Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Biopsija grlica materice-molim pomoc i pojasnjenje
PostPoslato: Pet Apr 24, 2009 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:41 pm
Postovi: 5
Postovani,
na redovnom godisnjem ginekoloskom pregledu, doktor mi je radio kolposkopiju i video neke promene na grlicu materice. Uradio je biopsiju dijagnoza je: CONDYLOMA PLANUM CERVICIS. pOVRSINA ISECKA POKRIVENA ZADEBLJANIM VISESLOJNIM PLOCASTIM EPITELOM.koji je oroznjen, u bazalnim slojevima parakeratica. Nema probijanja bazalne menbrane, ima kopilocita,Stroma prozeta limfocitima, zlezde pravilne.
Doktor mi je predlotio da uradim tipizaciju da znamo sa cim da se borimo i rekao je da zavisno od nalaza, radi ce mi ili laserom ili konizaciju.
Sad ne znam da li je sve to neophodno i volela bih da cujem jos misljenja povodom ovoga. Svakako da cu ga poslusati, idem dalje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 11:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 11, 2008 3:29 pm
Postovi: 5
Draga Milice, nisam doktor, ali sigurna sam da ce ti neko od njih vec odgovoriti.
Htela sam samo da podignem tvoj post da bude uocljiviji i da te malo ohrabrim. Svi ti latinski izrazi mogu nas laike da totalno preplase, a u stvari ne mora biti iopste tako strasno.
Sigurna sam da ce sve biti ok, drzi se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 11:15 am
Postovi: 20
Milice,
odradi HPV tipizaciju, jer su kondilomi potekli od HPV, pa treba utvrditi da li je HPV visokog, srednjeg ili niskog rizika.
Nakon toga treba da odes na spaljivanje odnosno lecenje grlica laserom. Moja preporuka je laser. Ne boli nista vise od biopsije, a moras to da sredis, da se ne bi prosirilo i uzrokovalo vece probleme. Nadam se da shvatas da to moras odraditi, jer je rak grlica pored raka dojke najucestaliji kod zena. Posle toga treba samo pratiti Papa test redovno i kolposkopiju na 6 meseci.
Takodje preporucujem preparate i ishranu kojom ces podici imunitet. Sok od aloje, sveze cedjena pomorandza i grejp, vitamin E i B kompleks.
Nije nista strasno to sto te ceka, ali treba da odradis sto pre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 10:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
moram da se pridruzim jer sam i ja na velikim mukama ,
posle koksakija doslo je do pada imuniteta .
na papa testu nadjena mi je promena odradjen kolposkopski pregled , nakon toga biopsija i moram da cekam jos osam od deset dana . ponovo mi je uradjena papa , cekam da prestanem da krvarim pa da odradim i neke silne briseve , a pritom su nadjeni i sitni kondilomi .
veoma sam zabrinuta jer me ceka sve to , morala bih da uradim i analizu na koksaki , neznam koliko moze problema da mi stvori i prolaps na srcu .
pozdrav i hvala .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 11:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Kazu da se kondilomi javljaju kod HPV-a niskog rizika, tako da je to mozda olaksavajuca okolnost.Sve si uradila na vreme, sad se opusti. jel ti radila biopsiju sa anestezijom?




tacak je napisao:
moram da se pridruzim jer sam i ja na velikim mukama ,
posle koksakija doslo je do pada imuniteta .
na papa testu nadjena mi je promena odradjen kolposkopski pregled , nakon toga biopsija i moram da cekam jos osam od deset dana . ponovo mi je uradjena papa , cekam da prestanem da krvarim pa da odradim i neke silne briseve , a pritom su nadjeni i sitni kondilomi .
veoma sam zabrinuta jer me ceka sve to , morala bih da uradim i analizu na koksaki , neznam koliko moze problema da mi stvori i prolaps na srcu .
pozdrav i hvala .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 06, 2009 8:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
jedino sto sam videla da je uradila je grlic materice premazala sa necim , da li je to anestezija neznam , ali znam da me je minimalno bolelo to jest vise je bilo neprijatno , sto se krvarenja tice bilo je veoma oskudno .
hvala puno .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biopsija grlica materice-molim pomoc i pojasnjenje
PostPoslato: Sre Maj 06, 2009 5:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 8:13 pm
Postovi: 7
Milica34 je napisao:
Postovani,
na redovnom godisnjem ginekoloskom pregledu, doktor mi je radio kolposkopiju i video neke promene na grlicu materice. Uradio je biopsiju dijagnoza je: CONDYLOMA PLANUM CERVICIS. pOVRSINA ISECKA POKRIVENA ZADEBLJANIM VISESLOJNIM PLOCASTIM EPITELOM.koji je oroznjen, u bazalnim slojevima parakeratica. Nema probijanja bazalne menbrane, ima kopilocita,Stroma prozeta limfocitima, zlezde pravilne.
Doktor mi je predlotio da uradim tipizaciju da znamo sa cim da se borimo i rekao je da zavisno od nalaza, radi ce mi ili laserom ili konizaciju.
Sad ne znam da li je sve to neophodno i volela bih da cujem jos misljenja povodom ovoga. Svakako da cu ga poslusati, idem dalje....
Mene zanima da li ti je doktor pri kolposkopskom pregledu video kondilome?Na mom histopatoloskom nalazu pise samo CONDYLOMATA PLANA i nista vise,al mi ovako nisu rekli da imam kondilome,pa me to malo buni.Biopsiju sam radila zbog sumnjive ranice.Radila sam HPV tipizaciju i hvala bogu sve je negativno.Sta ti je receno za kondilome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biopsija grlica materice-molim pomoc i pojasnjenje
PostPoslato: Sre Maj 06, 2009 8:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Ako je suditi po etimologiji reci " plana"...sto bi bilo plain na engleskom po meni...znaci cisto ili bez kondiloma...E sad to je moj zakljucak , koji ne mora biti tacan, u svakom slucaju cim nema HPv -a mala je verovatnoca da imas kondilome.

maya82 je napisao:
Milica34 je napisao:
Postovani,
na redovnom godisnjem ginekoloskom pregledu, doktor mi je radio kolposkopiju i video neke promene na grlicu materice. Uradio je biopsiju dijagnoza je: CONDYLOMA PLANUM CERVICIS. pOVRSINA ISECKA POKRIVENA ZADEBLJANIM VISESLOJNIM PLOCASTIM EPITELOM.koji je oroznjen, u bazalnim slojevima parakeratica. Nema probijanja bazalne menbrane, ima kopilocita,Stroma prozeta limfocitima, zlezde pravilne.
Doktor mi je predlotio da uradim tipizaciju da znamo sa cim da se borimo i rekao je da zavisno od nalaza, radi ce mi ili laserom ili konizaciju.
Sad ne znam da li je sve to neophodno i volela bih da cujem jos misljenja povodom ovoga. Svakako da cu ga poslusati, idem dalje....
Mene zanima da li ti je doktor pri kolposkopskom pregledu video kondilome?Na mom histopatoloskom nalazu pise samo CONDYLOMATA PLANA i nista vise,al mi ovako nisu rekli da imam kondilome,pa me to malo buni.Biopsiju sam radila zbog sumnjive ranice.Radila sam HPV tipizaciju i hvala bogu sve je negativno.Sta ti je receno za kondilome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 06, 2009 8:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
tacak je napisao:
jedino sto sam videla da je uradila je grlic materice premazala sa necim , da li je to anestezija neznam , ali znam da me je minimalno bolelo to jest vise je bilo neprijatno , sto se krvarenja tice bilo je veoma oskudno .
hvala puno .

A molim te gde ides , tj kod koje lekarke i u kom gradu...?
Jer ja razmisljam da uradim biopsiju, a moj ginekolog misli da ne treba tj. da biopsija zna da pogresi ...i ne radi je...pa sam u nedoumici, i ne znam kod koga bih otisla a da u njega imam poverenja. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 07, 2009 12:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
ja sam biopsiju radila kod moje dr , Šane u Pozarevcu . stvarno sam se zacudila kako je to uradila jer su mi svi pricali , kao anestezija, pa kao krvaris puno , mene stvarno nista , odradila to i cekam ,
neznam samo da li je neophodno da cekam deset dana , jer mi je ostalo jos sest , pokusavam da ne mislim o tome , ali nista od toga .
veliko hvala na podrsci .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 07, 2009 12:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 11:15 am
Postovi: 20
Tajna, Kondilomi se javljaju kod svih HPV infekcija, nije bitno da li su niskog, srednjeg ili visokog rizika. Ali se po tome i razlikuju, ima vise vrsta kondiloma. Takodje, ako neko nosi HPV virus, ne mora u isto vreme da ima kondilome, ali to zavisi od imuniteta, i ostalih stvari, da li ce izbiti kondilomi ili ne. Tako da, to sto je niskog rizika, nije olaksavajuca okolnost.

Ako se plasis biopsije, nemoj. Meni je radjena bez anestezije u Frontu. 3 minute neugodnog osecaja i nista vise. Nije to bol, nego je neugodno. Posto sam posle radila i HSG, biopsija je nista naspram HSG-a! Zaista nemas razloga za brigu, ja imam veoma nizak prag bola, pa ne izmisljam ovde svasta, zaista nemam nikakav interes od toga da li ce neko raditi biopsiju sa antestezijom ili ne... nema razloga za strah od bola, to je sustina!

Ima kondiloma koji se ne mogu videti na kolposkopiji. Ja sam imala takve na grlicu. Samo je biopsija pokazala njihovo prisustvo. Dr na kolposkopiji je videla samo ranicu na grlicu koja je bila sumnjiva. Kao i druga privatna dr.

Moje misljenje je da je potpuno suludo, ako postoji ranica na grlicu, i ako postoji i najmanja indikacija za kondilome, zasto ne proveriti na biopsiji. Mislim, kako moze lekar da ti kaze da biopsija moze i da pogresi??? Pa najbolje da onda sedis i cekas da se ranica pretvori u rak dok on razmislja kako ce biopsija pogresiti! Bolje je proveriti, i leciti na vreme!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: grlic materice
PostPoslato: Čet Maj 07, 2009 4:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:41 pm
Postovi: 5
Hvala vam na ohrabrenju i podrsci! Radila sam i tipizaciju, naraz je pozitivan, detektovan je najmanje jedan visoko rizicni HPv iz grupe A9:16,31,33,35,52,58. Znaci to je to. Radjen mi je laserom i grlic materice, obradjena mi je ranica i neki sumnjivi djelovi. Doktor predlaze konizaciju pa da budem mirna i da ne razmisljam, poslije samo pregledi redovni, pap test i kontrole. Problem je sto sam ja iz CG a ne znam ko bi mogao i ko je najbolji u BGD-u za konizaciju. Neka privatna kinika ili vec nesto slicno. Hvala na informacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Biopsija grlica materice-molim pomoc i pojasnjenje
PostPoslato: Čet Maj 07, 2009 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:41 pm
Postovi: 5
Odgovor za Maju82
Doktor mi je vidio promjene na grlicu kolposkopskim prekledom pa je zato odradio biopsiju koja uopste ne boli i jako kratko traje, vise je gadno i bolucka laserom radjen grlic ali to sve brzo prodje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 07, 2009 11:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Tamariska,
mislim da ja nemam kondilome, tj. tacnije niko mi niej rekao da ih imam. Meni je ustanovljen AWE..tj. taj beli epitel..i polip koji moram na grlicu koji se moa ukloniti.
Ne bojim se ja toliko biopsije ko biopsije..naravno nije mi ni sve jedno...ali ako mora , mora....mene jedino jako zamara cinjenica da vise nemam poverenja u ginekologe. Tri razlicita lekara rekla su mi tri razlicite price + -
Za sada sam kod ovog ginekologa, tj. vec od prosle godine...jer ne zelim da lutam.Mislila sam covek ima iskustva i zna sta radi...ali ipak se bojim, i ako vec postoji taj awe....htela bih da znam jel za brigu ili ne.

:-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 07, 2009 11:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
...i polip koji imam na grlicu a koji se mora ukloniti..
to htedoh reci, ali gledam tv i kucam u isto vreme..pa ne zamerite :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 107 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: