Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: stenoza i funk.poremecaj besike ....
PostPoslato: Ned Apr 05, 2009 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 04, 2009 7:04 pm
Postovi: 1
Vragolasta obracavam se sa pitanjem a u nadi da cete mi pomoci a vezaano je sa mojim problemom DG:stenosis urethrae presfincsterica relatva:urethroscopija:prednja uretra bo:pre kolkkulusa na 1 cm. relativno suzenje jedva prolaznoca ch 15.5 prostaticna uretra kratka.na vratu nema ostrukcije ima od ranije uroflow mlaz 10.Za urethrotomiju intermu.to je konstatovano u junu prosle god. na cistoskopiji u kl. centru,doktor me je uputio na internu uretrotomiju koja se ovde radi hladnim nozem i koji moze za posledicu imati i u onako suzenoj uretri jos vece suzenje zbog oziljnog tkiva tako mi je rekao pr. Sava Perovic i uputio me da je to bolje da uradim tj. lasersko prosecanje suzenje uretre u nemackoj aparat holmijum gde sam to i uradio pre 3 meseca i nije mi rekao da trebam da radim buziranje ali mi je za vreme operacije u nemackoj doktor konstatovao da imam funkcionalani poremecaj besike i da dok je punio pod mojom norkozom izmerio kapacitet besike koji iznosi preko 1 litar a normalna je do 500 ml.dao mi je lekove za detuzore besike i alfa blokator za opustanje vrata besike posle 3 meseca opet mi je rasprsen mlaz koji se deli na 2 dela dok mokrim,imam i dalje bolove u donjem delu stomaka u pocetku sam bolje mokrio imao deblji mlaz ali sad je situacija losa i neznam zbog cega.pr. sava perovic hoce da mi radi ponovo uretroskopiju jer misli da je stenoza mozda i dalje prisutna jer je hirurg u nemackoj prosekao na jednom mestu na 12 sati , a dr. iz nemacke sa kojim se on zna i saradjuje kaze da je merio moju uretru i da je ona 27 serijea odnosno za 30 posto cak i sira i da ja nemam problem sa suzenjem vec sumnja na funk.poremecaj besike i kaze da uradim da uradim urodinamicko merenje pritiska u besici i magnet kicme i male karlice zbog eventualnih neuroloskih problema.Izgleda da je meni besika stradala zajedno sa infekcijama esh.coli,proteus,enterokokus u periodu od avgusta do januara,a koje prate problemi suzenja uretre zbog resturina inace unazad godinu ipo dana imam i chr.prostatitis koji dodatno otezava stvar i zbog kojeg sam pio lekove u prekidima oko 7,8 meseci .Izgleda da se besika dekompezovala i rasirila a neznam zbog cega,verovatno jer je patila zbog suzenja u strahu sam i strasno me bole krsta-zadnji deo ledja jer su sledeci bubrezi tako da je situaciiaja sa stenozama mnogo ozbiljnija nego sto to ljudi misle,svim tim metodama,pregledima i invazivnim kopanjima po uretri unose se infekcije koje dodatno otezavaju stvari,u medju vremenu je stigo nalaz lumbalnog dela kicme gde na nalazu postoji spondilartroza slabinskke kicme sa znacima degeneracije iv diskova el5.disko patija nivoa minimalne dorzomedijalne proturzije .velika periradikularana cista tarlov visine s2 sa leve strane pa cu zbog toga otici kod neurohirurga da pogleda i kaze da li cista i njena kompresija utice na inervaciju m.besike .mr male karlice je uredu .neznam sta da radim i odakle da krenem i kako da pomognem sebi i svom zdravlju i koji je pravi put ka najsvetlijoj stvari coveka u njegovom zivotu -zdravlju......... imam 43 godine i troje dece bavio sam se celog zivota sportom ,a predzadnjih 2 godine isao na zimski bazen banjica otkad mislim i da su mi krenuli problemi,..........plizzzzz HELP meeeee..... [/i]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 5:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Evo ovako,procitala sam ceo post,ali onog trena kad sam naisla na ima Sava Perovic,znala sam kakav ce odgovor biti a to je : radite sve sto vam ovaj vrsni svetski strucnjak u ovoj oblasti kaze da je potrebno !!!!!

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: