Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MATICNA MLEC- ISKUSTVO ?!
PostPoslato: Ned Jan 11, 2009 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 5:34 pm
Postovi: 17
Citao sam da je maticna mlec vrlo dobra stvar,da li je neko koristio i u kakvom obliku.
Znam da ima onaj prozvod "Revita" ali je skup,mnogo.
U apotekama imaju maticnu mlec koja je pristupacnija, a kod pcelara sam cuo da mesaju sa medom i da nema efekta.
Preporuka,savet,iskustvo...
Ima li ko sta reci na zadatu temu ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Maticni mlec
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 1:53 am
Postovi: 16
Postovani, ja koristim sumece tablete sa maticnim mlecom vec 7-8 godina. Nisam bila bolesna, ne pamtim od kada. Stvarno jaca imunitet. Kupujem sumece tablete >sumlete< u Protehni. Svaka fiola sadrzi 20 sumecih tableta. Svaka tableta sadrzi 20mg liofilizovanog maticnog mleca sa dodatkom odredjenog minerala. Ima 6 vrsta. Kosta 561 dinar (fiola od 20 sumecih) Protehna se nalazi u Bgdu u Kumanovskoj 10. Tel 0112440494 i 0113444166. Svakog meseca imaju predavanja na kome lekari razlicitih specijalnosti prenose iskustva u radu sa maticnim mlecom. Ako niste u BGdu mozete se raspitati za tel. distribucije u Pancevu, Smederevu, Uzicu, Sabcu, Kovinu ili Boru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 4:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 15, 2009 4:31 am
Postovi: 30
Revita je prazna prica, kad probate jednom i stavite je u casu, poput cedevite, samo do izrazaja dolazi secer i kad sipate vodu, mesate i mesate dok se spomenuti secer ne istopi, probao sam i to, ali probajte i vi da se uverite ako ne verujete, ali trazite najmanje pakovanje.
Nekad je mogla da se kupi na kesice, a jedna je bila dovoljna za casu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 6:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 11:56 pm
Postovi: 67
Slazem se, i ja sam isto primetila :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 1:53 am
Postovi: 16
Zato ja i preporucujem Protehnu. U casu vode ubacis sumecu tabletu i to je to. Jako je korisno na putovanjima jer se bukvalno revitalizujes za par minuta a potrebno je samo malo vode.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 8:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2008 12:13 pm
Postovi: 10
Lokacija: Lajkovac
pozdrav svima

Radio sam na pčelinjaku na kom se proizvodio matični mleč i primetio sam *ko je jednom kupio matični mleč, uvek je dolazio ponovo*

Jedina mana mleča u prirodnom obliku je sto je nedovoljno izreklamiran, a to je najveća vrlina liofilizovanog - u prahu (poreklom iz Kine, sumnjivog kvaliteta).

Matični mleč pčelari najčešće prodaju pomešan sa medom što nikako nije mana. Pomešan sa medom, polenom i propolisom može biti samo bolji efekat. Kod pčelara možete naručiti u kakvom obliku želite (osim liofilizovanog), možete čak i pravo iz košnice u usta!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 25, 2009 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 1:53 am
Postovi: 16
Naravno, samo morate znati da je prirodni maticni mlec bioaktivan samo 6 dana ako se pravilno sacuva. Za ljudsku upotrebu koristi se onaj koji nije stariji od 3 dana jer se vremenom gube sve one najbitnije materije. Mlec o kome ja govorim je poreklom iz Rusije gde se i liofilizuje, kod nas se pakuje u vidu sumecih tableta sa dodatkom minerala. EKOFARM Novi Sad u saradnji sa Protehna doo, Beograd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 12:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2008 12:13 pm
Postovi: 10
Lokacija: Lajkovac
maticni mlec u prirodnom obliku ako se cuva u zamrzivacu i ako je prethodno vakumiran tj. nema dodira sa vazduhom moze zadrzati svoja svojstva do godinu dana!

:roll: a voleo bih da saznam nesto vise o tom sumecem efektu, kako se taj efekat postize?

po mojim saznanjima, najbolji efekat kod uzimanja maticnog mleca je(u prirodnom obliku) kada se rastopi u ustima, i trebalo bi da ga organizam apsorbuje pre nego sto dodje u dodir sa zeludacnom kiselinom, znaci treba ga sto duze drzati u ustima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 1:53 am
Postovi: 16
:D Ma nije sumeci efekat... pogledaj na www.protehna.com bice ti jasnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MATICNA MLEC- ISKUSTVO ?!
PostPoslato: Sre Jan 02, 2013 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2013 11:14 am
Postovi: 1
Poz svima,
par stvari u vezi maticnog mleca.
1. Maticni mlec je ozbiljna stvar!
2. Maticni mlec je ozbiljna stvar!
3. Maticni mlec je ozbiljna stvar!
4. Ako se pogresno dozira izaziva poremecaje u organizmu.
5. Doziranje je koriscenje nedelju dana po 5mg ujutru i uvece i nakon toga se ne koristi 6 mezeci.
6. Kvalitet mleca vezan je za njegovu starost odnosno kad je napravljena njegova tinktura i na kojoj je temperaturi drzan. Kao i sve kineske stvari ovaj uvozni proizvod nije od nekog poverenja. Rusi imaju bolju tehnologiju i kvalitet.
7. Maticni mlec je veoma REDAK i zbog toga ima zasluzeno visoku cenu.
8. Mlec se uzima od renomiranih pcelara (Mileta Markovic - Lajkovac npr.). koji ga drze u zamrzivacu i kod kojih se redovno sve veoma brzo rasproda.
9. Maticni mlec leci mnogo toga stvar je znati u kom obliku ga konzumirati i u mesavini sa cim. Ovim se bavi par nasih apiterapista koji su dosad izlecili mnogo ljudi od raznih bolesti ukljucujuci i par vrsta raka.
10 Maticni mlec u kombinaciji sa propolisom, medom, CISTIM voskom, polenom je veoma jak lek.
11. Cist vosak je vosak iz zaperaka (bitno je znati!!!)
12. JOS JEDNOM: Maticni mlec je ozbiljna stvar!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: