Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kod zene, progesteron i testosteron
PostPoslato: Čet Maj 14, 2009 1:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 1:53 am
Postovi: 16
Kod mlade zene, na pocetku ciklusa, vrednost progesterona je manja od 0,3. Vrednost testosterona 2,9. Napominjem da nije uzimala nikakve lekove.
Sta znace ove vrednosti, na sta ukazuju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: nedovoljno
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 10:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Premalo podataka da bi ukazivali na bilo sta!
Napisite sve sto ste do sada uradili i sta je mlada zena 17 ili 27 godina? :D

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 1:53 am
Postovi: 16
Imam temperaturu do 37.5 vec par meseci. Dobila sam upute da uradim razne analize, izmedju ostalog i status hormona. Radjeno mi je 7. dana od poslednjeg ciklusa. Kada su rezultati stigli, sve je bilo u granicama normale ( to znam zbog toga sto pise koje su normalne vrednosti ) osim progesterona i testosterona. Imam 25 godina.
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 10:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Tek sada mi je nedovoljno.
Ne mogu se analize uzeti iz konteksta i ocekivati da se protumace pravilno.
Da bih bilo sta odovorno rekla napisite mi sta je sve odradjeno,iako je normalno,jer se na taj nacin iskljucuju neke bolesti koje se sada ne mogu iskluciti.Na primer, ako ste radili prolaktin uz ovo i ako je on normalan,to je dobro,a ako niste,morate ga uraditi jer ovaj nalaz moze ukazati na hiperprolaktinemiju,ako ste radili fsh i lh i ako su normalni,onda se ddodaju neke analize,a ako nisu uradjeni,rade se i ocekuju poviseni u okviru sy PCO itd,itd,itd...Ne znam zasto svima izgleda da se na osnovu nalaza i referentnih vrednosti moze postaviti dijagnoza.Napisite i nalaze infektologa,hematologa,reumatologa,ako imATE..

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 1:53 am
Postovi: 16
Oh, hvala Vam na odgovoru.
Evo mojih rezultata ( pisacu onako kako pise na nalazima ):
ATD- uredan nalaz,
Lab. CRP 2,4; GLU 5,8; CHOL 6; TG 3,82; NA 136,6; K 4,93; SE 20mm/m; FIB 2,1.
Mik. lab. HUMATEX RF test - negativan; Bris guse i nosa - izolovana normalna mikroflora; Urinokultura - zasejane podloge su sterilne.
Transfuzija Elisa Histoli, HBsAg ultra - negativ; Anti HCV ultra - negativ; HIV Ag/Ab - negativ; TP recomb. - negativ.
Analiza hormona FSH 9,5; LH 6,7; ESTRADIOL 211; PROGESTERON <0,3; PROLAKTIN 343; TESTOSTERON 2,9; TSH 2,6; FT4 22.
Eho srca EDD 4,6; ESD 3,0; FS 35%; diast. 0,9; asc. Ao - 2,9cm; ulim.Pa- 2,3; AO 2,9; LA 3,7; AV 2,1; RV 2,2; PU - 0,96m/s; MU - 1,010,67; CIA - 1,44; AU - 1,28m/s; FV - 0,71m/s; EF - 64%.

To je sve sto imam od rezultata. Temperatura mi se prvi put pojavila 2005. god. i od tada je imam par meseci, par meseci nemam i tako neprekidno. Osetim je po ocima - gori mi u ocima, nekad i na tabanima. Uglavnom se pojavljuje uvece.
Sve ove analize su mi radjene i ranijih puta ali nikada nisam dobila konacni stav od cega temp. potice. Uvek mi kazu da odmaram, setam, da se ne naprezem, da izbegavam stes, da pijem dosta tecnosti itd. itd. itd. Rekli su mi i da se ovakva temp. "ne skida" tj. da ne pijem nista od lekova i ja se toga i pridrzavam.
Sada cu pokusati da " iscupam" uput za virusologa.
Hvala Vam unapred, veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Čet Maj 21, 2009 10:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Od laboratorijskih endokrinoloskih analiza fali Vam Anti tg i anti Tpo antitela,kortizol.Ako to nije ok,onda endokrinologu,.
Ako je i to ok,onda..
Trazite uput za infektologa ,imunologa i hematolaga,tim redom cete i ici na pretrage.to nije normalno stanje...Ovi nalazi govore da verovatno imate Sy policisticnih ovarijuma,sto ukoliko nije preterano ozbiljno izrazeno ne predstavlja veciproblem i ne moze biti razlog subfebrilnosti!.nNaravno,javite se ginekologu,da uradi dobar eho jajnika.
Takodje obavezno uradite bris na hlamidiju mikoplazmu ureaplazmu u dobroj laboratoriji,po savetu Vaseg ginekologa i to bez obzira da li ste seksualno aktivni,kao i vaginalni i cervikalni bris.

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 21, 2009 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 1:53 am
Postovi: 16
Poslusacu Vas i jos sutra idem ginekologu. Danas sam dobila uput za endokrinologa i zakazala pregled. Od interniste sam dobila uput tj. napisala je da je "potrebno dati krv na Coxsakie grupe A" ( mislim da je koksaki ) Institut "Torlak" Bgd.
Objasnila mi je da ja ovde, u mom gradu dajem krv, a oni salju dalje.
Hvala Vam jos jednom na odgovorima. Puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: larisabg
PostPoslato: Pet Maj 22, 2009 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 1:53 am
Postovi: 16
Poslusala sam Vas, eho je pokazao policisticne jajnike. Lekar nije ni predlozio ostale analize. Rekao mi je da sacekam jos par dana ( mozda u tom periodu bude menstruacija ) a onda odem da mi prepise neke hormonske pilule ( nisam zapamtila naziv ) koje se piju 3 do 5 meseci. Da li mozda treba da potrazim da se ponovo uradi status hormona- pre nego pocnem sa terapijom? I jos jedno pitanje, da li med, laneno seme, cuvarkuca ili hajducka trava mogu to da srede i bez lekova?
Dala sam i krv na koksaki. Za dve nedelje dajem jos jednom.
Pozdrav! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sub Maj 23, 2009 9:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Sy PCO treba leciti,ali neka terapiju pogleda i endokrinolog u sklopu svega ostalog.Po meni se medju ove analize mora,ali mora dodati i prolaktin,pa tek onda poceti sa terapijom.Da li Vi osecate jos neku smetnju?Pojacanu maljavost?Neuredne menstruacije? Iscedak iz dojki?Akne?BiljkeVam nece skoditi,ali se ne opterecujte.nije nikakva katastrofa.
Medjutim bris na Hlamidiju,miko i ureaplazmu ,kao i vaginalni i cervikalni bakterioloski i mikoloski bris bi morali uraditi zbog mogucnosti da Vam te bakterije ili gljivice izazivaju temperaturu.Dijagnostika subfebrilnosti nejasnog porekla radi se iskljucivanjem jedne po jedne mogucnosti dok se ne nadje uzrok.Pozz!

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 04, 2009 3:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 1:53 am
Postovi: 16
Zdravo larisabg! Evo mene opet. Bila sam kod endokrinologa, ona je pogledala nalaze i rekla da ne pocinjem jos sa terapijom, zatim mi je dala upute za snimanje male karlice ( jajnici ) i ponovni nalaz hormona- 3. i 21. dan ciklusa. Mada nema na uputu ni prolaktin, ni kortizol, ni anti tg i tpo.Pitala me je isto sto i vi- za masnu kozu, akne, maljavost. Ja jesam malo gojazna ali to nije od sada, akne nemam i nikada ih nisam imala,koza mi je suva. Menstruacija mi je uglavnom uredna. Izostala je samo u aprilu. Iscedak iz dojki nemam. Dogovor je da sa rezultatima ponovo odem na kontrolu.
Bila sam i ponovo kod ginekologa. Predlozio mi je tablete yaz ali da sacekam rezultate hormona. Pitala sam za vaginalni i cervikalni bris,bris na hlamidiju, miko i ureaplazmu ali je odmahnuo rukom i rekao da za tim nema potrebe.Dao mi je da uradim oTG test, evo rezultata -
I- 5,7
II- 10,3
III- 7,0
Mada ja josuvek neznam da li su dobri.
Lekar opste prakse je rekao da sacekam rezultate koksaki virusa, pa cemo videti sta dalje sto se temperature tice.
Veliki pozdrav larisabg!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: