Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: urtikarija!!!!!!!!!
PostPoslato: Sub Sep 25, 2004 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 25, 2004 6:01 pm
Postovi: 11
Lokacija: beograd
izlazi mi alergija u vidu pecata po celu, po vratu i po telu kada se oznojim i uopste pri svakom fizickom naporu koji je na granici znojenja bilo na suncu ili na zatvorenom! evo krenuo sam da probam da vidim gde lezi uzrok (ako ga ima) te urtikarije. vadio sam krv prvo na torlaku i ispostavilo se da nisam alergican ni na koju vrstu hrane. sad sam isao u klinicki centar i tu su mi vadili krv da rade testove na neke bakterije i antitela a radice mi i testove na imunoglobuline. ja se iskreno nadam da ce uspeti da mi utvrde uzrok urtikarije, mada mi je uglavnom receno da je ta vrsta urtikarije koju imam nesto urodjeno, tj, prirodno, geneticki itd. i da tome nema leka, osim antihistamina. ja sam ih probao nekoliko (galitifen, koji sam koristio 4 godine, tokom toplih meseci kad se znojim, odgovarao mi je, ali odjednom ih organizam odbacuje, tj. dobijao sam vrtoglavice i malaksalost, posle toga sam probao zyrtec od koga mi se neverovatno spavalo, pa cak i od claritina, probao sam i pressing i ista je situacija). kazu da ta urtikarija ce proci sa godinama, ne zna se tacno kad. a to sto se tice izbegavanja onoga na sta sam alergican, bilo bi jako lepo da to tako moze, ali kako ja da sprecim znojenje leti. to onda znaci, ne izlaziti preko dana, ne ici u diskoteku jer se i tamo znojim, ne ici na more, bazen ne igrati basket, itd. gadna situacija, zar ne? prosto ne mogu da verujem da ne postoji nista osim antihistamina protiv ovoga! antihistamini cim prestanem da ih pijem alergija se odmah vrati, znaci ima li nesto trajnije od njih!!! neke terapije, lecenje laserom, imunoterapije... ima li vajde od icega ovoga sto sam nabrojao za ovakvu vrstu alergije??????????? utvrdi li se uzrok urtikarije, cime se onda ona leci?
molim za pomoc ko je upucen!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 26, 2004 9:22 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
pitanje ti je veoma tesko. Imala sam pacijenta sa koprivnjacom koga sam lecila 13 godina. Nagovarala sam ga da se mnogo ispituje ali se on ispitivao besomucno lezao je u svim bolnicama koje postoje pa i vise puta uzeli su mu biopsiju jetre bubrega, pankreasa creva, kicme, mozga pa opet nista. Urtikarija kao tigar od hartije plasi ga pa nestaje pa opet izlazi. Na kraju se smanjila uprkos lecenju, ili je on prestao da je primecuje. Ona prolazi sama od sebe a lekovi samo ublazavaju simptome svrab dok ona sama ne prodje. Probaj sa Sinequanom od 10 mg ako nemas mnogo nizak pritisak ili sa Aeriusom. Potrebno je da nadjes kombinaciju simptomatskih lekova koja ce najvise da ti prija i najmanje smeta. Najvaznije je da se ne plasis. Urtikarija jeste tigar ali veruj mi zaista papirnati.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za goranai!
PostPoslato: Pon Sep 27, 2004 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 25, 2004 6:01 pm
Postovi: 11
Lokacija: beograd
da li to sto ste rekli da urtikarija prolazi vazi i za ovu moju urtikariju koja je urodjena, geneticka ili kako god je zvali? koliko godina urtikarija otprilike traje kad se pojavi i kako to da ako mi je urodjena, nije se pojavila od malena nego tek pred kraj gimnazije?
sta je to imunoterapija i koliko je uspesna u lecenju urtikarija?
izvinjavam se zbog ovoliko pitanja, ali sam jako popgodjen tom urtikarijom i svojom nemoci pred njom, jer sve antihistamine koje sam probao mi ne odgovaraju, tj. od nekih mi se spava, od nekih imam uzasne glavobolje itd. ima li nesto sto deluje na malo duzi rok posle uzimanja od tih antihistamina, jer pri prestanku uzimanja njih sve se vraca.
hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 27, 2004 3:05 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Ne postoje urodjene urtikarije, postoji povecana sklonost za reagovanje urtikarijom. I pojedini naleti prolaze sami od sebe lecio se ili ne , a i sama se koprivnjaca vremenom istutnji pa postaje sve slabija i slabija ili se pacijent navikne. Imunoterapija ne pomaze mnogo ili ni malo, a lekovi suzbijaju simptome i poboljsavaju kvalitet zivota ali sustinski ne lece. Jedna uteha za tebe. Urtikarije idu obicno sa dobrom odbranom od parazitarnih infekcija. Ako ti to nesto znaci.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: I MENE MUCI URTIKARIJA
PostPoslato: Čet Nov 04, 2004 2:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 26, 2004 12:22 am
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
imam samo 15 godina i vec me napada urtikarija.muci me od ferbuara....prvo mi se pojavljivala u obliku tackica i nakon toga bilo je sve gore i gore...pijem neke ketotifen tablete i one su delovale neko vreme ali nisu imale neki efekat...ali sad je jos gore ni to ne pomaze....doktori mi kazu da je to nastalo tako sto sam usao u pubertet i da ce se to smiriti kad izadjem iz njega...ali to se nece desiti najmanje za 3 godine...i ja ne mogu toliko da cekam....prestao sam da se bavim sportom zbog toga.....u skoli se ne bavim nikakvim fizickim aktivnostima.....ne mogu nista da radim ko i ostalo moje drustvo....preko leta nisam mogao da se kupam zbog toga....pomozite mi mora da bude neko resenje za moj problem.....sigurno postoji nesto sto moze da spreci pojavljivanje alergije!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 05, 2004 1:36 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Ako se radi o holinergicnoj urtikariji moze pomoci suncanje u solarijumima sa UVB zracima. Treba pokusati i sa Sinekvanom ili Atarax-om. Ako se adi o fizickim urtikarijama vazno je uraditi preciznu dijagnostiku

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pokusaj veruj
PostPoslato: Uto Nov 30, 2004 2:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 30, 2004 2:49 am
Postovi: 51
Za urtikariju postoji jedan lek tj tablete zovu se zirtek inace su iz inostranstva i kostale su oko 700 dinara.Piju se 30 dana a u kutiji imas 20 tableta.Inace su jedan od 3 leka koja se najvise koriste u SAD - u. Nemaju nezeljene efekte kad se piju.Zaobidji bolnice konsultuj se sa lekarom ako nezna za lek ovaj idi kod drugog jer nove informacije sporo stizu!

_________________
Minerva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 30, 2004 9:58 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Zirtek i nije neki novi lek. Moj sin ga je uzimao zbog polenske kijavice pre skoro 10 godina. Najbolje je traziti kombimnaciju lekova individualno za svakok pacijenta, ali to je samo siptomatska terapijapo principu drzi vodu dok majstori odu dok se alergija ne istutnji i sama ne prodje-pojedinacni nalet simptoma, a najbolji je lek izbegavanje alergena, samo sto je kod koprivnjace tesko da se on identifikuje.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: znam kako je NIGHTMARE...
PostPoslato: Sub Dec 11, 2004 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 25, 2004 6:01 pm
Postovi: 11
Lokacija: beograd
dosao sam da proverim da li i dalje stoji tema koju sam postavio. znam kako je nightmare-u posto sam i ja dobio urtikariju u njegovim godinama, ali evo sada imam 23 i pubertet je odavno prosao a urtikariju i dalje imam.
sto se tice zyrtec tableta, one su kod mene izazivale nesnosnu pospanost i jednostavno sam morao da prestanem da ih pijem. pressing takodje izaziva pospanost ali u blazem obliku i njega uzmem bukvalno samo kad recimo treba da izadjem u diskoteku ili tako nesto sto moze da izazove znojenje ili visoku temperaturu tela. znaci uzmem ga jednom nedeljno ili jednom u dve nedelje, zavisi kad izlazim u grad. ali sve je to OK sad preko zime, ali kad dodje prolece i leto, onda ce vec biti problem naci nesto sto ce mi odgovarati od tih antihistaminika.
MENE ZANIMA JEDNA STVAR: DA LI JE NEKO OD DERMATOLOGA I ALERGOLOGA CUO ZA VAKCINU ZA ANTIGEN I DA LI ONA POMAZE KOD HOLINERGIJSKIH URTIKARIJA I DA LI JE IMA KOD NAS? HVALA UNAPRED!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: