Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Seksualni odnos po prvi put kod oba pola
PostPoslato: Sub Sep 04, 2004 9:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 04, 2004 11:01 am
Postovi: 2
Lokacija: Ne identifikovana
Moja devojka i ja smo po prvi put u zivotu imali seksualni odnos. Medjutim kako to skoro uvek biva, ne ide bas sve po nekom "planu". Tacnije, ono sto mi hocemo da pitamo i saznamo je sl.:

- Da li postoji neko detaljnije objasnjenje sta je to HIMEN i kako on izgleda? Sta je potrebno da bi on "pukao", tj. da devojka vise ne bi bila "nevina". ( pod navodnike stavljam psto verovatno postoji medicinski termin za te reci ali ih mi ne znamo).

- ... u trenutku kada smo hteli da to uradimo, moja devojka je htela da prvo prodrem prstom pa tek onda penisom. Na pocetku nije bilo nikakvih problema, nije bilo krvi niti bilo kakvih bolova. Ali, kada sam pokusa da prodrem penisom osetila ja blagi bol. Tu smo zastali i posle par trenutaka pokusali ponovo. U tom trenutku se pojavila krv, sto nas nije uplasilo ali ona je opet osetila bol ali samo jaci nego prosli. Odlucili smo da stanemo i da se odmorimo. Narednog dana smo opet probali ali ista stvar, penis je mogao da udje samo par centimetara (samo "glavic") i to je sve. Ako bi isli dublje bolovi bi bili sve jaci. Da li je himen "pukao" ili nije? Da li postoji jos nesto sto mi ne znamo ili su ti bolovi normalni za prvi put? \\ nisam spomenuo da smo oboje bili stimulisani i "opusteni" i da sam svaki put kada sam pokusao da prodrem stimulisao klitoris, posto ju je to jos vise opustalo. Koristili smo samo kondom od kontraceptivnih sredstava \\

Ako neko moze da nam odgovori, bili bi zahvalni. Inace smo odlucili da odemo kod doktora pre nego sto opet imamo odnos.

Unapred zahvalni

_________________
Nespretnost je neizleciva!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 05, 2004 12:36 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
U svakom udzbeniku za ginekologiju postoji objasnjenje sta je himen. Ustvari to je deo tkiva, oblozen sluzokozom i nalazi ze oko ulaza u vaginu , ima otvor, kroz koji otice menstrualn akrv. Taj otvor je toliki da prst , ali samo jedan , moze da prodje nesmetano.
Sobzirom da je bilo krvi pri punom odnosu, pretpostavka je da je doslo do "cepanja himena", a dalja bol je najverovatnije prouzrokovana strahom od bola, pa je doslo do stezanja vaginalnih zidova tj. vaginizma. To je jos vise pojacano kondomom, koji pojacava trenje.
Preporucujem da pacijentkinja sama plasira lokalno kontraceptivno sredstvo ( Pharmatex globule ili krema) te da se bar par puta izbegni kondom. Prim. Dr lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 05, 2004 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 04, 2004 11:01 am
Postovi: 2
Lokacija: Ne identifikovana
Citiraj:
Preporucujem da pacijentkinja sama plasira lokalno kontraceptivno sredstvo ( Pharmatex globule ili krema) te da se bar par puta izbegni kondom. Prim. Dr lj.Presetnik


Mozete li nam pojasniti ovu recenicu? "Lokalno kontraceptivno sredstvo"?

_________________
Nespretnost je neizleciva!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 13, 2004 8:33 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Lokalno kontraceptivno sredstvo, znaci sredstvo koje se stavlja u vaginu.Hemijsko lokalno sredstvo, znaci vaginalna tebleta , koja se moze jednim prstom plasirati sto dublje u vaginu( Pharmatex globule ili vagitorije) Osim takvog lokalnog sredstva, postoje i mehanicka lokalna sredstva, ali za to je potrebna kratkotrajna instrukcija( dijafragma).
Prim. Dr lj.Presetnik.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualni odnos po prvi put kod oba pola
PostPoslato: Sub Jun 18, 2016 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 10:37 am
Postovi: 1
I ja i dečko smo nevini i odlućili smo da stupimo u prvi seksualni odnos. Nije ušao skroz (mislim da se to zove penetracija, uglavnom nije bila potpuna), tek možda 1cm. Odustali smo, nismo dalje pokušavali. Dan posle toga, pri maloj nuždi primetila sam krv, ne mnogo. Samo pri odlasku u toalet krvarim, ovako ništa. Šta to znači?
Molim za brz odgovor, unapred Vam hvala :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: