Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: fibroadenoma mammae l.sin
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:26 pm
Postovi: 13
U neopisivom sam soku, imam 25 godina i ovu dijagnozu, naime, to je nekakav dobrocudni tumor, na levoj dojci. Preporuceno mi je da ga izvadim, sto cu i uraditi pod hitno.
Ali molim vas da li neko nesto zna o ovome, koliko je zaista opasno? Kakva je sansa da se to ponovo pojavi? Koliko je to cesto oboljenje? Bilo sta....
Moja profesija nema veze sa medicinom, a lekari mi samo govore kako ja tu nemam sta da se brinem i sve objasnjavaju u tri reci, a ja mislim da cu ekslodirati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 1:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 1:52 am
Postovi: 17
Nije strasno,cim je dobrocudno.Ali u svakom slucaju sto pre zakazi operaciju,pa kad ti budu rezultati gotovi,moci ce se tacno reci kako i sta dalje.Ja sam u prosli petak operisala tumor u desnoj dojci,a u sredu ce mi biti rezultati.Ali koliko ja znam svako je prica za sebe i nema dva ista slucaja.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:26 pm
Postovi: 13
Hvala Tatjana, nadam se da ce i tvoja situacija uspesno da se zavrsi. Zakazala sam operaciju i nadam se najboljem.
Stvar je u tome sto su lekari previse sturi a ja imam 5 milona pitanja.
:x
Toliko me to brine i toliko sam u soku da se to desava tako mladim ljudima.
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 4:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
I ja to imam vec godinama i kontrolishem :)

Opsuti se i shvati to kao obavezu do kraja zivota, redovne kontrole posle operacije i to je to :)

Nemoj da te to baca u depresiju, nemoj da prestanesh da uzivash u mladosti, odradi operaciju kao bilo koju drugu obavezu u toku dana, za par nedelja si potpuno oporavljena i to je to!

Idemo dalje! :D

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:26 pm
Postovi: 13
Intersuje me da li ima neki portal, strana na netu , bilo sta, gde mogu vise da saznam o ovome fibroadenoma mammae l.sin?
Prosto ne mogu da se umirim kad je nesto u meni, a da o tome imam gotovo 3 informacije. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 9:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pre svega treba da znash da prochitah dijagnozu!

fibroadenoma mammae l.sin znachi

fibroadenoma je fibroadenom!

mammae je dojka

l.sin oznachava da je u pitanju leva dojka!

Tako da konkretno 'fibroadenoma mammae l.sin' ne mozesh naci na netu nigde ali mozesh naci tekstove o fibroadenomu, mislim da smo chak i pisali o tome na forumu.

Ali evo napisacu ti aj ovde, iako ti to nece nishta puno znachiti jer nisi medicinski obrazovana, sto ne osudjujem, nismo svi za sve, ali neke osnove treba da znash!

Fibroadenom - rech nastala od dve rechi, fibro-fibrozno tkivo, i adenom sto znachi tumor poreklom od zlezdanog tkiva. Najbolje od svega je da je u pitanju benigna promena i da je operabilna! A tvoje je da od sad redovno idesh na UZ kontrole i da vodish rachuna o sebi!

Stres kao znash i umesh da regulishesh poshto je stres glavni triger za tumorske promene u dojkama!


Divna i predivna wikipedia!

http://en.wikipedia.org/wiki/Fibroadenoma


I evo ti linkovi za teme slichne tvojom na nashem forumu!

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=7797

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 10:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:26 pm
Postovi: 13
Samo jos ovo da li to moze da predje u maligno? :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 10:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
To mi je samo znak da nisi prochitala nijedan link koji sam ti postavila!

Hvala meni na trudu!

Pozdrav

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:26 pm
Postovi: 13
Kao prvo, da li moguce da ne razumete da me obasipaju razlicitim informacijama I da sama ne znam u sta da verujem?
Kao drugo, ako nekome ne umete da pruzite adekvatan odgovor, pa makar I pet puta ponovili isti, buduci da su teme jako osetljive, bolje se nemojte truditi da dajete ni jedan.

Moj fakultet nema veze sa medicinom I za 7 dana mi se okrenuo zivot, pa sad treba da pohvatam sve informacije, koje su cesto I kontradiktorne, pa to sto posatvim ovakvo pitanje vama je izgleda nonsens glupost. A meni vidite nije.

Moje postovanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 11:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ja sam vam dala vishe nego adekvatan i izcrpan odgovor a to shto vi nemate stpljenja i zelju da prochitate neshto shto ne kvalitetan i medicinski tekst to vec nije moj problem.

I kakve veze ima to da li je vash fakultet i profesija potpuno odrodjena od medicine kao nauke? Imate li logiku? Opshte neko obrazovanje?

Jel vi ne znate da svaka celija u ljudskom telu moze postati maligna, posebno celija koja je vec formirala benigni tumor?

I nema sta iko da vas zasipa kojekakvim informacijama, i da ste zbunjeni, prestanite da se smatrate zrtvom i da patite i opterecujete se, dijagnoza koju imate je reshiva, i nije fatalna, uspostavljena na vreme, vashe je smao da to operishete i tako otklonite celije koje mogu postati maligne, a chak i ne moraju dok god zivish.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:26 pm
Postovi: 13
Komentarima i izjavama Vi bi ste bili grubi i za veterinara!
Kao sto rekoh procitala sam i postoje kontradiktorne stvari, ali kako Vi to da razumete kad mi se obraceta da "prestanem da glumim zrtvu". Apsolutno sam svesna da ovde ima ljudi sa neuporedivo opasnijom dijagnozom, ali to nikad nikog ne umiri posebno.
Da nisam od nekih finih i uljudnih osoba, sa ovog foruma, dobila mail pomislila bih da su svi takvi kao Vi, ali hvala bogu nisu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 12:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Da vas sad tapkam po ramenu?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 4:37 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 3:03 am
Postovi: 63
S.S.S.evo i ja da ti odgovorim,nemoj da se plasis,ja imam 27 godina i imala sam fibroadenom i u levoj i u desnoj dojci i operisala u junu prosle godine.POsle 4 meseca bila sam na kontroli i doktor mi je opipao ponovo na levoj strani i uradila sam ultrazvuk kad tu kazu ne moze da se vidi jasno da li ga ima na levoj,a kaze imas ga u desnoj,u nastajanju je.I eto sad cekam sledecu kontrolu verovatno cu ponovo ici na operaciji.I ja nemam pojma o tome nista,ali koliko sam citala to moze biti i od hormonske neravnoteze,pa se tu preporucuje soja,ali nemoj da je kupujes svuda,prvo proveri da nije gen.modifikovana,ako ima u pakovanju ja tako kupujem i pise nije gmo,ima u onom svislionu ako znas,slatka kuca.Nikakve hormone ne treba uzimati kao sto devojke danas rade.I prestala sam da nosim brus jer mislim da mi se od njega to i pojavilo,tako bi i tebi rekla ako mozes ne nosis brus,ili ga olabavi sto vise mozes a kad spavas normalno bez brusa i kad god mozes.Eto,sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 10, 2009 12:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 09, 2009 11:53 am
Postovi: 63
S.S.S.
Немој да паничиш и додатно доводиш себе у стресне ситуације.
Вероватно си већ оперисана али у сваком случају ја ти саветујем да избациш кафу из употребе, наравно ако је пијеш. Постоје бројне студије које се могу наћи и на нету, које директно доводе у везу кафу и неке поремећаје међу којима је и онај који је теби дијагностификован. Буди стрпљива, пуно читај, промени неке навике у исхрани (иако ти нико од доктора на то неће скренути пажњу), читај туђа искуства, прихвати чињеницу да је то нешто што се враћа и понекад поново настаје на месту са кога је уклоњен.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 12, 2009 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:26 pm
Postovi: 13
Drage, Gyntar I Yve, iskreno vam hvala na vasim savetima, podeljenom iskustvu I podrsci.
Posto sam bila bolesna I imala jak kasalj, preporucili si mi ( bas juce na onkoloskom) da operaciju odloze, pa sad jedem stalno voce pa onda opet na zakazivanje operacije.
U principu malo sam mirnija, sta drugo nego da se covek pomiri sa tom cinjenicom I gura dalje..

Evo sad dok sam malo citala po foumu videh komentar doktora kako se fibroandenom ne vadi ako je manji od 3cm, a devojke koje sam upoznala sve su imale ispod 2cm I svejedno su im rekli na onkoloskom da se to vadi. Ocigledno ima kontradiktornosti, odnosno nema nekog ujednacenog stava o tome.
Iskreno ja mislim da cu se bolje osecati ako se izvadi, tako da cekam tu operaciju I nadam se da ce sve biti ok.

Puno pozdrava!

:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: