Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: beta hemolitički streptococcus
PostPoslato: Uto Feb 17, 2009 10:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 12, 2009 1:45 pm
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
pokusala sam da nadjem ovo na forumu al svaki put se pominje onaj test za trudnocu, pa sam resila da postavim novu temu. ako vec postoji onda vas molim da mi kazete gde da je nadjem.
da li neko moze da mi objasni sta je beta hemolitički streptococcus?
radila sam vaginalni bris i konstantovano mi je to. ginekolog mi je prepisao panklav i neke vaginalete koje mora apoteka da mi napravi,a ne mogu da procitam rukopis doktora pa da kazem koje su u pitanju. pregled kod doktora je bio onako na brzaka a i bila sam sva sludjena od prehlade pa nisam pitala sta je to tacno.
hvala unapred za svaki odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 9:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
ja sam pre desetak dana imala dijagnozu i na vaginalnom i na cervikalnom brisu: streptokoka. bas sam se uplasila, medjutim doktor me je smirio i rekao da to nije mnogo strasno, dobila sam pentraksil kapsule i vaginalete ... nbesto MIROR. rekla sam da pokusavamo da ostanemo u drugom stanju pa mi je rekao da je ta terapija ok.

mene je bas umirio, stekla sam utisak da nije opasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 1:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 7:29 pm
Postovi: 120
A kakve ste simptome imale pa ste radile briseve kad vam je otkrivena ova bakterija? Pitam posto trenutno imam neke problemcice u "donjoj regiji" ;) a moracu da sacekam posetu ginicu jos koji dan :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 3:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
bas nikakve. bila je nedelja borbe protiv raka grlica materice, pa sam resila da odem na redovan godisnji pregled.

nista svrab, peckanje, sekret normalan... bas nista!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 6:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 7:29 pm
Postovi: 120
Ja imam beli sekret, veoma neprijatno peckanje u vagini i van nje, crvenilo, ali ne oseca se bas nikakav miris. Koristila kansen mast, nije pomoglo. Sta bi moglo da bude?!?!
Idem kod lekara tek u ponedeljak!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 1:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 12, 2009 1:45 pm
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
hvala na odgovorima
ja nisam imala nikakvo peckanje, svrab nista od tih simptoma. otisla sam kod ginekologa jer sam imala "povecan" sektret u smislu da tokom odnosa sa deckom bas dosta ovlazim (i to bas onako preterano da na kraju nista ni ne osetimo) i cesto se desi da na njemu ostane onako belicast sekret od mene.
sada pijem panklav na svakih 8 sati i uvece stavljam vaginalete koje je morala apoteka da mi napravi (ona u knez mihajlovoj) a ne mogu da procitam rukopis pa da kazem kako se zove.
pored tih streptokoka imam i ranicu na grlicu,a ne mogu da idem na kolposkopiju dok se ne otarasim streptokoka, tako da mene vise brine ta ranica nego streptokoke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 12, 2009 1:45 pm
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
hvala na odgovorima
ja nisam imala nikakvo peckanje, svrab nista od tih simptoma. otisla sam kod ginekologa jer sam imala "povecan" sektret u smislu da tokom odnosa sa deckom bas dosta ovlazim (i to bas onako preterano da na kraju nista ni ne osetimo) i cesto se desi da na njemu ostane onako belicast sekret od mene.
sada pijem panklav na svakih 8 sati i uvece stavljam vaginalete koje je morala apoteka da mi napravi (ona u knez mihajlovoj) a ne mogu da procitam rukopis pa da kazem kako se zove.
pored tih streptokoka imam i ranicu na grlicu,a ne mogu da idem na kolposkopiju dok se ne otarasim streptokoka, tako da mene vise brine ta ranica nego streptokoke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: