Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 12, 2007 8:11 pm
Postovi: 24
Neverovatno je to da je ta Marijeta Vama Igore savetuje da odete na VMA, i da njima kazete da ONA preporucuje Roakutan?!
Neozbiljno, pa kad odete kod njih, oni koji su dermatolozi, a ne ona koja nije (provereno) a ima titulu magistra, ce da Vam preporuce ono sto oni smatraju.
Ja nemam licno iskustvo sa njima, ali znam nekoliko osoba koje su imale i to nije bilo ni malo pohvalno i sto se rezultata tice i samog "pregleda" .
Ako ste bili kod njih, onda se setite kako je Vas pregled izgledao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 2:18 pm
Postovi: 46
Pa rekla mi je u fazonu da ona misli da je meni potreban Roakutan i da je najbolje da odem na VMA jer misli da oni imaju najvise iskustva sa Roakutanom,posto ona nema.Na VMA sam cekao da vidim sta ce doktor da mi kaze i on je odmah covek rekao Roakutan,a onda sam mu ja rekao da mi je i magistar iz Kotoderme isto to rekla,tako da sam bio zadovoljan jer su se oboje slozili oko toga sta mi je potrebno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 2:18 pm
Postovi: 46
I o kojim silnim parama pricate,obicno sam imao oko 5,6 njihovih krema,koje ne kostaju ni 800 dinara sve zajedno,a vecinu krema sto mi je davala imaju da se kupe u svakoj apoteci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 8:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Malo pojasnjenje.
Kada je neko magistar, to ne znaci i da je lekar. U narodu je ostao i dalje termin, magistra, kojim nazivaju farmaceute.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 10, 2009 11:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Slazem se da je sve individualno, ali ja sam imala bubuljice, koji bi, covek pomisli, svaki dermatolog znao da izleci, ali, avaj, obisla sam sve zvanicne referentne ustanove, preko Dzordza Vasingtona, Avalske, Kozne klinike i na kraju Kotoderma, U svim ustanovama sam dobijala po eventualno jedan losion, tretmane tecnim azotom, koje sam odbila, naravno i po kremu, koja je uvek imala kortikosteroide. Dok nisam otisla u Kotodermu, gde sam dobila vise preparata, koji bas ne kostaju toliko, koliko mislite i to mi se sve povuklo za mesec dana i nastavila sam samo sa pravilnom negom lica, na cemu oni u Kototdermi najvise insistiraju, plus naravno kratka terapija tvog problema. Oni svi imaju zvanje farmaceuti- kozmetolozi. Pa, nek mi neko onda objasni, kako mi 5 spec dermatologa nije pre toga resilo problem???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 29, 2009 12:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Zašto pljujete po ljudima kad nikoga ne lupaju po ušima da dolazi kod njih? Nekome pomognu nekome ne... to je individualno,kao i bilo koje drugo lečenje... Činjenica jeste da su oni farmaceuti a ne doktori, ali meni su neki dermatolozi više odmogli nego pomogli... Ja koristim njihove preparate za negu osetljive kože lica i odlični su!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
djidji je napisao:
Zašto pljujete po ljudima kad nikoga ne lupaju po ušima da dolazi kod njih? Nekome pomognu nekome ne... to je individualno,kao i bilo koje drugo lečenje... Činjenica jeste da su oni farmaceuti a ne doktori, ali meni su neki dermatolozi više odmogli nego pomogli... Ja koristim njihove preparate za negu osetljive kože lica i odlični su!!!

Postoje neke norme, kategorije i pravila ponasanja u uredjenim drustvima. Tacno je propisano sta neko mora da zavrsi da bi se bavio odredjenim poslom. Ako se toga ne pridrzavamo, vracamo se unazad. Mislim evolutivno.
Sigurno cemo se svi sloziti da je za upravljanje kolima potrebna vozacka dozvola, za upis na fakultet zavrsena srednja skola, itd. Nesto slicno umetnickom klizanju - potrebno je uraditi najpre obavezne figure, a tek posle toga ide individualni program gde svaki klizac pokazuje svoje specificnosti.
Ista stvar je i u medicini.
Ako se stvari drugacije postave tako da svako moze da leci, isceljuje, prorice sudbine, otkriva i leci bolesti uz pomoc "posebnog dara", onda je situacija, verujte, mnogo losa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 03, 2009 4:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Slažem se Vojislava ali sama si rekla u uredjenim društvima...žalosno, ali istinito je to da smo daaaleko od toga! A to je druga i mnogo opširna i tužna priča...da se vratimo na prvu.. proizvodi Koto-derme su prošli kontrolu instituta "DR. M.J.-Batut"-a iz Beograda što znači da nisu neke bućkalice nadrilekara već legalni proizvodi sa odredjenim kvalitetom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 03, 2009 5:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
U Batutu se dobija potvrda da nije stetno za zdravlje i to je sve. Druga je stvar da li to pomaze, i da li u odredjenim stanjima moze da pogorsa promene na kozi. Moje kolege, koje rade u Beogradu, pricaju mi kakve sve probleme ti preparati prave pacijentima. Uglavnom posle nekoliko meseci koriscenja.
Naravno, to u Srbiji niko ne sankcionise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 5:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Dobro..ja pričam na osnovu iskustva, ti na osnovu priča... gledamo sa različitih tačaka istu stvar... ne znam nikog kome su njihovi preparati naškodili...znam da nekima nisu pomogli .. meni jesu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 6:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Te "price" su, nazalost, pravi pacijenti. Osobe koje su mislile da mogu resiti svoj problem kupovinom preparata bez imena i sastava. O tome sam ja govorila, a tacno je da te ljude nisam ja videla vec moje kolege.
Moja namera je bila da skrenem paznju da to nije pravi put u resavanju problema, a naravno, svako ima pravo da ide kod nekoga ko nije lekar i da se tamo leci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 4:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Nisam ni ja rekla da je to pravi put za rešenje problema... htela sam da kažem da je meni taj put pomogao,to je moje iskustvo... možda moj problem nije bio toliko velik, ne znam... u svakom slučaju pre bih preporučila dobrog lekara ali ga ne znam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 12:21 pm
Postovi: 28
Lokacija: Beograd
Mislim da je Vojislava u pravu i podrzavam je,steta sto ne radi kod nas,prvi bih otisao kod nje. Ljudi urazumite se,ne lecite se kod kozmeticara,ja ipak verujem u mlade dermatoloske snage,imam losa iskustva sa Lalosevicem, Karadaglicem i kompanijom..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 12, 2009 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 12, 2009 10:54 am
Postovi: 22
Lokacija: Un peu partout
Cisto da podelim iskustvo - mrzi me da citam ceo thread.

Imao sam radikalan slucaj akni, lecio se malo posvuda (VMA, Avalska, privatni dermatolozi), i osim oziljaka od nekih silnih sprava za mucenje nije bilo nikakvog vidnog efekta. Marijeta (vidim da joj se ime provlaci) mi je bukvalno spasla kozu, bio sam njihov pacijent recimo 3 godine, i dok sam koristio terapiju Koto Derme sve je bilo sasvim OK. Problem se vrati kad prestanem da koristim iste preparate, moje lice i dalje ima problem (ne kao u prvobitnoj formi, doduse). Dakle, Marijeta je super, ali nesto mi govori da jednom kad se navuces na njihove preparate nema nazad. Ili se varam, ne znam, ali moja koza tako reaguje. Kortikosteroidi, neko rece? ^^

ps Marijeta se ne izdaje za dermatologa, budimo realni. Magistar je farmacije - kozmetolog (ne, nije isto kao i kozmeticar), ali zena to lepo kaze upfront. Mnogo mi je cakana ona ^^

_________________
Voici ma signature.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KOTODERM U BG!!!DALI JE NEKO BIO TAMO!!!!?????
PostPoslato: Pet Jan 08, 2010 3:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 08, 2007 12:48 am
Postovi: 11
Lokacija: bg
Ja sam pre par meseci otisla u Kotodermu
po preporuci drugarice, koja mi je rekla da su njoj pomogli,
i sva srecna krenula da koristim njihove preparate,
u nadi da ce mi resiti problem akni i masnog lica.
Inace, dobila sam 14 preparata (?!), a cena je bila oko 3500,
sto priznacete, nije uopste malo..
Nego, sto se terapije tice, u pocetku mi je delovala bas agresivno,
ali reko, ajde da istrajem da vidim hoce li delovati,
i lice mi se zaista manje mastilo, cak se isusilo i perutalo (?!)
pore su mi se suzile, ali daleko od toga da su mi mitiseri i akne nestali!

I tad bas pred prvu kontrolu naletim na neku devojku
koja mi ih je ocrnila, kako njihovi preparati imaju kortikosteroide,
ona ih je koristila 2 godine, i kad je prestala lice joj je buknulo..
I ja nisam znala sta da radim,
ali sam na kraju batalila, jer mi je jos jedna drugarica isto rekla
za kortikosteroide.

Oni tamo jesu svi magistri farmacije - kozmetolozi,
kapiram da sa tim zvanjem imaju pravo da prave sta god oni hoce,
ali da ipak ne mogu na sebe da preuzmu ulogu lekara i postavljaju dijagnoze...

Ne znam samo kako mi to nije ranije palo na pamet :)
Valjda zbog zelje da se resim problema sam bila spremna da probam sve..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: