Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Konjuktivitis
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 9:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 20, 2009 9:40 am
Postovi: 2
Da li moze neko da mi pomogne. Imam konjuktivitis od svoje 12 god. Sada imam 36 God. Do pre 7 god sam koristio kapi prokulin, hemokulin, i neke masti ali mi to nista nije pomoglo. Onda sam otisao na ocnu kliniku u Pasterovoj gde mi je prof. dr. Parunovic konstatovao da zbog svih ovih kapi i masti konjuktivitis nece proci. Dao mi je kapi Inflanefran One su mi zaista mnogo pomogle. Posto su te kapi uvozne, vec jedno par godina ih nema na nasem trzistu, a niko nemoze da mi kaze koja je zamena za njih na osnovu sastava. Simptome koje imam su svrab i peckanje u ocima. Jedini nacin da pocesem oci je da trepcem. Neki put je svrab manji, a kada se pojaca to treptanje je jace i izgleda mnogo ruzno. Na osnovu price o mom problemu jedna doktorka oftalmolog mi je rekla da mi je najverovatnije roznjaca ostecena. To mi niko do sada na osnovu svih mogucih ocnih pregleda nije konstatovao. Zanima me da li je to moguce i ako neko moze da mi kaze koje bih kapi mogao da koristim kao zamenu za inflanefran. Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 2:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
http://www.epgonline.org/viewdrug.cfm/d ... 2%AE-forte

Dakle,kod nas je to lek Oftalmol.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 11:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
I da napomenem,morate biti oprezni ukoliko taj lek koristite jer se moze pojaviti povisen ocni pritisak koji ostecuje ocni nerv.Dakle,moracete kontrolisati ocni pritisak,i ukoliko dodje do glaukoma,koristicete i antiglaukomatoznu terapiju u slucaju da su vam prednizolon kapi dugorocno neophodne.
Takodje je moguce da bi Vam puno pomogle kapi Na kromoglikat 2%.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konjuktivitis
PostPoslato: Čet Mar 15, 2012 7:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 11:21 pm
Postovi: 13
da li je opasno koristiti kapi oftalmol?
ja imam virusni konjuktivitis koji sam lecila 5dana kapima Tobrex danas sam bila na pregledu i dr kaze da je to proslo da su ostale nekakve folikule kao posledica virusa i prepisala mi kapi Oftalmol 7 dana 3 x dnevno. ALi meni se nista ne svidja od onoga sto sam procitala u uputstvu! deluju mi krajnje opasno , sa mnogo nezeljenih dejstva. razmisljam da odem u neku drzavnu kliniku na pregled, jel imate neki savet?
I mozete li mi reci kako sam ja uopste to zaradila ? dr kaze da mi je neko preneo kako je to moguce ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konjuktivitis
PostPoslato: Pet Mar 23, 2012 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 23, 2012 12:21 pm
Postovi: 4
Niko ne spominje sta uraditi preventivno da do konjuktivitisa ne dodje?

Perite ruke! I to sto mislite da perete redovno, poduplajte! To je jako vazno, jer ljudi trljaju oci jako cesto prljavim rukama a da toga nisu ni svesni... Posebno je to danas slucaj, kada imamo puno licnih stvarcica koje koristimo svakodnevno na raznim mestima pa i kod kuce - npr. mobilni telefon, koji se takodje mora redovno dezinfikovati - jer ne vredi oprati ruke i umiti se - ako cete posle dva minuta kucati sms i protrljati oko (a samo se setite sta ste sve pipali u gradskom autobusu ili ko zna gde taj dan i pipali isti taj telefon...)

Kao sto pazimo da ne sedamo na wc solju u tudjim kucama i (posebno) kaficima, trebalo bi obratiti paznju i na peskire za brisanje ruku, pa i na ubruse koji nisu postavljeni kako treba na drzac - a o kvakama da i ne govorim :o ! A vecina ljudi o tome i ne razmislja dok do problema ne dodje.

Takodje je dobro negovati oci kao i bilo koji drugi deo tela. Ja od malena imam problema sa ocima, i posto sam svesna da su mi oci osetljive cesto ih "ispiram" kamilicom i redje bornom kiselinom za oci - to je najmanje sto mozemo uraditi da negujemo oci (jer to je bitno, kao i sto je mazanje lica ili ruku kremom itd...). Nije tako jednostavno, samo mazati mastima kada se problem vec desi... a i kada se desi pitanje je da li pravilno sprovodimo terapiju? Ima tu dosta faktora, zar ne?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: