Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Verapamil
PostPoslato: Čet Mar 19, 2009 12:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
S obzirom da ga uvodim prvi put u dozi od 40 mg a imam dosta nizak pritisak(ujutro 85/60) koji varira u toku dana moze li biti opasnosti od uzimanja?
Postoji li neki drugi,mozda bolji koji se kupuje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 19, 2009 11:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
probajte sa verapamilom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 12:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Znam da cete tako reci ,dok ne probam ne mogu ni znati dali mi odgovara?Ali ,jutros npr, imala sam pritisak 83/57 puls 110.Pa terapija sa malo slane vode,pa dorucak ,pa kasicica meda ...i nisam smela uzeti verapamil samo sam kasnije uzela bromazepam 1,5,Bkompleks ACE i Selen i stanje se unormalilo.Mogu li i taj od 40mg za pocetak deliti jos na pola?I tahikardija je prosla bez Verapamila.
Zanima me jos Zanima me jos dali je za puls od oko 60 tahikardija i puls 90 ili samo preko stotinak?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 10:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
verapamil je lek prvi linije za ono sto je vama nadjeno u ekg-u, a ujedno je i najbezazleniji sto se tice nezeljenih efekata


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 21, 2009 5:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Hvala puno na saradnji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 24, 2009 12:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
U poslednje vreme je bilo tahoikardija a danas evo,samo preskakanje.U toku dana par puta a od pre sat vremena kao da zastane pa onda nastavi .Kad zastane onda me tera na kasalj .Kao da tako regulisem disanje i ritam.Preskace po 10-15 puta pa onda se unormali.Pauza nekad duza nekad kraca pa opet.
Sta u stvari znaci to preskaknje u odnosu na tahikardiju?Jeli i u slucaju preskaknja pomaze Verapamil?
Znam da je drbgd skrt na recima ali se nadam da ce odgovoriti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 24, 2009 12:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
lupanje srca je osecaj koji izaziva tahikardija, preskakanje je osecaj koji se javlja kod ekstrasistola. takodje, postoje pacijenti koji imaju tahikardiju i(li) ekstrasitole a ne osecaju nikakve tegobe. treca grupa su neuroticari koji nemaju nikakve promene u ekg-u a mozak stvara nervne impulse koji se interpretiraju kao simptomi porekla srca.
kod pacijenata koji zaista imaju poremecaje ritma i(li) sprovodjenja cesto se "nakalemi" neuroza, tako da se simptomi koji su objektvni multipliciraju.
iz navedenog razloga, ja ne mogu na osnovu posta ovde dati, kao recimo u slucaju koronarne bolesti, ili hipertenzije precizniji savet!
ako je propisan verapamil - uzmite verapamil da probate!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 24, 2009 12:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
:) Hvala puno sto ste bili opsirniji nego inace(u mom slucaju)!Ne znam u koju cu se grupu pacijenata svrstati li cinjenica je da su mi promene tj.i lupanja (tahikardija) i preskok(ekstrasistole)dijagnostikovane na holteru a ja ih tada nisam osetila.Sada nemam holter a osecam.Znaci i u dugoj grupi pacijenata sam(strasljivac).
Na holteru nije bilo puno preskoka a sada ih osecam dosta i cesto.Evo sada su se primirilepa mogu da funkcionisem.Mozete li objasniti kasljucanje kad se poremeti srcani ritam?(ili je i to nesto iz mozga)
Jel vi inace tradite preglede u nekoj ustanovi?
p.s.
Jesu li te tahikardije i ekstrasistole vec koronarna bolest ili...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 24, 2009 7:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ja ne radim samostalno sa pacijentima.

ekstrasistole nemaju nikakve veze sa koronarnom bolescu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 10:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Evo,davno ste mi odgovorili da ekstrasistole nemaju veze sa koronarnom bolescu...a sa cim onda imaju?
Pitam ovo jer je proslo jos dvadesetak dana a ja osecam isto.Cas tahikardija,cas preskakanje ali ne tako cesto.Ja probam da regulisem bromazepamom(najslabijim).
Ono sto me sprecava da uzimam verapamil je moj i dalje nizak pritisak.85/58.Posle slanoog rastvora i drugih"pomagala" zna da skociPa da donji bude koliko mi je bio gornji...
Zasto mi se javlja kasalj kad mi se poremeti srcani ritam?
I kakav je lek konkorkor?
Mnogo pitanja! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 17, 2009 6:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
dok di drbgd ne odgovori, da ti napisem svoje iskustvo:

- gogi, zasto ne uzimas Verapamil od 40mg sto ti dade lekar i to posle nosenja holtera!?
Verapamil od 40mg je nesto tako blago da je steta da to ne pijes jedno vreme pa da vidis kako tvoj organizam reaguje na taj lek.

Jer, kada ti se srce smiri lekom, tada se i strah ublazi - lekari kineske medicine kod straha prvo srce umiruju, tu su totalno u pravu...

Tako da bi bilo pametno da ti taj lek pijes - da mu das vremena da deluje!, pa tek ako se desi da ti slabo deluje opet odes kod dr i to mu lepo kazes pa ce ti promeniti lek.

Ja sam u mladosti imala isto nizak TA a pila sam verapamil od 80mg (2X 1 drazeju), samo sam obavezno ujutru lepo doruckovala nesto slano uz dosta tecnosti (domaceg caja).

Kasalj moze da ti se javi i jer se uplasis (ne znaci da je zato, ali moze i to biti razlog).... a kada je srce u pitanju, tu jos nisam videla da je neko mnogo hrabar kada ga to snadje (ukljucujucu i sebe) :)

svako dobro ti zelim

PS ekstrasistole mogu imato veze sa nekom boelscu srca (sto kod tebe nije slucaj), mogu imati veze sa hormonskim statusom (cesce se javlaju pred menzes ili u climaxu ili kod poremecaja rada tiroidne zlezde, tj kod njenog preteranog rada itd), a mogu imati veze sa nervima (kod strahova, napada panike i sl, tada i jedna soljica crne kafe moze da ih izazove, a da ne pominjem one energetske napitke tipa red bul ili kako se vec zovu - tada ne treba konzumirati nista sto nadrazuje nervni sistem: kafa, ti energetski napici koji su i inace totalno nezdravi, duvan, pa i koka kolu treba izbegavati jer ima u sebi kofeina, ali ako je volis, i ako ti ne smeta, pa popij je malo, ne moze se bas sve uskracivati). :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: