Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PLAVIX
PostPoslato: Pon Jan 30, 2006 7:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 30, 2006 7:03 pm
Postovi: 4
Pitanje,

jedan moj poznanik je bio na Plavix-u skoro 5 meseci.Od pre jedno mesec dana krenuli su problemi,masnice,osecaj svraba na kozi,mucnina,slabost....pa je pre 9 dana prekinuo Plavix po nalogu lekara.

Ovi svi veliki simptomi su se povukli osim crvenila na dlanovima,osecaj "iglica" po kozi,crvenilo vrha jezika,pa je moje pitanje:

Koliko treba da organizam metabolicki "svari" Plavix,i da li treba uzimati neke "lake" anti-alergijske lekove.

Hvala puno,svaki savet je vise nego dobrodosao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 31, 2006 3:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Plavix se vrlo brzo izbaci iz organizma, skoro sav lek se izbaci preko urina i fecesa u roku od 5 dana. Manji deo (oko 2% unetog)ostaje vezan za trombocite.
Do obnavljanja funkcije krvnih pločica dolazi za 7 dana (to je inače i prirodan ritam zamene starih novim pločicama).
Neželjeni efekti koje opisujete meni ne liče na alergiju, u svakom slučaju, alergijska reakcija bi se do sada najverovatnije u velikoj meri povukla.
Nigde nisam našao kada se povlače ovakvi neželjeni efekti, mada možda to i nije u vezi sa lekom jer su ove pojave kod plavixa neuobičajene. Da li Vaš prijatelj ima još neki problem?
U svakom slučaju bi mogao da uradi kompletnu krvnu sliku i hepatogram (Plavix se metaboliše u jetri).

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Plavix
PostPoslato: Uto Jan 31, 2006 11:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 30, 2006 7:03 pm
Postovi: 4
Filip je napisao:
Plavix se vrlo brzo izbaci iz organizma, skoro sav lek se izbaci preko urina i fecesa u roku od 5 dana. Manji deo (oko 2% unetog)ostaje vezan za trombocite.
Do obnavljanja funkcije krvnih pločica dolazi za 7 dana (to je inače i prirodan ritam zamene starih novim pločicama).
Neželjeni efekti koje opisujete meni ne liče na alergiju, u svakom slučaju, alergijska reakcija bi se do sada najverovatnije u velikoj meri povukla.
Nigde nisam našao kada se povlače ovakvi neželjeni efekti, mada možda to i nije u vezi sa lekom jer su ove pojave kod plavixa neuobičajene. Da li Vaš prijatelj ima još neki problem?
U svakom slučaju bi mogao da uradi kompletnu krvnu sliku i hepatogram (Plavix se metaboliše u jetri).



Uradio i krvna slika je OK,ima Plavix ovakve "side efects",cak i pise u uputstvu,i ako se ode na internet ima dosta o tim posledicama.

Njemu su se izgubile skoro sve naznake,modrice,vrtoglavica,ali mu ostaje jos to bridenje ruku.sad su mu preporucili antihistaminike,kao na pr claritin,a cak su hteli intravenski urbazol,to je bila preporuka kardiologa,ali su kasnije oduslatli


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 01, 2006 1:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Nisam ja rekao da to nisu neželjeni efekti plavixa, već da je to neuobičajeno (=retko). Iz tog razloga, trebalo je dodatno da se ispita. Taj trijas simptoma meni je bio sumnjiv na oštećenje jetre, što je takođe jedan od retkih neželjenih efekata leka.
Klaritin ne bi bio od pomoći jer je to za alergije I tipa, a one imaju drugačiju kliničku sliku. Što se tiče drugih tipova alergijskih reakcija, urbazon bi imao efekat, ali morao bi da se daje neko vreme.
Ja nisam našao vreme potrebno da se takve promene povuku (imam monografiju o Plavixu i ni tu kao i na internetu nema vremenskih odrednica)već su samo nabrojani efekti.
Ako su sve analize u redu, onda možda i nije potrebna nikakva terapija. U svakom slučaju kardiolozi su najupućeniji u efekte plavixa jer ga uglavnom oni i prepisuju.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: