Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 43  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 14, 2009 11:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Mislim da Ka 1 nije ni slutio kada je postavio prvi post da ce otvoriti jednu neiscrpnu i jednu od najposecenijih tema.

Moram prvo prokomentarisati neke slucajeve:
pod br 1 slucaj Majch-yka

Citiraj:
Da nastavim svoju priču o tinitusu i vrtoglavicama... Posle dugog čekanja konačno sam odradila testove; sluh je normalan ali organ za ravnotežu na jednoj strani ne radi (?)...
Dali bi to mogao da bude uzrok za pištanje u ušima?


ovo zvuci dosta zabrinjavajuce; bar ovako kako ste napisali
molio bih da detaljnije objasnite svoje simptome i ispitivanja koja su radjena

zatim dva veoma aktivna clana na ovoj diskusiji:
micko1214 i veljko88
obojica imaju veoma ocigledan uzrok zujanja,
a to je akutna akusticka trauma
prvi nakon diskoteke, tj. neko mu se prodrao na uvo,
a drugi nakon pucanja iz pistolja

Akutna akusticka trauma se prilicno efikasno leči ukoliko se lečenje započne u prvih nekoliko dana
Na žalost obojica su pomoć lekara potražili kasno

Moj zaključak je sledeći: svako zujanje u uvu se mora ispitati
jer ima dosta uzroka tome
od onih jednostavnih kao sto je cerumenski čep
koji se ispere
do akustičkog tumora
koji ako se otkrije na vreme takodje se uspešno leči

zujanje u uvu može biti i posledica oboljenja sredjeg uva,
kao što je disfunkcija Eustahijeve trube

opet, ako je zvuk pulsirajući, obično je u pitanju kakva vaskularna malformacija

itd...

ovo sam pobrojao samo neke u moru i ilustrovao navodeci samo neke bolesti, a sve u cilju da još jednom skrenem pažnju da je bitno svako zujanje, a pogotovo ono jednostrano, ISPITATI !
Da su gore 2 navedena člana Mićko i Veljko na vreme potražili pomoć, možda danas ne bi bili na ovom forumu.

Za vas ostale koji ste sa dijagnostikom završili i kako vi kažete ustanovljeno je da vam nema pomoći želim da kažem sledeće:
nije mi jasno zašto je prisutan bes i ogorčenje ka lekarima koji su samo hteli da vam pomognu. Nismo mi krivi što još uvek ne postoji adekvatan lek protiv zujanja u uvu. Dajemo vam onu terapiju za koju se na osnovu dosadašnjih medicinskih znanja i iskustava smatra da vam može pomoći.
To što vam lekari nisu možda posvetili dovoljno vremena i objasnili problem sa kojim živite je već problem našeg zdravstva.
Moram da objasnim i sledeće, terapija na koju su se žalili pojedini članovi ove diskusije i nipodaštavali je: Ginko, Urutal, Vit B, Vit E . . .
Vama lekari kada su prepisali ove lekove izgleda nisu objasnili da zujanje od toga neće da prođe; ovo je samo preventivna terapija, tj. terapija koja će da pokuša da prevenira da zujanje uznapreduje, tj. da se pojača, da bude češće . . .
Zato bolje koristite lekove koji su vam prepisani jer ćete se možda dogodine na ovoj diskusiji žaliti kako vam više zuji nego prošle godine.
Ono o čemu ste dosta pisali i što smatram jako bitnim u terapiji tinitusa jeste maskiranje nepodnošljivog zujanja okolnim šumom. Naravno i ja to preporučujem mojim pacijentima kojima je zujanje nepodnošljivo, naravno u kombinaciji sa nekim lekovima.
Takođe, zujanje će uvek biti jače kada ste umorni, nenaspavani, napeti, kada je krvni pritisak povišen . . .
Za pušenje se pokazalo samo da je faktor rizika i ništa više. To što vam zujanje nije prošlo otkako ste prestali sa pušenjem, ne znači apsolutno ništa. Da ste nastavili da pušite, možda bi se i pojačalo?! Preporuka je uvek ukloniti štetne nokse i smanjiti faktore rizika.
Znači još uvek pišem o prevenciji, jer i sami ste primetili da zujanje nije uvek isto i da se može pojačati, znači morate se kloniti dalje od buke! Buka je vaš neprijatelj br. 1
Znači nikako koncerti, trubači, utakmice, pištaljke, petarde, vatreno oružje . . . glasna muzika na slušalice . . .

Što se terapije tiče i ja sam čuo za ohrabrujuće razultate sa TMS transkanijalnom magnetnom stimulacijom. Kod nas se to još uvek ne primenjuje. I u svetu je to još u eksperimentalnoj fazi, ali dosadašnji rezultati su da ova terapija pomogne svakom drugom - trecem, što i nije tako loš rezultat.
Povezao sam se sa kolegom koji je radio na ovom projektu u Engleskoj. Sada je kod nas, trenutno sarađujemo na drugim projektima, a pronalazimo način kako da ovaj aparat prebacimo u Srbiju.
Nisam siguran da ćemo u tome uspeti :-?

Pozdrav svima, a Majch-yka obavezno da se javi !

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: 2
PostPoslato: Pet Maj 15, 2009 12:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
text je otisao 2 x ne znam kako da izbrisem ovaj post ?

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 15, 2009 3:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
drdusan je napisao:
opet, ako je zvuk pulsirajući, obično je u pitanju kakva vaskularna malformacija

Sta se radi u tom slucaju? Zujanje je vec postalo sastavni deo mog zivota i najvise mi smeta kada se uz njega i jos jedan zvuk, npr govor coveka cuje jos neki zvuk kao sto je muzika ili istovremeni govor treceg. Takve situacije me iscrpljuju zbog koncenracije koju moram da ulozim da pratim ono sto zelim da cujem
Da je zvuk pulsirajuci shvatila sam kada sam cula zvuk protoka krvi na dopleru vrata. Moj zvuk je isti i u istom ritmu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: O tinnitusu nikad kraja . . .
PostPoslato: Pet Maj 15, 2009 10:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Pulsirajuci tinitus je kada zvuk koji cujete nije kontinuirano pistanje, nego kada cujete kakav pulsirajuci zvuk. Ako je taj zvuk ritmičan i u skladu sa otkucajima srca (to možete ustanoviti kada u tišini palpirate sebi puls i osluškujete taj pulsirajući zvuk) gotovo najverovatnije čujete prolazak krvi kroz obližnji krvni sud.
Dakle, u ovom slučaju, tinitus je OBJEKTIVAN ! Zvuk stvarno postoji. Problem je samo što je izvor zvuka preblizu vašeg uva i vi ga nesmetano čujete. Ponekad je moguće da pomoću stetoskopa taj zvuk čuje i vaš doktor.
Takođe i kod ove vrste tinitusa potrebno je uraditi odgovarajuću dijagnostiku kako bi ustanovili pravi razlog, ili ukoliko to nije moguće a onda da otklonimo sumnju na neki od opasnih uzroka ove vrste tinitusa.
Npr. glomus tumor - tumor vaskularnog porekla moze imati pulsirajući tinitus kao dominantan simptom.
S druge strane jedan od najčešćih uzroka je i povišen krvni pritisak. Dok je krvni pritisak u okvirima fizioloških granica, tok krvi kroz krvne sudove je laminaran i bešuman, a kad pritisak skoči u obližnjem krvnom sudu tok postaje (zbog povećanog otpora protoka) turbulentan, krv udara u zidove krvnog suda (usled turbulencije) i samim tim tok krvi postaje bučan.
Takođe može postojati i neka arterio-venska anastomoza u blizini uva, te je prolazak krvi kroz nju pri svakom otkucaju srca čujan.
Kod starijih pacijenata može biti prisutna aterosklerotska bolest karotidnih arterija, te je prolazak krvi kroz njih bučan (stenoza povećava otpor protoka - tok je turbulentan), a pacijent to može čuti ukoliko mu je sluh još očuvan. (obično ne ide jedno sa drugim: stenoza krvnih sudova, a sluh još dobar?!).

Pulsirajući tinitus ne mora biti posledica samo vaskularne patologije. Taj pulsirajući zvuk ne mora biti u skladu sa srčanim ritnom.
Ja sam imao pacijenta (kod koga sam i sam čuo pulsirajući zvuk pomoću stetoskopa) kome je izvor zujanja bilo neprestano grčenje mastikatornog mišića.

Samo da napomenem da i pored opsežnog pisanija nisam naveo sve uzroke pulsirajućeg tinitusa . . . priča je mnogo duža.

Zato još jednom - ispitajte prvo vaš tinitus, pa ukoliko od današnje medicine nema zadovoljavajuće pomoći, počnite da se navikavate na svog doživotnog saputnika.


Citiraj:
Sta se radi u tom slucaju? Zujanje je vec postalo sastavni deo mog zivota i najvise mi smeta kada se uz njega i jos jedan zvuk, npr govor coveka cuje jos neki zvuk kao sto je muzika ili istovremeni govor treceg. Takve situacije me iscrpljuju zbog koncenracije koju moram da ulozim da pratim ono sto zelim da cujem


situacije koje vi opisujete kao vama zamorne za slušanje,
mi zovemo složene, odnosno zahtevne akustičke situacije
obično ljudi sa normalnim sluhom nemaju taj problem,
ali kada postoji nagluvost onda pacijent prvo primećuje poteškoće sa sluhom upravo u tim situacijama;
priznaćete da je lako čuti u zatvorenoj prostoriji u situaciji jedan na jedan
to je kao čitanje naslova u novinama
čovek primeti prvo da ne vidi kada ne može da pročita fusnotu
Zaključak:
neću da prejudiciram, ali vrlo moguće da vam je oštećen sluh (naravno na osnovu onoga što ste napisali)

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zujanje
PostPoslato: Pet Maj 15, 2009 11:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 12:35 pm
Postovi: 73
Dragi doktore
hteo bih da Vam se zahvalim na tako opsirnom elaboratu na temu tinitus i kako ziveti sa njim.
p.s
U cemu je problem da se uveze aparat? Velika cena carine a mali broj potencijalnih musterija???
p.s.s.
negde procitrah de je ginko u osnovi placebo(leci celavost itd)......da li je to istina???
p.s.s.s da li je istina da vitamini u vidu tableta i nisu bas savim dobro resenje????

_________________
Molim za malo TISHINE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Klikni i pomozi Srbiji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 2:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Hvala doktore na brzom odgovoru. Zbog hronicne upale srednjeg uva, za koju nisam ni znala, i ostecenih mastoida imam na merenju kod ORL-a smanjen sluh i to na levo uvo vise. U svakodnevnom zivotu tu razliku osecam samo kada telefon premestim sa jednog na drugo uvo, a inace je sve ostalo suprotno, tj cujem ono sto drugi cuju tek kada se skoncentrisu. Svako zujanje, sustanje... ma sve cujem i to mi smeta pored ovog tinitusa. Kod razgovora je isto. vrlo dobro cujem i mog sagovornika i razgovor iza ledja npr. i to mi je uz zujanje suvise buke. Nadam se da sam objasnila osecaj.

Sto se tice razloga za vaskularni tinitus ono sto mogu reci da mi je pritisak uglavnom nizi, tek poslednje vreme imam neke nagle skokove koji mi smetaju ali i oni su u granicama normale. Ono sto je vec neka nepravilnost je dugogodisnji ubrzani puls i po meni vrlo jak. Bukvalno mogu da ga brojim kada dlanove priblizim na 1-2 cm. Te udare subjektivno osecam najvise u vratnom krvotoku i zbog toga ne trpim nista oko vrata ni rolke ni ogrlice, pa ni lagani prekrivac.

Druga nepravilnost je vaskularni otpor u krvnim sudovima. Na doplerima su krvni sudovi svi u redu ali se belezi otpor, koliko sam shvatila, protoku krvi. Da li ovo moze biti glavni uzrok?

Da na pomenem da imam hronicnu upalu sinusa, bar na nalazu MR, mada sada nemam nekih bolova i problema kao nekada.

Zbog neke vrste vrtoglavice koja se bila pojavila pre tri godine, a za posledicu ostavila osecaj lelujanja, propadanja, narocito kada legnem, isla sam na ispitivanja i to sto sam vam napisala su bili rezultati. Uz to mi se javlja migrenozna aura bez migrene, tako da sve u kompletu bas i nije prijatno, al covek se ne sve navikne, samo se nekada pitam da li je dobro navikavati se.

Ovde ste napisali odgovor na pitanje clana koji ima slicne simptome nestabilnosti kao ja. http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=28846
Da li mozete molim vas i tamo da mi date odgovor na pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 8:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
za Vllada
ako mislite na tinitus masker ima da se kupi
tačno je da ga je teže naći jer
malo je pacijenata koji se za to odlučuju, velika većina ipak ima podnošljiv tinitus i nekako uspeva sa tim da izadje na kraj; ja preporučujem tinitus masker samo onim pacijentima koji imaju nepodnošljiv tinitus.
skup je i to je tačno, mada je to relativno, ali za naše prilike da.

što se tiče ginka
svaki lek može biti placebo;
prema trenutnim znanjima i saznanjima pokazalo se da je Ginko dobar za perifernu cirkulaciju; trenutni je stav da se preporučuje svakom čoveku preko 50god da uzima povremeno, kao prevenciju za raznorazne bolesti.
što se tiče tinitusa i senzorineuralne nagluvosti, moje je mišljenje i stav - dajem ga pacijentu preventivno da se pištanje ne pojača i da se uspori padanje sluha sa godinama. U svakom slučaju da škodi koliko do sada znamo o ginku - ne može. U zavisnosti od preparata preporuka je da se pije 2-3 meseca pa se napravi 1-2 meseca pauza pa opet . . .
što se tiče vitamina, ja jedino vit C dajem pacijentu da pije 365 dana, ostali vitamini se piju kao i ginko: dva-tri meseca, pa mesec-dva pauza . . .
B komplex se daje jer se smatra da je B vitamin dobar za živce,
a E vitamin, kao i C su antioksidansi.

što se tinitus maskera tiče zovite me od pon. na 062/335-775

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 8:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
za gospodju Parker,

da li je kod vas hronična upala na oba uva ili samo jednom
bitno je i kakva je nagluvost. Kod hronične upale ona je obično konduktivnog tipa, ali usled brojih i čestih (i koliko sam razumeo ne lečenih) infekcija, proces je mogao da dovede i do oštećenja unutrašnjeg uva, te je onda u pitanju mešovita nagluvost.
Da li samo to jedno uvo zuji ili oba?
Da li vam je neko savetovao operativno lečenje?

Što se tiče ravnoteže ja nisam razumeo kakvo je ispitivanje bilo, kakvi su vaši simptomi, da li je poremećaj baš sa strane obolelog uva . . . ?
Drugo, ako imate simptome kao "neki", tipa: kada ležete u kreven, pogotovo ako se naglo bacite u nazad i osetite vrtoglavicu tipa - okreće se soba, koja traje 10ak, 20ak - 30ak sek. onda i vi vrlo verovatno imate BPPV o kojem sam govorio u tom delu foruma.

što se tiče migrenozne aure takodje je niste opisali.

vaše probleme sa pritiskom, pulsem, kao i nekakav pojačan otpor protoku, priznajem stvarno nisam razumeo, te o tome ne mogu dati nikakav komentar.

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 18, 2008 10:03 pm
Postovi: 37
Lokacija: Lesak
Za Dr.Dusana

Tinitus masker o kome pricate ne valja nista jer je za uvo pricvscen olivom od ako se ne varam polivinila,koji je apsolutno nezdrav jer uvo zaznoji,pa postaje podlozno upalama a takodje broj programa koje masker nudi je jako malo.Mnogo je bolje skinuti neki od programa sa neta(ima ih dosta( i nositi mp3 plejer.Lakse se podesava jacina slusanja a ujedno izgleda kao da covek slusa muziku.Neki od tih programa su Tinnitus masker de luxe.Atmosphere de luxe,itd.

_________________
TINITUSSSSSSSSS


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 2:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 6:56 am
Postovi: 12
Pitanje za Dr.Dusana.Ja sam izgleda dobio tinnitus pre oko 8 meseci od jakog udarca(samar na treningu) po desnom uvetu.Pa vas pitam, posto vidim da niko nema slicno iskustvo, je li to moguce i sta raditi u tom slucaju?Inace doktor mi je prepisao urutal,vitamin b i bromazepam pred spavanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 3:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Doktore, verovatno sam imala upalne procese a da nisam znala jer nisam imala bolove. Probleme koje sam imala su vezani za naglo zacepljenje desnog uveta koje je znalo trajati po dve nedelje. ORL je svaki put izmerio trenutnu nagluvost ali uzrok nije mogao da nadje. To mi se desavalo vise puta i uvek na desnom uvetu. Poslednji put se desilo nakon vadjenja umnjaka (zbog ciste) na toj strani. Trajalo je sedam dana, potom sam imala vrlo neprijatan osecaj nalik vibraciji iznad uveta da bi usledila vrtoglavica od tri dana. Ona se prvi put javila u snu i posle se ponavljala u ta tri dana samo kada legnem ali u vidu samo jednog okreta sobe. Posle "okreta" nije bilo ali osecaj talasanja, propadanja je ostao.
Tada sam radila kalorijski test koji je bio uredan.
Potom sam isla na Rg na Silerov test na kojem je nadjeno:
Otitis media chron lat. sin.
Desno postoji skleroza mastoidnih celija ali su ocuvane dok su levo prakticno zbrisane.


ORL je trazio i UZ mekih tkiva vrata, nalaz - uz krvne sudove vrata levo u projekciji tonzile diferencira se limfna zlezda promera 14mm hipoehogene strukture.
Trazio je i dopler magistralnih arterija vrata, nalaz je dobar po pitanju sirina i bez suzenja ali i kod karotidnih i kod vertebralne arterije protoci su suficijentni blago povisenog vaskularnog otpora.

Na osnovu svega toga i pregleda ORL nalaz:
Dysphunctio tubae auditivae bil.
Paresis chordae vocalis ls.(Paresis internus)
Insuffitientio cerebri transitoria.

Status: Otostopski - lako reducirana transparencija bubnjica bez svetlosnih refleksa. Endonazalno bo.
Pharynx: Oziljno izmenjen zbog ranije operacije krajnika. Izrazen papilom na mekom nepcu.
Larynx: Normalne anatomske strukture, glasnice belicaste, leva glasnica lako zaostaje kod fonacije.
Vrat: Osetljiv na racvama karotida, papilatorno osetljiv vaskularni sum.


Na osnovu tog nalaza mi je receno da nestabilnost ne potice od uha, a za zujanje mi je prepisan Tanakan. Predlozena mi je samo operacija papiloma.
Tinitus imam na oba uveta ali je na desnom izrazeniji jer mi je jaci puls, verovatno zbog ove limfne zlezde kod karotide.

U isto vreme kada je poceo problem sa nestabilnoscu poceo je problem i sa vidom u obliku cestog zamucenja slike i blagogo povremenog dupliranja slike, za koje oftamolog nije nasao razlog. Osim toga, pojavili su se ispadi u vidnom polju koji traju oko 30 min i koji su okarakterisani kao migrenozna aura, bez obzira sto ih ne prati glavobolja.

Sto se tice pritiska, uglavnom je nizak, oko 100/70 ali imam cesto kratke skokove pritiska ali do 140/90. Problem je tahikardija koja traje dugi niz godina. Na holteru je prosek 90 otkucaja u minuti sa skokovima i do 140 otkucaja u mirnom stanju. Osim sto su otkucaji cesti, osecam ih kao veoma jake narocito u predelu vrata. Zbog tahikardije pijem Propranolol.

Nadam se da vas nisam umorila ovim kompletnim opisom stanja od kojeg sam digla ruke, dok se vi niste pojavili :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 6:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
goranilic
oliva nije od polivinila nego od silikona. Tacno je to sto kazete, sve sto se stavlja u uvo i nosi dugo može potencijalno biti izvor infekcije, ali verujte mi uz redovan odlazak kod orl (radi redovnog čišćenja) nema razloga za bojazan.
sto se tice programa sa neta za maskiranje tinitusa, moram priznati da sa tim nemam iskustva.
Bilo bi lepo da nam posaljete neki link.

raaduul
Šamar je čest uzrok oštećenja sluha, pa samim tim i tinitusa koji ide pride.
Kod svih tih traumatskih oštećenja sluha bitno je odmah se javiti orl doktoru, jer dok je povreda sveža, može se određenim lekovima situacija popraviti; medjutim problem je što pacijenti prvo sačekaju "da prodje", a pošto u većini slučajeva ne prođe spontano, tek se onda jave lekaru, a onda obično nema velike pomoći.
U svakom slučaju oštećenje sluha koje je nastalo kod vas potrebno je ispitati. Kod šamara se često viđa dislokacija lanca slušnihkoščica koja daje prilično konduktivno oštećenje sluha.

Gdja Parker
hronična upala uva je nešto što vi nemate
doktor vam je dijagnostifikovao disfunkciju Eustahijeve trube,
e sad potrebno je pronaći uzrok te disfunkcije i lečiti
Zujanje može biti posledica te disfunkcije, a može biti i posledica oštećenja sluha,
(mada ovde nigde to ne piše)

što se tiče vrtoglavica koje ste imali, najverovatnije je kod vas bio benigni paroksizmalni pozicioni vertigo BPPV
to jeste poremećaj u unutrašnjem uvu, koji kod većine spontano prodje
kako sam razumeo vi nemate više vrtoglavica
ukoliko se ponovo jave, a ne prodju spontano, možete se meni javiti, ja to lečim.

što se tiče problema sa vidnim poljem, zamućenjem i dvoslikama, trebalo bi konsultovati i neurologa.

papilom definitivno treba operisati

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: veselooooooooooo
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 1:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 12:35 pm
Postovi: 73
Doco D. da li klopas kod lokija???

_________________
Molim za malo TISHINE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Klikni i pomozi Srbiji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: masker
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 3:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 18, 2008 10:03 pm
Postovi: 37
Lokacija: Lesak
Sto se tice maskera sa neta,dovoljno je na Google odkucati Tinnitus masker i dobicete puno toga.Ima programa koji moraju da se plate ali ima i bezplatnih.Ja koristim Tinnitus masker de luxe i Atmosphere de luxe.Puno sam spokojniji od kako ih koristim.I jos nesto_malopre sam dobio informaciju da je magnetni uredjaj iz instituta Mihajlo Pupin,pri kraju,tako da ubrzo mozemo da se nadamo lecenju!

_________________
TINITUSSSSSSSSS


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 3:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
samo kad sam puno gladan
ordinacija mi je u blizini,
ali ne navracam cesto jer,
ja od priloga stavljam luk, luk i samo luk,
te priznacete - kako posle toga raditi sa pacijentima ?

pa kao sto vidim usli ste mi u trag


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: