Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: s
PostPoslato: Uto Jan 31, 2006 12:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Imam keramicki most vec 7 godina -gornja vilica iz 2 dela
Problem je sto se na levoj strani na zadnjem zubu razcementirao a prednja 3 zuba jos drze-to se jedva oseti kad jedem al me brine iz vise razloga-
1. imam nekih zdravstvenih tegoba pa mi kazu da moze biti od zuba(dal od toga moze)
2.Pitao sam zubara dali moze da skine pa ponovo zalepi-kaze rizicno je ,moze da se slomi most pa onda praviti nov-skupoooo.
3. dal je neko imao slucaj da se samo odlepi sve -kaze da ima takvih slucajeva-sto bi bilo najbolje al ko ce to docekati-mogu li to sam nekako ubrzati,-napominjem da nemam bolova jer mislim da su svi zubi mrtvi-bez zivaca.
HVALA SVIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 31, 2006 1:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 10, 2004 11:13 pm
Postovi: 80
1. ne znam kakvih problema imate ali postoje niz oboljenja koje mogu poticati od zuba
2. ne znam zasto je rizicno, zar nije rizicnije da vi sada imate tegobu koja moze poticati od zuba i to ignorisete...?
3. skupo mozda jeste mozda nije, u to necu da ulazim, razmislite sta je skuplje .... most ili zdravlje.
4. moze i stomatolog u nekim slucajevimi skinuti manje mostove bez ostecivanja mosta, to su doduse ponekad malo grube metode, koristi se poseban instrument kojima se lomi kristalna struktura cementa kojim je most cementiran, nekad se most uspe skinuti u komadu a nekada ne zavisi od milion faktora. Desava se i da se most usled zvakanja rascementira ali ne vidim razlog zasto to cekati. To sto vam je zub "mrtav" jos vise naginje na stranu da su vam zdravstveni problemi porekla zuba. Najgore sto mozete uraditi jeste da problem ignorisete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: d
PostPoslato: Čet Feb 02, 2006 2:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
na zalost nisam bas finansiski u situaciji dobroj a i doktori nisu bas sigurni-moze da bude i od zuba a ja vec imam drugu upalu -zar ne moze biti od toga sto me boli-nije sigurno-i tako mozda jeste mozda nije-
ostaje -sam svoj lekar a plati ovde plati onde casti preko veze casti bez veze
GDE JE TU RESENJE????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 06, 2006 8:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:21 pm
Postovi: 3
Most koji stoji duze vremena u ustima svakako da podleze korektivnim zahvatima. Cinjenica da se rascementirao sa poslednjeg zuba je dobar pokazatelj da je vreme da se nesto uradi sa njim.
Moram vam reci da vasi devitalizirani zubi ne znace da imate potecijalne vece probleme sa zdravljem vec da je tako u to vreme moralo biti, ako su pravilno tretirani i pravilno napunjeni to predstavlja zasticeno sterilno podrucije ne podlozno infekcijama, u protivnom... znate odgovor..
Dobar stomatolog bi vam savetovao sledece: skinuti most payljivo, pogledati kakvo je stanje u ustima(snimiti usta ortopan metodom), doterati most i ako je u mogucnosti vratiti ga (procentualno male sanse)..usled sila koje nastaju pri zvakanju , statika je poremecena i za kratko vreme, most koji se klati moze napraviti vece probleme koje ce sigurno dovesti do ispadanja zuba a samim tim i mosta. Ako postoje odredjena oboljenja kao sto su dijabetis, kardio vaskularna oboljenja, hemofilija i sva druga oboljenja koja ostecuju imuuni sistem, indikovano je skidanje mosta..razmisljajte o drugim vidovima protetskih nadoknada* parcijalna proteza..
Pozdrav
Dr Stojanovic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Uto Feb 07, 2006 1:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
hvala u svakom slucaju-sto pre cu kod zubara koji mi je radio donju vilicu i sve ce biti reseno-samo da skupim novaca -verovatno ce trebati nova-HVALA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: