tri meseca sam imao operaciju kolena (artroskopija - izvadjen deo medijalnog meniskusa). Poslednja tri meseca se polako vracam u formu, jacam nogu, skidam kilazu sve u svemu vezbam puno i cesto i sve to ide kako treba. Do pre tri meseca odnosno pre operacije sam bio skoro 6-7 mkeseci ne aktivan jer se povreda stalno obnavljala pa nisam mogao nista da radim. Kao sto sam rekao u poslednja tri meseca redovno treniram i sada imam novi problem. Jedan dan u teretani sam osetio da me u gornjem levom delu stomaka nesto boli, nije jak bol samo nekako neprijatan, pogotovo kada radim sa vecim opterecenjem, ne boli jako, samo me podeseca da nesto nijue bas kako treba. To se smirilo za par dana ali je pocelo da boli sa desne strane isto u gornjem delu stomaka, Bol sam osetio otprilike na drugoj trecoj plocici trbusnjaka odozgo. Bol takodje nije strasan i manifestovao se isto kao i na levoj strani, neprijatan osecaj pogotovo pri vecim naporima. Ali takodje se pojavilo nesto sto nje bilo na levoj strani a to je da kada stavim ruku na trbusnjeka sa te gornje desne strane, osecam kada ih kontrakujem kao da malo preskacu (krckaju). Posle je to pocelo da boli i malo jace ali sam napravio par dana pauz od treninga i to se smirili, bola nije bilo kao pre mada je ponekad bio prisutan ali je krckanje odnosno preskakanje ostalo. Nastavio sam da vezbam i nista mi nije smetalo normalno sam trenirao i nije bilo jakih boilova samo podsecanje da svremena na vreme da je tu :D Jedan dan sam otisao na trcanje, i negde u 12 krugu me je zabolela desna prepona, onako presekla me je. nastavio sam da trcim bez vecih problema iako je bolela, takodje me je zabolo taj gornji desni deo trbusnjaka i to sam bas dobro osetio. Sutra dan je ta prepona bas jako bolela ali vec prekosutra i dan kasnije se smirila i nije bilo problema isto se smirio i bolni deo trbusnjaka. Nastavio sam da treniram normalno, nisam imao bolove samo ponekad gornji deo stomaka odnosno kod trbusnjaka u gornjem delu osetim neku nelagodnost ali nista strasno. Bio sam kod doktora da pitam za taj gornji desni deo stomaka i te trbusnjake sto preskacu i jedan doktor mi je rekao da sam malo preterao sa treningom da sam preforsirao trbusnu muskulaturu i da sam malo ostetio i tako nesto medjurebarnu hrskavicu. Jedan mi je rekao da posto nisam dugo vezbao zbog povrede da sam takodje malo preforsirao trbusnu muskulaturu i da ce to proci. Pre par dana samo otisao na odbojku, nisam skakao skro godinu dana zbog povrede. Na odbojci je bilo sve ok. Ali sutra dan kada sam ustao imao sam jake bolove u desnoj preponi i u donjem desnom delu stomaka. Ti bolovi su sutra vec popustili u velikoj meri a prekosutra jos vise. Osim bolova u preponi, osetio sam i blagi bol u desnom testisu (to sam znao i ranije da osetim nevezano za sve navedeno). Ja sam sada pomislio da sam dobio bruh pa sam otisao kod doktora. Doktor mi je pregledao prepone i ingvinalne otvore i rekao da nije napipao nista sto lici na bruh i da je jedino imam prosireni desni spoljasni ingvinalni kanal. A kada sam mu pokazao trbusnjake koji preskacu (u gorenjem desnom delu stomaka, 2-3 trbusnja odzgo) i sam je to opipao i rekao je da je moguce da sam povredio tu desnu vertikalu trbusnjaka u tom gornjem delu pa da se zbog te povrede gore senzorno bol prenosi na donji deo stomaka pa cak i na preponu i da se zbog toga manifestuju ti simptomi. Predlozio mi je da napravim pauzu nedelju - dve pa da vidimo sta dalje. Ni on nije siguran sta moze biti.

Inace sam aktivan sportista i sklon sam tome da odradim bas jake treninge kako sa tegovima tako i sa trcanjem i sa trbusnjacima i svim...

Izvinite sto je poruka malo duza. Zeleo bi da cujem misljenje jos nekog strucnjaka i ljudi koji su imali iskustva sa slicnim stvarima.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 7:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Sto se mene tice,pregled i dijagnoza koju je postavio hirurg sasvim su zadovoljavajuci.
Ali ako je neko imao nesto slicno,neka se javi.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 10, 2009 6:08 pm
Postovi: 9
Vragolasta Amfibija je napisao:
Sto se mene tice,pregled i dijagnoza koju je postavio hirurg sasvim su zadovoljavajuci.
Ali ako je neko imao nesto slicno,neka se javi.


Znaci, slazes se sa tim da to nije bruh vec da je povreda trbusnog zida?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 7:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Na mogu ja da se slazem ili ne,najbolje zna lekar koji te je pregledao jer je bez pregleda nemoguce reci.
Ja mogu da kazem da je to neuobicajeno mesto za pojavu kile,tacnije,nema sanse da se tu pojavi kila a narocito ne aktivnom sportisti koji ima jako izrazene trbusne misice.Kile izlaze na slabim tackama trbusnog zida,a to sigurno nij to mesto gde tebe boli.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 12, 2009 7:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 10, 2009 6:08 pm
Postovi: 9
Bio sam da uradim ultra zvuk prednje trbusne muskulature i desne prepone. Sto se tice trbusne muskulature sve je u najboljem redu, nema bas nikakvih problema. A sto se tice prepona u izvestaju mi je napisano da je na duboku palpaciju desni ingvinalni kanal uloziv (to valjda znaci prosiren) za jagodicu prsta i bolno osetljiv. Doktor koji mi je radio ultra zvik rekao je da je to pocetak stvaranja kile-brha, nije jos izbila tek je u pocetnoj fazi, ali je klrenula i pitanje je vremena mozda za pet godina mozda sutra. On je predlozio da odradim sto pre laparoskopsku operaciju sa mrezicom jer je najbolje da se to uradi u ovom stadijumu i da cu posle biti miran i nastaviti normalno da treniram. U svakom slucaju uzeo sam uput od lekara opste prakse za abdominalnog hirurga na poliklinici u Novom Sadu ali pregled mogu da zakazem tek u julu. Zanima me da li u medjuvrmenu mogu da treniram i da li bas moram brzo da uradim operaciju ili imam vremena. Znam da nema sanse da se bruh spreci, ali da me zanima kakva su vasa iskustava sa ovim stadijumom bruha i kako bi se trening odrazio na to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 13, 2009 4:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Pa u principu ovo je pitanje za hirurga.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 9:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 10, 2009 6:08 pm
Postovi: 9
Vragolasta Amfibija je napisao:
Pa u principu ovo je pitanje za hirurga.


Procitao sam na ovom forumu i jos negde da to sto imam prosiren ingvinalni kanal ne mora da znaci da imam bruh i da to lekari samo kazu jer poostoji taj bol dole a ne mogu da ga objasne (ovo je koliko se secam bas tvoj odgovor). Da li postoji sansa da to sto ja imam prosiren ingvinalni kanal nije bruh nego mozda nesto drugo jer ja ne mogu da napipam nikakvu izbocinu-ispucenje ni u preponama ni u testisima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 6:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ti ne mozes da napipas jer ne znas sta treba da pipas ni kako.
Ipak,ovo je pitanje za hirurga...ja licno,ne bih se operisala "preventivno" osim ako se bolovi mogu objasniti jedino i samo tim otvorenim kanalom i nicim drugim i ako su jaki ili dosadni.
Potrazi misljenje jos nekih hirurga,ne samo jednog pa ces videti sta vecina kaze.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 6:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 10, 2009 6:08 pm
Postovi: 9
Nisam jos stigao na red kod urologa ali imam neke nove informacije.

Ono sto sam zaboravio da kazem je da dan kada su bolovi u preponi i testisu bili najaci ja sam mokrio providnu mokracu i kako su bolovi postajali manji mokraca je polako pocela da dobija normalnu boju.

Uradio sam ultra zvuk gornjeg abdomena i bubrega i ultrazvucno je sve kako treba i jetra i holecista i pankreas i slezina i bubrezi abdominala aorta i zuc. Takodje sam uradio i laboratoriju na kojoj je sve bilo u redu osim sto su mi povecani ureja i kreatinin.

Moj doktor opste prakse je rekao da su mi bubrezi optereceni necim i da postoji sansa da bolovi koje imam u desnom testisu i preponi mogu da budu povezani sa tim problemom u bubrezima. Jedan od razloga za ovo stanje bubrega moze biti prepararat za zglobove AnimalFlex koji sam koristio zbog kolena, u tom preparatu kolicine glukozamin suilfata i drigih stvari za zglobove su ogromne. Sve u svemu doktor mi je rekao da to sto imam siri ingvinalni kanal je kod mene mozda urodjeno odnosno ko zna vec koliko ja imam taj kanal toliko sirok i da mozda uopste nemam kilu nego da su moji simtomi vezani za bubrege.

U svakom slucaju ja cekam pregled kod urologa alio sve ovo bar meni deluje logicno, bol je iz dana u dan sve manji i manji i prestao sam da uzimam taj glupi preparat za koji sam mislio da ce pomoci mojim kolenima.

Da li vama ovo zvuci logicno i da li je moguce da stvarno nemam bruh na osnovu ovih novih informacija i da je taj moj ingvinalni kanal stvarno oduvek takav, samo su ga tek sad napipali jer nikada ranije nisam isao kod doktora zbog slicnog problema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 9:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Naravno da zvuci logicno,nelogican je predlog hirurga da PREVENTIVNO operises prosireni kanal uloziv za jagodicu prsta,to je najveca nebuloza koju sam cula.
Takodje,izbaci iz ishrane sva energetska pica,oni unistavaju bubrege i jetru i obavezno kontrolnu ureu i kreatinin za mesec dana.
Ipak,bubrezi bole u najvecem broju slucajeva kad ima peska u njima,sto kod tebe nema,bar tako kaze ultrazvuk.
Bitno je da bol prolazi.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 20, 2009 9:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 10, 2009 6:08 pm
Postovi: 9
Konacno sam bio kod urologa i evo sta mi je receno:

Nemam torziju testisa i nemam kilu ali definitivno imam prosiren desni ingvinalni kanal ali ja takav kanal mozda imam ceo zivot i postoji sansa da nekada dobijem bruh. Takodje mi je receno da mozda imam neku upalu odnosno neku virusnu infekciju i da zbog toga imam sve te simtome i sada moram da radim testiranje na neke razne bakterije pa da vidm sta se desava. I takodje je urolg potvrdio da to sto sam pio one preparate je dovelo do otezanog rada bubrega pa i to moze da dovede do tih simtoma. I to bi bilo konacna presuda (dok ne stignu reyultati iz laboratorije), znaci ili je zbog bubrega ili imam neku virusnu infekciju.

Moja pitanja su sledeca:

- Urolog mi je rekao da mogu da nastavim da treniram ali mene zanima da li mogu da nastavim da vezbam u teretani sa tezinama kao i pre i da li mogu da radim vezbe za trbusnjake zbog tog mog prosirenog ingvinalnog kanala.

- Da li ta upala ili virusna infekcija koja dovodi do bola u testisima moze da prouzrokuje i bol u preponi i donjem delu stomaka.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 22, 2009 11:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Na prvo pitanje odgovor ne znam,verovatno bi trebalo da pitas nekod doktora sportske medicine ipak su oni za to specijalizovani.

Na drugo pitanje odgovor je : da,bol moze biti posledica toga.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 11, 2009 4:53 pm
Postovi: 1
@ratep_narec

I ja imam isti problem vec 3-4 godine... Bol se javlja s vremena na vreme u donjem levom delu trbuha, u zavisnosti od pokreta koji napravim, uglavnom je to kad se saginjem a oslnac mi je na levoj nozi ili kada radim trbusnjake...Posetio sam vise hrurga i dijagnoze su bile maltene iste - doslo je do prosirenja (otvaranja) ingvinalnog kanala, tipicna povreda fudbalera kada dodje do neuskladjenosti u jacini kvadricepsa i (donjih) trbusnih misica tj. kada je kvadriceps jaci... Operaciju mi doktori u ovom stadijumu nisu preporucivali kazu da treniram koliko mogu i ako dodje do bola da odmaram, posebno mi je hirurg naglasio da mrezice nisu preporuclive za mladje osobe jer josuvek nije potpuno dokazano da nisu kancerogene tj. postoji rizik...pre godinu dana sam se u stanu nekako nezgodno oslonio na levu nogu pocelo je da me boli napipao sam rukom kao neko zrnce, osetio sam veliku mucninu i vrtoglavicu i onesvesto sam se na par sekundi...posle toga nisam trenirao duze vreme i sad se vracam ponovo u formu ali me ponekad strecne pa se uplasim i ne smem da krenem jakim intenzitetom... ;(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: