Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 642 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 43  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 5:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Vojislava,hvala na pohvalama,ucim od najboljih :) Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 11:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Samo mali dodatak. Hemijski pilinzi se rade u razmacima od 4-6 nedelja. Nema potrebe u kracem periodu. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 3:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ljudi nemojte se lechiti preko foruma an internetu i oslanjati se na nechija iskustva, nismo mi svi isti, ne hranimo se isto, nemamo iste genetske predispozicije, sastav koze, navike...

obrati se dermatologu kakvih god da imash problema sa kozom lica, i nemoj da se lechish sam, mozesh sebi stvriti oziljke od bubuljica pa posle opet da imash problema.

nemoj da pijesh nikakve lekove niti da se podvrgavash nekim terapijama bez lekarskog dopusta.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 4:03 pm
Postovi: 24
ma dermatolozi nemaju pojma!!!lecili su me i asistenti i profesori na dermatologiji,kljukaju me samo antibioticima ,koristio sam sve moguce kreme i nista!ja zivim u nisu,dali neko moze da mi preporuci neko mesto u bg gde mogu resiti problem?!!!a ovaj roaccutan sto preporucuju to je jedno veliko sranje,otrov za organe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 9:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Smesno je to sto pricas za roaccutane jer prosto nije istina.Ako vec, koliko se secam studiras stomatologiju,trebalo bi da sliku o nekom leku stvaras na osnovu priznatih studija,udzbenika,a ne na osnovu nekoliko komentara da je lek otrov za organe.Svaki lek koji se pije ima kontraindikaciju kao i roaccutane a ako je neko zdrav i ima dg za terapiju roaccutanom onda bez ikakvog straha moze da ga koristi.Slicnu sliku o dermatolozima sam imao i ja dok nisam posetio ovaj forum i dok na predlog pametnih ljudi na ovom forumu,kojima se ovom prilikom zahvaljujem, nisam potrazio dobrog dermatologa.Ako ti je dermatolog predlozio roaccutane samo gubis vreme odlagajuci terapiju,a ne zaboavi da kada akne prodju oziljci ostaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 12:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 2:09 pm
Postovi: 328
Evo i ja se javljam da prokomentarisem to o cemu pricate. :)
Miodraze, kao prvo Kotoderma je po meni barem losa! Ti ljudi su uglavnom farmaceuti,a ne dermatolozi. Jesu pomogli nekima (sa veoma malim problemom) ali su isto tako i upropastili mnoge. Isla sam i kod njih i nisam bila zadovoljna...
Drugo, ima jako mnogo dermatologa u Bg-u od kojih sam kod vise i bila. Vazno je da znas da nisu svi tako dobri, cak sta vise, mnogi su jako losi.
Treba ti vremena, dobrih informacija da bi pronasao pravog. Jer ne znaci da ako si bio kod jednog,pet ili deset da su svi ostali losi.
Trece, sto se tice roaccutana, jeste da mnogi dr njega ne preporucuju tek tako jer je tezak lek, i koristi se samo i samo ako nista sto postoji nije dalo nikakve rezultate. Moja drugarica ga je pila imala je itekako ozbiljan problem sa licem i to genetski. Jako joj je pomogao i to za samo 6 meseci. Nema ni jednu upalu. Ali ima oziljke. Zasto? Zato sto je pocela da ga uzima kasno. Da je znala ranije za njega ne bi ih imala. I da je naravno nasla odmah dobrog dermatologa.
Ja ti preporucujem da prvo utvrdis kakav je tvoj problem, da dobro razmislis, konsultujes se i onda odlucis sta ces i kako.
Ako imas veliki problem, nemoj odmah odbacivati roaccutan, jer mnogima je pomogao, vratio osmeh na lice, vratio samopouzdanje..
I da su znali i ranije da postoji, i poceli odmah da ga koriste ne bi imali ni oziljke. Mada oni mogu i posle terapije da se otklone. Nije lako proci kroz taj period kontraindikacija, to znaju najbolje ljudi ovde koji su ga pili, ali isto tako znaju da je itekako bilo vredno proci kroz taj period.
I, Shomy hvala ti puno na odg. u drugoj temi. :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 10:39 pm
Postovi: 5
Preporucila bih preparate kojih nazalost nema kod nas...ima ih u Americi (tako da ako imate tetkine tetke tetku narucite:D) sistem preparata se zove Acne free system...odlicni su na bazi benzola ili vec kako...

inace, i ja se mucim vec par godina sa istim problemom i isla sam od doktora do doktora...ne znam sta sve nisam na jadno lice stavljala i nista... nisam se usudila da pijem jace preparate tipa roaccutan, samo hemomicin kapsule od kojih mi je imunitet oslabio... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 9:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 24, 2008 8:45 am
Postovi: 5
Lokacija: beograd
AKNE I BUBULJICE



AKNE I BUBULJICE se najčešće pojavljuju u pubertetu i to na licu, grudima i na ledjima. Veliku ulogu igra genetska predispozicija za nastanak akni, a postoji zabluda da jedenje čokolade i slatkiša uzrokuje akne sto je nekoliko svetskih studija dokazalo kao netačno.

Koža osoba izloženih stresu i hormonalnim promenama, bez obzira na pol i godine, je izuzetno podložna erupcijama i nepravilnostima u fukcionisanju. Stres i hormonske promene imaju tendenciju da izazovu proizvodnju viška sebuma (masnoće). Često se dešava da uvećane i proširene pore postanu blokirane, sprečavajući normalan protok sebuma i izbacivanje metaboličkog otpada na površinu kože. Ovo stanje rezultira bakterijskom infekcijom, koja uzrokuje stvaranje bubuljica, akni i mitisera.

Akne se mogu podeliti na:

I STEPEN - BLAGE AKNE (komedoni i papule, nema nodula i cisti)
II STEPEN - UMERENE AKNE (dominiraju papule sa nekoliko nodula i retkim cistama)
III STEPEN - TESKE AKNE (dominiraju ciste i noduli)

Svaka extrakcija (istiskanje) bubuljica prljavim rukama, i kože koja nije prethodno dezinfikovana, nosi sa sobom mogućnost prodora bakterija i nastajanja milijarnog do solitarnog abscesa(gnojna kolekcija ograničena kapsulom od okolnog zdravog tkiva) kao i daljne diseminacije(raširivanje) akni po licu, vratu, grudima, ledjima. Takođe treba napomenuti da se nesmeju istiskati gnojne akne u predelu gornje usne i bočnih strana nosa jer može doći do prodora bakterija u velike krvne sudove i mogućnosti daljneg širenja bakterija i sistemskih infekcija.

Koristeći kako prirodno tako i dermatološko znanje, razvijen je program prirodnih preparata, koji su pokazali izuzetne rezultate kod tretiranja ove raširene bolesti.

Cilj terapije je sprečiti stvaranje novih akni, i zaustaviti stvaranje ožiljaka.
Ono sto je vazno napomenuti da nepostoji nijedan tretman, tableta, krema ili melem koje ce rešiti problem akni "preko noci".
Koristite meleme ali prave, mogu se naći po apotekama.

_________________
samo čisto i prirodno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 07, 2009 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 4:45 pm
Postovi: 2
Cao!Novi sam chlan!
Imam sledeci problem...uzhasne crvene,gnojawe bubuljice... Oko usana,po nosu i obrazim...T zona!Sitne suaali weoma crwene i gnojawe.Ima ih...milion chini mi se :( Imam 20 godina.Nikada nisam imala bubuljice,chak ni u pubertetu...Nekad mi izadje jedna welika i preko noci prodje...Medjutim,zadnje dwije nedjelja...kao da me je neko ukleo :p Samo izlaze,nikako da nestanu.Koristila sam Neutrogenin gel za ispiranje i on zaista ublazhi crwenilo,ali sjutradan mi je lice opet crweno i ima ih josh wishe.Plashim se da ce prerasti u akne.Znate li kakaw prirodni preparat,masku...bilo shta....ili neki prowjereni tonik,losion,kremu...PLEASE HELP....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Jedno pitanje!
PostPoslato: Sre Jan 07, 2009 7:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 7:25 pm
Postovi: 3
Interesuje me kod ovih skupljih preparata npr. sto se reklamiraju, dakle mislim na Proactive koji kosta nekih 120 km u Republici Srpskoj. Da li je to uspjesan preparat i da li ga je neko vec koristio pa da kaze nesto o tome. Da li je dovoljan samo jedan set tih preparata ili vise? Dakle, i ja imam probleme sa aknama po licu,grudima, i ledjima. Nisu pretjerano izrazene ali htio bih da ih u potpunosti odstranim po svaku cijenu. I da li se moze nesto uraditi po pitanju masnog lica,zasad koristim samo Negin sapun ali on djeluje samo trenutno. Ako neko zna neki bolji preparat od ovog koji sam ja naveo ili mozda jeftiniji ako nista drugo nek se javi bio bih jako zahvalan. Pozdrav Dragan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 13, 2009 6:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Ja sam ga koristio,ne samo da mi nije pomogao,vec mi je znatno pogorsao stanje.Znam nekoliko ljudi koji su koristili proactive neko je bio zadovoljan,neko ne.Ja licno nisam pristalica proactiva i ne bi trebalo nista na svoju ruku da radis,vec u dogovoru sa dermatologom.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 1:04 am
Postovi: 45
Lokacija: nalazim se svida gde mogu da se povredim
ej ljudi citao sam sve 4 strane i nisam naso da je neko rekao neki pouzdan preparat za mazanje ..imam 14 godina i pojavljuju mi se bubulje po licu i grudina i ledjima one su cesto gnojave ....i sta da koristim da mi se ne bi pojavljivale a da nisu pilule ....koza mi je malo masnija ali ne puno.....

_________________
pomozite molim vas :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 13, 2009 6:47 pm
Postovi: 3
Da li neko moze da mi kaze da li moze hemijski piling da se radi na ledjima u lecenju fleka i bubuljica, da li se placa kod dermatologa koji radi u drzavnoj zdravstvenoj ustanovi ,i ako se placa koja je cena?Meni je inace lice poprilicno cisto ali su mi zato ledja u uzasnom stanju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 8:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Ne verujem da je hemijski piling prava metoda za tvoj problem,prvo mora upala da se smiri,pa tek onda da se regulisu fleke i oziljci.Poseti dermatologa i ako je problem ozbiljniji razmisli o roakutanu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 3:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 15, 2009 2:45 am
Postovi: 25
Moje drugarice koje su imale akne su jako zadovoljne od kada su uradile hemijski piling u jednom salonu, na Vracaru koji radi sa Neostratinim kiselinama! Pri tom su ranije pokusavale sa slabim vocnim kiselinama i to im nije nista pomoglo i bile su posle toga uvek grozno crvene! Ne znam kako da objasnim ali premda su ove druge kiseline jace, nije bilo tog strasnog crvenila kao sa vocnim, sto je dobro.
Ali one se rade kao i sve kiseline od jeseni do leta, pa je sad kasno pocinjati sa tretmanima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 642 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: