Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 13, 2008 12:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:42 pm
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
@duplidach
Uh...pino pitanja.. :wink:.. Nadam se da ces dobiti sto vise odgovora na njih. Evo ja cu nekako pokusati da ti pomognem tj. odgovorim, bar na neka od njih.. Ja od 14.-te godine imam hipotireozu .Stalno sam zimogrozljiva, isto tako umorna, bezvoljna, i leenjaa... Naravno ne svojom krivicom, kao ni ti. Bas zbog tog brzog umaranja itd, meni licno aerobik nije prijao. Lekari preporucivali pilates, plivanje. Druga stvar, imala sam puno stresnih situacija od detinjstva i do sada. Zatim, sa oceve strane nekoliko mzenskih rodjaka imalo je oboljenje stitaste zlezde.Genetska predispozicija plus stres i eto. Terapija je dozivotna, posto zlezda ne proizvodi dovoljno hormona, moras piti lekove. Sa 25 sam pocela, sad pijem mnogo vecu dozu. Tebi ce ta biti moda sasvim dovoljna, obzirom da TSH, nije jako visok. Meni je bio i 22, 23. Ako uzimas odgovarajucu terapiju, zivis sasvim normalno. Svako jutro, pre dorucka tableticu, to nije nista.. Taj tvoj stav, je trenutno najveci problem.. Bez te patetike, znam da nije lako,,ali sta je tu je.. glavu gore, pozitivniji stav i odmah ce biti bolje. Sa tim ces dosaditi samoj sebi, ane drugima. Veruj mi, iz iskustva. Eto. Dosta od mene za pocetak. P.S. Nadam se da necu biti pogresno shvacena, i sledeci put bez patetike, molim te!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 13, 2008 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 09, 2008 9:54 pm
Postovi: 3
Hvala! Pokusacu taj stav da promenim.. :D :roll: :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 14, 2008 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:42 pm
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
Nadam se da nisam bila gruba u pokusaju da te ubedim da sve to i nije tako strasno. Koliko sam shvatila tebi uzrok hipotireoze nije zapaljenski proces, odnosno Hashimoto tireoditis? Kod mene je taj slucaj, pa je sve malo komplikovanije. Ako te jos nesto bude mucilo, pisi. Sve najbolje! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 3:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 09, 2008 9:54 pm
Postovi: 3
Ma meni nisu to nasli. Samo TSH povecan.. Nisi bila gruba, sve je ok. Hvala ti. U pravu si. Jesam bila pateticna, al to je valjda normalno u ovoj fazi suocavanja. Hvala jos jednom, pozzz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:42 pm
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
Vidis da se popravljas :wink: ...SAMO TSH povisen :) Samo redovno uzimaj terapiju, 1h pre dorucka, i sve ce biti ok. I javi sta si na kraju izabrala da treniras.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 17, 2008 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 17, 2008 5:40 pm
Postovi: 3
@ duplidach
Pitanja koja si postavila sebi su pitanja koja sam sama sebi postavila kad sam saznala da imam subkl.hipotireozu.Pošto mi TSh nije prešao 10 ,a t3 i t4 su u redu,još ne treba da koristim sin.hormone,mada s obzirom koliko se malaksalo i pospano osećam volela bi nešto da koristim,bilo bi super da postiji neki alternativni način lečenja.Pomisao da ceo život pijem hormone demorališe.Znamo svi da hemija koliko pomaže toliko i odmaže.
Jogu praktikujem čim se probudim,mada nekad imam utisak da me još više uspavljuje.Ako pronađeš neki druginačin za rešavanje problema,sem klasične medicine,javi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 18, 2008 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:42 pm
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
@ blackwood
Ako smem da prokomentarisem, taj stav, da se demoralisete oko hormonske terapije. Nema potrebe za tim. Postoje u medicini i teza oboljenja, gde su lekovi mnogo stetniji, a bez njih zivot nebi bio moguc. Ne tteba da dozvolite da se demoralisete. Ne znam, mozda sam ja navikla na terapiju, zato sto mi je hipotireoza rano otkrivena. Mene je ponekad demoralisala okolina, doduse nerazumevanjem, jer ovo oboljenje i nema izrazene spoljasnje manifestacije. A stalno si umoran, pospan, bezvoljan. Sa odgovarajucom terapijom, koja ce nadoknaditi nedostatak hormona u organizmu, moze sasvim normalno da se zivi. Eto. Sve najbolje.

P.S. Ako je neko iz Beograda, i ako moze da mi preporuci nekog endokrinolga. Ja sam bila kod prof. Trbojevica, koji je odlican.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 19, 2008 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 17, 2008 5:40 pm
Postovi: 3
@ kalisto
Prvo,hvala na lepim rečima.Podrška nam svima treba.Da, zvučim malo deprimirajuće,ali to nije samo zbog hipotireoze,izgleda da mi se ponovo pojavila cista,koju sam inače operisala pre 4 godine,tako da sam malo u autu,da umalo da ne napišem,cista na jajniku.Pokušavam nekim alternativnim načinima sebi da pomognem,videćemo.Inače sam i ja bila kod dr.Trbojevića.Sve ono što mi je rekao već sam znala čitajući po stranim sajtovima.Želim samo da naglasim zbog raznih nedoumica da je kod Hašimota problem višak,a ne manjak joda.I još nešto,rešenje za svaki problem se nalazi u nama,a ne izvan nas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 11:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 1:02 pm
Postovi: 2
Interesuje me da li ima muskaraca koji imaju hipotireozu ili sam ja jedini? Inace, imam 28 god., hipotireoza mi je dijagnostifikovana pre dve godine.Pijem eutirox od 125 mg i svi hormoni su mi vec duze vreme u normali.I pored toga ja se i dalje lose osecam.Stalno sam umoran, bezvoljan, vid mi je cesto zamucen, nemam koncentraciju i td.Sada je ipak malo bolje od kako pijem lekove.Zanima me da li ostali koji imaju hipotireozu i dalje imaju ove simptome ili su im oni potpuno nestali?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:42 pm
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
@ Nixi
Da, i muskarci mogu da imaju hipotireozu. :) Ali, u mnogo manjem procentu nego sto je to kod zena slucaj. Simptomi...hm.. pa da svi ih nazalost imamo. E, da pametno blackwood rece ''resenje za svaki problem se nalazi u nama , a ne izvan nas''. Eto, da ne bih ja filozofirala. Mislim da treba sto manje da razmisljas o tim simptomima. Evo ja sam potpuno dekoncentreisana, pa ne mogu puno da pisem. :lol: Samo reovno uzimaj lek, i sve se biti ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 03, 2009 1:56 pm
Postovi: 1
Lokacija: Kragujevac
posle operacije kompletne stitne zlezde, konstatovano je da je sa jedne strane cvoric bio maligni papilare,radjena je sintigrafija celog tela ,nema metastaze, ali ima ostataka joda na vratu do 0,7%Konzilijum preporucio terapiju hormona 100mg. Na pregledu kod svog endokrinologa preporucena i terapija radioaktivnim jodom koja je uradjena.
Koliko traju propratne pojave oticanja, pospanosti, bolova u misicima, sobzirom da sam bila bez hormona 2meseca a pocela sam sa malim dozama 25mg tek pre cetiri dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 12:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 20, 2009 11:58 am
Postovi: 1
Lokacija: Novi Sad
Cao!
Vec dugo citam ovaj forum ali se nikad nisam registrovala, neznam kako bi mi islo to pisanje jer se inace preko interneta nedopisujem sa nikim.
Omam 34god i hipotireozu 2 godine. Prvih godinu dana trazili smo dozu 62,5 ili 1/2 125 euthyrox-a. Usput smo sredjivali i masnocu. Druga godina je protekla fino sa rezultatima TSH izmedju 1 i 2. Masnoca se konacno sredila jer i pored holesterola koji je bio u redu trigliceridi su bili veliki. E sad imala sam operaciju kamena u zuci u novembru pa to je mozda bio uzrok triglic. Imam zakazano ko endokrinologa 25, pa sam izvadila TSH. Na moje veliko iznenadjenje rezultat je bio 10.9. Inace uzimam redovno terapiju i to protokolu. Zadnji TSH 30.10.2008. pre operacije bio je 1,4. A danas posle 3,5 meseca 10,9. Imala sam UZ pre dve godine i bila mi je ok zlezda. Mogu vam priznati da sam se jako uplasila. Ako je neko imao slicna iskustva volela bih da ih podeli sa mnom. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 21, 2009 12:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 21, 2009 12:22 am
Postovi: 6
Cao,lijecim se od subklinicke hipotireoze vec 2 god.pijem letrox 25mg.Moj dr je optimista i tvrdi da ce me izlijeciti u potpunosti,tj.da necu morati uzimati lijekove dozivotno.Do sad nisam nigdje procitala da je izlijecenje moguce,pa ukoliko neko ima bilo kakve informacije,molim da mi javi. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 12:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 27, 2009 11:54 am
Postovi: 1
@doktorica

Hipotireoza je kao i sve bolesti štitne žlezde vrlo individualnog karaktera.
Obzirom na to nije isključeno da je tvoj doktor u pravu i da ti zaista možeš da se izlečiš ali u glavnom se sve svodi na zalečivanje.Dok se ne urade anti-tela i ne potvrdi postojanje Hašimoto stadijuma sve je moguće,posle toga ide doživotna terapija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 10:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2005 11:36 am
Postovi: 105
Ja imam povisen TSH i vec 11 meseci sam pod terapijom eutirox. Terapija je ukljucena pred postupak vto da bi se osigurao njen uspeh. Vto je uspela i ja sam se pre 20 dana porodila. Zanima me koje analize bi trebalo uraditi mojoj bebi i kad mogu ocekivati da ce njen dr to predloziti. Ja sam mislila da ce joj sve odraditi u bolnici ali nisu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: