Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: uretritis sa Proteus mirabilis
PostPoslato: Ned Apr 12, 2009 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 5:51 pm
Postovi: 8
Pozdrav svima.
Imam 24 godine, od pocetka godine problema sa pecenjem u uretri.
Inace, imam istoriju problema sa upalama besike. Intenzivno sam ih imala svakog meseca od svoje 13. do 18 godine, sto je koincidiralo sa pocetkom dobijanja menstruacije. Od tada, na kraju svakog ciklusa sam dobijala upalu besike, najcesce je bila samo E.coli, a ponekad kombinovana sa P.mirabilis. Lecena sam antibioticima, radjena je i autovakcina, nista od toga nije pomagalo.
Taj problem sam resila pre 6 godina, koriscenjem mesavine cajeva.
Pocetkom januara ove godine, osetila sam pecenje karakteristicno za upalu besike. Odmah sam pocela primenu istog caja koji sam koristila ranije, naravno odmah sam dala i urinokulturu. Ona je bila sterilna. Lokalizovala sam to pecenje u uretri, nastavila da koristim cajeve, a pecenje se pojacavalo posle svakog ciklusa i posle seksualnih odnosa. Urinokultura je radjena svaki put i bila je sterilna.
krajem februara sam definitivno dobila upalu besike, ponovo posle odnosa, u pitanju je bio P. mirabilis. Posle 10 dana terapije, nestao je bol u besici, ali je pecenje u uretri ostalo. Terapija je bila Cefaleksin
Nakon toga odlazim kod urologa, uradjen je ultrazvuk bubrega i mokracne besike, kao i intravensko snimanje prohodnosti bubrega. Ja godinama znam za prisustvo potkovicastog bubrega, ali je on iskljucen kao uzrok problema. Prohodnost bubrega je u redu, kao i UZ besike i bubrega.
Uradjeni su i brisevi uretre, jedino pozitivno je bilo na P. mirabilis. Trenutno uzimam Ciprocinal kao terapiju, ali nikakvog poboljsanja nije bilo, stavise, pecenje u uretri se pojacalo, sto je koincidiralo sa pocetkom ciklusa.
Ginekoloski nalazi su normalni, nema nikakve infekcije, bar je nije bilo u februaru, sada cu ponovo otici, kada zavrsim terapiju sa ciprocinalom.
S obzirom da pecenje kontinuirano traje bez naznaka poboljsanja vec tri meseca, bez obzira na terapiju antibioticima, molila bih za bilo kakav savet ili preporuku sta dalje.
Da napomenem da sam pila i caj od brusnice, urobitrat, Cystone tablete..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 5:51 pm
Postovi: 8
bump


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 5:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Pre i posle svakog odnosa OBAVEZNO zapiranje jer bakterije koje se nalaze u i oko vagine u toku odnosa utrljavanjem prodru u mokracnu besiku.Verovatno je isti slucaj i prilikom ciklusa,ulosci,cesto brisanje papirom i slicno...izbagavajte to vec se vise zapirajte obicnom toplom vodom i cajem od kamilice a sve u cilju odstranjivanja bakterija kojih odigledno zbog necega ima dosta na tom mestu.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: