Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Posle hemoterapije - nolvadex?
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 8:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 7:58 pm
Postovi: 8
Postovanje svima!

Prvi put se javljam, tako da nemojte da mi zamerite ako postavim neko "suvisno" pitanje ili tako nesto! Mada Vas odavno pratim, zelela bih da neko sa (nazalost) ovakvim iskustvom mi pomogne

Naime, moja mama se operisala u aprilu, imala je karcnom dojke i iako je prvobitno potrebno da se odstrani cela dojka po misljenju doktora, na kraju kad je doslo vreme za operaciju, odstranjeno joj je samo obolelo tkivo. Bilo im je cudno kako se to "smanjilo", ali moja mama je dosta smrsala, za to vreme od kad je otkrila, pazila je sta jede, jer je bila na kuri Dr.Dekija (za to ne znam sta da vam kazem, mozda je pomoglo, a mozda su samo bacene pare), pa su smatrali da je samo masno tkivo iz dojke se smanjilo i zato su tek tada mogli da vide pravi promer.

Nakon biopsije se ispostavilo da je nazalost maligno... Posle 6 hemoterapija FAC crvena (izvinjavam se ako sam malo nestrucna u nazivima, ima vremena naucicu, jer studiram farmaciju :D ) i izmedju radioterapije, kao i mucnog perioda (posle svake terapije povracanje, mucnina, opala joj je kosa, malaksala i povrati se na noge tek posle 4 dana, krvna slika dosta losa, mada samo Le koji su padali i ispod 3 (vadjeni u Domu Zdravlja), ali nekim cudom kada joj ponovo vade krv na Onkoloskom bude iznad min granice) koji je NADAM SE iza nas, mama sad treba da pocne da pije nolvadex, medjutim videla sam da on u sustini je lek za karcinom dojke, ali stvara karcinom uterusa i mama je jako uplasena sada (jos plus sto je doktor, pa samim tim uvek najgore misli i zna sta sve moze da bude-nazalost jedna od losih stvari je i ta sto je psihicki dosta klonula). Inace prepisano je da pije 5 godina, a sad 13. ce raditi tumor markere, nadam se dobrim vestima!

Samo da napomenem da je mama u menopauzi vec 2-3 god i da je estogen zavisna (sto verovatno da nije ne bi ni pila ovaj nolvadex ili gresim)

Zelela bih da mi doktor ili Vi koji kao sto sam rekla nazalost sve ovo prosli da mi pomognete i kazete koji su sve nezeljeni efekti leka i da uz pomoc vasih saveta zajedno sa mamom preguram i ovaj period.

Jedan doktor (internista) je pitao mamu jos dok je bila na zracenju da li je pocela sa nolvadexom, a mama je rekla da ima jos 3 hemoterapije da primi, potom kad je sad zavrsila sa poslednjom 6. hemoterapijom, drugi internista je rekao da sto pre pocne da pije, recimo za jedno 10-15 dana, tako da meni vise nista nije jasno. :o

Naime, zelela bih takodje da mi neko preporuci kako da se hrani, jer mi je malo nelogicno (volela bih da mi i to neko razjasni) da ako neko pije lek antiestogenog dejstva se hrani makrobiotikom (soja koliko ja znam ima puno estorogena), kako da joj pomognem da bude ona stara divna doktorka i najbolja mama na svetu!

Nadam se da je najgori period iza nas!

Pozdrav i hvala Vam unapred!
:P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 8:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pa odradjena je standardna procedura za karcinom dojke.Ne znam da li je radjena disekcija aksile ili je klinickim pregledom i sentinel biopsijom iskljuceno sirenje tumora u regionalne limfne zlezde.Hemioterapija po standardnom protokolu(5-fluorouracil,Adriablastin,ciklofasfamid).Uz PH nalaza karcinoma rade se i histohemijska bojenja na receptore pa su gotovo sigurno bili pozitivni ali nistee precizirali koliko i zato je preporucen tamoxifen. Karcinom uterusa (endometrijuma tacnije ) jeste povezan sa uzimanjem tamoxifena koje uzrokuje veliki broj abnormalnosti endometrijuma (od polipa do karcinoma ),mada se ne mogu iskljuciti ni drugi faktori za karcinom endometrijuma(gojaznost,rana menarha i kasna menopauza,polipi debelog creva,nuliparitet,terapija estrogenima).Zato treba sprovoditi redovne ginekoloske kontrole u toku terapije tamoxifenom.Nezeljeni efekti mogu da ukljuce sledece:valunge,bol u preponama ,bol u dojkama ,muku,hiperkoagulabilna stanja i dr.)Sto se tice fitoestrogena nisam bas upucen kako bi mogli uticati na karcinom dojke ali u svakom slucaju preporucljiva je zdrava ishrana(dijetna vlakna ,voce i povrce riba sto manje zasicenih masti u ishrani ,povecana zastupljenost mononezasicenih(maslinovo ulje) polinezasicene masti samo unositi u fizioloskim granicama jer su u visku kancerogene,bioloski vredni proteini (pre svega mleko i mlecni proizvodi i jaja odstraniti zumance zbog holesterola).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 07, 2007 12:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
O leku ne znam nista, komentarisem ostalo.

Bilo im je cudno kako se to "smanjilo"

Drazesno... Posto oni uopste ne ocekuju da moze da se smanji... a ponajmanje nekakvim dijetama... o kojima ne znaju nista, osim da "ne rade" (rekose mojoj majci)... :roll:

jer je bila na kuri Dr.Dekija

Ko je Dr. Deki?

ali nekim cudom kada joj ponovo vade krv na Onkoloskom bude iznad min granice

Ovo dosad ne cuh, ali ako je sumnja imalo osnovana - skandal.

medjutim videla sam da on u sustini je lek za karcinom dojke, ali stvara karcinom uterusa

A, pa to je u medicini normalno - jedno lecis, drugo razbucavas...

Naime, zelela bih takodje da mi neko preporuci kako da se hrani, jer mi je malo nelogicno (volela bih da mi i to neko razjasni) da ako neko pije lek antiestogenog dejstva se hrani makrobiotikom (soja koliko ja znam ima puno estorogena)

Formirati pravu dijetu slozena je stvar... I nikad, naravno, ne mozes da budes siguran u to sto radis... Ja sam pocela od ove dijete:
http://www.cancertutor.com/AltTreatments/Alt_Diet.html
- pa sam je modifikovala vremenom, ali je i dalje to osnova... Od makrobiotike prihvatam ponesto, ali posto je kod moje keve takodje frka s estrogenom, soja naravno ne dolazi u obzir... ko ni mnogi cajevi (kojima se na ovom sajtu ne bave)...

I, kao i moja keva, mislim da i tvoja ima veze sa Indol-3-karbinolom, o kome sam povrsno pisala ovde:
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=15535
- a na netu se moze naci daleko detaljnije i strucnije, prosurfuj... Stvar se moze kupiti i u BG-u - pitaces ako te bude zanimalo, da ne davim unapred...

Pozitivan primer - dva medicinska radnika u prici, a vrlo svesna kompleksnosti problema, otvorena prema raznim sredstvima i prema svemu kriticki orijentisana, a ne diplomom ogranicena onako kako to cesto (i na ovom forumu) od istih vidjamo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 07, 2007 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 7:58 pm
Postovi: 8
Hvala Vam na brzim odgovorima...i izvinjavam se na nepotpunim informacijama, sad cu pokusati da ispravim.
Naime, kad je operisana, dijagnoza na otpusnoj listi je glasila: Quadrantectomia gl.mammae dex, cum dissectio axillae dex. i dalje u epikrizi pise da je posle kvadrantektomije desne dojke EX TEMPORE nalaz MG(jedan Tu mucinozni CA,promera 28x20x12mm, najbliza ivica resekcije 10mm prema pektoralnoj fasciji), uz istovremenu disekciju leve aksile i preparat je upucen na standardnu HP verifikaciju. Jedan uvecan limfni nodus iz vrha aksle odstrani se....nalaz gllasi BENIGNO, definitivni HP nalaz u toku.

E sad nakon par dana taj HP je ovakav:

1. Ca mucinosum gl.mammae(g1,ng2, tumor promera 28x20x12mm). Ca ductale "in situ" gl. mammae, solidni i kribriformni (ng2) i komedo (ng3) hitoloski podtip
2. Vezivno masno tkivo, bez epitelnih elemenata porekla dojke, Elementi mg.nisu radjeni
3. Ca mammae meta lymphonodi 1/21
4. Sinus histocystosis lymphonodorum 0/3
5. Menstrualni ciklus: postmenopauzna 4 god

Dalje pise u p-TNM- DESNO ER sc.8; HER2 1+ ; PR sc.0 , sto zaista ne znam sta znaci...... mada predpostavljam da se radi o receptorima,ali opet ne znam koji je znacaj :oops:

Evo ovako je glasila otpusna lista, pa ako imate vremena volela bih da cujem jos necije misljenje...

@severus: kao sto vidite iz prethodnog radjena je disekcija i ako sam ja dobro shvatila karcinom "voli" ph kiselo, pa samim tim treba izbaciti meso iz upotrebe (razmisljala sam zasto meso, pa mi je palo na pamet da je mozda zbog metabolizma, jer nakon metabolizma proteina, produkti su kiseli, pa sam povezala da je mozda zbog toga iskljuceno meso), a koji mlecni proizvodi su dobri?
Da li mozete da mi kazete kada je preporucljivo sa uzimanjem tamoxifena posle hemoterapije, kada da pocne da uzima i na koliko otprilike treba da ima ginekoloske preglede?

@Kalajena:

Ko je Dr. Deki?
Smatra se da je poznati nas travar, koji leci od raznoraznih bolesti, cini mi se da ima u jednoj od tema na ovom forumu i o njemu napisano...

Ovo dosad ne cuh, ali ako je sumnja imalo osnovana - skandal.
Verujte mi da smo se i mi sokirali svaki put, mama je nekoliko puta pitala ko je tu lud?
Evo poslednji put su joj Le bili 2.3 i posle 2 dana je otisla ili cak posle jedan dan i Le su bili 5.6 :o
Pravdaju se time da je drugacija gustina krvnih zrnaca u venama i kapilarima (sto negde i jeste logicno), ali tolika razlika da bude, to je nemoguce!
Hvala Vam na ovim sajtovima, pregledacu i zelela bih da znam gde moze da se kupi taj I3C, pa ako ne nadjem, molila bih vas da mi bar pm posaljete

[/u][/i]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 07, 2007 4:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Slozena situacija ali krenimo redom :Vasa majka u sustina je imala pre operacije karcinom
dojke ali sa 2 histoloska tipa:Mucinozni i duktalni karcinom in situ(u daljem tekstu DCIS)Mucinozni karcinom je jedna od najredjih formi karcinoma svega 1-5% tipova.Kasno daje metastaze u regionalne limfne zlezde ,a hematogene metstaze u udaljenim organima u literaturi se opisuju kao retkost(naravno svaki slucaj je za sebe) te ima bolju prognozu od znatno cescih invazivnog lobularnog i invazivnog duktalnog karcinoma.A sada DCIS.Ovaj tip karcinoma ima odrednicu in situ.To znaci da se nalazi iznad histoloske struktutre koja se naziva bazalna membrana i koju nije probio.Iznad bazalne membrane nema krvnih i limfnih sudova te stoga ne postoji ni sposobnost davanja metastaza.Komedo,kribriformni i solidni su podtipovi DCIS-a sa razlicitim invazivnim potencijalom sto i dalje ne menja cinjenicu da je DCIS komponenta in situ a ne invazivna i da je zracenje odradilo posao(unistilo fokuse DCIS-a).
Ima jedna mala nejasnoca :U operativnom nalazu navodi se da je uklonjena jedna uvecana lgl u apexu axile ,a u ph nalazu navodi se 1/21 sto znaci da je od 21 lgl u jednoj pronadjena metastaza,a sinus histiocitoza(promena koja oznacava nakupljanje makrofaga u limfnim zlezdu u cilju odbrane od tumorskih celija a na stimulaciju tumorskim antigenima)0/3 pa mi je nejasno koliko je nodusa uklonjeno u toku disekcije aksile.Medjutim i da je ta 1 zlezda u pitanju pacijentkinje sa manje od 4 meta promene u lgl imaju bolju prognozu.
Receptorski status Estrogeni pozitivni,progesteronski negativni indikovana terapija tamoxifenom,HER2 protein slabo pozitivan (+1)sto sugerise da ne bi bilo koristi od terapije sa trastuzumabom (Herceptin samo za +2,+3)bolja prognoza je HER2 visoka pozitivnost sugerise na agresivniju biologiju tumora.

A sad zdrava ishrana:Ph krvi("kiselost")je stroga homeostatska konstanta od 7.35-7.45 i svaki poremecaj u smislu acidoze ili alkaloze ce izazavati teski poremecaj opsteg stanja jer PH utice na poremecaj nadrazljivosti ekscitabilnih tkiva (nervnog sistema i misica )koji ako se ne koriguje zavrsava se fatalno te stoga hrana nece znacajno menjati PH.Kad bi bilo tako posle fizickih aktivnosti ili limunade bi svi bili pokojni da nema puferskih sistema da odrze PH vrednost.
Proteini u procesu varenja razgrade se do aminokiselina koje ce zatim biti
upotrebljene za sintezu enzima,hormona ,proteina celijskih membrana a visak aminokiselina ce proci reakcije oksidativne dezaminacije a zatim uci biti razlozen sasvim individualno u zavisnosti koja je aminokiselina u pitanju.
Izbacivanje mesa nije opcija ali izbaciti masne vrste mesa(govedina,ovecetina,jagnjetina svinjetina)zadrzati teletinu,junetinu.piletinu bez kozice i ribu.Nacin pripreme:przenje ili pohovanje zaboraviti jer se time unose vece kolicine masti i holesterola ne dobija se nista osim praznih kalorija,povecava se lucenje zuci ,usporava peristaltika creva ,produzava se kontakt sluznice debelog creva sa zucnim solima od kojih se pod uticajem crevnih bakterija oslobadjaju hemijski kancerogeni(ovo su sve faktori rizika za nastanak karcinoma debelog creva ali dolazi i do sistemske resorpcije kancerogena.Ovakvim vidom termicke obrade mesa dolazi do pirolize proteina a produkti su opet kancerogeni.Dakle samo kuvanje dolazi u obzir.
Mlecni proizvodi svi naravno(samo umereno sa masnim sirevima)i naravno preporuka za jogurt(sa nizim procentom masnoce naravno)a zbog toga sto se unose crevne bakterije i na taj nacin se restituise mikroflora debelog creva.
Tamoxifen uzimati po peporuci ordinirajuceg lekara,i tu je jos jedan pozitivan efekat tamoxifena:Ako je vasa majka gojazna zena a promenom nacina ishrane pocne da gubi na tezini iz masnog tkiva ce se osloboditi visak estrogena a tamoxifen ce blokirati njegove efekte.
Sto se tice ginekoloskih kontrola dva puta godisnje bi bilo dovoljno ,ali ako
bi se registrovale neke promene u smislu vaginalnog krvarenja ili uvecanja trbuha i pre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 07, 2007 6:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 7:58 pm
Postovi: 8
Hvala Vam puno na odgovoru i zaista mi puno znaci ovo sto ste mi napisali...

Mami su izvadili sve limfne cvorove, kad su je operisali.

Imam jos par pitanja...

Naime, mama je zavrsila sa posl, sestom, hemoterapijom 28.11. a ima zakazano za tumor markere da radi 19.12. da li ima veze od posl. hemoterapije do vadjenja tumor markera tj. da li je prerano za tumor markere i gde bi vi preporucili da vadi i uradi iste?

A shvatila sam da sam lupila glupost za ph, jer znam da postoje, kao sto ste i Vi naglasili puferski sistemi koji odrzavaju u strktnim granicama ph krvi, tako da se izvinjavam, ali nekako sam ja povezala kiseli ph, sa produktima metabolizma mesa koji su kiseli, a opet ako je ph kiseo, povoljno je za celije raka...ma neka ostane to u mojoj glavi da se rasclani, ne zelim time da Vas davim, bitnije mi je ovo sto pomazete i razjasnjavate ove bitne stvari! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 08, 2007 12:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Jecana - o hrani i pH-u pisala sam malo ovde (istrazivanje neta ukaza mi na povezivanje mnogih bolesti, pa i ove nase, sa istim):
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sc&start=0

Za Dekija fala - smesno mi zvucalo ime... Inace slabo naginjem ka travarima u celoj ovoj prici, pa necu pitati o tome dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 12:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Jecana je napisao:
Hvala Vam puno na odgovoru i zaista mi puno znaci ovo sto ste mi napisali...

Mami su izvadili sve limfne cvorove, kad su je operisali.

Imam jos par pitanja...

Naime, mama je zavrsila sa posl, sestom, hemoterapijom 28.11. a ima zakazano za tumor markere da radi 19.12. da li ima veze od posl. hemoterapije do vadjenja tumor markera tj. da li je prerano za tumor markere i gde bi vi preporucili da vadi i uradi iste?

A shvatila sam da sam lupila glupost za ph, jer znam da postoje, kao sto ste i Vi naglasili puferski sistemi koji odrzavaju u strktnim granicama ph krvi, tako da se izvinjavam, ali nekako sam ja povezala kiseli ph, sa produktima metabolizma mesa koji su kiseli, a opet ako je ph kiseo, povoljno je za celije raka...ma neka ostane to u mojoj glavi da se rasclani, ne zelim time da Vas davim, bitnije mi je ovo sto pomazete i razjasnjavate ove bitne stvari! :)


Tumor markeri su produkti koji mogu da se registruju u krvi pacijenata a stvaraju ih tumorske celije.Kod pacijenta koji su operisani a ako su poviseni ukazuju na recidiv ili zaostalo tumorsko tkivu.Period posle hemioterapije nije vezan za TU markere vi ih odradite kako je navedeno a
sto se tice laboratorije stvarno ne znam kog da vam preporucim.Izgooglajte laboratorije po Beogradu pa valjda na sajtu imaju i spektar usluga .Ne preskacite kontrole ,odradjujte ih redovno.Glavu gore i samo pozitivno razmisljanje .Srdacan pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 11, 2007 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 7:58 pm
Postovi: 8
E hvala puno na odgovorima... Nisam dolazila na net, jer sam po ceo dan bila na fakultetu.... Jos jednom se zahvaljujem...

Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 19, 2009 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 7:58 pm
Postovi: 8
POzdrav svima!

Evo posle nekog vremena, javljam se sa nekoliko pitanja...

Naime...posle hemoterapije i posle svega, negde u julu prosle godine, dr je opipao kod mame,na mestu gde je izvadjen tumor kao neko zadebljanje. Nije htreo da rizikuje, zakazao je operaciju za kraj jula (2008) i to uklonio,HP nalaz je bio BENIGNO...

Mama je nastavila i dalje da pije nolvadex i evo posle kontrola koje je izvrsila, biohemijski nalazi uredni, a tumor marker CA15-3 je 8,4,a rf vrednosti su do 30

Da li je to zabrinjavajuce?

Nalazi ginekologa, tj ultrazvucno nalazi, pokazuju da se udebljao endometriju (sto je valjda normalno kod teprapije nolvadexom),. Pretposlednji put je bio 4.7, a sada je 6-8 mm. Preporuceno joj je da ide na skidanje tog zadebljanja (izvinite na laickim izrazima), sto ce obaviti u narednih par dana...

Ultrazvucni nalazi abdomena...sve je b.o.
Ultrazvucni nalaz dojke nema izdvajanja nikakvih recidiva na desnoj gde je izvrsena kvadrantektomija, a na levoj mesovita displaznog tipa, znaci fibromikrocisticne delom lipomatozne displazije bez izdvajanja solidnih TU i makrocista (citam nalaz) i desna i leva aksila b.o.
ZAKLJUCAK nalaz uredan

Molim Vas, recite mi da li ima razloga za brigu zbog uvecanja markera i endometrijuma?

Ne znam da li utice, ali napomenula bih da se od ove hormonske terapije znacajno ugojila, tako da, koliko znam lipofilan je lek, pa mozda dolazi do njegovog zadrzavanja duze u organizmu...


Hvala unapred! Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 8:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Zasto markeri su mirni ,nema sistemskih metastaza a hiperplazija endometrijuma prati th Nolvadexom koji vasa majka mora da uzima .Hiperplazija jeste rizik za Ca endometrijuma pa je zato pozeljno iskiretirati endometrijum i PH ga pregledati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 03, 2009 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 7:58 pm
Postovi: 8
Hvala Vam puno na odgovoru....vredelo je cekati :)


Mislila sam da markeri, s obzirom da su se duplo povecali su razlog za brigu.

Mama je juce bila ponovo na ultrazvuku i receno joj je da dodje na kontrolu za 3 meseca, jer nisu hteli da skidaju taj sloj endometrijuma...zele da prate da li ce dalje da raste ili ne....

Mnogo Vam hvala jos jednom na odgovoru...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 05, 2009 2:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Severuse jel se u vasoj praksi koristi arimidex za lecenje raka dojke umesto nolvadexa jer je mnogo delotvorniji u sprecavaju dejstva estrogena?

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 4:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
koriste se i anastrazol i letrozol.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 55 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: