Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 66  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 3:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 1:39 am
Postovi: 51
Kako lep komentar ti mora da si neki nezan i stidljiv decak ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 10:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:21 pm
Postovi: 16
Je li ginekomastija kad imam povećano salo oko grudi a bradavice OK, ili je kad imam povećane bradavice a salo oko grudi OK, ili oboje ?

Moj problem je ovaj drugi.

Salo oko grudi je manje-više ok, dakle grudi mi NE VISE. Vrlo maaalo sala ima okolo ali problem su bradavice. One su proširene, i ispupčene i tek na neki dodir, kontakt sa hladnom/vrućom vodom, one se vrate u normalu, tj. u ono stanje kakvo zapravo treba da bude.

O čemu je riječ i kako to da riješim. Molim konkretan odgovor.

^^

_________________
xxx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 9:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 1:39 am
Postovi: 51
Verovatno zlezde ili "salo" gura bradavicu i cini da ona izgleda ispupcena (spicasta) Ne treba da ti bude frka,odes kao ja kod doktora opste prakse,on bi trebao da ti da uput za endokrinologa koji ce da ti pregleda grudi (mada oni vec po izgledu mogu da ustanove o cemu se zapravo radi) uskoro idem kod plasticnog hirurga i operacija je besplatna i jedna od jednostavnijih (ides kuci pre vadjenja konaca) pitaj slobodno ako te jos nesto zanima! Nadam se da sam uspeo da ti bar malo pomognem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 19, 2009 1:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:21 pm
Postovi: 16
vlx88ns je napisao:
Verovatno zlezde ili "salo" gura bradavicu i cini da ona izgleda ispupcena (spicasta) Ne treba da ti bude frka,odes kao ja kod doktora opste prakse,on bi trebao da ti da uput za endokrinologa koji ce da ti pregleda grudi (mada oni vec po izgledu mogu da ustanove o cemu se zapravo radi) uskoro idem kod plasticnog hirurga i operacija je besplatna i jedna od jednostavnijih (ides kuci pre vadjenja konaca) pitaj slobodno ako te jos nesto zanima! Nadam se da sam uspeo da ti bar malo pomognem!


Hmm.

Onda ću otići doktoru na pregled..Samo sam htio preko foruma ovako da vidim da li je neko imao sličnih iskustava i na ćemu se završilo.
Moguće da je ginekomastija ali onda je kod mene neki skroz drugačiji oblik s obzirom da je problem u bradavicama a ne u salu okolo, hehe.
Kažeš besplatna operacija ?? kako to ? :D I koji je tvoj problem bio pa si ga riješio ? ovak isto kao kod mene ili nešto sasvim drugo ? Šta su ti ustanovili ? ^^ ....trebao bi otići uskoro na pregled pa da vidim šta dalje..anyway hvala na savjetu... :)

_________________
xxx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 19, 2009 5:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 1:39 am
Postovi: 51
Ako imas overenu zdravstvenu knjizicu operaciju mozes obaviti u svom gradu besplatno! Moj doktor kaze da je operacija jednostavnija od npr krajnika,fimoze,slepog creva... Oziljci su 3cm i kad zarastu za par meseci uopste se ne vide i ginekomastija se ne vraca! A zbog sebe bi trebao uraditi operaciju ako se uopste ispostavi da je ginekomastija! Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 19, 2009 7:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:21 pm
Postovi: 16
vlx88ns je napisao:
Ako imas overenu zdravstvenu knjizicu operaciju mozes obaviti u svom gradu besplatno! Moj doktor kaze da je operacija jednostavnija od npr krajnika,fimoze,slepog creva... Oziljci su 3cm i kad zarastu za par meseci uopste se ne vide i ginekomastija se ne vraca! A zbog sebe bi trebao uraditi operaciju ako se uopste ispostavi da je ginekomastija! Poz


Zvuči lijepo.

Mada, moraš me razumit...Čitao sam dosta po forumima i svako preporučuje privatnu kliniku i operaciju na taj način a ne preko državne ustanove. Priča se da to baš i ne urade kako bi uradili za cca 1.000 eura privatno a ja želim samo perfekciju jer džaba mi operacija ak ne ispadne dobro...tak da postaneš nekako skeptičan kad su u pitanju državne bolnice...Znaš šta oću reć...Je li ti problem da mi pošalješ sliku preko PM molim te ? Baš me zanima kako je to kod tebe...Kad slikam i ja ću tebi svoju poslat da mi kažeš jesmol u istom problemu/bili.

_________________
xxx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 19, 2009 7:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 1:39 am
Postovi: 51
Mozes izabrati i privatnu kliniku ako mislis da je tako bolje i ako imas finansijskih mogucnosti! Medjutim vecina hirurga iz drzavnih klinika operise u tim privatnim klinikama i ne bih se slozio da su drzavni manje kompetentni! I nije operacija 1000,vec oko 1500 racunaj najbolje 2000! Naravno zavisi od grada do grada i hirurga. Recimo klinicki centar Vojvodine i onaj u Beogradu operisu prema u svetu priznatim metodama i raspolazu sa istim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 19, 2009 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:21 pm
Postovi: 16
vlx88ns je napisao:
Mozes izabrati i privatnu kliniku ako mislis da je tako bolje i ako imas finansijskih mogucnosti! Medjutim vecina hirurga iz drzavnih klinika operise u tim privatnim klinikama i ne bih se slozio da su drzavni manje kompetentni! I nije operacija 1000,vec oko 1500 racunaj najbolje 2000! Naravno zavisi od grada do grada i hirurga. Recimo klinicki centar Vojvodine i onaj u Beogradu operisu prema u svetu priznatim metodama i raspolazu sa istim!


Inače iz Tuzle sam (BiH).

Što se endokrinologa tiče, nešto nisam baš primjetio privatne klinike u gradu tog tipa...Većinom je to vezano za Ginekologiju itd. :S hm hmm

A ništa, u petak se naručujem kod endokrinologa da uradim sve potrebne pretrage pa budem se javio ovdje da kažem o čemu je riječ.

Čujemo se uskoro. ;)

_________________
xxx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 22, 2009 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 22, 2009 1:27 pm
Postovi: 3
Huh, evo da se i ja ispovedim.. Dakle, mislim da imam ginekomastiju (zasto bih inace bio ovde, jelte ..)i moram da kazem da bih ucinio prvo sve sto se moze uciniti, a da se izbegne hirurski sto. Ne znam, nekako u mojoj glavi je to uvek zadnja opcija, i kad ti je na neki nacin zdravlje zivotno ugrozeno. Nije bas da lupam glavu svaki dan i da ne izlazim napolje, cak sta vise, idem i na bazen, skidam se, niko od prijatelja mi nikad nije prebacio nesto zbog toga (osim jednom, hmmm.. kroz salu mozda, hmm) ali ja znam da sam sam sebi nekako malo nezgrapan i smesan sa tim sisicama. Inace, 186 cm visok, imam 85 kg, znam trebalo bi da skinem 3-4 kg sigurno i trudim se, redovno trcim, malo tenis, basket .. E sad- rado bih voleo da znam da li je u pitanju mast ili zlezdano, fora je sto sam pre 3 godine bio izrazeno mrsav, svi su se slagali i previse (jer sam se radikalno bacio u dijetu i treninge posle isto gojaznog perioda koji me je smarao jos od osnovne skole) i bas kad gledam te slike iz "mrsavog" perioda sa mora, ginekomastija se skroz i ne vidi (mozda malo budu spustene-ispupcene, kad se sagnem, sedim na zemlji i to, jer inace imam i savijena ledja i cesto hodam i sedim pogrbljen, pa verovatno i to jos vise naglasi sisice) ali u sustini se nisu videle. Kad sam mokar, odnosno posto izadjem iz vode, izgleda sve savrseno, ravan sam k'o daska. Naravno, sad su jos malo vece, trudim se da skinem suvisne kg-e, ali bih zeleo da pitam da li je moguce i kroz ishranu malo poboljsati situaciju sto se hormona tice, odnosno nekako eliminisati i to nabujalo zlezdano tkivo. Nesto sam ceprkao po net-u, i vidim da ima nekih prica i u tom maniru, naravno i nekih lekova, i svaceg. Koliko je to istina, ne znam... Odnosno, sta se moze uciniti (osim vezbi i trcanja, naravno), pritom mislim na ishranu, na prvom mestu, pa i lekove neke eventualno, da bi se ginekomastija eliminisala u sto vecem procentu ?
Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 22, 2009 4:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:21 pm
Postovi: 16
Blablatros je napisao:
Huh, evo da se i ja ispovedim.. Dakle, mislim da imam ginekomastiju (zasto bih inace bio ovde, jelte ..)i moram da kazem da bih ucinio prvo sve sto se moze uciniti, a da se izbegne hirurski sto. Ne znam, nekako u mojoj glavi je to uvek zadnja opcija, i kad ti je na neki nacin zdravlje zivotno ugrozeno. Nije bas da lupam glavu svaki dan i da ne izlazim napolje, cak sta vise, idem i na bazen, skidam se, niko od prijatelja mi nikad nije prebacio nesto zbog toga (osim jednom, hmmm.. kroz salu mozda, hmm) ali ja znam da sam sam sebi nekako malo nezgrapan i smesan sa tim sisicama. Inace, 186 cm visok, imam 85 kg, znam trebalo bi da skinem 3-4 kg sigurno i trudim se, redovno trcim, malo tenis, basket .. E sad- rado bih voleo da znam da li je u pitanju mast ili zlezdano, fora je sto sam pre 3 godine bio izrazeno mrsav, svi su se slagali i previse (jer sam se radikalno bacio u dijetu i treninge posle isto gojaznog perioda koji me je smarao jos od osnovne skole) i bas kad gledam te slike iz "mrsavog" perioda sa mora, ginekomastija se skroz i ne vidi (mozda malo budu spustene-ispupcene, kad se sagnem, sedim na zemlji i to, jer inace imam i savijena ledja i cesto hodam i sedim pogrbljen, pa verovatno i to jos vise naglasi sisice) ali u sustini se nisu videle. Kad sam mokar, odnosno posto izadjem iz vode, izgleda sve savrseno, ravan sam k'o daska. Naravno, sad su jos malo vece, trudim se da skinem suvisne kg-e, ali bih zeleo da pitam da li je moguce i kroz ishranu malo poboljsati situaciju sto se hormona tice, odnosno nekako eliminisati i to nabujalo zlezdano tkivo. Nesto sam ceprkao po net-u, i vidim da ima nekih prica i u tom maniru, naravno i nekih lekova, i svaceg. Koliko je to istina, ne znam... Odnosno, sta se moze uciniti (osim vezbi i trcanja, naravno), pritom mislim na ishranu, na prvom mestu, pa i lekove neke eventualno, da bi se ginekomastija eliminisala u sto vecem procentu ?
Unapred zahvalan.


Evo da ti ja kažem svoju situaciju oko kilaže itd.

Tu ginekomastiju il šta već(otećene bradavice) vučem skoro 3 godine i stanje je maltene uvijek isto...Nit se šta smanjilo, nit se šta povećalo a kilaža mi je išla kao luda gore dole. Ja sam visok 1,98cm i imam trenutno 100 KG...Prije tačno 7 mjeseci imao sam 83kg ali situacija je bila ista kao i sad...Dakle kilaža i tako to uopšte nema veze s ovim sudeći po mom iskustvu. Uradi pretrage za hormone i vidi da li je šta povišeno ili sniženo...Da li nešto nije kako treba...Prolaktin i te stvari...To ti govorim jer su i meni isto to preporučili...Ako se ustanovi da hormoni nisu kako treba, onda ću/ćemo dobit neke lijekove da sredimo to i vjerovatno bi se sve vratilo u normalu...Ako ne, onda operacija je zadnja opcija...Što se hrane tiče, iskreno mislim da ne utiče na sve ovo...Možemo mi smršat da nam se rebra vide i kosti iskaču na sve strane, ali nešto što nije masnoća i salo se ne može skinuti makar i u logoru bili. Dakle, ovo će ostat anyway. Treniram i ja košarku 7 godina ali ne pomaže ništa...Najgora je cijena operacije koja iznosi velikih 1,700 EUR bez ostalih troškova smještaja itd. (zavisno od toga gdje ćeš radit).

_________________
xxx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 22, 2009 1:27 pm
Postovi: 3
Hvala Pric na otvaranju i korisnim informacijama, pozz .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 02, 2009 1:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 1:39 am
Postovi: 51
Nikakve terapije lekovima za ginekomastiju nisu primerene,osim ako ne postoji hormonski poremecaj! Mislim naravno na steroidne (hormonske blokatore estrogena) Zato je misljenje lekara specijaliste dragoceno i ne uzimajte nikakve lekove na svoju ruku jer nece delovati,a mogu napraviti ozbiljne posledice! U 95% slucajeva je hormonski nalaz uredan te se preporucuje operativni zahvat. I ne razumem zbog cega se neki toliko plase operacije?! Niko ovde ne presadjuje bubreg i srce pobogu :) To je jednostavan zahvat sa gotovo bezbolnim postoperativnim oporavkom u najkracem roku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 12, 2009 6:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 6:15 pm
Postovi: 103
Ja samo da vam se zahvalim na svim informacijama. Sutra cu ici kod doktora opste prakse, pa ce mi on reci sta dalje... Javljacu vam ako nesto treba... Poz svima :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 12:49 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 1:39 am
Postovi: 51
Urke10 je napisao:
Ja samo da vam se zahvalim na svim informacijama. Sutra cu ici kod doktora opste prakse, pa ce mi on reci sta dalje... Javljacu vam ako nesto treba... Poz svima :D


Poz i srecno sutra :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 30, 2008 3:15 am
Postovi: 7
Ovako. Imam 16 godina i pre godinu dana su grudi pocele da mi rastu. Ustvari, ne cele grudi, vec samo bradavica "obojeni deo" :D
Sada su meke na dodir, ne boli me, i postane normalno samo kada se najezim ili udjem u vodu. Gledao sam slike ginekomastije i nemam ni salo oko grudi, nemam ni grudi (bradavice mi ne vise), jedino ovo. Da li je to ginekomastija? Da li ce se otkloniti, posto sam citao da 50% adolescenata ima pubertestsku ginekomastiju koja se do 20. godine kod 90 % dece potpuno skloni. Sta da radim, jer ne smem da odem na bazen??? Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 66  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: