Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hipotireoza - dijeta
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 03, 2009 2:22 pm
Postovi: 2
Zdravo, imam pitanje u vezi hipotireoze.
Mama je obolela od hipotireoze i za godinu dana ugojila se 12 kg, sto joj postaje jako tesko za podneti i otezava zivot uopste, otezano kretanje, nadutost, bolovi u kolenima....
Zeli na dijetu, medjutim ne zeli da se igra jos vise sa svojom bolescu te vas molimo da nam pomognete i date pravu dijetu uz ovu bolest.
Interesuje nas da li moze da pije NERA sirup koji smo mislile da kupimo i pokusamo zajedno...
Ako ne moze molimo vas da nam pomognete i date pravu dijetu..
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 06, 2009 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 03, 2009 2:22 pm
Postovi: 2
ja vas molim da mi date odgovor....Neko strucan molim vasssss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 12, 2009 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 21, 2009 12:22 am
Postovi: 6
Ja imam isti problem i pitala sam svog doktora koji mi je rekao da slobocno mogu da drzim un_dijetu,da je zdrava i da cu se mnogo bolje osjecati.Ne bih ti preporucila da uzimas bilo kakav preparat,jer da postoji carobna pilula niko ne bi bio debeo:).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 20, 2009 8:29 pm
Postovi: 4
Lokacija: kikinda
Ako mogu da pomognem, biče mi drago. Imam 39 godina i takodje bolujem od hipotireoze već nekoliko godina. Problem viška kilograma muči me godinama ali sam tek pre dve godine uspela da skinem koji kilogram isključivo uz savet lekara - nutricioniste.
Kod hipotireoze je problem usporenog metabolizma i zbog toga je svaki pokušaj drzanja dijete bez stručnog nadzora rizičan. Moja dijeta se sastojala od sledećeg

DORUČAK: 1 jogurt (200ml) ne mastan
UZINA: jedna voćka (da nije banana ili neko kalorično suvo voće)
RUČAK: supa bez rezanaca (jedna kutlača)
povrće bareno ili kuvano na pari (jedna kutlača)
parče mesa veličine dlana (moze bareno, peceno, na rostilju, samo ne pohovano i przeno u masnoci)
salata ne ograničeno, sveza moze prelivena jednom supenom kasikom sveze cedjenog maslinovog ulja
UZINA: jedna voćka (kao i prvi put)
VECERA: 1 jogurt (kao za dorucak)

Dijeta je fenomenalna, unosite sve potrebne materije u toku dana a slabite. Moze se piti kafa bez secera, sokovi bez secera, caj, voda...
Ovom dijetom se mesecno moze skinuti i do 10 kg a da nije stetno po zdravlje. Naravno uz to ide i rekreacija i to brzog hoda najmanje 5 km svakog dana. Verujte mi da se kilogrami tope, jeste da ste u pocetku glasni non - stop ali to posle nije problem. Samo se ne sme, nakon postizanja zeljene tezine naglo uzimati veca kolicina hrane, jer se kilogrami vrlo brzo vrate sto se meni i desilo. Potrebno je kontrolisati krv nakon mesec dana, jer je moguce da dodje do povecanja vrednosti secera u krvi, sto je reakcija organizma na dijetu. Ja sam zbog toga pila lek GLUFORMIN koji ne utice na pankreas a ne apsorbuje secer iz hrane.
Planiram opet da krenem sa dijetom, mada doktorka koja me vodi trenutno ne radi privatno, inace je fenomenalna.
Savetujem vam da ne koristite nikakve preparate na svoju ruku jer poznajem mnoge koji piju svakakve gluposti, kao moja mama na primer koja pije BOZEN za mrsavljenje, a nije oslabila od toga ni grama.
Ja sam uz dijetu pila i KSENIKAL po preporuci doktorke, ali sam se uzasno osecala od njega, jako me je boleo stomak i ona mi je rekla da ga ne pijem, ali se sa njim jako brzo skidaju kilogrami, naglo sto mislim da nije dobro, pogotovu ako to sami radite bez strucnog nadzora.
Srecno sa dijetom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 20, 2009 8:29 pm
Postovi: 4
Lokacija: kikinda
Ako mogu da pomognem, biče mi drago. Imam 39 godina i takodje bolujem od hipotireoze već nekoliko godina. Problem viška kilograma muči me godinama ali sam tek pre dve godine uspela da skinem koji kilogram isključivo uz savet lekara - nutricioniste.
Kod hipotireoze je problem usporenog metabolizma i zbog toga je svaki pokušaj drzanja dijete bez stručnog nadzora rizičan. Moja dijeta se sastojala od sledećeg

DORUČAK: 1 jogurt (200ml) ne mastan
UZINA: jedna voćka (da nije banana ili neko kalorično suvo voće)
RUČAK: supa bez rezanaca (jedna kutlača)
povrće bareno ili kuvano na pari (jedna kutlača)
parče mesa veličine dlana (moze bareno, peceno, na rostilju, samo ne pohovano i przeno u masnoci)
salata ne ograničeno, sveza moze prelivena jednom supenom kasikom sveze cedjenog maslinovog ulja
UZINA: jedna voćka (kao i prvi put)
VECERA: 1 jogurt (kao za dorucak)

Dijeta je fenomenalna, unosite sve potrebne materije u toku dana a slabite. Moze se piti kafa bez secera, sokovi bez secera, caj, voda...
Ovom dijetom se mesecno moze skinuti i do 10 kg a da nije stetno po zdravlje. Naravno uz to ide i rekreacija i to brzog hoda najmanje 5 km svakog dana. Verujte mi da se kilogrami tope, jeste da ste u pocetku glasni non - stop ali to posle nije problem. Samo se ne sme, nakon postizanja zeljene tezine naglo uzimati veca kolicina hrane, jer se kilogrami vrlo brzo vrate sto se meni i desilo. Potrebno je kontrolisati krv nakon mesec dana, jer je moguce da dodje do povecanja vrednosti secera u krvi, sto je reakcija organizma na dijetu. Ja sam zbog toga pila lek GLUFORMIN koji ne utice na pankreas a ne apsorbuje secer iz hrane.
Planiram opet da krenem sa dijetom, mada doktorka koja me vodi trenutno ne radi privatno, inace je fenomenalna.
Savetujem vam da ne koristite nikakve preparate na svoju ruku jer poznajem mnoge koji piju svakakve gluposti, kao moja mama na primer koja pije BOZEN za mrsavljenje, a nije oslabila od toga ni grama.
Ja sam uz dijetu pila i KSENIKAL po preporuci doktorke, ali sam se uzasno osecala od njega, jako me je boleo stomak i ona mi je rekla da ga ne pijem, ali se sa njim jako brzo skidaju kilogrami, naglo sto mislim da nije dobro, pogotovu ako to sami radite bez strucnog nadzora.
Srecno sa dijetom...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: