Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zuto-zeleni sekret, sta dalje?
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 10:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 14, 2009 10:16 am
Postovi: 4
Vec 3 meseca mi se pojavljuje zuto-zeleni sekret na kraju ovulacije, pojacan je 2 dana, jakog mirisa, i onda prestane. Posle toga bude pomalo zut, ali bez mirisa i malo pecka. Uradila sam cervikalni i vaginalni bris, i oba su pokazala da imam Candidu Albicans, u velikom broju. Takodje sam uradila i test na Trihmonas, ali je on negativan. Da li da koristim nesto za Candidu, jer je ona uzrocnik takvog sekreta ili da uradim jos neke analize? Menjala sam ginekologe, bila kod njih 6, ni jedan mi nije preporucio ove testove, nego urade bris gde se pojavi III ili VI grupa sekreta, daju mi vaginalete, koristila sam ko zna koliko, one ne pomazu dugorocno, pa sam resila da nekako sama resim problem. Pila sam i Lactogyn, nema neke velike razlike. Hvala svima unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zuto-zeleni sekret, sta dalje?
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 11:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
little_m je napisao:
Vec 3 meseca mi se pojavljuje zuto-zeleni sekret na kraju ovulacije, pojacan je 2 dana, jakog mirisa, i onda prestane. Posle toga bude pomalo zut, ali bez mirisa i malo pecka. Uradila sam cervikalni i vaginalni bris, i oba su pokazala da imam Candidu Albicans, u velikom broju. Takodje sam uradila i test na Trihmonas, ali je on negativan. Da li da koristim nesto za Candidu, jer je ona uzrocnik takvog sekreta ili da uradim jos neke analize? Menjala sam ginekologe, bila kod njih 6, ni jedan mi nije preporucio ove testove, nego urade bris gde se pojavi III ili VI grupa sekreta, daju mi vaginalete, koristila sam ko zna koliko, one ne pomazu dugorocno, pa sam resila da nekako sama resim problem. Pila sam i Lactogyn, nema neke velike razlike. Hvala svima unapred!


Ako je samo Candida, Diflucan pilula + vaginalete, recimo Macmiror, rešavaju problem.

Ne znam da li si radila briseve na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu? Možda je to, nemam pojma...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 11:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 14, 2009 10:16 am
Postovi: 4
Nisam radila te briseve, imaju li oni veze sa zuto-zelenim sekretom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 11:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
little_m je napisao:
Nisam radila te briseve, imaju li oni veze sa zuto-zelenim sekretom?


Nemam pojma, potraži po forumu teme koje se odnose na te infekcije. Ono što znam za sigurno je da je sekret kod infekcije kandidom beličast, može da bude blago žućkast, i da podseća na sir. Zeleni sekret definitivno ne može da bude posledica infekcije kandidom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 3:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 7:29 pm
Postovi: 120
anyushkam je napisao:
little_m je napisao:
Nisam radila te briseve, imaju li oni veze sa zuto-zelenim sekretom?


Nemam pojma, potraži po forumu teme koje se odnose na te infekcije. Ono što znam za sigurno je da je sekret kod infekcije kandidom beličast, može da bude blago žućkast, i da podseća na sir. Zeleni sekret definitivno ne može da bude posledica infekcije kandidom.


slazem se. Pise negde koja vrsta infekcije uzrokuje zeleni sekret, proguglaj malo. U svakom slucaju nije za zanemarivanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 25, 2009 1:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 14, 2009 10:16 am
Postovi: 4
Uradila sam briseve na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu, trihomonas... sve je negativno. Pronadjena je Candida Albicans u vaginalnom i cerviikalnom. Koristila terapiju - Diflucan + Micoryl vaginalete, sve je bilo ok, popila celu kutiju Lactogyn-a, onda poceo ciklus i 7. dan se pojavljuje braonkast sekret, jakog mirisa, svrbi i pecka. Dokle vise?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 14, 2009 10:16 am
Postovi: 4
prosli mesec je sve bilo u redu, sekret normalan, radila bris opet, nije bilo nista.... pre 2 nedelje opet zeleni sekret pred menstruaciju, jakog mirisa... ponovo kod dr, uzela bris da visi da nisu bakterije, nema nista. Zatim sam dobila, uzasno neprijatan miris menstrualne krvi, nikad u zivotu nisam to osetila, prosla menstruacija i sad jesekret braonkasto-zelen, opet mirise cudno, a doktorka kaze, sve je to normalno. Sta da radim i gde da idem???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: