Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 21, 2009 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 3:27 am
Postovi: 32
Lecim se kod dr Radoja Dodera, on je nacelnik klinike za gastroenterologiju. Meni je ok kao covek (sto mi je vazno), a i kao lekar. Zadovoljan sam. Jos znam i dr Nenada Perisica, on je isto ok, ostale ne znam. Kvalitet vma je u kadrovima, tako da bi trebalo da su svi ok.
Idi na sajt vma i pogledaj koji lekari imaju i njihove biografije, mozda ti to jos dodatno pomogne.
Ako si civil, da bi dosla na vma treba ti uput od lekara, onda ti na vma zakazu pregled, ko zna kad, kad ti zakazu, dodjes kod lekara, popricas sa njim i tek ako on zakljuci da ti je neophodno da radis kolonoskopiju, da ti saglasnost, onda valjda ponovo ides kod svog lekara, ponovo po uput i ponovo na vma da ti zakazu kolonoskopiju, ceka se oko 8 meseci. Birokratija samo tako.
Najbolje je preko veze ili da se plati. Pregled je oko 2000 i kolonoskopija sa anestezijom je oko 11-12000 i ceka se oko mesec, mesec i po.
Verujem da je takva birokratija u svim bolnicama, tako da......nije lako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 21, 2009 10:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 1:29 pm
Postovi: 19
Hvala bogiz na svim objašnjenjima, mnogo mi znače i ja ću zakazati kod dr Dodera. Posle čitanja ovih iskustava više se uopšte ne plašim kolonoskopije. Anestezija je bogom dana. Pozdrav svim forumašima i bolje zdravlje u Novoj godini...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 12:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
E dragi moji, ne znam u koje vi to divne domove zdravlja idete. Stvari stoje ovako, domovi zdravlja ODBIJAJU da daju upute za VMA i ako su zakonski ovlasceni na to. Protekle godine drzali su specijalne sastanke i dobili stroge direktive da ne salju pacijente na VMA, ukoliko postoje ostale instance, kao sto je KC, na kojima data stvar moze da se obavi. I doktori koji bi zeleli da izadju u susret pacijentu posle ovoga to ne smeju da ucine. U ostalom ko bi cekao tu vecnost od zakazivanja.
Druga stvar na kojoj se zabusava je laboratorija u VMA. Doktori VMA, kod kojih, jel, placamo pregled, su ovlasceni da daju uput za analize koje sami preporuce za doticnu laboratoriju (bar mi je tako receno protekle godine u laboratoriji), ali oni to nikada ne cine.
Izvinite za off, jos su mi sveza iskustva po birokratsko-medicinskim pitanjima.

I ne treba da se plasis kolono pod anestezijom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 2:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 3:27 am
Postovi: 32
Mislim da je tu najveci problem sto skoro svi pacijenti hoce na vma, pogotovo starija lica, ipak je za njih vma pojam, mada mislim da to vise nije tako, verujem da su i ostale bolnice sad ok, naravno pricam za beograd.
A, kako se dolazi na vma, vezano za upute, i kako se zakazuje i koliko ceka kolonoskopija sam cuo, dok sam cekao lekara, kad je sestra objasnjavala nekom coveku koji je dosao da se raspita, posle je naravno pitao kako stvari stoje kad se placa pregled.
Srecom, ja sam direktno otisao na vma, tako da nemam iskustva sa tim prvim uputom, samo sam jednom trazio uput i dobio bez problema, jer sam prethodno doneo papire sa dijagnozom, kasnije i papire sa terapijama zabog recepata, tako da lekar zna kod koga i gde se lecim.
Mislim da se u svim bolnicama ozbiljniji specijalisticki pregledi cekaju minimum 6 meseci, tako da.....jos kad cujem ministra i kako prica kako su vazni preventivni pregledi, rekao bih da je sve savrseno......a istina je da mnogi i ne docekaju pregled.
Poenta svega je da ko ne poznaje nekog ili nema para za lecenje, tesko njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kolonoskopija-sa ili bez anestzije
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 16, 2009 1:06 am
Postovi: 2
Lokacija: ulcinj
ja sam obavio pregled kolonoskopijom u djukic klinici.to sam platio. pregled je malo mucan,ali moze.sama priprema je nista strasno,iako imam hemoroide i analnu fistulu.hvala,dragom bogu,sve je bilo ok.veoma je vazna priprema da bi pregled bio uspjesan.

_________________
ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 29, 2009 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 1:29 pm
Postovi: 19
ed, da li si radio u analgosedaciji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 29, 2009 11:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 3:02 pm
Postovi: 133
Ja sam radila gastroskopiju prosle godine u KBC-Zemunu bez anestezije i koje-kakvih gluposti.Jeste da je malo ruzan osecaj "brljanja"sondom po zeludcu,ali nista strasno-izdrzljivo je u potpunosti.Inace i lekar je bio fantastican,spretan,iskusan-svaka mu cast,to kada i kako je sonda prosla kroz moje grlo, nisam uopste osetila .Jedino sto mi se gadilo i sto me je nerviralo,bila je potreba za podrigivanjem,koja naravno ne moze da se spreci niti kontrolise.................A sto se tice kolonoskopije,nisam je jos radila,jer ovde gde zivim niko je ne radi u totalnoj anesteziji. :o Svi mi se cude kada spomenem totalnu.Kolonoskopija se radi pod nekim sedativom,nisam bas shvatila,ali mislim da si 100% budan.Pa sada nije mi jasno da li se oseca bol sa tim sedativom? I Zasto se uopste daje taj sedativ ako si ti budan i us to i boli?? :o

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 29, 2009 11:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 16, 2009 1:06 am
Postovi: 2
Lokacija: ulcinj
ne nisam radio u analgosedaciji. radio sam bez icega.uklinici su bili veoma ljubazni i upoznali su me sa samim nacinom postuka.potrebna je koncentracija i malo samokontrole.postupak nije prijatan i izaziva malo muke zbog nadutosti,koja se javlja zbog upumpavanja vazduha.ja,licno,opet bih je radio bez ikakvih sedativa i anestezije.posle pregleda, lako sam se oslobodio gasova u sebi.ovo je moje licno misljenje.napominjem,veoma je vazna priprema.treba je uraditi tacno po uputstvu,da bi pregled bio uspesan.

_________________
ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 10:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 6:09 pm
Postovi: 4
Imam zakazanu kolonoskopiju za sutra u domu zdravlja Dr.Ristic na Novom Beogradu kod doktora Lukacevica , rekli su mi da ce biti bez anestezije! Ovo sto ste vi pricali pre toga mi ni malo ne ulivaju poverenje! Da li stvarno ima toliko razloga za zabrinutost???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 3:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 20, 2009 5:21 am
Postovi: 27
Lokacija: Beograd
Kao ni sve drugo u zivotu, tako ni kolonoskopiju, gastroskopiju i druge stvari ne podnose svi isto. Zavisi i da li su i koliko creva u trenutku kolonoskopije upaljena, takodje nemamo ni svi isti prag bola, a ni dozivljaj. Razlicito svako to podnosi. Ja sam gastroskopije isto bez problema radio, kolonoskopiju prvi put apsolutno bez icega, nikakvih sedativa niti bilo cega. Meni nije bilo nista neizdrzivo, zaboli vise na krivinama i kada se dodje do tankog creva, ali sve to ne traje predugo i meni je podnosljiv bol. Ne kazem da nije neprijatno, ali podnosljivo, nisam se onesvestio :wink: . Drugi put sam radio sa totalnom anestezijom, tada su uveli to kao obavezu na VMA, tako mi je bar rekao moj lekar i ja nisam mnogo insistirao da bude drugacije, mada sam trazio da bude opet bez anestezije, on me je ubedio da je ipak bolje i za mene i za njega ovako, jer sam mirniji i on bolje sve i mirnije moze da pregleda. Nisam se pokajao. Moja preporuka svima, je da se radi, sa anestezijom, ali i ko ide bez, bice ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 11:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 1:29 pm
Postovi: 19
TOPLA PREPORUKA-NIKAKO BEZ ANESTEZIJE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 05, 2009 6:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2009 11:11 pm
Postovi: 3
snzn je napisao:
TOPLA PREPORUKA-NIKAKO BEZ ANESTEZIJE!!!


Ima li kakva drugametoda pregleda osim kolonoskopije? Nekako ultrazvukom ili slično?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 05, 2009 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2009 11:11 pm
Postovi: 3
Čula sam da ima skener na jednoj privatnoj klinici u Bgd-u. Zna li ko nešto o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 12:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Postoji virtuelna kolonoskopija ali to je dobro samo kod divertikuloze...za sve ostalo je fizicka kolonoskopija i dalje zlatni standard dijagnostike...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 08, 2009 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 9:40 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija,beograd
snzn je napisao:
TOPLA PREPORUKA-NIKAKO BEZ ANESTEZIJE!!!


da li se u KBC Srbije ili u KBC Zemun radi kolonoskopija s anestezijom i ko je u Zemunu ok od lekara?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: