Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Glazura na zubima odnosno porcelain veneers
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 4:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:16 pm
Postovi: 2
Zanima me da li iko u Srbiji radi ovu metodu, koja podrazumeva stavljanje parcica porcelana dok se ne popuni spoljasnji deo zuba i na taj nacin izbeli ili popravi njegov izgled? Da li je neko imao iskustva sa tim?
Ko zeli da vidi o cemu je rec evo linka: http://www.animated-teeth.com/porcelain ... eneers.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 3:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 10:23 pm
Postovi: 5
Lokacija: Beeograd
Predpostavljam da mislite na fasete ili veneer,vrlo se uspesno rade dugi niz godina.Izradjuju se keramicke i kompozitne,one su individualne i estetski sjajno resenje plus sto se zubno tkivo malo brusi tako da je za mladzje dobro i sa te strane.
Sto se tice izrade rade se na dubliranim patrljcima,cad-cam tehnologijom kao i press sistemom.
Svi ovi sistemi se rade u zubotehnickim laboratorijama,a za informaciju ko to radi obratite se svom lekaru proteticaru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 29, 2009 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:16 pm
Postovi: 2
hvala puno na odgovoru, drago mi je da se to radi i kod nas. Jedino sto nemam predstavu ko bi to mogao da radi u novom sadu, s obzirom da svi koje sam zvala nista ne znaju o tome! ako neko ima neku informaciju, molila bih da javi! takodje, ako neko zna cenu, bila bi to vrlo korisna informacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 29, 2008 7:18 am
Postovi: 12
Meni moja zubarka preporucuje fasete, ali ja se neckam. Imam razmak izmedju gornjih jedinica i ona tvrdi da bih ja tim resenjem bila prezadovoljna sa estetske strane, kao i da fasete mogu trajati do desetak godina. ALI... sta mi ona precutkuje? Odnosno, sta su negativne strane? Nesto mi se ne daju moji zdravi beli zubi tek tako, fora je kao da ih cuvamo dokle god mozemo, ali s druge strane, svi zelimo osmeh kao iz reklame. :P
Jako bi mi znacilo kada bi neko svoje licno, ili iskustvo nekog bliskog, sa fasetama, ovde podelio sa nama.
Ili jos bolje, ako imate predlog kako da se na bilo koji drugi nacin resim famozne dijasteme?

P.S. Frrrrr, kad sam malo guglala o ovim temama jedan od prvih pogodaka koji je izasao je upravo jedna novosadska ordinacija, pa samo pretrazi, naci ces! Ili da ti ja posaljem link. Tamo imas i slike njihovih pacijenata, "pre i posle".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glazura na zubima odnosno porcelain veneers
PostPoslato: Uto Mar 15, 2016 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2016 2:25 pm
Postovi: 1
Meni je moj zubar savjetovao stavljanje zubnih ljuskica umjesto izbjeljivanja zubi, jer su mi zubi bili prošarani nekim bijelim mrljama, pa izbjeljivanje zubi ne bi dalo zadovoljavajuće rezultate. Za sada sam zadovoljna rezultatima, imam ih već dvije godine, pozzz.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: