Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 24, 2009 7:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
super eto sve je reseno a to je najvaznije.sve funkcionise i kod nas samo malo teze se dolazi do onog sto nam zakonom pripada tj. nasoj deci!Mislim nisam siguran da naknada sleduje do 16 godina!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 24, 2009 9:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Nisam sigurna.meni su rekli da daju samo deci do 14 godina,a moja cerka je ipak dobila.31.12.2010. ce imati preko 16 godina,a tada su nam zakazali kontrolni pregled.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 3:12 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Mislim da naknada važi za decu do 18 godina, kao i sve drugo što potpada pod dečija prava.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 3:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Danas sam isto cula u domu zdravlja,da je decko od 18 godina odbijen,uz napomenu da samo slepi i na dijalizi preko 18 godina imaju pravo na nadoknadu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pravo na naknadu za decu sa DM
PostPoslato: Uto Sep 07, 2010 5:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 09, 2009 2:38 pm
Postovi: 8
Lokacija: Mladenovac
Ja se puno izvinjavam sto vam nisam nista javila.Evo ispravljam gresku, kao sto vam rekoh otisla sam tamo sa cerkicom, nisu je pregledali samo su je pitali ko joj daje insulin :o Posto joj ga ja dajem dete je to i reklo, mislim da je to presudno.Dobili smo pomoc od 6200 dinara i to kako sam vam i rekla isplaceno retroaktivno od dana podnosenja zahteva.Nadam se da ste i vi uspeli... :D

_________________
Don*t worry be happy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pravo na naknadu za decu sa DM
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 6:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 6:49 pm
Postovi: 75
Mi smo pokrenuli akciju u Zr ovde to malo teže ide. Sve ide ali formulari nisu dostupni naši u fondu nemaju pojma ili se prave ludi :evil: Da li je neko skoro skupljao papire i da li je nešto promenjeno :lol: :P :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pravo na naknadu za decu sa DM
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 10:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
dok sam imala pravo na tudju negu i pomoc, ja sam papire predavala u penzionom (odrzavala se komisija i obavezno je licno prisustvo onoga za koga se uzima nadoknada za negu....inace se na ponovne komisije ide po isteku datuma koji vam je odredjen do kada primate pomoc (obicno bude neki mesec kasnije od isteka, a za to vreme primate pomoc...vodite racuna, da ako npr imate pomoc do dec, a pozovu vas u martu, vi cete primati negu, ali ako vas u martu odbiju, moracete da vratite te 3 nege koje ste uzeli)....
jos jedna jako bitna stvar je sta ce lekar napisati u izvestaju za komisiju, jer vi taj izvestaja podnosite sa ostalim dokumentima, a naknadno vas komisija pregleda (ja sam negu primala 100% a to je nekih 8000-9000din, ne znam sada tacno, s tim sto sam je primala mnogo duze nego sto mi je zaista bilo potrebno, jer moj doktor u izvestaju napise sve i svasta :) )
smatram da ako postoji ikako mogucnost za to, treba je iskoristiti, jer kao sto neko vec rece-to ce svakako otici na neko drugo mesto, a cifra nije bas tako mala
da napomenem samo da ja nemam dm, ali mozda nekome pomogne, jer se na primer kod nas u va, za negu predaje u penzionom
srecno svima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: