Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Moj slucaj, hitna kontracepcija.. Molim za savet sto prije
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:42 am
Postovi: 14
Postovani,

Imam 22 godine jos uvek nisam imala seksualne odnose. Medjutim, prije oko 34 sata sam imala nesto blizu odnosa i sperma je dosla do vagine, sto sam prebrisala suvom maramicom (cula sam da se u takvim situacijama ne sme tusirati). 23 sata po odnosu, lekar mi nije htio izdati pilulu za dan posle vec sam samo odmah (sinoc) popila jednu Yasmin kontracepcijsku tabletu, sa tim da trebam popiti jos jednu ujutru i sutra navecer. Ne znam da li ima veze to sto sam pre odnosa u toku dana bila na plivanju i da li to povecava rizik od trudnoce. Ne zelim da ostanem u :S drugom stanju, u tom slucaju pobacaj i ne dolazi u obzir,


Menstruacija mi je zapocela, ne mogu sa sigurnoscu utvrditi, ali 23.4 ujutru mislim, a spomenuta situacija se desila 31.4, dok sam tabletu popila oko 34 sata kasnije, dakle 1.5 u 23.30. Ne znam koliko mi traje ciklus tacno, ali menstruacija traje po 5-6 dana.
Rekli su mi da je rizik pri takvom odnosu u vreme ovulacije izmedju 15-20%.

Molim za hitan savet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 11:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
Mislim da stvarno nema mesta histeriji. Trudnoca se ne desava tako lako, opusti se.

U krajnjoj liniji, ako ne mozes da prestanes da mislis o tome, idi uradi test iz krvi, i iskljuci tu 15-20% mogucnost (za koju sam sigurna da je preterana iz milion razloga).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 11:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:42 am
Postovi: 14
Plasim se da mi se ta "nezgoda" nije desila u vreme ovulacije, kao i to da su mi dali premalu dozu hitne kontacepcije... Volela bi da mi neki doktor kaze koja je doza stvarno ok ..
Mozda i jeste histerija, ali previse me je strah samo iz tog razloga sto nikada ne bih mogla iz vlastitih principa namerno pobaciti ukoliko se to desi, tako da je 15-20% ipak prevelik rizik :S...
Hvala na odgovoru u svakom slucaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 12:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
Razumem tvoj strah, i znam da ne mogu da ti "objasnim" da ne treba da se plasis. Ne znam ko ti je rekao za tih 15-20%, ali te price uvek sluze kako bi se devojke naplasile da koriste kontracepciju (sto i treba da radis kad budes stupila u odnose).

Pre svega, spermatozoidi nisu stonoge pa da mogu da otpužu do tvoje materice. Potom, ovulacija se desava sredinom ciklusa, a ne 7-8. dana. Cak i da nemas clockwork ovulaciju, sanse su jako, jako, jako male da bez odnosa dodje do oplodnje. A sve te male sanse se jos vise smanjuju ako uzmes u obzir da ti je doktor dao da popijes pilule. Doktori umeju da zakazu kad su u pitanju neke komplikovane stvari, ali ne verujem da je covek toliki degen da ne ume da odredi dozu koja je potrebna kako ne bi doslo do oplodnje. Yasmin i nije tako blaga pilula. Za Mikroginon znam, npr da se piju 4 ujutru i 4 uvece, kao hitna kontracepcija, a Mikroginon je mikropilula, dakle ima ubedljivo najmanju kolicinu hormona, jaaaako manju u odnosu na Yasmin.

Ja sam isto tako, kad sam pocela da se upustam u sexualne odnose, stalno tripovala da sam u 2. stanju. Sad, mnogo godina kasnije, mogu da ti kazem da se to tako lako desava samo na TVu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 12:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
I da, ako hoces odgovor od doktora, pisi na www.21dan.com. Tamo doktoru odgovarju na forumu, ili imas email na koji mozes da pises, uglavnom odgovore u roku od 1 dana, ima i br. telefona na koji mozes da posaljes SMS ili da zoves. Ovde doktori ne odgovaraju tako cesto.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:42 am
Postovi: 14
Anyushkam, da ti znam adresu, i da znam ogovarajucu cvecaru, poslala bih ti cvece.
procitah negde na netu da se Yasmin piju po tri odjednom :S... i to me malo zbuni.
Ipak mislim da ako im je bila namera da me prepadaju da nisu smeli da me ovoliko isprepadaju.
Hvala, od srca... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 1:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
Ma cooliraj, we've all been there. ;)

Mozda bi mogla sa svojim doktorom da porazgovaras o pilulama za kontracepciju. Kad stupis u sex. odnose, manje ces se tripovati, pa ces postedeti svoje telo velikog stresa, pogotovo ako imas tako jake stavove po pitanju abortusa.

Takodje, pilule danas su prilicno blage, i kod mladih, zdravih osoba mogu da donesu vise benefita za reproduktivno zdravlje, nego sto mogu da nanesu stete. Nista te ne ubedjujem, samo ti sugerisem da razmislis, posto su meni, kao histeriku povodom trudnoce, prilicno pomogle da vodim mnogo kvalitetniji zivot. (naravno, ne treba zaboraviti kondom, ali kad uzmes u obzir pucanje kondoma, i onaj minimalni procenat shanse da zatrudnis i ako kondom ne pukne, pilula ti daje taj dodatni osecaj sigurnosti)

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 2:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:42 am
Postovi: 14
Da definitivno sam za pilulu, samo sto mislim da posle ovog stresa neko vreme necu razmisljati o bilo cemu pribliznom sexu.. Na kraju krajeva, nista dok ne docekam da vidim kako ce se ovo zavrsiti.
Upravo sam dobila odgovor sa sajta koji si mi dala, da ova doza koju su mi dali nije dovoljna i da trebam uzeti Microgynon 4+4.
:(
Moram otic nekom drugom ginekologu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 4:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 1:43 pm
Postovi: 233
A zasto mislite da su na sajtu 21dan pametniji ginekolozi nego sto je vas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:42 am
Postovi: 14
Zato sto sam ga toliko preklinjala da mi prepise nesto da se osiguram da necu zatrudneti i on mi je prepisao prakticno NISTA (sudeci po sajtu 21dan i drugim izvorima koje sam nasla), navodno su tablete za dan posle previse opasne, a kad sam mu rekla da je sansa koju je on predvideo od 15-20% za mene prevelika jer ja ne mogu abortirati rekao mi je da se onda udam.

Cijeli dan zalivam tastaturu a zbog praznika nisam uspela naci nijednog privatnog doktora u gradu kojem bih se mogla obratiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 6:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:42 am
Postovi: 14
Da li smem piti pilulu za dan posle ako sam jos nevina? :S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 8:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 1:43 pm
Postovi: 233
Pa popijte taj Microgynon 4+4, sta je jos uvek problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 8:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
1. Ginekolog ti je kretencina, ako ti je tako rekao, treba da ga menjas pod hitno.
2. Ja i dalje tvrdim da nema shanse da si ostala u 2. stanju, ali ako ces se ti osecati smirenije, uradi kako su ti rekli na sajtu 21dan. (naravno, ako si napisala sve kako si napisala ovde, i navela da si vec pila Yasmin)
3. Smes da pijes Postinor, ali nema potrebe u ovom slucaju, pogotovo ako se odlucis za Mikroginon.
4. Kad dobijes sledecu menstruaciju, i kad ona prodje, idi na kontrolu kod doktora (nekog drugog), i dogovori se oko neke pilule, jer mislim da si definitivno slucaj za pilulu ;)
5. Ako ces se svaki dan ovako tripovati da si trudna, do sledece menstruacije, idi u privatnu lab. i uradi test na trudnocu iz krvi, da iskljucis tu mogucnost.

I NE NERVIRAJ SE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 11:39 pm
Postovi: 35
Nisi trudna. Ne ostaje se u drugom stanju bas tako lako.
Sve zene sa malo iskustva se u poceku odnosa plase da ce ostati u drugom stanju, jer smo sve naplasene prisama da cim vas makar i dodirne penis, postoji velika sansa da ostanete trudne.

Zna se zasta vladaju te price i zna se zasto se MORA koristiti kontracepcija, narocito ukoliko ne zelite na abortus. Medjutim, i daljes toji cinjenica da se tako lako ne ostaje u drugom stanju.

Ipak, postoji nesto sto se zove teorijska mogucnost, dakle, teorijska mogucnost koja nije nula u ovom slucaju (mada, je, koliko znam, veoma, veoma mala... A i sta znaci to sperma dosla do vagine? Ako je ejakulirao spolja, u blizini, ne znaci uopste da je imalo prodrlo u tebe). Nisam lekar ali znam da niko ne moze da ti kaze da ne postoje ni teorijske (ponavljam, teorijske sanse) za trudnocu, ali zaista su samo teorijske.

Kao sto su rekli ljuidi pre mene, mozda je najbolje da popijes Mikroginon (ako su tit ako rekli ginekolozi online). Koliko znam, Postinor moze da se pije nevezano za nevinost-nenevinost, ali samo 2 puta godisnje i ne bih ti to preporucikla, ako su vec ginekolozi rekli drugacije.

Znam kakav je to stres i znam kako je lako tripovati se (evo, i ja se tripovala jer mi je aksnila menstruacija, a znam da nije bilo sanse da sam trudna), ali opusti se. Nisi trudna.

I obavezno idi da ti prepisu pilile da o ovome ne moras vise da brines. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 03, 2009 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 11:42 am
Postovi: 14
Molim Boga da mi se to nece desiti, i da je sve zaista drugacije u teoriji i praksi.

Vec je proslo 50 sati, a da ja nisam dobila adekvatan ginekoloski tretman. Sve zbog praznika 1 maj kada privatni ne rade, a drzavni videli ste sta su mi rekli, da se udam.

Da sam imala bar prije iskustva, znala bih da trebam odmah kupiti microgynon. Ovako je vec previse vremena proslo, a da se ja nisam mogla obratiti nikome, iako novac nije bio problem platila bih i najskupljeg lekara samo da mi kaze sta da radim. Sad sam vec pila onaj Yasmin i ocajnicki pokusavam vec 2gi dan da dodjem do doktora da ga pitam da li smem posle Yasmin ici na Microgynon.

Nadam se samo da zaista nece biti nista.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: