Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ED / arterijska insuficijencija, PSV=20 cm/s
PostPoslato: Ned Apr 12, 2009 11:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 24, 2009 3:54 pm
Postovi: 60
Doppler test je prilikom prvog testiranja sa PGE-1 pokazao navedeni rezlutat sa 80% erekcijom.
Kakve su mogucnosti za terapiju?

Radi li neko DICC - kavernozometriju i kavernozografiju kod nas?

Nije prisutna ishemija ili bilo koje drugo sistemsko kardiovaskularno oboljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 10:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 1:11 am
Postovi: 23
Ja sam radio dopler krvnih sudova penisa ali mislim da me je doticni lekar u svojoj privatnoj ordinaciji izmanipulisao kompjuterskim nalazom da bi mi "uvalio" neke svoje kvazi preparate. Istina,ne umem da procitam ove silne grafikonske prikaze stanja arterija ali ta mera koju ti pominjes nem,a nigde?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 10:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 24, 2009 3:54 pm
Postovi: 60
@sasha_31

pogledaj pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 15, 2009 10:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 24, 2009 3:54 pm
Postovi: 60
Ma mislim sve je to jos uvek prilicno maglovito i nejsano.

Kada mi daju injekciju PGE1 mogu da postignem solidnu erekciju i da je drzim i preko dva sata, ali kad sam sam i recimo masturbiram cim prekinem stimulaciju pada gotovo odmah reda desetina sekundi, isto pre odnosa, isto nemam cvrstu jutarnju vec jutarnju poluerekciju.

Mislim da li je moguce imati normalan odgovor na PGE1, a u isto vreme i arterijsku insuficijenciju? I ne znam zasto se svi doktori iscudjavaju i tvrde da je to nemoguce, vrlo je moguce ako sam recimo imao neku povredu perineuma kao mali a zaboravio?? Dalje sta je sa naslednim faktorom?

Mislim da oni blage veze nemaju. Cifre su cifre, a cifre ne lazu :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 2:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
KapiKachu86 je napisao:
Ma mislim sve je to jos uvek prilicno maglovito i nejsano.

Kada mi daju injekciju PGE1 mogu da postignem solidnu erekciju i da je drzim i preko dva sata, ali kad sam sam i recimo masturbiram cim prekinem stimulaciju pada gotovo odmah reda desetina sekundi, isto pre odnosa, isto nemam cvrstu jutarnju vec jutarnju poluerekciju.

Mislim da li je moguce imati normalan odgovor na PGE1, a u isto vreme i arterijsku insuficijenciju? I ne znam zasto se svi doktori iscudjavaju i tvrde da je to nemoguce, vrlo je moguce ako sam recimo imao neku povredu perineuma kao mali a zaboravio?? Dalje sta je sa naslednim faktorom?

Mislim da oni blage veze nemaju. Cifre su cifre, a cifre ne lazu :roll:
Da bi lečenje ED bilo adekvatno potrebno je najpre odrediti pravi uzrok oboljenja. Kod pojedinih vrsta ED (psihogena, posttraumatska arteriogena, hormonalna) lečenjem se može postići i izlečenje, dok kod pojedinih nije moguće postići trajno izlečenje, ali se mogu uspešno lečiti. Za većinu pacijenata neophodna je promena načina života i eliminacija faktora rizika za ED čime se poboljšava i opšte stanje zdravlja. Dokazano je da u mnogim slučajevima medikamentna terapija u kombinaciji sa promenom pojedinih životnih navika daje povoljne terapijske rezultate.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: