Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 13, 2009 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 10:57 am
Postovi: 12
Hvala maboleth,stvarno si me ohrabrio,idem ovih dana da to resim,jer zelim sto pre da se otarasim tog glupog frenuluma...nadam se da ce hteti to da mi urade ovih dana zbog vrucine znojenja i ostalog...da mi nece tek zakazati za jesen..I stvarno vise zelim da uzivam u onim stvarima...
Ajde javljam vam se cim se operisem..Hvala puno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 13, 2009 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 5:32 pm
Postovi: 17
Ocekivao sam salu na ovu recenicu sa "stojao". :wink:

Bio si u pravu za toalet papir, zalepi se i rana se mora onda kvasiti da bi se skinuo. Ali mi je dosta olaksao kretanje, taj region u predelu rane se manje nadrazuje. Ne znam jel gaza prekomplikovana za promenu, svako malo. Toalet papir lakse promenim. Ova kozica mi je jos uvek natecena i stvarno me pocinje nervirati.

Kako se koristi hipermangan? Kupio sam ga u cvrstom obliku, cini mi se da su u pitanju zrnca. To je Kalijum permanganat na omotu, to je valjda to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 11:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Commy, samo napred.
Meni su radili elektro-skalpelom, nesto na foru kauterizacije - koagulise i przi okolno tkivo, tako da nema skoro nikakvog krvarenja. Rana posle izgleda kao przenica i deluje grubo :), ali nemoj da te to obeshrabri, jer se to ocisti vec posle 2-3 dana. Ako nemas hrabru devojku, nemoj joj se sepuriti prvih par dana. ;)
Uopste ne boli, sta vise, imao sam osecaj olaksanja kako je doktor sekao frenulum. Inace, on se ne odseca, samo krati na dole. Vrlo brzo nakon oporavka ostaci frenuluma se gube, a posle par godina skoro potpuno nestaju.
Sada kada gledam, tamo gde je bio pocetak frenuluma na kozici... sada je to oko 3cm ispod glavica! Potpuno mi je neshvatljivo iz ovog ugla kako je nekada ta kozica bila prikacena toliko visoko i unistavala mi estetiku i mogucnosti.. ali izduzilo se vremenom. ;)

Rimbaud je napisao:
Ocekivao sam salu na ovu recenicu sa "stojao". :wink:


Ma bices kao zapeta puska kada ti se to sredi. :wink:

Rimbaud je napisao:
Kako se koristi hipermangan? Kupio sam ga u cvrstom obliku, cini mi se da su u pitanju zrnca. To je Kalijum permanganat na omotu, to je valjda to.


Gaza je mnogo bolje resenje, pogotovu ako nadjes onu koja i dezinfikuje (nesto na foru flastera...)

Hipermangan ili Kalijum permanganat je izuzetno jako oksidaciono sredstvo. Dovoljno je da u jednu casu vode od 2 dl stavis samo mrvicu kristala (na jagodicu prsta), da voda poprimi jaku ljubicastu boju. Ali moram reci da se meni jos bolje pokazala kamilica. Em prirodna, em neguje i dezinfikuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 5:32 pm
Postovi: 17
E, hvala ti. Poceo sam da koristim i gazu, i kamilicu, i hipermangan. Gaza je za sad obicna pa je natopim Rivanolom i omotam oko mog otoka ostavljajuci glavic oslobodjen. ALI, sta je problem. OTOK! Nabubreli prsten koze, zlokobnog izgleda. Nikako da prodje. Zavrsio sam sa kutijom Palitrexa, to je to. Ne znam sta da radim. Vremena sve manje. Jos malo pa idem iz Beograda. A kad cu zakazati pregled u Gradskoj bolnici? A kad cu doci na red? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 12:31 pm
Postovi: 19
Da li zna neko koliko kosta operacija frenuluma u nekoj privatnoj klinici u Beogradu? Jel to skupo? :s


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 6:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 5:32 pm
Postovi: 17
Evo Maboleth ne moras se vise nervirati. Znam da te ovaj moj slucaj duboko pogodio. :wink: Bio sam danas kod urologa i samo mi je prevuko kozicu preko glavica, ono sta sam se ja plasio da uradim zbog rane i savova. Rekao je da ce sad otok spasti. Nadam se da hoce. Kuc u drvo!
Citiraj:
Da li zna neko koliko kosta operacija frenuluma u nekoj privatnoj klinici u Beogradu? Jel to skupo? :s

U Poliklinici Vuk sam ja radio. Tu cena zavisi od slozenosti zahvata. Obicna korekcija frenuluma je 7200 din, a nesto slozenije npr. intervencija sa usivanjem je 12000 din. Ja sam imao rad sa EKT apratom plus tri sava. I trebao sam da platim 12000, al' na kraju platih 7200.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 12:31 pm
Postovi: 19
Rimbaud je napisao:
Evo Maboleth ne moras se vise nervirati. Znam da te ovaj moj slucaj duboko pogodio. :wink: Bio sam danas kod urologa i samo mi je prevuko kozicu preko glavica, ono sta sam se ja plasio da uradim zbog rane i savova. Rekao je da ce sad otok spasti. Nadam se da hoce. Kuc u drvo!
Citiraj:
Da li zna neko koliko kosta operacija frenuluma u nekoj privatnoj klinici u Beogradu? Jel to skupo? :s

U Poliklinici Vuk sam ja radio. Tu cena zavisi od slozenosti zahvata. Obicna korekcija frenuluma je 7200 din, a nesto slozenije npr. intervencija sa usivanjem je 12000 din. Ja sam imao rad sa EKT apratom plus tri sava. I trebao sam da platim 12000, al' na kraju platih 7200.


Kod mene je najjednostavniju slucaj! Kako su tebi uradili, jesi zadovoljan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 8:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 5:32 pm
Postovi: 17
Ne znam jos nista dok se period oporavka ne zavrsi. Videcu kad sve zaraste, da l' je zaraslo kako treba. Iskreno se nadam da je dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 10:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Rimbaud je napisao:
Evo Maboleth ne moras se vise nervirati. Znam da te ovaj moj slucaj duboko pogodio. Bio sam danas kod urologa i samo mi je prevuko kozicu preko glavica, ono sta sam se ja plasio da uradim zbog rane i savova. Rekao je da ce sad otok spasti. Nadam se da hoce. Kuc u drvo!


Bas sam se danas pitao kako je tvoj frenulum. ;) Ja sam odma' drzao kozicu preko... rana se tako daleko bolje susi i zarasta. Kada ga drzis "obucenog", onda je stalno vlaznjikav... Ma videces sve...

Inace, taj elektro-skalpel jeste taj EKT. I meni su sa njim radili i isto sam imao 3 sava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 12:31 pm
Postovi: 19
A kakva je procedura na drzavoj bolnici? Jel se placa tu? :c


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 19, 2009 12:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 5:32 pm
Postovi: 17
Nisam siguran za drzavne bolnice... Medjutim, to nije sad isto kao nekad. Recimo kad je Maboleth radio svoj frenić on ga je radio u Gradskoj bolnici, a sad meni tamo nisu mogli da rade vec mi je doktor preporucio privatnika (kod kojeg on inace radi, tako da me je on i operisao). Valjda je nesto reformisan zdravstveni sistem. Ja svakako nisam osiguran pa mi je svejedno bilo, privatnik ili drzavna. Ti se raspitaj.

Maboleth, posle koliko vremena su ti prestala krvarenja iz rane na penisu?
Dugo mi nije uopste krvarilo i u zadnjih par dana kao da podpadase one kraste i opet pocelo da lagano krvari iz nekih mesta.
Oporavak me strasno smara! :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 19, 2009 12:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Ne secam se skroz rimbaude. Ranica je u pocetku stalno nesto ispustala, zbog jutarnjih erekcija, rekoh vec... ali to je bila sukrvica i sasvim malo krvi.

Mislim da je to normalno. Samo odrzavaj taj deo cistim (kamilica ili hipermangan barem 3x dnevno) i suvim (kozica nazad). I nemoj da si bez strpljenja. Sada resavas to za ceo zivot, a seti se samo svih lepih stvari koje ces videti... malo obzira i prema damama. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 19, 2009 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 5:32 pm
Postovi: 17
Odrzavam ja taj deo cistim... Kamilica, hipermangan, ispiranje rivanolom... Nego znas moj problem sa otokom. Ti me nisi dobro shvatio, taj otok je posledica zavrnute kozice (tj. golog glavica). U prvih par dana glavic mi je bio non stop otkriven, jer sam se plasio da ga prekrijem zbog jos sveze rane od operacije. I tada je zavrnuta kozica stojala u udubljenju izmedju tela penisa i glave penisa. Koliko sam shvatio ceprkajuci po internetu, zaustavljena je venska cirkulacija i doslo je do pojave zvane parafimoza, kada se formira taj prsten-otok. To moze da bude opasno kad se odma ne resi. Bio sam kod urologa i on mi je relativno lako to vratio preko glavica. Otok je spao sledeci dan, jer je, predpostavljam povracena venska cirkulacija. On je i u lekarskom izvestaju napisao - parafimoza, uradjena repozicija. Sad zbog toga me strah da drzim penis dugo otkrivenim. Otkad je prekriven je pocelo blago da krvari jer je rana opet vlazna. Je l' moze ta rana da zarasta dobro ako je glavic vecinu vremena pokriven?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 20, 2009 1:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Ja sam te potpuno drugacije razumeo... mislio sam da ti se otok javio usled zarastanja frenuluma, a ne parafimoze.
Cudi me da ti i to nisu sredili kod operacije? Jel se to tebi i ranije javljalo... da ne mozes kozicu preko?

Rana ce sigurno zarasti i ako ti je prekriven, samo ce to ici sporije. Kao kod flastera... znas dobro - flaster je super kada je rana sveza, ali ona brze zarasta kada se on skine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 20, 2009 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 5:32 pm
Postovi: 17
OK, jasno mi je da moze da zarasta i pokrivena, naravno. Ja cu se truditi da bude i periodicno otkrivena, al' nece biti bas 24h dnevno.

Nikad mi se pre to nije javljalo. Mislim, lekar je mogao da mi prevuce glavic odma posle operacije al' je verovatno racunao da cu to sam uraditi. Ja nisam i brzo se stvroio taj prsten. Posle sam se plasio da to uradim sam zbog otoka i rane koja je jos bila sveza. Al' eto resio sam to. Juce sam ga pred spavanje otkrio i ujutru je bilo sve u redu. Ajd' valjda ce to zarasti kako treba. I reci mi jos samo ovo, do kad ne smem ni da pomisljam na seks? Znam da zavisi i od toga kako ce zarastati rana, sto varira od coveka do coveka. Al' daj mi nekakav odgovor... Kako treba da izgleda oziljak koji je spreman da podnese konacni napor, u vidu seksa?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: