Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: gastritis, hernija...
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 9:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 8:53 pm
Postovi: 6
Lokacija: Indjija
Moj problem je gastritis pa vas molim ako mi mozete odgovoriti na sledeca pitanja:kako obnoviti sluzokozu zeludca,kakva je to setajuca kila u zeludcu tj.sto to znaci? jedem cecto po 4 do 5 put dnevno ne uzimam ono sto znam da mi smeta ali cesto se iznenadim kad otkrijem nesto novo da mi ne pase.Ako pojedem ili popijem nesto sto mi ne odgovara bolovi su jaki kao da me nesto presjeca i grize,pece kao otvorena rana.Cesto me zaboli s leve strane ispod rebara u predelu trbusne supljine i ispod zeludca u gornjem delu stomaka(imam osecaj da se bol siri crevima).Stolica mi je dosta redovita ali imam osecaj da se ne isprazne creva.Osecam cesto nekvu vrstu unutarnje hladnoce i dosta sam nervozna a u zadnje vreme i losije spavam.Nalazi krvi su mi dobri,a u mokraci ima malo bakterija i za to pijem uvin caj.Gastroskopiju sam uradila pre 20 dana i nalazi su:Jednjak u distalnom delu ezofagitis gr.A.Karidja na 39 cm. od prednjih zuba.Gornjom invezijom manja klizajuca hijatus hernija.Kaskadan forniks.U antrumu brojne varijoliforne promene odakle su uzete 3 biopsije za PH i bojenje na HBP.Bulbus neravne sluznice,oziljno izmenjen,sa vise erozija na oba zida. Nalazi od PH i HBP je uredan tj. nista nije uoceno. DG:GERB Gastritis chr. uzimati Controloc tbl.a 40 mg s. 1x1 Molim vas za misljenje i savet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 19, 2009 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 8:53 pm
Postovi: 6
Lokacija: Indjija
ne mogu da verujem da mi do sada ni jedan citaoc ili jos bolje doktor nije odgovorio na moje pitanje :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2009 10:43 am
Postovi: 16
Lokacija: Nis
hcd2.bupa.co.uk/fact_sheets/html/Hiatus_hernia.html - 62k -
Pa ovako ja nisam doktor, ali probacu malo da ti pomognem, ipak ovo nije klasican deo foruma pitajte doktora, pa zato se mozda i ne javljaju, a grugi razlog je taj sto je tvoj problem dovoljno opisivan na internetu, pa cak i na ovom forumu. Ja sam se javio zato sto maltene imamo identicnu dijagnozu. Link koji sam ti dao je sa engleskog sajta, ali cak i za one koji ne citaju engleski je dovoljno jasan i za laike u medici kao sto sam ja da moze da se skapira deo tvog pitanja "kakva je to klizajuca hernia". Sto se tice kaskadnog forniksa, to imam i ja i na to pitanje sje skoro odgovorio dr. ivica da to nije bolest, nego samo trazi malo pravilniji nacin ishrane, manji a cesci obroci, a ovo ostalo ti sve spada u anksioznost koja je usko vezana za tvoje postojece fizicke probleme, za to ti nepredlazem nista da pijes, vec samo vise da setas i da se druzis....Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 2:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
Pogledajte moju preporuku na 1. strani teme Stomacni problemi.
Obe navedene pojave imaju isti uzrok - neregularnarna pH vrednost želudačnog sadržaja. Organizam ok funkcioniše, a mi mu inhibiramo lekovima generisanje želudačne kiseline (poput npr antacida). Malo čudno zar ne?
Problem je na drugoj strani - preslabom lučenju baznog rastvora koji štiti sluzokožu želuca od nagrizanja. Za bazni rastvor je potrebna voda i to unošenje pola sata pre obroka - u toku obroka pankreas ima i drugih poslova vezanih za varenje. Ako je sadržaj kiseo, postoji opasnost za creva, te se odigrava antiperistaltika koju doživljavamo kao gorušicu.
Ovo nije potpun opis dešavanja, ali pokazuje logiku.

Ako imate volje probajte, ne košta ništa, ne može da škodi, a obratite pažnju i na stanje opšteg zdravlja pri predloženom pravilnom unošenju vode.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 2:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
Treba dodati da ako se pravilnim unošenjem vode ublaže/eliminišu simtomi koje imate, nestaće potreba za uzimanjem tableta koje su antihistaminici, sadrže aluminijum itd i dugoročno vas čine kandidatom za druge ozbiljne bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 4:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2009 10:43 am
Postovi: 16
Lokacija: Nis
Ja bih ljubazno zamolio clana foruma "kojekude" da mi objasni koji lekovi spadaju u grupu "antihistaminici" i posle kog perioda uzimanja mogu da nagoveste nezeljene efekte, i kako se oni odrazavaju. Ujedno se izvinjavam clanu foruma koji je postavio topik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 8:53 pm
Postovi: 6
Lokacija: Indjija
hvala vam obojici na svetima i javljanju.Pokusat cu ovo s vodom jer ju nisam do sada pila ovako kako ste vi to predlozili iako pijem dosta vode ili caja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 8:53 pm
Postovi: 6
Lokacija: Indjija
sto se tice setnje to isto na neki nacin radim tj. dnevno predjem po 5-6 km.s psima .a druzim se onoliko koliko se dobro osecam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 8:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
Evo malo o antihistaminicima:

www.* REKLAMA */antihistaminici-za-s ... 1-book.htm
www.farmaceutska-komora.org/jahorina2008/1.1..pps
http://www.medicina.hr/clanci/antihistaminici.htm
http://www.pregled.com/zdravlje.php?id_ ... _strana=10
http://forum.krstarica.com/archive/inde ... 29427.html

Histamin ima važnu i višestruku ulogu u organizmu. Jedna od njih je regulacija vode.
Dakle, u složenom observabilnom upravljačkom mehanizmu, histamin predstavlja jednu od glavnih sprega regulacije. Šum u toj glavnoj petlji kratkoročno pomaže (jer se blokiraju H-2 receptori) kod stomačnih tegoba, ali ti lekovi niti leče (jer samo privremeno blokiraju receptore i tako lažu organizam da mu treba manje želudačne kiseline), a mogu loše uticati na mnoge druge glavne i sporedne petlje regulacije u organizmu.
Neke štetne posledice koje bih mogao navesti otvorile bi mnogo novih pitanja, za koje bi zbog složenosti tj međuzavisnosti različitih petlji bilo potrebno jako mnogo prostora i vremena (bilo bi sigurno mngoo oponenata). Jasno je da dugoročno uzimanje blokatora supstanci sa višestrukim namenama mora negde da se kontraindikuje što ne spore ni farmaceuti (u linkovanom .ppt fajlu)?!

_________________
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes
"Virusi ne postoje" - kojekude


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 10:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Slazem se za vodu, ja sam probao sa "pravilnijom" upotrebom vode i imao uspeha. Kolega sa posla mi je dao clanak kako istocnjaci lece gorusicu : ujutro cim se probudis treba popiti 640 dl mlake vode, zatim tokom dana popiti minimum 2.5 do 4 l vode. Vec posle 2-3 dana osetio sam znacajno poboljsanje. Takodje cesci a manji obroci veoma pomazu, dosta zitarica (uveo sam dorucak od ovsa ili heljde), litar caja od ovsa dnevno, sok od kupusa... Maksimalno se fokusiraj na takav vid lecenja, jer lekovi dugorocnim uzimanjem mogu napraviti dosta stete. Za podizanje zeludca mi je veoma pomoglo plivanje i stenja, jer za razliku od trcanja, ovi vidovi kretanja jacaju dijafragmu, koja kada popusti, dozvoljava zeludcu da se "poenje" u grudni kos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 10:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Slazem se za vodu, ja sam probao sa "pravilnijom" upotrebom vode i imao uspeha. Kolega sa posla mi je dao clanak kako istocnjaci lece gorusicu : ujutro cim se probudis treba popiti 640 dl mlake vode, zatim tokom dana popiti minimum 2.5 do 4 l vode. Vec posle 2-3 dana osetio sam znacajno poboljsanje. Takodje cesci a manji obroci veoma pomazu, dosta zitarica (uveo sam dorucak od ovsa ili heljde), litar caja od ovsa dnevno, sok od kupusa... Maksimalno se fokusiraj na takav vid lecenja, jer lekovi dugorocnim uzimanjem mogu napraviti dosta stete. Za podizanje zeludca mi je veoma pomoglo plivanje i stenja, jer za razliku od trcanja, ovi vidovi kretanja jacaju dijafragmu, koja kada popusti, dozvoljava zeludcu da se "poenje" u grudni kos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 10:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Imam pitanje ako neko zna d odgovori: kako dolazi do pomeranja zeludca, posto je meni zeludac pomeren levo gore? Da li se on moze vratiti nekim vezbama, posto sam ubedjen da je to moguce, samo treba dobro poznavanje anatomije, tj koji misici "drze" zeludac na mestu? Misim da mi plivanje bas zbog toga i pomaze, posto se aktiviraju misici u trbusnoj duplji i primetio sam da mi je mnoooogoooo lakse nakon plivanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 10:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Imam pitanje ako neko zna d odgovori: kako dolazi do pomeranja zeludca, posto je meni zeludac pomeren levo gore? Da li se on moze vratiti nekim vezbama, posto sam ubedjen da je to moguce, samo treba dobro poznavanje anatomije, tj koji misici "drze" zeludac na mestu? Misim da mi plivanje bas zbog toga i pomaze, posto se aktiviraju misici u trbusnoj duplji i primetio sam da mi je mnoooogoooo lakse nakon plivanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 10:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Imam pitanje ako neko zna d odgovori: kako dolazi do pomeranja zeludca, posto je meni zeludac pomeren levo gore? Da li se on moze vratiti nekim vezbama, posto sam ubedjen da je to moguce, samo treba dobro poznavanje anatomije, tj koji misici "drze" zeludac na mestu? Misim da mi plivanje bas zbog toga i pomaze, posto se aktiviraju misici u trbusnoj duplji i primetio sam da mi je mnoooogoooo lakse nakon plivanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 10:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 8:53 pm
Postovi: 6
Lokacija: Indjija
ja sm sebi ranije sama namestala zeludac pomocu case i svece,vrlo je jednostavno i funkcionalno,ali od kako su mi ustanovili da imam i setajuci bruh bojim se da vise koristim te stare metode.Ako netko ima slicno iskustvo mozda mi moze dati neki bolji savet-predlog


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: