Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: decija klinika u Tirsovoj
PostPoslato: Ned Mar 01, 2009 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 01, 2009 10:13 am
Postovi: 2
Da li je jos neko imao lose iskustvo sa klinikom u Tirsovoj konkretno sa hitnom sluzbom? Sinoc sam vodila dete i cekali smo 4 sata jer za ceo Beograd dezuraju samo tri doktora.Od ta tri doktora doktorka koja nas je primila nije bas sigurna u svoje znanje pa ide svaki cas kod kolege na konsultacije.Trebalo je videti svu onu bolesnu decicu kako sede(onaj ko uspe da nadje stolicu) po hodnicima u 10 i 30 uvece.Ovaj grad ima za svakakve gluposti samo za decu nema novca ni vremena.Sama klinika bi morala da povede racuna o osoblju i njihovoj strucnosti .Bruka i sramota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 01, 2009 11:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Citiraj:
Sama klinika bi morala da povede racuna o osoblju i njihovoj strucnosti .


u ovoj drzavi kadrove zaposljava partijski vrh, pri cemu strucnost ne figurise ni najmanje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 01, 2009 11:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Iskustvo mioje porodice sa Decjom klinikom Tirsovo je katastrofalna.Pocev od lekara koji nam je PREKO TELEFONA saopstio kako smo i ja i moja majka i sestra i moj sestomesecni sestric nosioci gena za mioticnu distrofiju,onda nas je pozvao da dodjemo da on pregleda dete,zatim smo dosli u dogovoreni dan i on nas nije ni primio.U njegovom izvestaju je bilo napisano da je analiza radjena na Bioloskom fakultetu a kada smo otisli tamo ljudi nisu imali pojma i rekli nam da takva analiza uopste nije radjena tamo u proteklih sest meseci nikome.Zatim,kada smo tamo odradili rezultate,ispostavilo se da niko od nas nije nosioc tog gena niti je sestric bolestan,hvala bogu!Ali,mozete misliti kakva je to drama bila za nas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 01, 2009 11:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
A,da i sve pohvale za ljude u PCR centru Bioloskog fakulteta.Takva strucnost i ljubaznost i spremnost da pomognu se retko vidja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re tirsova
PostPoslato: Ned Mar 01, 2009 2:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
A, izvinite sta uopste u ovoj drzavi funkcionise normalno.
Ogledalo jednae drzave je ZDRAVSTVO.Pocevsi od porodilista,preko domova zdravlja...Ja sam vodila mog bebca lekaru u februaru, hladno sa svih strana duva promaja, deca bolesna.Sto se tice Tirsove, moja komsinica je povela svoj devojcicu od 5 godina na pregled, mala se zalila na stomak.Dr koja ju je pregledala, i radila valjda uz, sta vec je rekla kako ona mora na operaciju.Hvala dragom Bogu, pa je zena bila u devetom mes.trudnoce, i rekla kako ne moze da sedi na stolici, samo sto se nije porodila, jos je imala i tesku trudnocu, pitala je, moze li devojcin otac da ostane sa njom...E, onda je dr rekla, idite kod nekog tamo nacelnika da on kaze svoje misljenje, covek uradio detetu analize, i rekao kakva crna operacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 03, 2009 5:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Ni u subotici nista bolje bolje ni da vam nepricam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 4:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 3:30 pm
Postovi: 8
Lokacija: smederevska palanka
Moje iskustvo sa klinikom u Tirsovoj je sasvim drugacije.Moja beba koja je imala samo tri dana primljena je tamo u toku noci.Da napomenem samo da smo iz unutrasnjosti.Imao je unutrasnje krvarenje,pa su ga iz porodilista poslali u Bg,u Ovu kliniku.Rekli su da nece cak ni preziveti put do Bg-a, oko 80km.Hitno ga je operisala dr Lukac,kojoj dugujemo najvecu zahvalnost sto je dete zivo.Ona je preuzela rizik i odmah otvorila trbuh, ne cekajuci da krv stigne za transfuziju,jer su bukvalno minuti odlucivali o zivotu naseg deteta.
U toj ustanovi je proveo jos dva dana na intenzivnoj nezi,gde su nam dozvoljavali da udjemo i vidimo ga onako u inkubatoru, a to nam je mnooogo znacilo,javljali se na telefon kada god smo zvali da pitamo za bebu kako je...
Zatim smo zajedno presli na odeljenje neonatologije jos sest dana,gde se osoblje zaista izuzetno profesionalno odnosilo prema svim pacijentima,gde smo zaista imali vrsne strucnjake na raspolaganju i gde su svi- i sestre i lekari IZUZETNI!
To je sve sto imam da kazem na ovu temu.Hvala svima njima i dr Maglajlic i dr Lukac sto su mi spasili dete!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re decja klinika
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 7:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
To mi je drago da cujem.Hvala im u ime sve dece kojoj su pomogli, i kojima pomazu.Naravno, ne smemo generalizovati, postoje doktori i med.osoblje koje JE izuzetno, savesno i odgovorno obavljaju svoj posao,aali nazalost postoje i oni koji to ne cine.Hvala dragom Bogu, ja licno nemam iskustva sa njima, i zaista licno ne mogu da govorim o tome, ali slusala sam razne price, mnogo ljudi se zali, postoje ljudi i koji ih hvale...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: